بازگشت

راه اندازی setup wizard رنک مث | بروزرسانی 1401

در این اموزش،نحوه راه اندازی setup wizard رنک مث و مهم تریت پیکربندی برای تنظیمات سئو اموزش میدهیم،این تنظیمات برای عملکرد سئو ضروری هستند.

زمانی که رنک مث را برای اولین بار نصب میکنید فرایند راه اندازی ان به طور خودکار شروع میشود چراکه ما نیاز داریم تنظیمات ضروری در اسرع وقت تنظیم شود اما گزینه ای برای لغو فرایند راه اندازی نیز داریم که بعدا میتوانیم ان را به صورت دستی پیکربندی کنیم.

اگر از setup wizard برای رنک مث استفاده نمیکنید ابتدا باید به پیشخوان در وردپرس مراجعه کنید و به داشبورد رنک مث رفته و گزینه setup wizard را کلیک کنید.پس از باز شدن این صفحه فرایند راه اندازی اغاز میشود.

چند نکته را در این بخش برای شما ذکر میکنیم ، بخش اول جایی است که مراحل نصب را میبینید که چند سوال اساس برای پیکربندی سئو شما ذکر شده تا رنک مث را تنظیم کنید در این بخش سه حالت پشتیبانی رنک مث را به صورت اسان ،پیشرفته و حالت سفارشی میبینید.

شما میتوانید هر یک از این سه حالت را انتخاب کنید ،در حال حاضر حالت سفارشی رنک مث برای کاربران محدود شده است. دو حالت اسان و پیشرفته کاملا متفاوت نیستند .حالت پیشرفته دارای مراحل بیشتری برای تنظیمات پیکربندی دارد ،که ما از حالت پیشرفته ان استفاده میکنیم سپس هر مرحله را بر اساس حالت اسان یا پیشرفته انتخاب میکنیم.

دقت داشته باشید که هرگاه بخواهید میتوانید این حالت ها را تغییر دهید بنابراین حتی اگر مطمعن نیستید که میتوانید مراحل پیشرفته را دنبال کنید همیشه میتوانید ان را به حالت اسان تغییر دهید.

حالت سفارشی

حالت سفارشی در رنک مث را میتوانید از طریق فایل تنظیمات رنک مث که از قبل در کامپیوتر شما ذخبره شده است انتخاب کرده و ان را اپلود کنید.توجه کنید که فقط تنظیمات چندین وب سایت مورد استفاده مجدد قرار دارند و هیچ متایی برای پست ها یا صفحات از طریق این ویژگی وارد نخواهند شد.

 

حالت های رنک مث در  setup wizard

 

بررسی سازگاری

قبل از شروع را اندازی رنگ مث بخش بررسی سازگاری است تا هنگام راه اندازی مشکلی پیش نیاید اگر مشکلی نداشته باشید پیام your website is compatible to run Rank math را میبیند که میتوانید با کلیک کردن بر روی قسمت more در کنار این پیام تست های بیشتر را ببینید.

 

همگام سازی برای اتصال رنک مث

 

همچنین میتوانید افزونه های متناقض را با رنک مث مشاهده کنید و میتوانید با خیال راحت انها را غیر فعال کنید چراکه میتوانید در مرحله بعد داده های افزونه ها را به رنک مث وارد کنید. اخرین گزینه ای که خواهید دید دکمه start wizard مسیباشد که برای راه اندازی باید ان را کلیک کنیم.

وارد کردن

این صفحه تمام داده های ورودی موجود در وب سایت شما از سئو پلاگین های دیگر به رنک مث را نشان میدهد.رنک مث تضمین میکند که با وارد کردن داده های سایر افزونه های سئو به ان چیزی را از دست ندهید.همچنین میتوانید به راحتی امتیاز تنظیم شده سئو پست خود را با عنوان N/A در گزیننه Recalculate seo scores در رنک مث را اجرا کنید.

توجه داشته باشید اگر وارد کردن داده های را در حین راه اندازی از دست دادید یا از ان صرف نظر کردید همیشه میتوانید با مراجعه کردن به پیشخوان وردپرس و وارد شدن به داشبورد رنک مث قسمت امار و ابزار ها به بخش دورن ریز و برون ریز رفته و قسمت بقیه افزونه ها را کلیک کرده و در اخر گزینه start import را بزنید میتوانید منتظر بمانید تا فرایند به طور کامل انجام شود و زمانی که وارد کردن دادها صددرصد تکمیل شد کلیک کنید تا به صفحه بعدی بروید و روی دکمه ادامه کلیک کنید.

سایت شما

رنک مث در این تب به شما این امکان را میدهد که به شما بگویید وب سایت شما در مورد چه چیزی است ،چه وبلاگ سرگرمی،فروشگاه انلاین یا یک وب سایت برای سازان یا چیز دیگری باشد رنک مث بر اساس پاسخ شما کد مناسب را به سایت شما اضافه میکند تا گوگول نیز این موضوع را درباره وب سایت شما درک کند .

