بازگشت

تنظیمات «عناوین و متا» در رنک مث | بروزرسانی 1401

در این مقاله ، ما می‌خواهیم تنظیمات عناوین و متای رنک مث را پوشش دهیم . همانطور که احتمالا می دانید، عناوین و متا نقش مهمی در نحوه درک موتورهای جستجو از محتوای شما دارند. بنابراین، بهینه سازی ان ها بسیار مهم است.

ویژگی های عناوین و متای رنک مث به شما کمک می کند تا عناوین همه پست های خود را بدون توجه به بزرگی وب سایت خود بهینه کنید. با رفتن به گزینه های Titles و Meta با نگه داشتن ماوس روی تنظیمات رنک مث در منوی وردپرس و کلیک کردن روی “Titles and Meta” شروع کنید.

 

عناوین و تا در منو رنک مث

 

گزینه های Titles و Meta ظاهر می شوند. تمام تنظیمات مختلف در بخش‌هایی سازماندهی شده‌اند تا حرکت در ان ها اسان شود. در اینجا لیستی از تمام بخش ها در تنظیمات عنوان و متا وجود دارد.

همانطور که می بینید، گزینه های زیادی برای درک و بهینه سازی وجود دارد. همچنین، ممکن است همه گزینه هایی را که در اینجا می بینید مشاهده نکنید. به این دلیل که برخی از گزینه ها تنها در صورت نصب افزونه مربوطه قابل مشاهده هستند. به عنوان مثال، اگر ووکامرس را نصب نکرده باشید، بخش دسته بندی محصولات و برچسب های محصول را نمی بینید.

به طور مشابه، اگر در حالت اسان رنک مث بودید، ممکن است برخی از گزینه های پیشرفته برای شما در دسترس نباشند. برای دسترسی به تمام تنظیمات باید به حالت پیشرفته بروید و در اینجا لیست کاملی از گزینه ها وجود دارد که فقط در حالت پیشرفته رنک مث قابل دسترسی هستند.

فهرست مطالب

 • دسترسی به تنظیمات در عناوین و متا رنک مث
 • درک تاثیر این تنظیمات در عناوین و متا رنک مث 
 • متای جهانی در عناوین و متا رنک مث
 • سئو محلی در عناوین و متا رنک مث
 • متای اجتماعی در عناوین و متا رنک مث
 • صفحه نخست در عناوین و متا رنک مث
 • نویسندگان در عناوین و متا رنک مث
 • صفحات متفرقه در عناوین و متا رنک مث
 • انواع پست عناوین و تنظیمات متا رنک مث
 • عناوین طبقه بندی و تنظیمات متا رنک مث
 • ذخیره تنظیمات عناوین و متا رنک مث
 • بازنشانی تنظیمات عناوین و متا رنک مث

 دسترسی به تنظیمات در عناوین و متا رنک مث

شاید متوجه ان نشده باشید، اما 2 راه برای دسترسی به تنظیمات وجود دارد. راه واضح این است که به بخش مربوطه بروید و سپس به تنظیمات مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. روش دیگر استفاده از کادر جستجو است که در بالای صفحه قرار دارد.جعبه جستجو مبتنی بر AJAX است.

به این معنی که به محض شروع تایپ نام تنظیمات، تقریبا بلافاصله جستجو و نمایش داده می شود. گزینه جستجو بسیار راحت است و هنگامی که با تنظیمات مختلف اشنا شدید، ممکن است استفاده از ان برای یافتن تنظیمات خود راحت تر باشد.

درک تاثیر این تنظمات در عناوین و متا رنک مث

مهم است که بدانید این تنظیمات چگونه بر وب سایت شما تأثیر می گذارد. وقتی تنظیمات عنوان و متا خود را تنظیم می‌کنید، مجموعه‌ای از تنظیمات پیش‌فرض ایجاد می‌کند که برای پست‌ها، صفحات و سایر انواع پست‌هایی که ممکن است داشته باشید استفاده می‌شود.

این تضمین می کند که هر پست در وب سایت شما مقداری بهینه سازی برای ان ها انجام شده است. هنگامی که پست ها یا صفحات جدیدی ایجاد می کنید، می توانید هر یک از تنظیمات را در هر پست لغو کنید.

تنظیمات متا اصلی در عناوین و متا رنک مث

تنظیمات تنظیمات متا اصلی به شما کمک می کند تا تنظیمات عنوان و متا پیش فرض را برای تمام صفحات وب سایت خود تنظیم کنید. در اینجا گزینه های موجود در بخش متا اصلی وجود دارد.

متا ربات ها

متا تگ Robots به شما کمک می کند اولویت های نمایه سازی خود را به موتورهای جستجو منتقل کنید. در حالی که متا تگ ها را می توان بر اساس هر پست تنظیم کرد، گزینه های موجود در اینجا به شما امکان می دهد مقادیر پیش فرض را برای این تگ ها تنظیم کنید. اگر خیلی مطمئن نیستید که این برچسب ها به چه معنا هستند، در اینجا یک توضیح کوچک وجود دارد.

بدون فهرست : فعال کردن این مورد به موتورهای جستجو اطلاع می دهد که نمی خواهید این پست ایندکس شود.

 

متا ربات ها در تنظیمات عناوین و متا منو رنک مث

 

بدون بایگانی : فعال کردن این مورد به موتورهای جستجو اطلاع می دهد که نمی خواهید نسخه های ذخیره شده این صفحه در نتایج جستجو ظاهر شود. No Snippet : فعال کردن این مورد به موتورهای جستجو اطلاع می دهد که نباید قطعه ای را در زیر نتیجه جستجوی این صفحه قرار دهند. no follow: فعال کردن این مورد به موتورهای جستجو اطلاع می دهد که نمی خواهید هیچ یک از پیوندهای این صفحه دنبال شود. No Image Index : فعال کردن این مورد به موتورهای جستجو اطلاع می دهد که نمی خواهید هیچ تصویری در صفحه نمایه شود.

همچنین می‌توانید با نگه داشتن نشانگر روی «؟» توضیح مختصری از برچسب‌ها را مشاهده کنید. در کنار ان ها مشاهده کنید.در مورد تنظیمات توصیه شده، توصیه می کنیم تمام تنظیمات را غیرفعال نگه دارید. بیشتر پست‌های شما از نمایه‌سازی سود می‌برند، و پست‌هایی که می‌خواهید فهرست‌گشایی کنید می‌توانند به صورت دستی در تنظیمات پست انجام شوند.

