بازگشت

مدیریت ویژگی محصولات ووکامرس | بروزرسانی 1401

در این بخش میخواهیم منو ویژگی محصولات را در ووکامرس را معرفی کنیم ، گاهی اوقات ممکن است ویژگی محصولاتی را که میخواهیم در ووکامرس یا افزونه های دیگر نیابیم برای همین لازم است که ویژگی که میخواهیم را خودمان اضافه کنیم که این قابلیت در ووکامرس قابل اجرا میباشد و دیگر نیازی نیست اگر ویژگی محصولی که میخواهیم در افزونه نیافتیم به سراغ افزونه های دیگر برویم ،فقط با چند کلیک در این افزونه میتوانیم به راحتی محصولاتمان را مدیریت کنیم .

این افزونه فروشگاه ساز در قسمت داشبورد خود منو محصولات را معرفی کرده که در این بخش میتوانید محصولاتتان را به راحتی مدیریت کنید و برای ان ها جزئیات را در نظر بگیرید و یک محصول کامل را ارائه دهید ، محصولات ما باید کامل با توضیحات و دسته بندی کامل قرار گیرند تا نظم کامل در سایت شما ایجاد شود.

در منو محصولات گزینه های مختلفی برای تنظیمات محصولات شما وجود دارد که یکی از این تنظیمات گزینه ویژگی ها میباشد در این قسمت شما میتوانید برای محصول خود ایجاد ویژگی کنید، این ویژگی ها باید به صورت متغییر باید باشند تا ویژگی اهمیت پیدا کند.شما در این منو باید اطلاعاتی را که میخواهید درباره ویژگی ارائه دهید را وارد کنید سپس در منو اضافه کردن محصولات این ویژگی را به طور کامل با چند کلیک به این محصول اضافه کنید در این مقاله به طور کامل این روش را برایتان توضیح خواهیم داد.

باید بگوییم اگر یک محصول دارید که مدل های مختلفی دارد باید در منو ویژگی ها باید ان را به طور کامل معرفی و اضافه کنید. این که محصول شما در چه رنگ ها یا ابعاد هایی باشد همگی در بخش ویژگی ها ثبت میشوند ، شما باید همه ویژگی های یک محصول را به طور کامل معرفی کنید که کاربران وب سایت شما درباره محصولتان اطلاعات لازمی که میخواهند را کسب کنند.

منو ویژگی در داشبورد محصولات ووکامرس

ووکامرس یک افزونه فروشگاه ساز میباشد که برای ایجاد کردن محصول در وب سایت ارائه شده است شما با این افزونه به طور کامل با جزئیات میتوانید محصول خود را سازماندهی کنید. در ابتدا برای انتخاب ویژگی محصولات باید به داشبورد ووکامرس رفته و در منو محصولات گزینه ویژگی ها را کلیک کنید سپس صفحه ای برای شما به نمایش در میاید که مخصوص ایجاد ویژگی جدید است.

 

منو ویژگی محصولات در ووکامرس

 

حال باید ویژگی مورد نظر خود را در بخش نام وارد کنید دقت کنید که برای ایجاد ویژگی باید متغییر های متنوعی داشته باشید در غیر این صورت افزودن ویژگی کار بیهوده ایست ، به طور مثال ویژگی محصول شما باید اندازه و رنگ و… متغییر های مختلف داشته باشد سپس به بخش نامک رفته و نامک خود را وارد کنید ،نامک شما اگر به انگلیسی وارد شود بسیار عالی است چراکه در URL به نمایش در میاید و در سئو سایت تاثیر دارد ، به این نکته توجه کنید که نامک باد با ویژگی محصول شما مرتبط باشد.

مرتب سازی و پیکربندی ویژگی محصولات در ووکامرس

سپس میتوانید ویژگی محصولات خود را مرتب سازی کنید برای اینکه دسته بندی شما مرتب و بر اساس ویژگی محصول شما باشد در بخش بایگانی و لینک جدا شده ذخیره شود باید گزینه بایگانی فعال شود را فعال کنید و سپس بعد از وارد کردن اطلاعات ویژگی محصول خود بر روی گزینه افزودن ویژگی کلیک کنید تا تغییرات شما اضافه شود.

بعد از اینکه اطلاعات ویژگی محصولات خود اضافه کردید بر روی گزینه پیکربندی شرایط و ضوابط کلیک کنید صفحه ای برای شما باز میشود را کامل پر کنید که در ابتدا این صفحه نام است .نام ویژگی خود را وارد کنید سپس نامک را نیز در این بخش به انگلیسی وارد کنید به طور مثال نام ویژگی شما کوچک است نامک خود را به انگلیسی و مرتبط با محصول بزنید.

 

افزودن ویژگی و پیکربندی ان در ووکامرس

 

بخش توضیح ، بخشی است که میتوانید اطلاعاتی ر درباره ویژگی محصول وارد کنید دقت کنید که این بخش را میتوانید به صورت اختیاری پر کنید در صورتی که ان را لازم ندارید پر نکنید.حال شما ویژگی محصول خود را ایجاد کرده اید حال فقط ان را باید اعمال کنید.

سفارشی سازی ویژگی محصولات در ووکامرس

حال که ویژگی محصول را ایجاد کردید لازم است با گزینه سفارشی سازی ویژگی محصول را ایجاد کنید به این صورت که سفارشی سازی محصول را کلیک کرده و ویژگی مورد نظر را که در قسمت قبل ایجاد کردید وارد کنید و گزینه افزودن را کلیک کنید.

هنگامی که نام ویژگی را برای محصول خود افزودید در بخش مقدارها اندازه محصول را میتوانید وارد کنید ،سپس در انتهای این کادر گزینه افزودن را بزنید تا ذخیره سازی برای شما انجام شود با این کار با چند کلیک میتوانید خود برای محصول مورد نظرتان ویژگی خاص و مورد نظر را ایجاد کنید و سپس ان را در محصولتان اعمال کنید .

باید اهمیت این را برای شما توضیح دهیم ، ویژگی ها در ووکامرس میتواند تا حدودی دست مارا در انتخاب ویژگی ها بگیرند اما ویژگی های مد نظر خود را برای محصولتان بسازید. ویژگی محصول ان را به طور کامل به کاربران معرفی میکند پس لازم و ضرروری است که ان را ایجاد کنید تا کاربران بتوانند به راحتی محصولات را با متغییر های بسیار بیابند. اگر کاربران با جزئیات کامل وب سایت شما روبه رو شوند و خرید راحتی را تجربه کنند به اسانی میتوانید مشتری های دیگر را جذب کنید ،جزئیات و ویژگی ها همیشه گزینه مهمی برای یک خرید اینترنتی میباشد.

امیدواریم که این بخش از اموزش های افزونه ووکامرس برای شما مفید واقع شده باشد در صورت تمایل میتوانید ادامه این بخش از اموزش را در اینجا بخوانید.

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا بهترین تجربه را به شما ارائه دهیم. خط مشی کوکی