 

اطلاعات وب سایت شما در رنک مث

 

درباره setup wizard بیشتر بیاموزید

رنک مث پیوندهای مفیدی را ارائه میدهد تا با استفاده از setup wizard رنک مث را راه اندازی و پیکربندی کنید.البته اگر در حال خواندن این مقاله هستید ، به این معنی میباشد که بر روی لینک راه اندازی setup wizard کلیک کرده اید یا به روش دیگر به اینجا رسیده اید.به هرحال ، ما میخواستیم این اطلاعات را به اشتراک بگذاریم تا بدانید چگونه اطلاعات مناسب را ازطریق راه اندازی setup wizard پیدا کنید.

وب سایت شما این است

در این بخش گزینه ای را میبینید که your website is نامیه شده است و در این تصویر شما میتوانید …Rank math is a را ببینید چراکه این نام وب سایت شما می باشد که برای نوشتن این اموزش از ان استفاده میکنیم . در این بخش از رنک مث میتوانید بگویید که چه نوع وب سایتی را اداره میکنید و گزینه ها را در منوی کشویی مشاهده میکنید و گزینه های کشویی ان به این صورت است.

 

نوع وب سایت شما در رنک مث

 

وبلاگ شخصی ،مناسب برای وبلاگ های شخصی جایی که دانش و تجربه خود را به اشتراک میگذارید.

وبلاگ اجتماعی /سایت خبری ، برای وب سایت های خری و سایر سایت های چاپ و نشر مجلات است.

نمونه کارهای شخصی ، این نوع از سایت برای به اشتراک گذاری اثار و تونایی های شما می باشد.

سایت کسب و کار کوچک ، سایت هایی برای بهبود حضور انلاین مشاغل کوچک است.

فروشگاه اینترنتی ، برای سایت هاییی با اهیت تجارت الکترونیک که در ان محصولات و خدمات انلاین میفروشید.

دیگر سایت های شخصی ، وب سایت های شخصی جدا از انواع بالایی که ذکر شده است.

دیگر سایت های کسب و کار،وب سایت های تجاری جدا از انواعی که گفته شده است.

همه این گزینه ها را میتوان به نوع تجاری یا شخصی دسته بندی کرد.

شخصی ، وبلاگ شخصی ، نونه کار های شخصی و سایر سایت های شخصی.

کسب وکار ، وبلاگ اجتماعی و سایت خبری ، سایت کسب و کار کوچک ،فروشگاه های اینترنتی و سایر سایت های تجاری.

رنک مث با اجازه میدد که با انتخاب گزینه ای مناسب متا دیتای صحیحی را اضافه کنید که با کمک ان گوگول بفهمد وب سایت نماینده یک شخص یا شرکت است که از ان در دانش graph استفاده کنیداگر دست بند دقیق کار شما در این بخش نشان داده نشده است ،نگران نباشد زیرا میتوانید ان را از لیست گسترده انواع کسب و کار ما انتخاب کنید.

از انجایی که گزینه شخصی قبلا انتخاب شده بود ،سایر گزینه هایی که در صفحه مشاهده کردید مربوط به گزینه شخصی بود.اگر یک گزینه کسب و کار را انتخاب کنید به عنوان مثال یک سایت کسب و کار کوچک ، سپس گزینه های دیگری روی صفحه خواهید دید.

نوع کسب و کار

در این قسمت رنک مث مشخص میشود که وب سایت شما چه نوع تجارتی ا نشان میدهد.گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد،بنابراین چند دقیقه وقت بگذارید که گزینه را پیدا کنید که بیشتر با کسب و کار شما مطابقت دارد .همچنین میتوانید نام مناسب را جستوجو کنید.

حتی با وجود همه این گزینه ها این امکان وجود دارد که نوع کسب و کار مناسبی را که کسب و کار شما را توصیف میکند را در گزینه Organization پیدا کنید.

 

انتخاب نوع تجارتی که دارید در رنک مث

 

نام وب سایت شما

گوگل از نام سایت ها استفاده میکند تا کاربران بتوانند وب سایت خاصی را که در نتایج جستوجو میخواهند پیدا کنند.گوگل از ویژگی نام وب سایت نوع داده های ساختار یافته به ویژه وب سایت برای درک نام یک وب سایت استفاده میکند .این در بخش سئو رنک مث موجود می باشد که میتوانید نام سایت را وارد کنید.

نام جایگزین وب سایت

اینجاست که باید نام جایگزین را به عنوان مثال یک نام اختصاصی یا یک نام بالقوه کوتاه تر برای وب سایت خود در رنک مث به عنوان alternate name وارد کنید این قسمت اختیاری میباشد.

نام شخص/ سازمان

اینجاست که باید نام خود یا شرکت خود را که میخواهید به پنل دانش گوگل نمایش داده شود را وارد کنید.

