بازگشت

منو Home در نرم افزار کم اسکنر | بروزرسانی 1401

در این بخش میخواهیم درباره منو home در نرم افزار کم اسکنر توضیح دهیم ، پس از اینکه این نرم افزار را نصب کردید. وارد بخش منو home میشوید که در ابتدای ای صفحه در بالا میتوانید کادر جستوجو فایل های مورد نظر خود را ببینید. علاوه بر این میتوانید با ایکون دوربین در سمت راست پایین این بخش تصویر خود را بارگذاری کنید .در این صفحه میتوانید هشت ایکون را مشاهده کنید که هر کدام را به طور کامل برای شما شرح خواهیم داد.

ایکون smart scan در منو Home کم اسکنر

در این منو تعدادی ایکون موجود است که هر کدام از این ایکون ها قابلیت های بسزایی را برای شما ایجاد میکنند. ایکون smart scan قابلیت های بسیاری دارد که با کلیک کردن بر روی ان میتوانید تب های مختلف ان را برای ثبت فایل خود و اسکن ان ببینید.

 

منو Home در کم اسکنر

 

بعد از اینکه ایکون smart scan را باز کردید دوربین شما فعال میشود که در بخش گزینه ها میتوانید مورد های مختلف را اسکن کنید. اولین گزینه از سمت چپ PPT میباشد که در واقع برای ثبت و اسکن پاورپوینت های مورد نظر شما میباشد. برای ثبت پاورپوینت خود دوربین را به طور دقیق بر روی صفحه مورد نظر خود قرار دهید و سپس دایره ثبت اسکن را لمس کنید .

همچنین میتوانید برای تنظیمات نور یا حالت HD را برای عکس برداری خود فعال کنید و علاوه بر ان با سه نقطه در کنار این دو گزینه موجود است که تنظیمات ابعاد عکس را برای شما مشخص میکند.

 

ایکون smart scan در منو Home کم اسکنر

 

 

پس از اینکه عکس خود را ثبت کردید وارد صفحه ای جدید میشوید که میتوانید زاویه عکس ، ویرایش و یادداشت گذاشتن بر روی عکس خود را ایجاد کنید یا با گزینه Delete ان را به طور کامل حذف کنید. و سپس گزینه done را بزنید تا ذخیره سازی شما انجام شود.

گزینه To Excel بخش است که میتوانید بارکد ها را در ان اسکن کنید علاوه بر این اینکه میتوانید با تنظیمات نور و یا HD بودن ان خودتان این عکس را بگیرید یا با گزینه Import Images از فایل های ثبت شده خود در گالری گوشی یا سیستم استفاده کنید . بعد از اینکه بر روی دایره موجود زدید تا عکس برای شما ثبت شود وارد صفحه ای میشوید که میتوانید عکس را ویرایش کنید یا با زدن گزینه next اسکن بارکد خود را انجام داده و سپس گزینه done را برای ثبت این اسکن انجام دهید.

گزینه ID photo maker در این بخش به این صورت میباشد که شما میتوانید کارت شناسایی خود را با انتخاب کشور مورد نظر خود ثبت کنید و سپس ان را بارگذاری کنید فقط کافی ایست بر روی دایره ثبت بزنید و سپس بعد از ان کارت شناسایی شما ثبت میشود.

گزینه To text را میتوانید خود ثبت کنید یا از گالری خود در بخش Import Images یا از فایل های خود در بخش Import File انتخاب کنید دقت کنید که بعد از ایجاد این عکس متنی میتوانید ان را ویرایش کنید یا کادر دور ان را به صورت کامل از بین ببرید و همچنین با گزینه add عکس های دیگر را اضافه کنید و در اخر با گزینه next اسکن خود را انجام دهید.

گزینه To word برای اسکن کردن فایل های word میباشد که در این بخش میتوانید فایل های خود را به صورت تکی یا جمعی وارد کنید و همچنین مانند تمام بخش های دیگر که گفته شد تنظیمات نور و HD بودن عکس خود را تنظیم کنید ، بعد از اینکه فایل word خود را ثبت کردید میتوانید ان را ویرایش کرده سپس با گزینه next ان را اسکن کنید.

در گزینه CS sign میتوانید با گزینه تکی یک امضا را اسکن کنید یا با گزینه جمعی امضاهای لازم را اسکن کنید بعد از اینکه عکس خود را با تنظیمات نور و HD تنظیم کنید بعد از اینکه عکس امضا خود را گرفتید وارد صفحه جدید میشوید که میتوانید نام خود را به صورت نوشتار به امضا خود اضافه کرده و ان را ویرایش کرده و در اخر گزینه next را بزنید تا اسکن امضا شما انجام شود.