Index: به موتورهای جستجو دستور می دهد تا ایندکس کنند و این صفحات را در نتایج جستجو نشان می دهد

No Index : از ایندکس شدن و نمایش صفحات در صفحات نتایج موتور جستجو جلوگیری می کند

no follow: موتورهای جستجو را از دنبال کردن پیوندها در صفحات باز می دارد

بدون بایگانی : موتورهای جستجو را از نمایش پیوندهای کش شده برای صفحات باز می دارد

No Image Index : این گزینه از ایندکس شدن تصاویر در یک صفحه توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو جلوگیری می کند.

No Snippet : از نمایش یک قطعه در نتایج جستجو جلوگیری می کند

Advanced Robots Meta

همانطور که از نام ان مشخص می شود، Advanced Robots Meta شامل برخی از انواع پیشرفته متا ربات های برای پیکربندی شما می شود. ان ها به شما کمک می کنند تا نحوه نمایش محتوای خود را به عنوان یک قطعه در نتایج جستجو کنترل کنید. در حالی که می توانید Advanced Robots Meta را برای هر صفحه پیکربندی کنید، می توانید مقادیر پیش فرض را در اینجا تنظیم کنید.

توصیه می‌کنیم مقادیر پیش‌فرض را ترک کنید، اما اگر می‌خواهید سفارشی‌سازی کنید، سه گزینه برای پیکربندی دارید:

Snippet: حداکثر طول متن را بر حسب کاراکتر برای قطعه صفحه خود مشخص کنید. گزینه پیش‌فرض «-1» به Google اجازه می‌دهد تا از هر تعداد کاراکتر از صفحه شما برای قطعه استفاده کند.

پیش‌نمایش ویدیو: حداکثر مدت زمان پیش‌نمایش ویدیوی متحرک را بر حسب ثانیه تعیین کنید. گزینه پیش فرض “-1” نشان می دهد که شما هیچ محدودیتی ندارید. پیش نمایش تصویر: حداکثر اندازه پیش نمایش تصویر را برای تصاویر این صفحه تعیین کنید. می توانید یکی از سه گزینه از پیش تعریف شده – بزرگ، استاندارد و هیچ کدام را انتخاب کنید.

no index ارشیو برچسب خای دسته

وردپرس به طور خودکار صفحات “بایگانی” را برای هر دسته، برچسب و سایر طبقه بندی هایی که در وب سایت خود استفاده می کنید ایجاد می کند. یک صفحه ارشیو به سادگی مجموعه ای از تمام پست ها (یا سفارشی) پست ها در ان طبقه بندی است که در صفحات سازماندهی شده اند.

اگر مجموعه ای از دسته ها و برچسب ها ایجاد کرده اید، اما هیچ پستی با ان ها مرتبط نیست، نه تنها صفحات بایگانی خالی ایجاد می شوند، بلکه ایندکس می شوند.فعال کردن این گزینه با این مشکل مقابله می کند زیرا تمام صفحات بایگانی صفحات خالی دسته بندی و برچسب ها بدون فهرست خواهند بود. توصیه می کنیم این گزینه را فعال کنید.

ماهیت جداکننده

این گزینه به شما امکان می دهد ماهیت جداکننده ای که در عنوان پست های شما استفاده می شود را تعیین کنید. چندین گزینه در دسترس است، و شما می توانید هر کسی را بر اساس ترجیح خود انتخاب کنید.وقتی تصمیم می گیرید از کدام ماهیت جداکننده استفاده کنید، می توانید از عنوان دمو زیر کمک بگیرید. عنوان بر اساس شخصیت جداکننده ای که انتخاب می کنید به روز می شود و به شما در انتخاب بهترین شخصیت کمک می کند.

 

کارکتر جدا کننده در منو عناوین ومتا رنک مث

 

در حالت ایده‌ال، باید تأثیر شخصیت جداکننده را در وب‌سایت خود ازمایش کنید. اگر می خواهید این کار را انجام دهید، سپس هر کاراکتری را به عنوان کاراکتر جداکننده تنظیم کنید و سپس CTR (نرخ کلیک ) خود را مشاهده کنید. پس از چند هفته، کاراکتر جداکننده را تغییر دهید و مشاهده کنید که ایا میزان بهبود می‌یابد.همچنین می توانید یک کاراکتر جداکننده سفارشی را با وارد کردن ان در قسمت اخر تنظیم کنید.

عناوین را با حروف بزرگ بنویسید

با فعال کردن این تنظیم، اولین کاراکتر هر کلمه در عنوان پست شما با حروف بزرگ نوشته می شود. به عنوان مثال، عنوانی مانند this is a post تبدیل خواهد شد This Is A Post. توصیه می کنیم این تنظیم را فعال کنید.

عناوین را بازنویسی کنید

اگر تم شما پشتیبانی نمی کند ، یک گزینه اضافی به نام Rewrite Titles را title-tag در اینجا پیدا خواهید کرد .این گزینه به احتمال زیاد در تم هایی که قبل از وردپرس 4.1 راه اندازی شده اند ظاهر می شود. زیرا وردپرس یک ویژگی تم به نام Title-tag را از وردپرس 4.1 معرفی کرد که به تم ها اجازه می داد تگ های عنوان را به تگ <head> صفحه اضافه کنند. قبل از ان، تم ها به تنهایی برچسب ها را اضافه می کردند که منجر به مشکلات سازگاری می شد.

برای تم هایی که از برچسب عنوان پشتیبانی نمی کنند، می توانید این گزینه را فعال کنید. سپس رنک مث به اجبار عنوانی را به تگ head در کد منبع صفحه اضافه می کند تا مطمئن شود که عنوان سئو صفحه شما همان چیزی است که با رنک مث پیکربندی کرده اید دقت کنید گزینه بازنویسی اجباری تنها در صورتی قابل مشاهده است که تم شما از برچسب عنوان پشتیبانی نکند.

open graph تصویر بند انگشتی

این گزینه به شما امکان می دهد یک تصویر کوچک open graph پیش فرض تنظیم کنید. هر زمان که پستی در فیس بوک به اشتراک گذاشته می شود، برچسب های open graph توسط فیس بوک استفاده می شود. هنگامی که یک تصویر بند انگشتی open graph را پیش‌فرض تنظیم می‌کنید، به عنوان تصویر کوچک بازگشتی برای همه پست‌های شما در نظر گرفته می‌شود.

