بازگشت

منو Files در نرم افزار کم اسکنر | بروزرسانی 1401

در این بخش از مقاله نرم افزار کم اسکنر میخواهیم منو Files را شرح دهیم و گزینه های ان را به طور کامل بررسی کنیم. زمانی که کادر موجود در وسط صفحه با نام scan new docs را کلیک کنید یا دوربین سمت راست صفحه را بزنید وارد صفحه عکس برداری با گزینه های مختلف میشوید که از سمت چب به راست این گزینه ها را برای شما تعریف خواهیم کرد.

گزینه PPT در منو Files کم اسکنر

اولین گزینه PPT میباشد که در واقع برای ثبت و اسکن پاورپوینت های انتخابی شما میباشد. برای ثبت پاورپوینت خود دوربین را به طور دقیق بر روی فایل مورد نظر خود قرار دهید و سپس دایره ثبت اسکن را لمس کنید. همچنین میتوانید برای تنظیمات نور یا حالت HD را برای عکس برداری خود فعال کنید و علاوه بر ان با سه نقطه در کنار این دو گزینه موجود است که تنظیمات ابعاد عکس را برای شما مشخص میکند.

 

منو Files در کم اسکنر

 

پس از اینکه عکس خود را ثبت کردید وارد صفحه ای جدید میشوید که میتوانید زاویه عکس ، ویرایش و یادداشت گذاشتن بر روی عکس خود را ایجاد کنید یا با گزینه Delete ان را به طور کامل حذف کنید. و سپس گزینه done را بزنید تا ذخیره سازی شما انجام شود.

گزینه To Excel در منو Files کم اسکنر

گزینه To Excel بخشی است که میتوانید بارکد ها را در ان اسکن کنید علاوه بر این اینکه میتوانید با تنظیمات نور و یا HD بودن ان خودتان این عکس را بگیرید یا با گزینه Import Images از فایل های ثبت شده خود در گالری گوشی یا سیستم استفاده کنید . بعد از اینکه بر روی دایره موجود زدید تا عکس برای شما ثبت شود وارد صفحه ای میشوید که میتوانید عکس را ویرایش کنید یا با زدن گزینه next اسکن بارکد خود را انجام داده و سپس گزینه done را برای ثبت این اسکن انجام دهید.

 

بخش های منو Files در کم اسکنر

 

گزینه ID photo maker در منو Files کم اسکنر

گزینه ID photo maker در این بخش به این صورت میباشد که شما میتوانید کارت شناسایی خود را با انتخاب کشور مورد نظر خود ثبت کنید و سپس ان را بارگذاری کنید فقط کافی ایست بر روی دایره ثبت بزنید و سپس بعد از ان کارت شناسایی شما ثبت میشود.

گزینه To text در منو Files کم اسکنر

گزینه To text را میتوانید خود ثبت کنید یا از گالری خود در بخش Import Images یا از فایل های خود در بخش Import File انتخاب کنید دقت کنید که بعد از ایجاد این عکس متنی میتوانید ان را ویرایش کنید یا کادر دور ان را به صورت کامل از بین ببرید و همچنین با گزینه add عکس های دیگر را اضافه کنید و در اخر با گزینه next اسکن خود را انجام دهید.

گزینه To word در منو Files کم اسکنر

گزینه To word برای اسکن کردن فایل های word میباشد که در این بخش میتوانید فایل های خود را به صورت تکی یا جمعی وارد کنید و همچنین مانند تمام بخش های دیگر که گفته شد تنظیمات نور و HD بودن عکس خود را تنظیم کنید ، بعد از اینکه فایل word خود را ثبت کردید میتوانید ان را ویرایش کرده سپس با گزینه next ان را اسکن کنید.