لوگو برای گوگل

در اینجا باید لگوی گسب و کار یا لوگو وب سایت شخصی خود را وارد کنید سپس رنک مث کد مناسب برای وب سایت شما را اضافه میکند تا گوگل و سایر موتور های جستوجو لوگو شمارا شناسایی کنند .مزیت انجام این این کار این است که لوگو شما در نمودار دانش در کنار سایر اطلاعات در مورد وب سایت یا تجارت شما ظاهر میشود.دقت کنید که ایا وب سایت یا کسب و کار شما بسته به تشخیص نمودار دانش در گوگل نشان داده میشود.برای افزودن لوگو خود روی دکمه افزودن یا اپلود فایل کلیک کنید سپس قسمت مدیریت رسانه وردپرس باز میشود در انجا لوگو خود را بکشید و رها کنید اگر قبلا اپلود شده است ان را انتخاب کنید.

پس از انتخاب لوگو روی گزینه use this file کلیک کنید حال لوگوی شما در زیر خود گزینه نشان داده میشود .حداقل وضوح پشتیبانی شده 112 در 112 پیکسل می باشد و اگر حالت نیمه مربعی از لوگو خود دارید پیشنهاد میشود که از ان استفاده کنید.

 

انتخاب نام ، نام جایگزین و نام سازمان و انتخاب لوگو در رنک مث

 

تصویر پیش فرض شبکه اجتماعی

زمانی که هر یک از پست های شما در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته میشود ، با یک تصویر همراه میشود.به عبارت دیگر، وقتی پست شما در فیسبوک نمایش داده میشود ،یک لینک ساده نیست. این شامل یک تصویر ، متا توصیف و چیزهای دیگر است .به طور پیش فرض تصویری که با پست شما به اشتراک گذاشته میشود ،تصویر ویژه پست شما است اما فیس بوک میتواند تصاویر را از خود پست شما دریافت کند .اگر تصویر ویژه یا هر تصویر دیگری ندارید ،بخش تصویر شما خالی نشان داده میشود که ظاهر خوبی ندارد.

این گزینه به شما امکان میدهد یک تصویر پیش فرض را انتخاب کنید که میتوانید هر زمان که پستی در فیس بوک به اشتراک گذاشته میشود،که هیچ تصویری ندارد استفاده شود.

 

انتخاب تصویر شبکه های اجتماعی وب سایت شما در رنک مث

 

روند تنظیم این موارد مشابه است.فقط روی دکمه افزودن یا اپلود کلیک کنید و تصویر خود را از مدریت رسانه وردپرس با وضوح 1200 در 630 پیکسل انتخاب کنید.

حرکت به مرحله بعد

پس از اینکه تمام تنظیمات این بخش را پیکربندی کردید، روی دکمه ذخیره و ادامه کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

تجزیه و تحلیل

شما نمی توانید چیزی را که نمی توانید اندازه گیری کنید، بهبود ببخشید. این یک ضرب المثل رایج در تجارت است. چه در حال راه اندازی یک کسب و کار سنتی یا یک کسب و کار به طور کامل در تحت وب باشید، اعداد مهم هستند.

به همین دلیل است که ما یک ماژول تجزیه و تحلیل قدرتمند را در رنک مث قرار داده ایم که به شما امکان می دهد به تمام اعداد مهم در تجارت خود در داخل ادمین وردپرس خود دسترسی داشته باشید . ما یک راهنمای کامل در مورد این ویژگی خاص داریم، زیرا بسیار شگفت انگیز است. می توانید همه چیز را در اینجا بخوانید . در حال حاضر، اجازه دهید ببینیم چه گزینه هایی برای پیکربندی در اختیار داریم.

همانطور که در بخش انلیتیکس setup wizard رنک مث می بینید، یک دکمه غول پیکر در وسط صفحه وجود دارد که از شما می خواهد به خدمات گوگل متصل شوید . به این دلیل است که با انجام این کار، رنک مث می‌تواند داده‌های زیادی را از گوگل انلیتیکس و گوگل سرچ کنسول و حتی AdSense وارد کند.

قبل از ادامه، می‌خواهیم توضیح دهیم که هیچ‌یک از واکشی‌های رنک مث توسط ما دیده یا ذخیره نمی‌شوند. ما قصد نداریم اطلاعات شما را بفروشیم ، این مدل کسب و کار ما نیست. رنک مث فقط به عنوان یک واسطه عمل می کند تا داده ها را از گوگل دریافت کند و به شما نشان دهد، نه چیز دیگری.

بنابراین، اجازه دهید به شما نشان دهیم که چگونه رنک مث را به حساب گوگل خود وصل می کنید، و سپس در مورد جزئیات مهم دیگر صحبت خواهیم کرد. با کلیک کردن روی دکمه غول پیکر Connect Google Services شروع کنید.در صفحه بعد، حسابی را که برای سرویس‌های گوگل خود استفاده می‌کنید انتخاب کنید یا ان را اضافه کنید.مراحل بعدی اعطای مجوز است. از آنجایی که رنک مث وظایف زیادی را برای شما انجام می دهد برای بسیاری از موارد به مجوز نیاز دارد. در اینجا مجوزهای درخواست شده، یکی یکی هستند.