بنابراین، اگر پست شما دارای یک مجموعه تصویر برجسته / open graph نیست، این تصویر کوچک بازگشتی زمانی که پست در فیس بوک به اشتراک گذاشته می شود استفاده می شود. در این قسمت گزینه اپلود فایل یا افزودن را کلیک کنید سپس مدیر رسانه وردپرس باز می شود.

یک فایل را با کشیدن و رها کردن آن روی مدیر یا انتخاب یک تصویر از قبل آپلود شده آپلود کنید. سپس روی دکمه «استفاده از این فایل» کلیک کنید مدیریت رسانه وردپرس باز می شود. یک فایل را با کشیدن و رها کردن ان روی مدیر یا انتخاب یک تصویر از قبل اپلود شده اپلود کنید.

 

عناوین و متا در رنک مث

 

سپس روی دکمه «استفاده از این فایل» کلیک کنید. ابعاد توصیه شده برای تصویر بند انگشتی open graph ششصدو سی در هزارو دویست پیکسل است.اگر می‌خواهید تصویر کوچک open graph را در اینده تغییر دهید، با ماوس خود روی تصویر کوچک اپلود شده نگه دارید. متوجه یک پوشش روی تصویر با یک “X” در گوشه خواهید شد. برای حذف تصویر، روی X کلیک کنید و سپس تصویر جدیدی را انتخاب کنید.این گزینه به شما امکان می دهد یک کارت توییتر پیش فرض برای پست های خود تنظیم کنید.

نوع کارت توییتر

این گزینه ب شما امکان میدهد یک کارت توییتر پیش فرض برا پست های خود تنظیم کنید .این کارت زمانی استفاده می شود که پست های شما در توییتر به اشتراک گذاشته شود. می توانید یکی از موارد زیر را تنظیم کنید:

خلاصه کارت با تصویر بزرگ خلاصه کارت

واترمارک تصویر سفارشی رنک مث PRO

گزینه Custom Image Watermarks به شما امکان می دهد علاوه بر GIF و نماد پخش پیش فرض، واترمارک خود را در رنک مث ایجاد کنید. برای افزودن واترمارک خود، روی دکمه افزودن تصویر کلیک کنید .از مدیر رسانه وردپرس، تصویر خود را اپلود/انتخاب کنید تا به عنوان تصویر واترمارک شما استفاده شود.

سپس، یک نام برای تصویر واترمارک خود در کادر متنی نام بگذارید و موقعیتی را تعیین کنید که می‌خواهید واترمارک شما روی تصاویر اشتراک‌گذاری اجتماعی شما از لیست کشویی ظاهر میشود.می توانید در Add Watermark واترمارک های بیشتری به تصویر اضافه کنید و برای حذف واترمارک کافیست روی گزینه Remove در مقابل واترمارک کلیک کنید.

تصویر کوچک واترمارک پیش فرض رنک مث PRO

گزینه Default Thumbnail Watermark به شما این امکان را می دهد که اگر واترمارک خاصی در پست شما انتخاب نشده باشد، یک واترمارک را به عنوان بازگشتی تنظیم کنید.اگر با گزینه قبلی یک تصویر واترمارک سفارشی ایجاد کرده بودید، می‌توانید واترمارک را علاوه بر نماد پخش پیش‌فرض و نماد GIF در اینجا پیدا کنید. واترمارک تصویر کوچک پیش فرضی را که می خواهید برای همه تصاویر اشتراک گذاری اجتماعی خود اضافه کنید انتخاب کنید و سپس روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید .

تنظیمات سئوی محلی در عناوین و متا رنک مث

بخش سئوی محلی شامل تمام تنظیمات مربوط به کسب و کارهای محلی است.وقتی بخش تنظیمات سئو محلی را پیکربندی می‌کنید، رنک مث متادیتای لازم را به وب‌سایت شما اضافه می‌کند تا گوگل وب‌سایت شما را به‌عنوان یک وب‌سایت کسب‌وکار محلی تشخیص دهد، و گوگل شروع به نمایش وب‌سایت شما در SERPs برای سؤالات تجاری مرتبط می‌کند.سئوی محلی بسیار گسترده است و نیاز به راهنمای خودش دارد. می توانید نحوه انجام سئوی محلی را با رنک مث بیاموزید .

 

سئو محلی در عناوین ومتا رنک مث

 

تنظیمات متا اجتماعی در عناوین و متا رنک مث

بخش متا اجتماعی تمامی تنظیمات مربوط به ابرداده برای رسانه های اجتماعی را در خود جای داده است. در اینجا نگاهی اجمالی به تمام تنظیمات موجود در بخش متا اجتماعی است.

 

تنظیمات متا اجتماعی در رنک مث

 

ادرس صفحه فیس بوک

ادرس صفحه فیسبوک خود را در اینجا وارد کنید. این URL به عنوان ابرداده به صفحات شما برای OpenGraph اضافه می شود.

نویسندگی فیس بوک

فیس بوک از برچسب نویسندگی فیس بوک پشتیبانی می کند، که برای اعتبار دادن به نویسندگان در هنگام اشتراک گذاری پست در فیس بوک استفاده می شود.اگر می خواهید فیس بوک نویسندگی را برای وب سایت خود فعال کنید، ادرس صفحه شخصی فیس بوک خود را در اینجا وارد کنید.

دقت کنید فیس بوک ممکن است به طور غیر رسمی نویسندگی را متوقف کرده باشد. از این رو، اضافه کردن URL نمایه فیس بوک خود در این قسمت برای گنجاندن تگ Open Graph کاملا اختیاری است و بیشتر ترجیح شخصی شماست.

ادمین فیس بوک

شناسه کاربری عددی پروفایل فیسبوک خود را در اینجا وارد کنید. با استفاده از این ابزار می توانید شناسه کاربری خود را پیدا کنید . همچنین می توانید چندین شناسه را با جدا کردن ان ها با کاما وارد کنید. شما همچنین می توانید از این کار صرف نظر کنید و از تنظیمات برنامه فیس بوک استفاده کنید که در زیر به ان پرداخته شده است.

اپلیکیشن فیسبوک

شناسه اپلیکیشن فیسبوک اپلیکیشن خود را در این قسمت وارد کنید. فیس بوک App ID یکی از برچسب های اساسی است که فیس بوک استفاده از ان را در انواع محتوا توصیه می کند. فیس بوک یک سیستم کش را دنبال می کند و ابرداده های سایت را برای سرعت بخشیدن به درخواست های اینده ( مانند شخصی که پست شما را در فیس بوک به اشتراک می گذارد ) ذخیره می کند.

