بازگشت

درون ریزی و برون بری رنک مث | بروزرسانی 1401

در این اموزش قصد داریم در مورد تمامی گزینه های درون ریزی و برون بری در رنک مث و کارهایی که می توانید با ان انجام دهید به شما بگوییم. همانطور که احتمالا حدس زده اید، تنظیمات Import-Export یا همان دون و برون بری برای پشتیبانی از تنظیمات رنک مث و استفاده مجدد از ان ها در وب سایت های مختلف یا در مواردی که تنظیمات سئو مختلف را ازمایش می کنید استفاده می شود.

تنظیمات Import-Export در منوی وردپرس ، پیشخوان رنک مث قرار دارد. به منوی وردپرس و سپس وارد پیشخوان این افزونه شده و گزینه امار و ابزارها را انتخاب کنید تا به صفحه تنظیمات برسید. اگر نتوانستید برگه تنظیمات این بخش را پیدا کنید، بررسی کنید که ایا در این پلاگین به حالت پیشرفته تغییر وضعیت داده اید یا خیر.صفحه تنظیمات Import and Export گزینه های زیادی دارد و صفحه به این صورت است. فهرست مطالب تنظیمات برون بری تنظیمات درون ریزی پشتیبانی درون ریزی پلاگین درون ریزی و برون بری CSV هر یک از این بخش ها هدف مشخصی را دنبال می کند و ما به طور مفصل وظایف ان را توضیح خواهیم داد.

 

تنظیمات برون بر و درون ریزی رنک مث

تنظیمات برون بری و درون ریزی رنک مث

تنظیمات برون بری

بخش Export Settings به شما امکان می دهد تنظیمات امتیاز این پلاگین فعلی خود را به فایلی که می توانید در رایانه خود ذخیره کنید و حتی با دیگران به اشتراک بگذارید صادر کنید. توجه داشته باشید که فرمت برون بری برای افزونه های سئو جهانی نیست، حتی اگر تنظیمات انجام شده باشد. این بدان معنی است که تنظیمات برون بری شده از رنک مث را نمی توان به سایر افزونه های سئو وارد کرد و بالعکس.

تنظیمات برون بری بیشتر به 5 تنظیمات زیر تقسیم می شود. هر یک از این زیر تنظیمات نشان دهنده بخشی از تنظیمات است که در رنک مث پیکربندی شده است. در اینجا به معنای هر یک از تنظیمات است.

تنظیمات عمومی

این بخش تمام تنظیمات عمومی در این افزونه را پوشش می دهد که شامل تنظیمات پیوندها، تصاویر، برادکرامب ها، ابزارهای وب مستر، مانیتور 404 و غیره است. اساسا تمام تنظیماتی را که در بخش تنظیمات عمومی این پلاگین پیدا می کنید پوشش می دهد.

 

تنظیمات عمومی در رنک مث

 

عنوان و متا

این تنظیم تمام تنظیمات عنوان‌ها و متا را که در این پلاگین پیکربندی می‌کنید، شامل تنظیمات متای جهانی، محلی و اجتماعی، عناوین صفحه اصلی، بایگانی‌ها و سایر صفحات و غیره می‌شود. همه تنظیماتی را که پیدا می‌کنید پوشش می‌دهد. و در تنظیمات عنوان و متا در رنک مث پیکربندی کنید.

 

منو عنوان و متا در رنک مث

 

تنظیمات نقشه سایت

این گزینه تمام تنظیماتی را که می خواهید در تنظیمات نقشه سایت این افزونه پیکربندی کنید نشان میدهد.

تنظیمات مدیریت نقش

رنک مث دارای یک مدیریت نقش داخلی است که به شما امکان می دهد دسترسی به هر یک از ویژگی های این پلاگین را برای کاربران محدود کنید. می‌توانید تنظیمات Role Manager خود را در اینجا پیدا کنید.

تغییر مسیرها

این گزینه تمام ریدایرکت هایی را که با رنک مث تنظیم کرده اید برون بری می کند. شما می توانید تمام تغییر مسیرهای خود را در منوی ریدایرکت این افزونه مشاهده کنید.هنگامی که تنظیمات مورد نظر را برون بری می کنید، می توانید انتخاب کنید که یک یا چند تن از تنظیمات را برون بری کنید. برای پشتیبانی از تنظیمات، توصیه می‌کنیم همه تنظیمات خود را انتخاب کنید، اما در برخی از حالات دیگر، می‌توانید از چند مورد صرف نظر کنید.