گزینه CS sign در منو Files کم اسکنر

در گزینه CS sign میتوانید با گزینه تکی یک امضا را اسکن کنید یا با گزینه جمعی امضاهای لازم را اسکن کنید بعد از اینکه عکس خود را با تنظیمات نور و HD تنظیم کنید بعد از اینکه عکس امضا خود را گرفتید وارد صفحه جدید میشوید که میتوانید نام خود را به صورت نوشتار به امضا خود اضافه کرده و ان را ویرایش کرده و در اخر گزینه next را بزنید تا اسکن امضا شما انجام شود.

گزینه single در منو Files کم اسکنر

در گزینه single میتوانید هر فایل یا عکسی را میخواهید وارد کنید و تنظیمات تصویر خود را ماننده مراحل قبل انجام دهید یا با دو گزینه Import Images یا Import Files عکس مورد نظر خود را از گالری یا فایل های خو انتخاب کنید سپس بعد از اینکه عکس خود را گرفتید میتوانید ان را ویرایش کنید و با زدن گزینه next اسکن را بر روی عکس خود اعمال کنید.

 

بخش های منو Files در کم اسکنر

 

گزینه Batch در منو Files کم اسکنر

گزینه batch این قابلیت را برای شما ایجاد میکند که که به صورت دسته بندی شده فایل و عکس های خود را بگیرید یا با گزینه های عکس یا فایل ان را در این قسمت بارگذاری کنید و پس از ویرایش ان گزینه next را اعمال کنید تا اسکن شما انجام شود. گزینه question set بخش میباشد که میتواند سوالات خود را اسکن کنید و سپس ان را ویرایش کنید و گزینه های لازم را برا روی ان ایجاد کنید و تنظیمات نور و… را برای ان اجرا کرده و در اخر گزینه next را کلیک کنید تا اسکن شما بطور کامل انجام شود.

گزینه Translate در منو Files کم اسکنر

گزینه Translate برای عکس ها یا فایل هایی میباشد که میخواهید ان را ترجمه کنید برای این کار ابتدا تنظیمات نور و… را برای تصویر خود اعمال کرده یا اگر لازم میدانید از گالری خود ان را انتخاب کنید و پس اینکه عکس را بارگذاری کردید میتوانید در صفحه بعد ان را ویرایش کرده و سپس گزینه بعدی را بزنید تا اسکن شما به طور کامل انجام شود.

گزینه Enhance Portrait در منو Files کم اسکنر

گزینه Enhance Portrait این قابلیت را به شما میدهد تا عکس های خود را به پرتره تبدیل کنید این گزینه بیشتر برای این میباشد که کیفیت عکس های خود را بهتر کنید دقت کنید که میتوان مانند تمامی قسمت های دیگر که برایتان توضیح داده شد تنظیمات نور و… را برای تصویر خود اعمال کنید و ان را بعد از اینکه عکس را گرفتید ویرایش یا ان را برش داده و سپس گزینه next ا بزنید تا پرتره عکس ما انجام شود.

گزینه Book در منو Files کم اسکنر

گزینه Book برای اسکن کردن صفحات کتاب شما میباشند در این گزینه تنظیمات نور و… را انجام داده و عکس خود را گرفته و در بخش بعدی که برای شما باز میشود ان را کادر بندی یا برش دهید و ان را ویرایش کنید و سپس در بخش next ان را اسکن کنید.

گزینه Scan Code در منو Files کم اسکنر

گزینه اخر این قسمت scan code نام دارد که بارکد ها یا کد ها را برای شما اسکن میکند این گزینه نیز میتوانند تمامی گزینه ها میباشد که میتوانید کد های خود را از گالری خود انتخاب کنید و یا کد های قبلی که وارد کردید را اعمال کنید و سپس با گزینه بعدی ان را اسکن کنید. امیدواریم این بخش از اموزش کم اسکنر برای شما مفید واقع شده باشد برای خواندن مطالب دیگر از این نرم افزار اینجا را کلیک کنید.

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا بهترین تجربه را به شما ارائه دهیم. خط مشی کوکی