حافظه پنهان معمولا هر 30 روز یکبار تازه می شود. در عین حال، اگر تغییرات قابل مشاهده ای در عنوان، توضیحات یا تصویر صفحه خود ایجاد کنید، زمانی که شخصی پست شما را در فیس بوک به اشتراک می گذارد، منعکس نمی شود.

رنک مث بالاتر و فراتر می رود و هر زمان که پست شما به روز می شود، فیس بوک را پینگ کنید. در نتیجه، فیس بوک کش صفحه شما را پاک می کند و نسخه اخیر صفحه شما را گرداوری می کند.برای استفاده از این ویژگی رنک مث ، باید یک برنامه فیس بوک ایجاد کنید (اگر قبلا ان را ایجاد نکرده اید، می توانید به این اموزش مراجعه کنید ) و سپس شناسه برنامه فیس بوک و کلید مخفی فیس بوک را اضافه کنید. .

دقت کنید اگر علاقه ای به دادن حافظه پنهان شدن فیس بوک برای صفحات خود ندارید، اما می خواهید از شر هشدار در ابزار اشکال زدای اشتراک گذاری خلاص شوید، می توانید به سادگی از شناسه برنامه پیش فرض فیس بوک استفاده کنید

راز فیسبوک

اگر همانطور که در بخش قبل توضح دادیم یک برنامه فیس بوک ایجاد کرده و کلید مخفی برنامه را در این قسمت وارد کنید.

نام کاربری توییتر

نام کاربری شخصی توییتر خود را در این قسمت وارد کنید. این توسط توییتر برای twitter: creator برچسب ها استفاده می شود.

چرا رنک مث سایر گزینه های نمایه اجتماعی را نشان نمی دهد؟

ما گزینه های Social Meta same As و بسیاری از گزینه های نمایه اجتماعی را از اسکیما حذف کردیم زیرا Google/Yandex دیگر از ان استفاده نمی کند. مانند متا تگ های کلیدواژه ای است که بسیاری از وب مسترها زمان بیشتری را صرف ان می کنند، اما گوگل نیز ان را نادیده می گیرد و داشتن کد مزیت ان صفر است، sameAsدرست مانند اینکه اگر کلمات کلیدی متا را در وب سایت خود داشته باشید، مزیت ان صفر است.

گوگل تغییرات زیادی کرده است و هر دقیقه که می گذرد با هوش مصنوعی و الگوریتم های بی شماری که در اختیار دارند، هوشمندتر می شوند. same As ان ها نمایه های اجتماعی را از سرتاسر وب انتخاب می کنند و نیازی به داشتن برچسبی برای نمایش پروفایل های اجتماعی خود در پنل دانش ندارند .

آیا نیاز به پیکربندی همه این تنظیمات دارید؟

گزینه‌های زیادی در بخش Social Meta وجود دارد شبکه‌های اجتماعی بیشتر از ان چیزی است که یک کسب‌وکار معقولانه در ان حضور داشته باشد. این سؤال را مطرح می کند که ایا شما نیاز به پیکربندی همه این گزینه های رسانه های اجتماعی دارید؟پاسخ منفی است. شما نیازی به پیکربندی همه این گزینه ها ندارید، به خصوص اگر در یک پلت فرم رسانه اجتماعی خاص نیستید.

انواع مختلف کسب و کار با رسانه های اجتماعی مختلف کار می کنند. کسب‌وکاری که در اینستاگرام خوب عمل می‌کند ممکن است در لینکدین خوب عمل نکند و بالعکس.برای اینکه همه انواع کسب و کار را شامل شود و حداکثر کنترل را بر سئو وب سایت شما ارائه دهیم، همه کانال های محبوب رسانه های اجتماعی را گنجانده ایم.

شما می توانید ولی باید فقط مواردی را که به ان ها علاقه مند هستید و می خواهید در تجارت خود استفاده کنید پیکربندی کنید، بقیه را خالی بگذارید.که تمام تنظیمات در بخش Social Meta را پوشش می دهد. اجازه دهید به بخش بعدی یعنی بخش Homepage برویم.

عناوین صفحه اصلی و تنظیمات متا در عناوین و متا رنک مث

همانطور که احتمالا حدس زدید، بخش Homepage شامل تمام تنظیمات عنوان و متا مربوط به صفحه اصلی است. در اینجا تمام گزینه هایی که در این بخش مشاهده خواهید کرد وجود دارد.اجازه دهید هر یک از بخش ها را پوشش دهیم و بفهمیم که چه کاری انجام می دهد.

عنوان صفحه اصلی

در اینجا عنوان صفحه اصلی وب سایت خود را تعیین می کنید. همانطور که احتمالا متوجه شدید، عنوان صفحه اصلی شما از منظر سئو بسیار مهم است و بنابراین باید بر اساس آن تنظیم شود.می‌توانید یک عنوان ثابت تنظیم کنید، که تغییر نمی‌کند مگر اینکه خودتان آن را تغییر دهید، یا آنهایی را که دارای متغیر هستند ایجاد کنید. مزیت استفاده از متغیرها این است که در صورت تغییر هر یک از مواردی که بر متغیرها تأثیر می گذارد، عنوان شما به طور خودکار به روز می شود.

یک عنوان نمونه صفحه اصلی توسط رنک مث با استفاده از متغیرها برای نمایش تنظیم می شود. توصیه می کنیم تغییر دهید. برای مشاهده لیست همه متغیرهایی که می توانید استفاده کنید، روی نماد کشویی در انتهای ناحیه متن کلیک کنید.

توضیحات متای صفحه اصلی

در بخش می توانید یک توضیحات متا برای صفحه اصلی خود وارد کنید. مشابه عنوان صفحه اصلی، می‌توانید با استفاده از متغیرهای پشتیبانی شده، یک توصیف ثابت وارد کنید یا یک توضیح پویا ایجاد کنید.

صفحه اصلی Robots Meta

این گزینه به شما امکان می دهد Robots Meta را برای صفحه اصلی خود تنظیم کنید. می توانید تنظیمات پیش فرضی را که در بخش Global Meta تنظیم کرده اید انتخاب کنید یا تنظیمات سفارشی را برای صفحه اصلی انتخاب کنید.اگر گزینه Custom را انتخاب کنید، مجموعه دیگری از تنظیمات ظاهر می شود.می‌توانید هر یک از متا تگ‌های Robots را انتخاب کنید و فقط برای صفحه اصلی شما استفاده می‌شود.

