بازگشت

مدیریت مشتریان در افزونه ووکامرس | بروزرسانی 1401

در این بخش از اموزش افزونه ووکامرس میخواهیم مدیریت مشتریان را در داشبورد این افزونه توضیح دهیم، مدیریت مشتریان بعد از انجام تمام مراحل وب سایت شما یکی از مهم ترین کارهایی است که باید انجام دهید چراکه هر مشکلی در وب سایت شما برای مشتری ایجاد شود مسئولیت ان را باید به خوبی انجام دهید تا مشتری به شما اعتماد کند و خرید های دیگری را نیز انجام دهد ، زمانی که مشتری تجربه خرید خوبی را نداشته باشد هیچگاه به وب سایت شما مراجعه نمیکند پس از این بخش استفاده کنید تا مشتریان خود را مدیریت کنید.

منو مدیریت مشتریان در داشبورد ووکامرس

در ابتدا برای مدیریت این بخش به داشبورد ووکامرس در سیستم وردپرس خود مراجعه کنید ، صفحه ای برای شما باز میشود که در فیلد اول ان میتوانید مشتریان را به صورت دسته بندی های مختلف مشاهده کنید به این صورت که میتوانید گزینه همه مشتریان یا یک مشتری یا فیلد سفارشی را انتخاب کنید. این گزینه برای کنترول کردن مشتریان میباشد که در صورتی که مشکلی برای یک مشتری ایجاد شد ان را به راحتی بیابید و سفارشات مشتری خود را با تمام اطلاعات موجود ببینید.

 

منو مشتران در پیشخوان افزونه ووکامرس

 

حال بعد از انتخاب مشتری خود یا همه مشتریان میتوانید کادر موجود در قسمت پایینی این فیلد را ببینید که در ان گزینه نام ، نام کاربری ، اخرین فعالیت ، تاریخ ثبت ، ایمیل و سفارش ها ، مجموعه هزینه و AOV ، کشور/ منطقه و شهر را در این کادر مشاهده کنید. دقت کنید که در بالای این کادر یک کادر جستوجو مشتری وجود دارد که میتوانید با ان مشتری مورد نظر خود را بیابید.

 

منو مشتریان گزینه نمایش در ووکامرس

 

در ابتدا شما میتوانید نام و نام کاربری که مشتری برای خود انتخاب کرده است را در این دو بخش ببینید و با استفاده از ان مشکلات مشتری مد نظر خود را حل کنید و گزینه های دیگر را برای ایجاد مدیریت مشتریان انجام دهید.

اخرین فعالیت ها در منو مشتریان ووکامرس

در بخش اخرین فعالیت ها میتوانید ببینید که مشتری در چه بازه زمانی خرید کرده و اخرین باری که در وب سایت شما حضور داشته است چه ساعتی بوده است این بخش این قابلیت را به شما میدهد تا با مشتری ارتباط بگیرید. اخرین بازدید نیز میتواند به شما کمک کند تا بدانید کاربرانتان در وب سایت شما فعالیت دارند یا خیر و میزان اکتیو بودن سایت خود را بسنجید.

تاریخ ثبت نام در منو مشتریان ووکامرس

تاریخ ثبت نام همانطور که از اسم ان مشخص است نشان دهنده این می باشد که کاربر شما چه زمانی در وب سایت شما عضو شده است و تاریخ فعال شدن کاربر را به راحتی میتوانید در کادری که نام خود کاربر و حساب کاربری او وجود دارد ببینید.

ایمیل ها در منو مشتریان ووکامرس

ایمیل ها بخش مهمی در حساب کاربری مشتریان وب سایت شما میباشد ایمیل قابلیت اطلاع رسانی را به مشتری میدهد حتی اگر ثبت نام را کنسل کنند از طریق ایمیل میتوانید اخبار را به مشتریانتان ارسال کنید و با ان ها در ارتباط باشید همچنین میتوانید از جوایز و کد های تخفیف ان ها را مطلع کنید. علاوه بر این موضوعات شما میتوانید با ایمیل ایجاد حساب کاربری را برای مشتریان خود انجام دهید .

سفارش ها در منو مشتریان ووکامرس

در قسمت سفارش ها میتوانید کلیک کرده و تمامی سفارش هایی را که در وب سایت شما انجام داده است را ببنید و در صورت ایجاد مشکل مشتری با شما ارتباط گرفته و محصولات خود را چک میکند . در این بخش نیز میتوانید سفارشی که مشتری ان را قبول کرده است در صورتی که ان را نخواهد و در قسمت منو کاربری کنسل نشود ان را کنسل کنید. مجموعه هزینه نیز گزینه ای میباشد که مرتبط با سفارش ها میباشد که میتوانید تمام هزینه ای که مشتری برای محصولات خود همراه با هزینه حمل و نقل است را ببینید .

AOV در منو مشتریان ووکامرس

میانگین ارزش فروش یا همان گزینه AOV به این صورت است که میانگین متوسط فروش شما چه ارزشی برایتان دارد به طور مثال کاربری در یک ماه یا یک سال صد محصول را خریداری کرده است شما میتوانید ارزش فروش های خود را در این قسمت مشخص کنید و به نوعی نوع سود را حساب میکند و میزان فروش خود را در این بخش مشخص میکنید.

کشور/ منطقه در منو مشتریان ووکامرس

در این بخش از منو مشتریان شما میتوانید کشور و منطقه ای را که کاربر در ان قرار دارد و محصولات خود را در این منطقه دریافت میکند را ببینید ،اگر شما در قسمت تنظیمات ووکامرس کشور های دیگر را انتخاب کرده باشید کاربران میتوانند در کشور های دیگر نیز محصولات را دریافت کنند اما اگر ارسال شما درون کشوری باشد در این قسمت میتوانید منطقه ای را که کاربر در ان قرار دارد را ببینید.

شهر در منو مشتریان ووکامرس

در قسمت گزینه شهر میتوانید ادرس کاربران خود را در اختیار داشته باشید و با ان به راحتی حمل و نقل را انجام دهید و اطلاعات کاربر خود را در اختیار داشته باشید. در انتهای این کادر شما میتوانید مشتری های خود و میانگین سفارش های تمامی کاربرانتان را همراه با تمامی هزینه ای که کاربران در سایت شما پرداخت کرده اند ببینید.

همچنین در کنار این سه نقطه موجود است که با کلیک کردن بر روی ان میتوانید گزینه های خود را که برای یافتن مشتری مورد نظر را ایجاد کنید و گزینه ها را فعال یا غیر فعال کنید. که این گزینه ها شامل نام و نام کاربری ، اخرین فعالیت ها و کشور و… است.

 

منو مشتریان در افزونه ووکامرس

 

این بخش از اموزش ووکامرس نیز به پایان رسید شما میتوانید ادامه مقاله یا مقالات قبلی را مشاهده کنید.

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا بهترین تجربه را به شما ارائه دهیم. خط مشی کوکی