در گزینه single میتوانید هر فایل یا عکسی را میخواهید وارد کنید و تنظیمات تصویر خود را ماننده مراحل قبل انجام دهید یا با دو گزینه Import Images یا Import Files عکس مورد نظر خود را از گالری یا فایل های خو انتخاب کنید سپس بعد از اینکه عکس خود را گرفتید میتوانید ان را ویرایش کنید و با زدن گزینه next اسکن را بر روی عکس خود اعمال کنید.

گزینه batch این قابلیت را برای شما ایجاد میکند که که به صورت دسته بندی شده فایل و عکس های خود را بگیرید یا با گزینه های عکس یا فایل ان را در این قسمت بارگذاری کنید و پس از ویرایش ان گزینه next را اعمال کنید تا اسکن شما انجام شود. گزینه question set بخش میباشد که میتواند سوالات خود را اسکن کنید و سپس ان را ویرایش کنید و گزینه های لازم را برا روی ان ایجاد کنید و تنظیمات نور و… را برای ان اجرا کرده و در اخر گزینه next را کلیک کنید تا اسکن شما بطور کامل انجام شود.

گزینه Translate برای عکس ها یا فایل هایی میباشد که میخواهید ان را ترجمه کنید برای این کار ابتدا تنظیمات نور و… را برای تصویر خود اعمال کرده یا اگر لازم میدانید از گالری خود ان را انتخاب کنید و پس اینکه عکس را بارگذاری کردید میتوانید در صفحه بعد ان را ویرایش کرده و سپس گزینه بعدی را بزنید تا اسکن شما به طور کامل انجام شود.

گزینه Enhance Portrait این قابلیت را به شما میدهد تا عکس های خود را به پرتره تبدیل کنید این گزینه بیشتر برای این میباشد که کیفیت عکس های خود را بهتر کنید دقت کنید که میتوان مانند تمامی قسمت های دیگر که برایتان توضیح داده شد تنظیمات نور و… را برای تصویر خود اعمال کنید و ان را بعد از اینکه عکس را گرفتید ویرایش یا ان را برش داده و سپس گزینه next بزنید تا پرتره عکس ما انجام شود.

 

ایکون smart scan در منو Home کم اسکنر

 

گزینه Book برای اسکن کردن صفحات کتاب شما میباشند در این گزینه تنظیمات نور و… را انجام داده و عکس خود را گرفته و در بخش بعدی که برای شما باز میشود ان را کادر بندی یا برش دهید و ان را ویرایش کنید و سپس در بخش next ان را اسکن کنید.

گزینه اخر این قسمت از ایکون smart scan منو Home کم اسکنر ، scan code نام دارد که بارکد ها یا کد ها را برای شما اسکن میکند این گزینه نیز میتوانند تمامی گزینه ها میباشد که میتوانید کد های خود را از گالری خود انتخاب کنید و یا کد های قبلی که وارد کردید را اعمال کنید و سپس با گزینه بعدی ان را اسکن کنید.

ایکون PDF Tools در منو Home کم اسکنر

در این قسمت میتوانید فایل های PDF خود را تبدیل ، ویرایش و به اشتراک گذاری کنید. این ایکون خود از این سه بخش تشکیل شده که هر سه از این بخش ها ایکون های متفاوتی دارند.

 

ایکون To PPT در منو Home کم اسکنر

 

بخش convert در ایکون pdf tools کم اسکنر

در بخش convert شما پنج ایکون را میبینید که هر کدام از این بخش ها مربوط به تبدیل pdf به دیگر فایل ها میباشد. در ایکون to word میتوانید فایل خود را انتخاب کنید و ان را به صورت word دراورید برای این کار ایکون to word را انتخاب کنید حال وارد صفحه جدید خواهید شد که فایل های شما قرار دارد ، فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید در این قسمت فایل شما اسکن میشود و به صورت word تیدیل میشود.

ایکون بعدی to excel میباشد که با کلیک کردن بر روی ان میتوانید فایل مورد نظر خود را در این لیست انتخاب کنید ،فایل در این قسمت اسکن میشود و به excel تبدیل میشود. ایکون بعدی to ppt میباشد که با کلیک بر ان طبق روش های قبلی که گفته شد شروع به اسکن انجام میشود و فایل شما به پاورپوینت تبدیل میشود.

ایکون pdf to images همانطور که از اسم ان مشخص است فایل pdf خود را به عکس تبدیل میکند برای این کار نیز از روش قبل میتوانید ان را انجام دهید. ایکون pdf to long image فایل pdf خود را وارد میکند و سپس کم اسکنر شروع به اسکن کرده و فایل شمارا به یک عکس کامل درمی اورد.