صفحه اصلی روبات های پیشرفته

Homepage Advanced Robots Meta به شما امکان می دهد قطعه صفحه اصلی خود را در نتایج جستجو کنترل کنید. می‌توانید از گزینه‌های موجود در اینجا برای تنظیم متا روبات‌های پیشرفته استفاده کنید و فقط برای صفحه اصلی شما اعمال می‌شوند. ما به شما توصیه می کنیم که این گزینه ها را تنها در صورتی پیکربندی کنید که از تغییراتی که می خواهید انجام دهید کاملا آگاه هستید، در غیر این صورت تنظیمات پیش فرض را ترک کنید.

عنوان صفحه اصلی برای فیس بوک

همانطور که نام تنظیمات ذکر می کند، عنوان صفحه اصلی را برای فیس بوک تعیین می کند. اما، در واقعیت، عنوانی که در اینجا تنظیم می‌کنید در متای Open Graph در وب‌سایت شما استفاده می‌شود. این بدان معناست که هر وب سایت شبکه اجتماعی که از پروتکل Open Graph استفاده می کند، زمانی که صفحه اصلی شما در آنجا به اشتراک گذاشته شود، این عنوان را مشاهده خواهد کرد.

توضیحات صفحه اصلی برای فیس بوک

در تنظیمات بالا، عنوان صفحه اصلی شما را تعیین کردیم. در اینجا می توانید توضیحات صفحه را تنظیم کنید. فقط برای یادآوری، این توضیحات تنها زمانی استفاده می شود که صفحه شما در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود.

تصویر کوچک صفحه اصلی برای فیس بوک

در اینجا می‌توانید تصویر کوچک پیش‌فرض را انتخاب کنید که وقتی صفحه اصلی شما در فیس‌بوک، توییتر یا سایر شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود، استفاده می‌شود.این تنظیم را نباید با تنظیمات مشابهی که در بخش Global Meta تنظیم کردید اشتباه گرفت.

در آنجا، شما یک تصویر کوچک پیش فرض برای صفحات وب سایت خود تنظیم کرده بودید، در حالی که در اینجا، یک تصویر کوچک را برای صفحه اصلی خود تنظیم می کنید. وضوح پیشنهادی 1200 در 630 پیکسل یا بالاتر است.این همه تنظیمات در بخش صفحه اصلی را پوشش می دهد، اجازه دهید به بخش بعدی، نویسنده ها برویم.

عناوین نویسندگان و تنظیمات متا در عناوین و متا رنک مث

همانطور که وردپرس آرشیو دسته بندی و تاریخ ایجاد می کند، وردپرس نیز آرشیو نویسنده را ایجاد می کند. بخش نویسندگان شامل تمام تنظیمات مربوط به آرشیو نویسنده است. در اینجا همه گزینه های موجود است.

 

نویسندگان در عناوین و متا رنک مث

 

ارشیو نویسنده

این گزینه آرشیو نویسنده را به طور کامل فعال یا غیرفعال می کند. بسته به نحوه راه اندازی وب سایت و رنک مث ، ممکن است این گزینه برای شما غیرفعال باشد. اگر اینطور باشد، بقیه تنظیمات را نخواهید دید و برای دیدن بقیه تنظیمات باید بایگانی نویسنده را فعال کنید.

برای وبلاگ های تک نویسنده، نیازی به فعال نگه داشتن ارشیو نویسنده وجود ندارد، زیرا فقط به محتوای تکراری منجر می شود. اگر قصد دارید نویسندگان جدیدی را بعدا اضافه کنید، می‌توانید بایگانی نویسنده را فعال نگه دارید اما آن‌ها را فهرست‌بندی نکنید تا از ایندکس شدن محتوای یکسان بیش از یک بار جلوگیری کنید.

کمی بعد به شما نشان خواهیم داد که چگونه این کار را انجام دهید. توجه داشته باشید که اگر بایگانی نویسنده را غیرفعال کنید، به طور جادویی از وب سایت شما ناپدید نمی شوند، بلکه به صفحه اصلی وب سایت شما هدایت می شوند.

پایگاه نویسنده

به طور پیش فرض، صفحات آرشیو نویسنده عبارت “/author/” را در خود دارند. به عنوان مثال، یک آرشیو نویسنده برای یک کاربر ممکن است www.mysite.com/author/author1.این گزینه به شما امکان می دهد نام قسمت “نویسنده” را به متن انتخابی خود تغییر دهید.

نویسنده Robots Meta

این گزینه به شما امکان می دهد Robots Meta را برای آرشیو نویسنده پیکربندی کنید. می توانید متای پیش فرضی را که برای وب سایت خود تنظیم کرده اید، برای آرشیو نویسنده خود نیز انتخاب کنید یا متای سفارشی را انتخاب کنید.اگر گزینه Custom را انتخاب کنید، تنظیمات جدیدی در زیر آن ظاهر می شود.

سپس می‌توانید تمام تگ‌های Meta Robot را که می‌خواهید در آرشیو نویسنده خود اعمال کنید، انتخاب کنید. توصیه می کنیم برای جلوگیری از نمایه سازی محتوای تکراری، حداقل بایگانی نویسنده خود را بدون فهرست قرار دهید. برای محتوای تکراری جریمه نمی‌شوید، اما بودجه خزیدن شما را هدر می‌دهد.

نویسنده ربات های پیشرفته

این گزینه به شما امکان می دهد Advanced Robots Meta را برای تمام صفحات آرشیو خود پیکربندی کنید. شما می توانید این دستورات متا را برای کنترل نحوه نمایش قطعات صفحات نویسنده خود در نتایج جستجو پیکربندی کنید.

عنوان آرشیو نویسنده

این گزینه به شما امکان می دهد یک الگو برای صفحات آرشیو نویسنده ایجاد کنید. می توانید متن ایستا را وارد کنید یا بر اساس متغیرها یک الگو بسازید. یک الگوی نمونه در حال حاضر برای مشاهده شما ایجاد شده است.برای مشاهده همه متغیرهای موجود، روی دکمه کشویی موجود در سمت راست بالای فیلد متن کلیک کنید. در اینجا تصویری است که تمام متغیرها را نشان می دهد.

شرح آرشیو نویسنده

این گزینه به شما امکان می دهد توضیحاتی برای صفحات آرشیو نویسنده ایجاد کنید. مشابه عنوان بایگانی نویسنده، می توانید متن ایستا را وارد کنید یا با استفاده از متغیرها یک متن پویا ایجاد کنید.

