بازگشت

پیش نیازهای پلاگین رنک مث | بروزرسانی 1401

قبل از نصب رنک مث ،بهتر است که سرور خود را برای سازگاری این پلاگین چک کنید ، بیشتر وب سایت ها مشکل سازگاری را ندارند اما بهتر است که از ان اطمینان حاصل کنید.تکنیک های فنی مختلفی برای پیش نیاز های وب سایت شما وجود دارد که باید برای عملکرد صحیح رنک مث انجام داد.

 

افزونه رنک مث

 

اگر وب سایت و سرور شما پیکربندی صحیحی را برای استفاده از رنک مث دارد پس از استفاده ان لذت ببرید. با این حال اگر وب سایت شما زیر استانداردهای پیش نیاز است پیش نیاز های فنی زیر را مطالعه کنید تا اطمینان حاصل کنید که هاست وب سایت یا سرور شما قادر به تامین شرایط گفته شده می باشد.

رنک مث پاین ترین نسخه PHP را ساپورت میکند که 7.4 می باشد ،اما اخرین نسخه پایدار PHP برای ان توصیه میشود.

رنک مث از نخسه 5.6 وردپرس پشتیبانی میکند و به روزرسانی اخین نسخه از ان را پیشنهاد میکنیم.

برای قابلیت های بیشتر رنک مث میتوانید از ماژول های PHP نصب شده بر روی سرور خود استفاده کنید.

اگر برای وب سایت خود از افزونه های دیگر سئو نیز استفاده میکنید میتوانید ان ها را غیرفعال کرده و از داده های رنک مث استفاده کنید.

نسخه PHP

برای کار کردن با رنک مث نیاز به مدرن ترین نسخه PHP دارید ،اما لزومی ندارد که اخرین نسخه بروز ان را نصب کنید نسخه بسیار قدیمه ان را نیز حمایت میکند.کمترین نسخه PHP برای رنک مث 7.4 میباشد و در قسمت پیشخوان وردپرس نیز میتوانید ببیند که PHP 7.4 و بالاتر را به شما توصیه میکند.دلایلی که از شما میخواهد از نسخه های بروزرسانی شده استفاده کنید بسیار زیاد است.

در ابتدا نسخه های قدیمی ترPHP دیگر پشتیبانی نمیشوند و تیم توسعه دهنده PHP کار بر روی امنیت سازی و عملکرد ان را متوقف کرده اند ، بنابراین بهتر است که ان را بروزرسانی کنید زیرا بیار ایمن تر و سریعتر از نسخه های قبل عمل میکنند و حتی اگر تحت بار های بسیار سنگین باشند برای عملکردهای بسیار بالایی طراحی شده اند .با اخرین بروزرسانی نسخه PHP سرعت وب سایت خود را دو برابر کنید.اگر نمیدانید که چگونه اخرین نسخه ان را بروزرسانی کنید ساده ترینراه برای ان این است که به شرکت میزبان خود به طور مثال وردپرس مراجعه کنید.

نسخه وردپرس

به روزرسانی مرتب وردپرس به شما امکان استفاده از اخرین افزونه ها و بهینه سازی ها را میدهد و همچنین از نظر امنیتی نیز تامین میشوید چراکه سایت های قدیمی وردپرس هر روز هک میشوند پس بهتر است که سایت خود را به شکل منظم بروزرسانی کنید.

اگر از نسخه قدیمی وردپرس استفاده میکنید باید قبل از راه اندازی رنک مث ان را بروزرسانی کنید چراکه پایین ترین نسخه وردپرس برای پشتیبانی از رنک مث نسخه 5.6 می باشد با همه این ها به شما توصیه میکنیم که وردپرس خود را بروزرسانی کنید خوشبختانه بروزرسانی وردپرس از طریق پنل wp-admin بسیار راحت میباشد.

در داشبورد وردپرس اولین گزینه بعد از خانه بروزرسانی میباشد که در ان اخرین بروزرسانی برای وردپرس قرار دارد و در بالای صفحه برای شما اخرین بروزرسانی وردپرس را قرار داده که اکنون بروزرسانی کنید را کلیک کنید.

اگر تمایل به بروزرسانی به صورت دستی را دارید به پیشخوان وردپرس قسمت بروز رسانی رفته و گزینه اکنون بروزرسانی را کلیک کنید و منتظر بمانید تا دکمه بروزرسانی اکنون کامل شود.

ماژول های PHP

علاوه بر بروزرسانی مرتب وردپرس سایر پیش نیازهای ماژول های PHP نیز ضروری است.همانطور که وردپرس با افزونه ها میتواند عملکرد و قابلت های اضافی داشته باشد PHP نیز با استفاده از ماژول ها میتواند قابلیت های اضافی داشته باشد.اکثر ماژول های مورد نیاز شما باید از قبل توسط شرکت میزبان بر روی سرور شما نصب شده باشند که مطمعن بودن از این امر ضرری ندارد.اگر سرور شما ماژول های مورد نیاز را نداشته باشد پیام PHP GD Extension missing را مشاهده میکنید.

همانگونه که در قبل ذکر کردیم ماژول های PHP قابلیت های اضافی برای زبان برنامه نویسی را ر اختیار ما میگذارند مانند مانند توانایی پردازش فایل XML یا تصاویر.اگر ا سروری اختصاصی استفاده میکنید نصب کردن ماژول ها مار راحتی میاشد اما اگر از هاست اشتراکی استفاده میکنید احتمالا نمیتوانید ماژول ها را به تنهایی اضافه کنید.برای رفع این مشکل باید با تیم پشتیبانی شرکت هاست خود تماس بگیرید و از ان ها بخواهید ماژول ها را فعال کنند یا فقط نام ماژول های از دست رفته را در ایمیلی یا پیام کپی کنید و توضیح دهید که نیاز به فعالسازی این ماژول ها در حساب خود دارید.

پلاگین های متناقض با رنک مث

بعضی از افزونه ها با رنک مث در تضاد هستند که این شامل سایر افزونه های سئو نیز میشود که کارایی مشابه رنک مث را به شما میدهند.تصور کنید که چقدر گیج کننده بود اگر هر باری که یک پست را منتشر میکردید دو یا سه افزونه از شما اطلاعات یکسانی را میخواستند.رنک مث هر گونه مشکل شناسایی شده را به شکل پیام برای شما نمایش میدهد.

برای رفع این مشکل شما میتوانید افزونه ها را غیر فعال کنید دقت کنید که این به ان معنا نیست که افزونه شما پاک میشود شما فقط افزونه را غیرفعال کرده اید.خبر عالی اینست که رنک مث دارای یک ویژگی داخلی محبوب برای غیرفعال کردن افزونه های سئو دارد مانند افزونه های yoast seo و alo seo pack .که بدون نگرانی برای سئو وب سایت انها را غیر فعال کنید.

در مرحله دیگر میتوانید تنظیمات و داده های سایر افزونه ها را وارد کنید، اما در حال حاضر پیشنهاد میشود که پلاگین های متناقض را غیرفعال کنید تا مشکلی ایجاد نشود و اگر سرور شما پیش نیاز های رنک مث را براورده میکنند به مرحله بعد رفته و بر روی start Wizard کلیک کنید.

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا بهترین تجربه را به شما ارائه دهیم. خط مشی کوکی