 

تغییر مسیرها در رنک مث

 

به عنوان مثال، اگر تنظیمات خود را برای استفاده از ان ها در وب سایت دیگری صادر می کنید، ممکن است 4 تنظیمات اول را انتخاب کنید، اما تغییر مسیرها را انتخاب نکنید.برای برون بری تنظیمات خود، ابتدا تمام تنظیماتی را که می‌خواهید برون بری کنید انتخاب کنید، سپس روی دکمه «برون بری» کلیک کنید.تنظیمات انتخاب شده را از رنک مث برون بری کنید،فایل به طور خودکار در رایانه شما دانلود می شود.

تاریخ برون بری تنظیمات

در اینجا چند نکته قابل توجه است. فایل برون بری شده دارای یک بازه زمانی در نام است که به شما کمک می کند تشخیص دهید که چه زمانی فایل را برون بری کرده اید. اما هیچ راهی برای تایین اینکه کدام یک از تنظیمات را برای برون بری با ان انتخاب کرده اید وجود ندارد.

اگر قصد دارید چندین نسخه پشتیبان با تنظیمات مختلف ایجاد کنید، توصیه می کنیم اطلاعات بیشتری را با نام فایل اضافه کنید تا ان را از سایر تنظیمات متمایز کنید. یا می توانید یک پوشه جداگانه برای برون بری با تنظیمات مختلف ایجاد کنید. به طور خلاصه، نمی توانید تنظیماتی را که برای برون بری از خود فایل انتخاب کرده اید شناسایی کنید. حتما اقداماتی را انجام دهید تا بتوانید ان را انجام دهید.

تنظیمات درون ریزی

در بخش قبل نحوه برون بری تنظیمات را به شما نشان دادیم. اما، چگونه می‌توانید ان تنظیمات را به رنک مث بازگردانید؟ با استفاده از بخش تنظیمات درون ریزی که بخش بسیار ساده است. برای انتخاب فایل این بخش ، روی دکمه «انتخاب فایل» کلیک کنید.

کادر محاوره ای انتخاب فایل باید باز شود. به مسیری که یک فایل درون ریزی شده را ذخیره کرده اید بروید، ان را انتخاب کنید و سپس روی دکمه «انتخاب برای اپلود» کلیک کنید.پیام “No file Chosen” در کنار دکمه باید به نام فایل تغییر کند. روی دکمه Import کلیک کنید تا فرایند درون ریزی شروع شود.

چیزی که باید در مورداین فرایند بدانید این است که هر زمان که برخی تنظیمات درون ریزی می شوند، تنظیمات موجود را به طور کامل بازنویسی می کنند. این بدان معناست که تنظیمات موجود شما برای همیشه از بین رفته است. بیشتر اوقات، هنگام انجام این فرایند تنظیمات خود مراقب باشید، اما گاهی اوقات ممکن است این کار را نکنید. نتیجه یک اشفتگی در تنظیمات سئو است.

برای مقابله با این حادثه، این پلاگین به طور خودکار از تنظیمات فعلی شما نسخه پشتیبان تهیه کرده و ان را ذخیره می کند. بنابراین، حتی اگر به طور تصادفی درون ریزی خود را به نوعی خراب کنید، همیشه یک نسخه پشتیبان برای تعمیر ان وجود دارد.

گزینه ای که با کلیک روی دکمه درون ریزی در بالای صفحه ظاهر می شود نیز همین موضوع را بیان می کند. برای ادامه روی دکمه “OK” کلیک کنید.صفحه به طور خودکار در عرض چند ثانیه به روز می شود و شما باید یک پیام تایید را در بالای صفحه مشاهده کنید. این پیام در مورد پشتیبانی ایجاد شده نیز به شما می گوید که می توانید ان را در قسمت Backup مشاهده کنید.

