ثبت مکان در نقشه گوگل

فرم سفارش ثبت مکان در نقشه گوگل

ثبت مکان در نقشه

ثبت مکان در نقشه گوگل‌ مپ توسط هر کاربری که آدرس جیمیل ثبت کرده باشد، شدنی است. لکن در کاربران سطح مبتدی، اغلب لازم می‌شود که مکان ثبت شده توسط کاربران ارشد و سطح بالا تأیید شود. از این رو ممکن است وقتی مکان خود را ثبت می‌کنید، گاهی تا چند ماه طول می‌کشد تا گوگل‌مپ ثبت را نهایی کند.

شرایط و نکات لازم ثبت مکان در نقشه گوگل

شرکت اولین دیتا راهنمای سطح ۸ گوگل‌مپ هستم و

 ثبت مکان در نقشه در همان لحظه یا حداکثر دو سه روزه انجام می‌شود.

توجه داشته باشید اگر یک مکان را اول خودتان ثبت کردید 

و سپس توسط راهنمای سطح بالای گوگل‌مپ بخواهید انجام دهید،

 این کار اسپم تلقی خواهد شد و ثبت مکان شما به تأخیر می‌افتد.

چند روز پس از ثبت نهایی، محل شما با جستجوی نام 

در گوگل مپ نمایش داده می شود.این که با جستجوی صنف و 

بدون ذکر نام اختصاصی شما 

(مثلا به جای «هتل هما شیراز» جستجو کنند «هتل شیراز») در جستجوی گوگل مپ ظاهر شوید، 

نیاز به شرایط خاص و گذر زمان و وضعیت رقیب های شما دارد و 

هیچ ثبت کننده ای در گوگل مپ نمی تواند چنین چیزی را تضمین نماید

.
این که محل شما در هنگام مرور نقشه و بدون نیاز به جستجو در

 مجاورت محل، روی نقشه با آیکن دیده شود، نیاز به شرایط خاص دارد 

و هیچ کسی که ثبت مکان در نقشه گوگل انجام می دهد نمی تواند چنین چیزی را تضمین نماید.

سوالات متداول

پاسخ : برای این که بیشتر امتیاز ممکن را در ثبت مکان در گوگل‌مپ داشته باشید، باید نکات زیر را رعایت کنید :

  1.  در ثبت مکان در نقشه ابتدا لازم است اطلاعات را تا حد امکان، کامل ثبت کرده باشید. یعنی به جز اطلاعات الزامی نام، آدرس، دسته‌بندی صنف، باید تلفن، ساعات کاری، وبسایت، تاریخ افتتاح و حداقل یک عکس را برای مکان مورد نظر ثبت کنید. اگر مکان قبلا ثبت شده، این ها را از طریق ویرایش اضافه کنید.
    جاهایی که برای روز تعطیل (جمعه) ساعت کاری داشته باشند، در اولویت سرچ بالاتر قرار می‌گیرند.
  2. در ثبت مکان در نقشه اگر جایی وبسایت داشته باشد، لازم است که آدرس وبسایت را در مشخصات گوگل‌مپ آن مکان، ثبت کنید. علاوه بر آن، کد نقشه را در سایت (مثلا صفحه تماس) درج کنید. قرار دادن عکس از نقشه، هیچ اثر مثبتی نخواهد داشت.
  3. بودن نظر مشتریان برای یک مکان، می‌تواند باعث شاخص شدن آن در نتایج سرچ بشود. ولی در نظر داشته باشید نظراتی که با شرایط زیر نوشته شده باشند، اثر چندانی نخواهند داشت.
  4. کوتاه هستند و یکی دو جمله کلیشه‌ای دارند.
  5. توسط نزدیکان و همکاران نوشته شده‌اند.
  6. یا نویسنده‌ی نظر فقط در یک جا نظر نوشته باشد، یا کاربرش فعال نباشد
  7. اضافه کردن ویدئو در ثبت مکان در نقشه گوگل، علاوه بر عکس و همچنین تصاویر پانوراما می‌تواند شانس شما را بالاتر ببرد.
در سرچ گوگل‌مپ بستگی دارید که کاربر جستجو کننده در چه مکانی قراردارد. 

فرض کنیم یک رستوران در شرق تهران باشد، طبیعتا کاربری که در غرب تهران به دنبال رستوران باشد، مکان‌های نزدیک به خودش را خواهد دید. بنابراین سرچ گوگل‌مپ هیچ تضمینی برای این که شما در اول قرار بگیرید نخواهد داشت.

اگر می‌خواهید در سرچ گوگل اول بشوید، 

بخصوص این که در شهرهای دیگر هم دیده بشوید، راه‌حل آن ثبت مکان در نقشه گوگل‌ نیست. شما باید وبسایت داشته باشید و با تکنیک بهینه سازی موتورهای جستجوگر (سئو) در نتایج گوگل بالا بیایید.

پاسخ : در ثبت مکان در نقشه تلفن‌های ۵ رقمی – که با کد دو رقمی ناحیه، جمعا ۷ رقم می‌شوند – را می‌توانید در انتهایش ۰۰۰ بگذارید تا ثبت شوند. همانطور که می‌دانید پس از گرفتن رقم‌های اصلی شماره تلفن، هر رقم اضافه که بزنید، نادیده گرفته می‌شود.

پاسخ :در ثبت مکان در نقشه گوگل این امکان در برنامه قدیمی مپ‌میکر گوگل بود، یعنی می‌توانستید چندین تلفن و موبایل و فکس وارد کنید. برنامه مپ‌میکر در آوریل ۲۰۱۷ متوقف شد. در برنامه گوگل‌مپ – که به صورت اپ موبایل و همچنین مرورگر اینترنت در دسترس است – فقط یک شماره تلفن اصلی را می‌توانید برای یک محل قرار دهید. بنابراین برای چنین چیزی تصمیم نهایی را بگیرید. اگر شماره موبایل جداگانه برای تماس کاری ندارید، توصیه می‌کنم تلفن ثابت را قرار دهید و موقعی که در دفتر کار نیستید، تلفن ثابت را به موبایل‌تان دایورت کنید.

پاسخ : این که مثلا کنار نام یک رستوران در ثبت مکان در نقشه گوگل‌، آیکن قاشق و چنگال نشان می‌دهد ولی برای یک رستوران دیگر در همان نزدیکی، آیکن ندارد، قابل پیش‌بینی نیست. در اصل با استفاده از سرویس گوگل بیزینس ( اعلام مالکیت کسب‌وکار در گوگل‌مپ ) می‌توان این کار را کرد، ولی این سرویس فعلا در ایران در دسترس نیست. بنابراین ثبت مکان در نقشه گوگل با پردازش ماشینی ممکن است به یک مغازه خیلی کوچک آیکن اختصاص بدهد ولی ۵۰ متر آن طرف تر به یک فروشگاه خیلی بزرگ زنجیره‌ای آیکن اختصاص ندهد.