بخش edit در ایکون pdf tools کم اسکنر

در این بخش میتوانید فایل pdf خود را ویرایش کنید ، این بخش از ایکون های cs sign ، fill from، page number ،pdf page reorder و mage pdfs تشکیل شده است که هر کدام ویرایش خاصی را برای فایل pdf شما انجام میدهند.

ایکون cs sign را کلیک کرده و فایل pdf را که میخواهید از بین فایل های خود انتخاب کنید سپس وارد صفحه ای جدید میشوید که گزینه ای به نام add signature در قسمت پایین این صفحه وجود دارد که با زدن این گزینه ابتدا میتوانید امضا خود را اسکن کنید یا ان را از البوم ذخیره شده خود انتخاب کنید و در اخر گزینه تیک را بزنید تا اعمال شود.

ایکون fill froms برای ایجاد کردن فرم در فایل pdf شما میباشد که با کلیک کردن بر روی ان فایل مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس ویرایش را اعمال کرده و گزینه انجام شده را بزنید. ایکون page number هم به این گونه میباشد که فایل pdf شما را صفحه بندی با شمارش قرار میدهد.

ایکون pdf page reorder برای فایل های pdf میباشند که یخواهید ان را دوباره مرتب سازی کنید در این بخش شما میتوانید فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس اسکن این فایل را برای مرتب سازی دوباره ان به صورت pdf انجام دهید. شما میتوانید از ایکون اخر این قسمت با نام merge pdfs فایل های خود که به صورت pdf هستند را با هم ادغام و به صورت یکپارچه قرار دهید.

بخش share در ایکون pdf tools کم اسکنر

در این بخش از کم اسکنر میتوانید تنظیمات ارسال فایل های pdf را انجام دهید ، ایکون ابتدایی این قسمت pdf compress میباشد که با کلیک بر روی ان وارد بخش ذخیره های خود میشوید و فایلی را که مد نظر دارید را به صورت فشرده برای فرد مورد نظر ارسال میکنید. ایکون pdf password برای ایجاد رمزگذاری بر روی فایل های pdf شما میباشد بعد از این که این ایکون را کلیک کردید فایل خود را انتخاب کنید تا صفحه ای جدید برای رمزگذاری شما انجام شود بعد از ایجاد رمز میتوانید فایل را با رمزگذاری خود برای دیگران ارسال کنید.

ایکون add watermark و no cs watermark دو گزینه برای ایجاد و غیر فعال کدن واترمارک میباشد که با ایکون اول میتوانید فیل خود را انتخاب کنید سپس واترمارک خود را ایجاد کنید و تیک کنار ان را بزنید و ایکون دوم فایل خود را انتخاب کنید و واتر مارک های فایل خود را به طور کامل حذف کنید.

ایکون Import Images در منو Home کم اسکنر

در این بخش از منو Home کم اسکنر میتوانید عکس های خود در گالری را به دصورت دسته بندی بالای پنج عدد انتخاب کنید و با روش هایی که میخواهید ان را اسکن کنید.

ایکون Import Files در منو Home کم اسکنر

در این بخش از کم اسکنر شما میتوانید مانند قسمت قبل فایل هایی را که میخواهید را انتخاب کنید تا ان ها را با روش های گفته شده اسکن کنید.

ایکون ID cards درمنو Home کم اسکنر

این ایکون در این بخش برای اسکن کردن کات شناسایی میباشد با کلیک کردن بر روی این ایکون عکس خود را باگذاری میکنید یا با دوربین ان را ثبت کنید سپس کشوری که مد نظر را دارید اعمال کنید و اسکن را انجام دهید.

ایکون To text در منو Home کم اسکنر

برای یجاد تکست بر روی فایل خود بر روی این ایکون کلیک کنید و فایل یا عکس مد نظر خود را انتخاب کنید و در اخر تکست خود را بر روی ان اعمال کنید و گزینه تیک را در کنار ان اعمال کنید.

ایکون Enhance Portrait در منو Home کم اسکنر

این ایکون برای شما قابلیت پرتره کردن فایل ها و عکس ها را برایتان ایجاد میکند کافی است که بر روی ان کلیک کنید تا به صفحه ای جدید وارد شوید و عکس موردنظر خود را انتخاب کنید یا ان را با دوربین خود ثبت کنید و در اخر گزینه تیک را بزنید تا عکس شما به صورت پرتره دراید.

این تمام اطلاعاتی بود که در منو Home وجود داشت با زدن ایکون ALL شما وارد منو Tools شوید که ان را در بخش خود این منو برایتان توضیح داده ایم ، امیدواریم که این مقاله از کم اسکنر برای شما مفید واقع شد باشد شما میتوانید مقاله بعدی این نرم افزار را در اینجا بخوانید.

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا بهترین تجربه را به شما ارائه دهیم. خط مشی کوکی