یک ویژگی های گوگل انلیتیکس ،جدید ایجاد کنید. اگر گوگل آنالیتیکس را در وب سایت خود راه اندازی نکرده باشید، مفید است. واحدهای مدیریتی گوگل انالیتیکس را ویرایش کنید. مجددا ، اگر رنک مث حساب تجزیه و تحلیل شما را برای شما تنظیم کند، این مورد نیاز است. داده های گوگل انالیتیکس خود را ببینید و دانلود کنید . این بدیهی است که برای داده ها و نمایش ان ها در وب سایت شما مورد نیاز است. داده‌های AdSense خود را مشاهده کنید . همانطور که قبلا اشاره کردیم، رنک مث میتواند داده‌های AdSense شما را نیز دریافت کند، اگر از همان ایمیل استفاده می‌کنید. بنابراین، این مجوز برای آن مورد نیاز است.

 

بخش انالیتکس در رنک مث

 

داده‌های کنسول جستجو را برای سایت‌های تایید شده خود مشاهده و مدیریت کنید. باز هم، این برای نمایش داده های کنسول جستجوی شما مورد نیاز است.لیست سایت ها و دامنه هایی را که کنترل می کنید مدیریت کنید. این مجوز برای تایید خودکار وب سایت شما با کنسول جستجوی گوگل مورد نیاز است.

کدام مجوزها را تایید کنیم

همانطور که اشاره کردیم، ما هیچ یک از این اطلاعات را ذخیره نمی کنیم، ان ها را جمع نمی کنیم یا نمی فروشیم. ما از ان فقط برای نمایش اطلاعات شما در وب سایت شما استفاده می کنیم. برای به دست اوردن حداکثر مقدار از رنک مث توصیه می کنیم همه مجوزها را فعال کنید، اما در صورت تمایل می توانید برخی از ان ها را نادیده بگیرید. بدیهی است که رد کردن برخی از مجوزها ممکن است برخی از عملکردها را مختل کند، و شما باید با ان مشکلی نداشته باشید.

هنگامی که تمام کادرهای محاوره ای را مرور کردید، خلاصه ای از تمام مجوزهای درخواستی را مشاهده خواهید کرد. تمام این اطلاعات و مجوزها را تأیید کنید و برای ادامه دکمه Allow را بزنید.شما به Setup Wizard بازگردانده می شوید، اما اکنون این گزینه ها را خواهید دید.اکنون، می‌توانید کنسول جستجو، تجزیه و تحلیل، AdSense و گزارش‌های ایمیل سئو خود را پیکربندی کنید. اجازه دهید یک مرور سریع به شما ارائه دهیم.

کنسول جستوجو

در قسمت سرچ کنسول ، باید وب سایت خود را از منوی کشویی سایت و کشور مورد نظر خود را در قسمت کشویی Country انتخاب کنید. فقط کاربران رنک مث پرو گزینه انتخاب کشور مورد نظر را خواهند دید.

تجزیه و تحلیل 2

در انالیتیکس ، قسمت های Analytics، Account، Property و View خود را انتخاب می کنید. اگر از گوگل انالیتیکس استفاده کرده اید، این باید ان را بشناسید. کاربران رنک مث پرو نیز می توانند کشور را از لیست کشویی انتخاب کنند.

اگر در سایت جدید خود گوگل انالتیکس را نصب نکرده اید ، می توانید از گزینه toggle استفاده کنید تا رنک مث این کار را برای شما انجام دهد. همچنین رنک مث می‌تواند چهار ویژگی گوگل انالیتیکس را از طرف شما ایجاد کند و می‌توانید در مقاله پایگاه دانش اختصاصی با ان اشنا شوید.

اگر این بخش را فعال کنید، چند گزینه اضافی را مشاهده خواهید کرد. گزینه ناشناس کردن ادرس‌های IP و استفاده از فایل JS تجزیه و تحلیل خود میزبانی شده ، همه فقط در رنک مث پرو موجود هستند. می‌توانید این کلید را فعال کنید تا کاربران وارد شده را حذف کنید، که از نمایش ترافیک داخلی در تجزیه و تحلیل شما جلوگیری می‌کند.

Ad Sense در رنک مث پرو

ماژول داده AdSense فقط برای کاربران رنک مث پرو در دسترس است. اگر از نسخه PRO استفاده می کنید، می توانید حساب AdSense را از منوی کشویی انتخاب کنید. سپس رنک مث ان داده ها را در داشبورد انالیتیکس شما نمایش می دهد.

