بازگشت

منو Tools در نرم افزار کم اسکنر | بروزرسانی 1401

در این بخش از مقاله کم اسکنر میخواهیم درباره منو Tools توضیح دهیم ، در این منو چهار گزینه با نام های convert ، Edit ، Scan و Other میباشد که هر کدام از این بخش ها دارای ایکون های متفاوتی میباشد و هر کدام از این بخش خا در کم اسکنر قابلیت خاصی را برای شما ارائه میدهند.

 

منو Tools در کم اسکنر

 

بخش convert در منو Tools کم اسکنر

در ابتدای این بخش ایکون To Word میباشد که در ان میتوانید فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس وارد صفحه ای جدید میشوید که در ان فایل انتخاب شده شما تبدیل به فایل word تبدیل میشود پس از ان میتوانید گزینه تیک را بزنید و فایل شما در اختیارتان است.

ایکون To Excel برای تبدیل فایل های شما به اکسل میباشد برای این کار ابتدا بر روی این ایکون کلیک کنید و سپس فایل خود را از پوشه و یا… انتخاب کنید بعد از ان کم اسکنر شروع به تبدیل فایل شما به اکسل میکند و سپس میتوانید گزینه تایید را کلیک کنید.

ایکون To PPT قابلیت این را دارد که فایل خود را به پاورپوینت تبدیل کند برای تبدیل ان ابتدا بر روی این ایکون کلیک کنید تا وارد صفحه انتخاب فایل شوید و سپس بعد از انتخاب فایل کم اسکنر ان را به پاورپوینت تبدیل میکند و در اختیار شما قرار میگیرد.

ایکون PDF to images و PDF to long image برای تبدیل فایل پی دی اف به تصویر یا یک تصویر یک پارچه میباشد که در ابتدا برای این کار بر روی ایکون های خود کلیک میکنید و سپس فایل پی دی اف خود را وارد میکنید و خود نرم افزار کم اسکنر ان را به تصویر ها یا یک تصویر یک پارچه ایجاد میکند.

بخش Edit در منو Tools کم اسکنر

در بخش ویرایش نرم افزار کم اسکنر میتوانید فایل مورد نظر خود را با ایکون های مختلفی که در این قسمت وجود دارد وایرایش را انجام دهید. ایکون ابتدایی در این بخش import files میتوانید فایل های ذخیره شده در گوشی یا سیستم خود را وارد کنید.

 

بخش Edite  ایکون import files

 

ایکون CS sing همانطور که اسم ان پیداست برای ایجاد امضا برای فایل شما میباشد ابتدا بر روی این ایکون کلیک کنید سپس فایل خود را انتخاب کنید و سپس امضا خود را در بخش امضا وارد کنید و مکانی که که میخواهید امضا بر روی ان اعمال شود را انتخاب کنید و گزینه انجام شده را بزنید تا امضا بر روی فایل شما ایجاد شود شما میتوانید سایز و رنگ امضا خود را متناسب با چیزی که میخواهید انتخاب کنید.

ایکون add watermark برای ایجاد واترمارک برای روی فایل شما میباشد برای این کار ایتدا این ایکون را انتخاب کنید و سپس در بخش اضافه کردن واتر مارک ان را وارد کرده و سپس اگر ویرایشی را برای این واترمارک لازم دارید را انجام دهید و سپس ان را بر روی فایل خود وارد کنید.

ایکون merge PDFs برای ادغام کردن چندین فایل پی دی اف میباشد ، ابتدا فایل خود را انتخاب کنید سپس با گزینه add فایل های پی دف دیگر را به فایل قبلی اضافه کنید حال گزینه انجام شده را بزنید تا این فایل ادغام شده ذخیره شود.

ایکون Extract pdf pages صفحاتی را که میخواهید در فایل های خود به صورت پی دی اف تبدیل کنید این قابلیت برای شما بسیار کارایی دارد ممکن است شما بخواهید فقط یک صفحه از فایل شما به پی دی اف تبدیل کنید. حال برای انجام این کار این ایکون را انتخاب کنید سپس فایل خود را انتخاب کنید و صفحات مورد نظر خود را شروع به اسکن و تبدیل به پی دی اف کنید و تیک را بزنید تا این فایل برای شما ذخیره شود.

ایکون Reorder pdf pages این قابلیت را برای شما ایجاد میکند که صفحات پی دی اف خود را مرتب سازی کنید برای اجرای این قابلیت این گزینه را انتخاب کنید و سپس با کشیدن صفحات با شماره گذاری مورد نظرتان را اجرا کنید و اگر تصویر یا صفحه ای دیگر را لازم دارید با گزینه add ان را اضافه کرده و گزینه تیک را بزنید تا تغییراتی که میخواهید اعمال شود و در صورتی که این فایل را نمیخواهید را پاک کنید. شما این فایل را میتوانید با تب share برای دیگران به اشتراک گذارید.