Slack Enhanced Sharing

این گزینه به طور پیش فرض فعال است و هنگامی که صفحات نویسنده خود را در Slack به اشتراک می گذارید، پیش نمایش پیوند شامل داده های اضافی مانند نام نویسنده و تعداد پست های مرتبط با نویسنده می شود.

کنترل های سئو را اضافه کنید

این گزینه یک متا باکس سئو را برای صفحات پروفایل کاربر اضافه می کند. کاری که انجام می دهد این است که به شما این امکان را می دهد که به جای استفاده از تنظیمات پیش فرض برای هر یک از آنها، عنوان صفحه نویسنده، توضیحات متا و متای اشتراک گذاری اجتماعی خود را در سطح فردی بهینه کنید. اگر یک وب سایت معتبر با چندین نویسنده راه اندازی می کنید، ممکن است این مورد برای شما مفید باشد.

برای مشاهده عملکرد Meta Box، با رفتن به قسمت Users > Profile به نمایه کاربری خود در وردپرس بروید .هنگامی که در صفحه نمایه خود قرار گرفتید، باید به پایین بروید تا زمانی که Meta Box آشنای رنک مث را ببینید.ممکن است اخطاری مشابه تصویر زیر در Meta Box مشاهده کنید – که همچنین Meta Box را به طور موثر غیرفعال می کند.

اگر اینطور است، به Auto Robots Meta برگردید و ببینید آیا آن را به گونه ای تنظیم کرده اید که موتورهای جستجو Archives نویسنده را نبینند یا فهرست کنند.اگر Author Robots Meta روی پیش‌فرض تنظیم شده باشد، ممکن است بایگانی‌های فهرست‌بندی نشده یا تمام صفحات وب‌سایت خود را داشته باشید. تنظیمات دیگر را بررسی کنید تا ابتدا آن تنظیمات را غیرفعال کنید.

پس از انجام این تغییرات، فراموش نکنید که تنظیمات خود را ذخیره کنید.وقتی به قطعه برگردید، می بینید که همه گزینه ها فعال هستند.فرآیند بهینه‌سازی که در اینجا دنبال می‌کنید مانند فرآیندی است که هنگام سئو سازی پست‌های خود دنبال می‌کنید. راهنمای Meta Box رنک مث به شما در این فرآیند کمک می کند.

عناوین صفحات متفرقه و تنظیمات متا در عناوین و متا رنک مث

ما قبلاً صفحات جهانی، صفحات محلی، صفحه اصلی، صفحات اجتماعی و حتی صفحات نویسنده را پوشش داده ایم. بخش متفرقه شامل تمام تنظیمات برای همه صفحات دیگر در وردپرس، مانند صفحه جستجو، صفحه 404 و موارد دیگر است. در اینجا تمام تنظیمات در قسمت صفحات متفرقه آمده است.

 

صفحات دیگر در عناوین و متا رنک مث

 

ارشیو تاریخ

بایگانی تاریخ صفحاتی هستند که وردپرس ایجاد می کند و محتوای شما را بر اساس تاریخ هایی که در آن منتشر شده است سازماندهی می کند. به عنوان مثال، website.com/2019/03/یک صفحه بایگانی تاریخ خواهد بود.این گزینه به شما امکان می دهد تا بایگانی تاریخ را به طور کامل از وب سایت خود فعال یا غیرفعال کنید. بایگانی‌های تاریخ فقط در شرایط خاصی مفید هستند و در اکثر وب‌سایت‌ها باید غیرفعال شوند.

هنگامی که بایگانی تاریخ را غیرفعال می کنید، از وب سایت شما ناپدید نمی شوند. در عوض به صفحه اصلی شما هدایت می شوند.فعال کردن بایگانی تاریخ، تنظیمات بیشتری را در زیر آن باز می کند، که به شما در پیکربندی بایگانی تاریخ کمک می کند.

عنوان ارشیو تاریخ

این گزینه به شما امکان می دهد یک قالب عنوان برای صفحات بایگانی تاریخ ایجاد کنید. می توانید متن ایستا را وارد کنید یا با استفاده از متغیرها یک الگوی پویا ایجاد کنید. یک الگوی نمونه برای نمایش ایجاد شده است.

برای مشاهده لیست همه متغیرهای قالب موجود، روی فلش کشویی در سمت راست بالای فیلد کلیک کنید. می توانید برای دیدن لیستی از همه متغیرها اسکرول کنید یا چند کاراکتر را تایپ کنید تا لیست را به متغیرهای دلخواه خود فیلتر کنید.

شرح آرشیو تاریخ

این گزینه به شما امکان می دهد یک الگو برای توضیحات صفحات آرشیو تاریخ تنظیم کنید. می توانید متن ایستا را وارد کنید یا با استفاده از متغیرها یک الگوی پویا ایجاد کنید.

Date Robots Meta

همانطور که اشاره کردیم، آرشیو تاریخ فقط در سناریوهای خاصی مفید است. حتی اگر تصمیم به استفاده از آنها داشته باشید، با مشکل محتوای تکراری مواجه خواهید شد. برای جلوگیری از این مشکل و کارآمد نگه داشتن بودجه خزیدن، توصیه می‌کنیم که بایگانی تاریخ خود را فهرست‌بندی نکنید.

تاریخ ربات های پیشرفته

این گزینه به شما امکان می دهد Advanced Robots Meta را برای آرشیو داده های خود پیکربندی کنید. این متا ربات ها به شما امکان می دهد کنترل کنید که قطعه آرشیو تاریخ شما چگونه باید در نتایج جستجو ظاهر شود.

عنوان 404

این گزینه به شما امکان می دهد یک الگو برای عنوان 404 صفحه ایجاد کنید. یک الگوی نمونه ایجاد می شود و همان متغیرهایی که در بالا نشان دادیم در اینجا نیز قابل دسترسی هستند.