گزارش های ایمیل

اخرین بخش در این تب برای پیکربندی گزارش های ایمیل است. هنگامی که ویژگی گوگل سرچ کنسول و انلیتیکس خود را پیکربندی کردید، رنک مث میتواند تغییرات مربوط به ترافیک وب‌سایت، نمایش‌ها، کل کلمات کلیدی و موقعیت متوسط ​​را بررسی کند.

این بینش ها به طور منظم به عنوان یک گزارش سئو ارائه می شوند و هر ماه مستقیم به صندوق ورودی شما تحویل داده می شوند. کاربران PRO، Business، و اژانس می توانند تعداد این گزارش ها را بیشتر تغییر دهند. کاربران تجاری و اژانس گزینه های Whitelabel بیشتری برای سفارشی کردن این گزارش های ایمیل و ارسال مستقیم ان ها به مشتریان خود دریافت می کنند. همه این ویژگی‌های شگفت‌انگیز تنها زمانی در دسترس هستند که گزارش‌های ایمیل را فعال کنید.

در ابتدا، تنها یک گزینه برای فعال یا غیرفعال کردن گزارش های ایمیل مشاهده خواهید کرد. اما هنگامی که کاربران تجاری و اژانس گزینه گزارش های ایمیل را فعال می کنند، گزینه دیگری را در اینجا می بینند که به ان ها امکان می دهد آدرس ایمیل هایی را که می خواهند گزارش های سئو را در ان جا تحویل دهند اضافه کنند.

دقت کنید که گزینه‌های Whitelabel بیشتری برای کاربران تجاری و اژانس‌ها در دسترس هستند تا وقتی به پیشخوان وردپرس > رنک مث > تنظیمات عمومی > تجزیه و تحلیل > گزارش‌های ایمیل بروید ، پیکربندی کنند .

تفسیر و تجزیه و تحلیل ماژول های انالیتیکس

با ماژول رنک مث در بخش انالیتیکس نه تنها می تواند داده های GA و GSC را نمایش دهد. همچنین می تواند وب سایت شما را با کنسول جستجوی گوگل به طور خودکار تایید کند. اگر دقیقا مراحلی را که در بالا نشان دادیم دنبال کنید، وب‌سایت شما با کنسول جستجوی گوگل تایید می‌شود. اکنون کل فرایند توسط رنک مث خودکار شده است.

به غیر از GSC، شما همچنین می توانید کد گوگل انالیتیکس را به روشی خودکار به وب سایت خود اضافه کنید ،بدون نیاز به کپی پیست کد . اگر قبلا از GA استفاده نکرده‌اید، حتی می‌توانید یک نمای از داخل رنک مث تنظیم کنید.

هنگامی که حساب شما تایید شد، رنک مث نقشه های سایت شما را نیز به طور خودکار به کنسول جستجوی گوگل ارسال می کند.هنگامی که تمام این تنظیمات را پیکربندی کردید، روی دکمه ذخیره و ادامه کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

نقشه سایت

نقشه‌های سایت فهرست‌هایی برای موتورهای جستجو هستند تا به سرعت صفحات و پست‌های وب‌سایت شما را پیدا کنند. می‌توانید نقشه‌های سایت را به‌عنوان فهرست‌هایی در نظر بگیرید که در یک کتاب پیدا می‌کنید. رنک مث دارای یک طراحی نقشه سایت داخلی و سازگار با گوگل است که نقشه سایت وب سایت شما را به صورت خودکار ایجاد می کند. این بدان معناست که شما مجبور نخواهید بود از هیچ افزونه دیگری فقط برای ایجاد نقشه سایت خود استفاده کنید.

 

تنظیمات نقشه سایت در رنک مث

 

نقشه های سایت

این گزینه به شما امکان می دهد ویژگی نقشه سایت را به طور کلی فعال یا غیرفعال کنید. اگر قبلا از افزونه نقشه سایت استفاده می کردید ، می توانید این کار را انجام دهید. با این حال، ما شما را به استفاده از ویژگی نقشه سایت بسیار تشویق می کنیم. استفاده از تعداد زیادی افزونه برای سرعت بارگذاری مضر است و همچنین می تواند وب سایت شما را در صورت عدم به روز رسانی مکرر اسیب پذیر کند.این گزینه به صورت پیش فرض روشن است و اگر ان را غیرفعال کنید، بقیه تنظیمات ناپدید می شوند.

حساب تصاویر

این گزینه به شما امکان می دهد انتخاب کنید که ایا می خواهید تصاویر را در نقشه سایت خود قرار دهید یا خیر. به طور پیش‌فرض روشن است و توصیه می‌کنیم ان را غیر فعال نکنید. تنها زمانی که به شما توصیه می کنیم این را خاموش کنید زمانی است که هزاران تصویر در وب سایت خود دارید، زیرا در بیشتر موارد بر نمایه سازی وب سایت شما تاثیر می گذارد.