ایکون protect pdf برای امنیت سازی فایل های پی دی اف شما میباشد ، برای این کار این ایکون را انتخاب کنید و سپس فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید حال جعبه ای برای شما به نمایش در می اید که رمزی را که میخواهید را دو بار به درستی وارد کنید و سپس ok را بزنید و اگر ویرایش خاصی را مد نظر دارید وارد کنید و فایل خود را ذخیره کنید و برای دیگران ان را ارسال کنید.

بخش Scan در منو Tools کم اسکنر

در این بخش میخواهیم بخش اسکن را برای شما شرح دهیم در این بخش ایکون های متفاوتی برای اسکن موجود میباشد که ان ها را به طور کامل برایتان توضیح میدهیم.

 

گزینه scan ایکون ID Cards

 

 

ایکون ابتدای این بخش از منو Tools برای اسکن گردن کارت های شناسایی شما میباشد ، شما میتوانید کارت شناسایی خود را با انتخاب کشور مورد نظر خود ثبت کنید و سپس ان را بارگذاری کنید فقط کافی ایست بر روی دایره ثبت بزنید و سپس بعد از ان کارت شناسایی شما ثبت میشود همچنین میتوانید عکس کارت شناسای خود را وارد کنید تا ان را به راحتی اسکن کنید.

ایکون دوم Recoginze text برای تشخیص تکست های شما در فایل میباشد این قابلیت ویرایش تکست های شما را ایجاد میکند. برای این کار فایل خود را اسکن کنید و سپس تکست خود را ویرایش یا اعمال کنید.علاوه بر این دقت کنید که شما میتوانید فایل خود را بخش های فایل انتخاب کنید یا تصویر مورد نظر خود را از گالری انتخاب کرده و تنظیمات ان را اعمال کنید.

ایکون Enhance portrait برای پرتره کردن تصاویر شما میباشد شما با انتخاب این گزینه ابتدا میتوانید تصویر مورد نظر خود را از گالری انتخاب کنید یا ان را با دایره موجود که برای ثبت عکس میباشد را بزنید تا عکس شما ثبت شود و اسکن برای پرتره انجام شود.

ایکون ID photo maker در این بخش به این صورت میباشد که شما میتوانید کارت شناسایی خود را با انتخاب کشور مورد نظر خود ثبت کنید و سپس ان را بارگذاری کنید فقط کافی ایست بر روی دایره ثبت بزنید و سپس بعد از ان کارت شناسایی شما برایتان ثبت میشود.

ایکون Scan to excel برای اسکن کردن فایل شما به صورت اکسل میباشد برای این کار میتوانید به طور مستقیم فایل خود را عکس برداری کنید یا ان را از بین فایل های خود انتخاب کنید.

ایکون question set این قابلیت را برای شما ایجاد میکند که فایل خود را انتخاب کنید یا ان را به صورت دستی وارد کنید این ایکون برای اسکن فایل هاییی میباشد که در خود سوال دارند یا سوال را میخواهید در ان طرح کنید بعد از اینکه ان را ثبت کردید میتوانید ویرایش عکس را به طور کامل انجام داده سپس ان را ذخیره کنید.

ایکون book برای اسکن کردن صفحات کتاب میباشند که برای این کار ابتدا از صفحه های که میخواهید عکس برداری کنید و تنظیمات نور و ویرایش ان را انجام داده و سپس ان را با زدن گزینه بعدی اسکن کنید.

ایکون ppt برای اسکن پاورپوینت های شما میباشد زمانی که این ایکون را انتخاب کنید ابتدا میتوانید نور و ویرایش کیفیت عکس را انجام داده سپس عکس را ثبت کنید تا اسکن برای شما ایجاد شود و کم اسکنر ان را اسکن میکند.

ایکون Import images برای اسکن کردن عکس هایی میباشد که شما در گوشی خود دارید بعد از انتخاب عکس مورد نظر میتوانید ان را ویرایش کنید و سپس گزینه بعدی را کلیک کنید تا این عکس برای شما اسکن شود.

بخش Other در منو Tools کم اسکنر

این بخش یک ایکون بیشتر ندارد که نام ان scan code میباشد که همانطور از اسم ان مشخص ات برای اسکن کردن کد ها و بارکد ها میباشد این ایکون را بعد از انتخاب میتوانید از عکس های خود ان را انتخاب کرده و یا کد های قبلی خود را دوباره اسکن کنید.

 

بخش other ایکون  scan code

 

در همه این بخش ها شما میتوانید ویرایش عکس از جمله تنظیمات نور و برش و… را انجام دهید. امیدواریم که این بخش از اموزش نرم افزار کم اسکنر برای شما مفید واقع شده باشد و برای خواندن مقاله های اشنایی با این نرم افزار را اینجا ببینید.

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا بهترین تجربه را به شما ارائه دهیم. خط مشی کوکی