انجام و بازیابی نسخه های پشتیبان

اکنون، ممکن است از خود بپرسید که چرا یک گزینه برون بری و یک گزینه پشتیبان وجود دارد؟ ایا این دو گزینه یکسان نیستند؟

خوب، گزینه ها مشابه هستند ، اما یکسان نیستند. گزینه Export به گونه ای طراحی شده است که با برون بری تنها بخشی از تنظیمات، کنترل بیشتری بر فرایند برون بری داشته باشد، که ان را به گزینه ایده الی برای کار با وب سایت های خارجی یا سایر وب سایت ها تبدیل می کند. گزینه Backup برای تهیه نسخه پشتیبان فقط برای وب سایت شما طراحی شده است. این یک راه حل کلیک روی دکمه است که به سرعت از تمام تنظیمات شما نسخه پشتیبان تهیه می کند. هم اکنون به چگونگی کارکرد ان می پردازیم.

برای ایجاد یک نسخه پشتیبان روی دکمه “ایجاد پشتیبان” کلیک کنید و یک نسخه پشتیبان جدید ایجاد می شود که دارای برچسب زمانی است که در آن ایجاد شده است.برای بازیابی نسخه پشتیبان، روی دکمه “بازیابی” در کنار ان کلیک کنید.بازیابی اطلاعات پشتیبان گیری شده یک کادر محاوره ای تایید ظاهر می شود. برای ادامه فرآیند پشتیبان گیری، روی OK کلیک کنید .

هشدار : اگر یک نسخه پشتیبان را از گزینه Backups بازیابی کنید، این افزونه از تنظیمات فعلی شما نسخه پشتیبان تهیه نمی کند و تمام تنظیمات فعلی شما رونویسی می شود. اگر این احتمال وجود دارد که در آینده به تنظیمات فعلی خود نیاز پیدا کنید، از تنظیمات فعلی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و سپس تنظیماتی را که می خواهید بازیابی کنید.فقط در چند ثانیه باید اعلان موفقیت را ببینید. اعلان به طور خودکار در چند ثانیه حذف می شود، بنابراین در حین بازیابی تنظیمات توجه کنید.

بخش درون ریزی پلاگین

قسمت Plugin Importers برای وارد کردن سئو و برخی تنظیمات دیگر از افزونه های دیگر طراحی شده است . اگر افزونه‌های سئو دیگری نصب کرده‌اید و می‌خواهید تنظیمات ان ها را در رنک مث وارد کنید، از بخش Plugin Importer برای این کار استفاده کنید.

حتی اگر بخش واردکننده افزونه بخشی از تنظیمات درون ریزی و برون بری است، ما در اینجا به طور مفصل درباره ان بحث نمی کنیم. در عوض می توانید به اموزش های اختصاصی برای وارد کردن سئو از افزونه های دیگر مراجعه کنید.

خروج از افزونه Yoast SEO خروج از افزونه All In One SEO خروج از افزونه SEOPress وارد کردن داده ها از افزونه Redirection داده ها را از پلاگین Schema Pro وارد کنید وارد کردن داده از افزونه All In One Schema برون بری و درون ریزی CSV PRO جدا از درون ریزی و برون بری کردن تنظیمات خود، رنک مث به شما امکان می دهد ابرداده های سئو پست ها، اصطلاحات و حتی کاربران را به یک فایل CSV صادر کنید. این به شما این فرصت را می‌دهد که با تیم خود ( با استفاده از Google Sheets یا هر ویرایشگر صفحه‌گسترده دلخواه خود ) همکاری کنید و هر گونه تغییر عمده در ابرداده سئو سایت خود ایجاد کنید.

دقت کنید که سئوی خوب به ازمایش ها و داده ها متکی است. اما، بدون راهی برای انجام ازمایشات ایمن، تلاش های سئوی شما دور از دسترس نخواهد بود. اینجاست که نیاز به مدیریت و ردیابی تغییرات شما مطرح می شود.

تنظیمات برون بری و درون ریزی در رنک مث روش‌های زیادی را برای تغییر، مدیریت و بازیابی تنظیمات سئو ارائه می‌دهد ، مهم نیست این تغییرات چقدر بزرگ یا کوچک باشند. از انعطاف پذیری به نفع خود استفاده کنید و حضور جستجوی وب سایت خود را بهینه کنید.

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا بهترین تجربه را به شما ارائه دهیم. خط مشی کوکی