انواع پست های عمومی

این گزینه به شما امکان می دهد انتخاب کنید که کدام نوع پست باید در نقشه سایت گنجانده شود. پست‌ها و صفحات به‌طور پیش‌فرض نمایش و انتخاب می‌شوند، و اگر از انواع پست سفارشی استفاده می‌کنید، در اینجا نیز نمایش داده می‌شوند.

طبقه بندی های عمومی

این گزینه به شما امکان می دهد تا انتخاب کنید که کدام دسته بندی در نقشه سایت گنجانده شود. تمام طبقه بندی هایی را که وب سایت شما در این قسمت استفاده می کند را مشاهده خواهید کرد و باید مواردی را که می خواهید در نقشه سایت قرار دهید انتخاب کنید.

اخبار نقشه سایت در رنک مث پرو

این گزینه به شما امکان می دهد نقشه سایت News را فعال یا غیرفعال کنید و فقط کاربران رن مث پرو می توانند این را ببینند. رنک مث به شما امکان میدهد یک نقشه سایت خبری کاملا منطبق ایجاد کنید، که برای نشان دادن مقالات خبری شما در Google News، Google Discover، و فشار برای سایر محتوای حساس به زمان در نتایج جستجو لازم است. بر اساس دستورالعمل‌های گوگل ، نقشه سایت خبری شامل تمام مقالات خبری است که در دو روز گذشته منتشر کرده‌اید.

در ابتدا فقط گزینه فعال یا غیرفعال کردن نقشه سایت خبری را می بینید، اما با فعال کردن نقشه سایت خبری، گزینه های دیگر مربوط به نقشه سایت خبری نشان داده میشوند.

نام انتشارات اخبارهای گوگل

در این قسمت، باید نام نشریه خبری خود را دقیقا همانطور که در مقالات خبری شما نشان داده شده است وارد کنید. به عنوان مثال، اگر نام انتشارات خود را “رنک مث” بگذاریم، ان را در این بخش وارد می کنیم. لطفا توجه داشته باشید که باید دقیقا با نامی که در Google News ظاهر می شود مطابقت داشته باشید.

پست خبری در رنک مث پرو

این گزینه به شما امکان می دهد انواع پستی را که می خواهید در نقشه سایت اخبار قرار دهید انتخاب کنید. تمام انواع پست هایی که وب سایت شما استفاده می کند را پیدا خواهید کرد و می توانید مواردی را که باید در نقشه سایت اخبار قرار دهید انتخاب کنید.

نقشه سایت ویدئویی در رنک مث پرو

این گزینه به شما امکان می دهد نقشه سایت ویدیویی را فعال یا غیرفعال کنید، که دوباره یک ویژگی رنک مث پرو است. نقشه سایت ویدیویی به موتورهای جستجو کمک می کند تا مکان قرارگیری ویدیوهای شما را راحت تر پیدا کنند و می توانند به رتبه بندی بهتر ویدیوهای شما در جستجوی ویدیو کمک کنند.

در ابتدا، فقط گزینه فعال یا غیرفعال کردن نقشه سایت ویدیویی را خواهید یافت، اما زمانی که نقشه سایت ویدیویی را فعال می کنید، می توانید نوع پست ویدیویی را نیز مانند تصویر زیر انتخاب کنید.

نوع پست ویدئویی در رنک مث پرو

این گزینه به شما امکان می دهد انواع پست هایی را که باید در نقشه سایت ویدیو گنجانده شوند انتخاب کنید. می‌توانید همه انواع پست‌هایی را که وب‌سایتتان استفاده می‌کند پیدا کنید و فقط انواع پست‌هایی را که می‌خواهید رنک مث به‌طور خودکار به دنبال ویدیوها بگردند، انتخاب کنید و آنها را در نقشه سایت ویدیو قرار دهید.

حرکت به مرحله بعد

پس از پیکربندی تمام تنظیمات در قسمت نقشه سایت، روی دکمه ذخیره و ادامه کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

بهینه سازی

در مرحله بهینه سازی، ما قصد داریم برخی تنظیمات ساده سئو را در وب سایت شما تغییر دهیم که تاثیر زیادی دارد. در این بخش تمامی گزینه های لازم خود را در اختیار دارید.

 

بهینه سازی در رنک مث

 

نوایندکس کردن ارشیو های دسته بندی و برچسب خالی

بسیاری از اوقات، دسته ها و برچسب های زیادی را به وب سایت خود اضافه می کنید، به امید اینکه در اینده از ان ها استفاده کنید، اما به هیچ وجه مورد استفاده قرار نمی گیرند. در وردپرس، هر دسته، طبقه بندی، و برچسب دارای یک صفحه ارشیو است که مجموعه ای از تمام پست های ان طبقه بندی شده است.

به طور پیش فرض، این صفحات ارشیو ایندکس می شوند، که خوب است. اما، برای دسته‌ها و برچسب‌هایی که هیچ پستی ندارند، ایندکس کردن ان ها باعث هدر رفتن رتبه صفحه و بودجه خزیدن شما می‌شود .