عنوان نتایج جستجو

این گزینه به شما امکان می دهد یک قالب عنوان برای صفحه نتایج جستجو ایجاد کنید. همان مجموعه متغیرها در دسترس شما هستند و می توانید یک قالب ثابت یا پویا ایجاد کنید. همچنین برخی از متغیرها وجود دارند که فقط در صفحات جستجو قابل دسترسی هستند.

no index نتایج جستوجو

این گزینه به شما امکان می دهد نمایه سازی صفحات نتایج جستجو را فعال یا غیرفعال کنید. صفحات نتایج جستجو معمولاً از نظر محتوا سنگین نیستند و به هر حال ایندکس نمی شوند. بنابراین، توصیه می‌کنیم این تنظیم را روشن کنید و صفحات نتایج جستجوی خود را فهرست نکنید.

no index صفحات فرعی

وردپرس به شما این امکان را می دهد که پست ها و صفحات بزرگ را به چندین صفحه تقسیم کنید. به عنوان مثال، یک پست با URL را می توان به چندین صفحه با URL و غیره تقسیم کرد.مشابه پست ها و صفحات، صفحات آرشیو را نیز می توان صفحه بندی کرد. با استفاده از این گزینه می توانید عدم فهرست بندی صفحات فرعی بایگانی را فعال یا غیرفعال کنید. با فعال کردن این گزینه، تمام صفحات فرعی Noindex می‌شوند و در نتایج جستجو نشان داده نمی‌شوند.

no index صفحات مجزا

با فعال کردن این گزینه، صفحات صفحه‌بندی شده تک صفحه‌ها و پست‌ها Noindex می‌شوند و تمام محتوای صفحه‌بندی‌شده مرتبط در نتایج جستجو نمایش داده نمی‌شوند.

نکته :دلیل محبوبیت تقسیم پست این بود که مدیران وب فکر می کردند که تجربه کاربری بهتری را ارائه می دهد. اما، انتظارات کاربران تغییر کرده است، و کاربران بیشتری اکنون انتظار دارند که همه محتوا در همان صفحه باشد. در نتیجه، گوگل rel=next/prevمدتی است که پشتیبانی را متوقف کرده است. در اینجا یک مقاله مرجع است که بیان می کند.

در پایان، اگر محتوا را به چندین صفحه تقسیم می کنید، باید متوقف شوید، و اگر محتوایی در وب سایت شما وجود دارد که به چندین صفحه تقسیم شده است، زمان مناسبی است که آنها را در یک صفحه ادغام کنید.

no index صفحات محافظت شده با رمز عبور

وردپرس از صفحات محافظت شده با رمز عبور پشتیبانی می کند که می توانید برای اهداف مختلف از آنها استفاده کنید. این گزینه به شما امکان می دهد کنترل کنید که آیا می خواهید صفحات محافظت شده با رمز عبور ایندکس شوند یا خیر. توصیه می کنیم این تنظیمات را برای noindex این صفحات فعال کنید.با این کار تمام گزینه های موجود در بخش صفحات متفرقه به پایان می رسد. بیایید به بخش بعدی یعنی بخش پست ها برویم.

انواع پست عناوین و تنظیمات متا نوشته ها صفحات پیوست ها انجمن ها موضوعات پاسخ می دهد دانلودها محصولات مکان های RM

نوشته ها در عناوین و متا رنک مث

بخش پست ها به تمام تنظیمات عنوان و متا می پردازد که بر پست های تکی شما تأثیر می گذارد. مجدداً، تمام تنظیمات داخل بخش Posts به شما کمک می‌کند یک الگوی پیش‌فرض ایجاد کنید که همه پست‌های جدید شما از آن استفاده می‌کنند و می‌توانید هر یک از این تنظیمات را در سطح هر پست لغو کنید. در اینجا تمام تنظیماتی که در بخش پست ها مشاهده می کنید وجود دارد.

 

نوشته ها در عناوین و متا رنک مث

 

عنوان پست تکی

این گزینه به شما امکان می‌دهد یک الگو برای عنوان‌های پست تکی خود ایجاد کنید. متغیرهای زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای ایجاد یک الگو استفاده کنید و یک الگوی نمونه برای شما ایجاد شده است که می توانید آن را بررسی کنید.

برای بررسی همه متغیرهای موجود که می‌توانید استفاده کنید، روی دکمه کشویی در انتهای ناحیه متن کلیک کنید. خواهید دید که متغیرهای زیادی برای استفاده وجود دارد. همچنین می توانید با تایپ کردن برخی از کلمات کلیدی در نوار جستجو، هر متغیری را به سرعت پیدا کنید. همانطور که هر تغییری در قالب ایجاد می کنید، متوجه خواهید شد که پیش نمایش در پایین فیلد در زمان واقعی تغییر می کند.

توضیحات تک پست

این گزینه به شما امکان می دهد یک الگو برای توضیحات تک پست های خود ایجاد کنید. مشابه عنوان Single Post Title، شما به دسته ای از متغیرها دسترسی دارید که می توانید در قسمت متن استفاده کنید.

نوع طرحواره

این گزینه به شما امکان می دهد یک Schema پیش فرض برای همه پست های خود تنظیم کنید. اگر بیشتر پست‌های جدید شما در مورد موضوعی مشابه باشد، این کار باعث می‌شود که از مشکل تنظیم مجدد طرحواره جلوگیری کنید.برای مشاهده لیست انواع طرحواره موجود، روی منوی کشویی کلیک کنید. می‌توانید یکی از گزینه‌ها را انتخاب کنید یا آن را روی هیچ‌کدام بگذارید تا Schema برای پست‌های جدید خالی بماند و آنها را به صورت دستی تنظیم کنید.

عنوان

این گزینه به شما امکان می دهد برای همه پست های خود یک قالب سرفصل تنظیم کنید. می‌توانید از همه متغیرهایی که در تنظیمات بالا به شما نشان دادیم استفاده کنید و یک الگوی جدید ایجاد کنید یا از الگوی پیش‌فرض که تنظیم کرده‌ایم استفاده کنید.توجه کنید که عنوان و توضیحات فقط با انتخاب نوع طرحواره ظاهر می شوند.

شرح

در اینجا می توانید یک توضیح پیش فرض برای همه پست های خود تنظیم کنید. مشابه سایر تنظیمات، می توانید از متغیرها برای ایجاد یک قالب پویا استفاده کنید. با این حال، توضیحات پیش فرضی که ما ایجاد کرده ایم نیز باید کار کند. لطفاً توجه داشته باشید که اکثر انواع Schema از قسمت توضیحات پشتیبانی می کنند، به جز طرحواره کتاب ها .

نوع مقاله

این تنظیم تنها در صورتی قابل مشاهده است که طرح طرح مقاله را از تنظیمات نوع طرحواره ذکر شده در بالا انتخاب کنید. در اینجا شما 3 گزینه برای انتخاب خواهید داشت.