وقتی این گزینه فعال باشد، دسته‌ها و برچسب‌هایی را که هیچ پستی در ان ها وجود ندارد، به‌طور خودکار «بدون فهرست» می‌کند و در نتیجه باعث صرفه‌جویی در سئوی شما می‌شود. توصیه می کنیم این تنظیم را فعال کنید.

نوفالو کردن لینک های خارجی

به طور معمول، شما می توانید با افزودن ویژگی rel=”nofollow با استفاده از لینک مدیریت وردپرس، همه پیوندها را nofollow کنید . اما، اگر لینک های زیادی به پست های خود اضافه می کنید، به صورت جداگانه می توانید لینک های دلخواه را نوفالو کنید که باید گفت زمان بر میباشد. با فعال کردن این تنظیم، تمام پیوندهای خارجی به طور پیش‌فرض nofollow می‌شوند، که در زمان شما صرفه‌جویی می‌کند.

حتی زمانی که این گزینه را فعال کنید، همچنان کنترل کاملی بر پیوندهای خود خواهید داشت. رنک مث یک ویژگی مهم مدیریت لینک دارد که ما ان را Link Blacklist و Whitelist می نامیم. با استفاده از این گزینه‌ها، می‌توانید دامنه‌ها یا نشانی‌های اینترنتی را در لیست سیاه یا سفید قرار دهید که رفتار پیش‌فرضی را که در اینجا تنظیم کرده‌اید لغو می‌کند.درحال حاضر توصیه می کنیم این گزینه را فعال کنید.

لینک های خارجی را در صفحه ای جدید باز کنید

وقتی لینک های خارجی را به وب سایت خود اضافه می کنید، نمی خواهید یک کاربر وب سایت شما را ترک کند و به لینک مراجعه کند، درست است؟ برای جلوگیری از این امر، می توانید پیوند را با target=”_blank”کد تنظیم کنید تا پیوند را مجبور کنید در یک برگه جدید باز شود.

در حالی که امکان افزودن ویژگی هدف به صورت دستی به پیوندها وجود دارد، هنوز باید هر بار که یک پیوند خارجی را وارد می‌کنید، این را در نظر داشته باشید. اگر این گزینه را فعال کنید، رنک مث این ویژگی را به تمام پیوندهای خارجی شما اضافه می کند و در زمان شما صرفه جویی می کند.

حرکت به مرحله بعد

پس از انجام تمام تغییرات در تنظیمات بهینه سازی، روی دکمه ذخیره و ادامه کلیک کنید تا به صفحه بعدی بروید.

اماده شده

همانطور که احتمالا حدس زدید، تب Ready هیچ تنظیماتی ندارد، اما فقط یک صفحه تایید برای تکمیل مراحل تا کنون است. در اینجا این است که چگونه به نظر می رسد و بخش ها و پیوندهای مختلف به چه چیزی اشاره می کنند. اگر از حالت تنظیم اسان استفاده می‌کنید، گزینه تنظیمات پیشرفته را نمی‌بینید و به جای ان باید دکمه تکمیل راه‌اندازی را ببینید.

اگرچه این فقط یک صفحه تایید است و هیچ تنظیماتی در ان وجود ندارد، ممکن است متوجه گزینه ای به نام فعال کردن به روز رسانی خودکار افزونه شده باشید. پیشنهاد می کنیم این قابلیت را فعال کنید. زیرا گوگل چندین بار در سال الگوریتم خود را تغییر می‌دهد و اگر هنوز از نسخه قدیمی رنک مث (بدون به‌روزرسانی) استفاده می‌کنید، ممکن است نتوانید از اخرین توصیه‌ها استفاده کنید.با ویژگی به‌روزرسانی خودکار نک مث ، همیشه از اخرین نسخه و بهترین ویژگی‌ها به‌روز خواهید بود.

 

سایت اماده  شده در رنک مث

 

تنظیمات پیشرفته

هنگامی که با تب پیشرفته شروع کنید، به یک صفحه کاملا جدید خواهید رسید و برگه های قدیمی از بین خواهند رفت. اگر حالت اسان را انتخاب می کردید، حتی این بخش را نمی دیدید. اما جای نگرانی نیست، زیرا همیشه می‌توانید فرایند راه‌اندازی را یک بار دیگر در حالت پیشرفته شروع کنید. همچنین می‌توانید تنظیمات حالت پیشرفته را از تنظیمات رنک مث بدون فرایند راه‌اندازی ،پیکربندی کنید. بنابراین، شما گزینه های زیادی دارید.

مدیریت نقش

رنک مث دارای ویژگی های مدیریت نقش گسترده است که می توانید در این صفحه پیکربندی کنید. اگر قصد دارید از ویژگی های مدیریت نقش استفاده کنید، یعنی با یک تیم کار می کنید و می خواهید مسئولیت های خاصی را به ان ها محول کنید. می توانید این گزینه را فعال کنید. پس از انجام این کار، خواهید دید که تنظیمات زیادی برای هر نقش باز می شود. در اینجا یک مثال با نمایش تنها یک ردیف اورده شده است.در اینجا همه نقش‌هایی وجود دارد که مجوزهای ان ها را خواهید داشت.

 

مدیریت نقش در رنک مث

 

مدیر ویرایشگر نویسنده مشارکت کننده مشترک مشتری مدیر مغازه حسابدار فروشگاه کارگر مغازه فروشنده فروشگاه لطفا توجه داشته باشید که بسته به نقش‌هایی که ایجاد کرده‌اید و افزونه‌هایی که در وب‌سایت خود استفاده می‌کنید، ممکن است نقش‌های بیشتری یا کمتری ببینید . پیکربندی، این بخش ساده است. برای همه نقش‌های وب‌سایت خود، فقط مجوزهایی را انتخاب کنید که می‌خواهید به ان ها دسترسی داشته باشند. سپس، تنظیمات خود را ذخیره کنید. همیشه می‌توانید این دسترس ها را بعدا تغییر دهید، بنابراین نگران نباشید که بار اول 100٪ دقیق باشید.هنگامی که این گزینه ها را پیکربندی کردید، تنظیمات خود را ذخیره کنید تا به صفحه بعدی بروید.

تغییر مسیر و مانیتور 404

رنک مث دارای یک مانیتور قدرتمند خطای 404 و همچنین یک بخش مدیریت تغییر مسیر شگفت انگیز دارد که به این معنی است که می توانید با لینک های خراب خداحافظی کنید. در اینجا، شما می توانید این ماژول ها را فعال یا غیرفعال کنید. مجددا اگر قبلا از افزونه های دیگری برای این ویژگی ها استفاده می کردید می توانید ان ها را غیرفعال کنید و به جای ان از رنک مث استفاده کنید.فراموش نکنید که تنظیمات خود را ذخیره کرده و به مرحله بعدی بروید.

 

مانیتور 404 در رنک مث

 

مدیریت اسکیما

مرحله بعدی به نشانه گذاری طرحواره یا همان اسکیما می پردازد. اگر نمی دانید چیست، در اینجا یک معرفی کوتاه است.طرحواره ابرداده ای در مورد وب سایت شما و پست های شما است که می توانید به وب سایت خود اضافه کنید تا زمینه را به موتورهای جستجو ارائه دهید. برای مثال، اگر صفحه‌ای در مورد یک ویجت دارید، گوگل و سایر موتورهای جستجو نمی‌دانند که ایا شما در حال گزارش اخبار مربوط به ویجت، صحبت در مورد ویجت، بررسی ویجت یا فروش ویجت هستید. با افزودن اسکیما به پست خود، می توانید به موتورهای جستجو کمک کنید تا صفحه شما را بهتر درک کنند.

طرحواره در چند سال گذشته اهمیت بیشتری پیدا کرده است و در سال های اینده اهمیت ان بیشتر خواهد شد. رنک مث شامل یک بخش مدیریت اسکیما جامع است که به شما امکان می دهد ابرداده اسکیما را به همه پست های خود اضافه کنید و در صفحه، برخی از پیش فرض ها را پیکربندی کنید.

 

اسکیما در رنک مث

 

اسکیما به طور پیش فرض فعال است، زیرا بسیار مهم است. جدا از ان، شما می توانید اسکیما پیش فرض را برای پست ها، صفحات و پست های سفارشی پیکربندی کنید ، گزینه‌های زیادی وجود دارد، و با هر نوع طرحواره یا اسکیما ، می‌توانید جزئیات داخل پست را پیکربندی کنید.

به خاطر داشته باشید که اینها صرفا تنظیمات پیش فرضی هستند که هنگام ایجاد هر پست برای ان اعمال می شوند. بدیهی است که می توانید وارد پست شوید و نوع اسکیما و تنظیمات مختلف ان را تغییر دهید. ما در اینجا وارد این جزئیات نخواهیم شد زیرا قبلا در مقاله ای درباره مدیریت اسکیما به طور جامع پرداخته ایم . پیشنهاد می کنیم برای درک بهتر گزینه های اسکیما ان را مرور کنید. در حال حاضر، می‌توانید تنظیمات را در مقادیر پیش‌فرض رها کنید .پس از اماده شدن، روی دکمه ذخیره و ادامه کلیک کنید تا تنظیمات تمام شود و به پیشخوان بازگردید.

نتیجه

امیدواریم که اکنون نحوه تنظیم رنک مث را از ابتدا و همچنین معنای تنظیمات مختلف را درک کرده باشید. ما سعی کرده‌ایم این اموزش را تا حد امکان ساده نگه داریم و حتی یک حالت ساده را در فرایند راه‌اندازی گنجانده‌ایم که اگر مبتدی هستید به شما کمک می‌کند.

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا بهترین تجربه را به شما ارائه دهیم. خط مشی کوکی