مقاله پست وبلاگ مقاله خبری

به طور کلی، نظرات را می توان به عنوان مقاله یا پست وبلاگ با این فرض تنظیم کرد که مقالات معمولاً مطالب طولانی تر و گسترده تر در مورد یک موضوع هستند. یک مقاله خبری باید اطلاعات واقعی را گزارش کند و عقیده را با حقایق مخلوط نکند. نوع مقاله ای را انتخاب کنید که مناسب وب سایت شما باشد.

در مورد اخطار، این خطا کاملاً توضیحی است و فقط در صورتی آن را خواهید دید که وبلاگ خود را به عنوان یک وب سایت شخصی راه اندازی کرده باشید . دلیل پشت آن این است که گوگل استفاده از طرحواره مقاله را با نشانه گذاری یک فرد، به جای یک سازمان، توصیه نمی کند. حتی اگر وبلاگ خود را به عنوان یک فرد راه اندازی کرده باشید، رنک مث نشانه گذاری یک سازمان را برای دور زدن خطا درج می کند.

تشخیص خودکار ویدئو رنک مث PRO

اگر گزینه Autodetect Video را فعال کنید، رنک مث به طور خودکار هر ویدیویی را در محتوای شما شناسایی می کند و طرحواره ویدیو ایجاد می کند. برای اینکه رنک مث به طور خودکار طرحواره ویدیو تولید کند، باید ماژول Schema را در پیشخوان رنک مث را فعال کرده باشید .

تولید خودکار تصویر رنک مث PRO

این گزینه فقط در صورتی ظاهر می شود که گزینه قبلی را برای تشخیص خودکار ویدیو فعال کرده باشید. هنگامی که گزینه Autogenerate Image را فعال می کنید، رنک مث به طور خودکار تصویری را برای ویدیوی شناسایی شده خودکار شما تولید می کند و آن را در طرحواره ویدیو و نقشه سایت ویدیو گنجانده است.

متا ربات های پست

این گزینه به شما این امکان را می دهد که Robots Meta پیش فرض را برای همه پست های خود تنظیم کنید. می توانید آن را طوری تنظیم کنید که از تنظیمات پیش فرضی که در Global Meta پیکربندی کرده اید استفاده کند یا اینکه متا ربات های سفارشی را برای پست های خود تنظیم کنید.

نظیمات متا ربات های سفارشی

اگر گزینه سفارشی را انتخاب کنید، کل لیست گزینه های Meta Robots درست زیر تنظیمات ظاهر می شود. سپس می توانید متا تگ Robots را انتخاب کنید و به طور پیش فرض برای همه پست های جدید شما اعمال می شود.برای پست‌ها، توصیه می‌کنیم که همه گزینه‌ها را بدون علامت نگه دارید، به جز متا تگ Robots Index.

ارسال متا روبات های پیشرفته

اگر گزینه سفارشی را برای Post Robots Meta انتخاب کرده باشید، می‌توانید متای Post Advanced Robots را نیز پیکربندی کنید. با پیکربندی این دستورالعمل‌های متا، می‌توانید کنترل کنید که قطعه پست‌های شما چگونه باید در نتایج جستجو ظاهر شود. توصیه می‌کنیم این متا دستورالعمل‌ها را با مقادیر پیش‌فرض رها کنید.

پیشنهادات پیوند

این گزینه به شما امکان می دهد ویژگی پیشنهادات پیوند را فعال کنید. ویژگی Link Suggestions یک ویژگی بسیار منحصر به فرد است و اگر آن را فعال کنید، رنک مث پیشنهادات پیوند را هنگام نوشتن پست های خود به شما ارائه می دهد.در این بخش ویژگی پیشنهادات پیوند در صفحه ویرایشگر پست ظاهر می شود.

عناوین پیشنهادی پیوند

قسمت عناوین پیشنهاد پیوند فقط در صورتی قابل مشاهده خواهد بود که پیشنهادات پیوند را فعال کنید. این گزینه به شما امکان می دهد نحوه دریافت پیشنهادات پیوند توسط رنک مث را پیکربندی کنید. شما 2 گزینه برای انتخاب دارید.

عناوین : با انتخاب این گزینه، رنک مث برای جستجوی پیشنهادهای پیوند بر اساس عنوان پست فعلی پیکربندی می‌شود. فوکوس کلمات کلیدی : با انتخاب این گزینه رنک مث را پیکربندی می‌کند تا به دنبال پیشنهادهای پیوند بر اساس کلیدواژه تمرکز پست خاص باشد. هر دو گزینه عالی کار می کنند و بیشتر در مورد سبک نوشتن شماست که به شما کمک می کند تا در مورد نحوه پیکربندی این گزینه تصمیم بگیرید. توصیه می کنیم هر یک از گزینه ها را برای مدتی امتحان کنید و سپس تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما مناسب است.

طبقه بندی اولیه

این گزینه به شما امکان می دهد طبقه بندی را انتخاب کنید که در جزئیات پست های شما نمایش داده می شود. روی تنظیمات کلیک کنید تا همه گزینه های موجود را ببینید و یکی را که ترجیح می دهید انتخاب کنید.

Slack Enhanced Sharing

فعال کردن این گزینه شامل داده‌های اضافی برای پیش‌نمایش‌های پیوند شما می‌شود که در Slack به اشتراک گذاشته شده‌اند، مانند زمان تخمینی برای خواندن پست و نویسنده پست. این گزینه به طور پیش فرض فعال است.

کنترل های سئو را اضافه کنید

این گزینه کنترل های متا باکس سئو را به پست های شما اضافه می کند. با استفاده از سئو متا باکس ، می‌توانید ویژگی‌های متنوع رنک مث سئو را برای پست فعال کنید، که به نوبه خود به شما کنترل کامل بر تلاش‌های سئو خود را می‌دهد. توصیه می کنیم این تنظیم را روشن کنید.

ویرایش انبوه

اگر در هنگام نصب رنک مث قبلاً تعداد زیادی پست در وب سایت خود دارید، این گزینه به شما کمک می کند تا آنها را به راحتی بهینه کنید.فعال کردن این ویژگی یک ویژگی ویرایش انبوه را در صفحه فهرست پست شما معرفی می کند که با استفاده از آن می توانید چندین پست را یکجا ویرایش کنید. 3 گزینه برای انتخاب وجود دارد

غیرفعال کردن : ویژگی ویرایش انبوه را غیرفعال می کند فعال : ویژگی ویرایش انبوه را با گزینه های خواندن و نوشتن فعال می کند فقط خواندن : ویژگی ویرایش انبوه را با گزینه‌های فقط خواندن فعال می‌کند توصیه می کنیم اگر از قبل پست های زیادی برای بهینه سازی دارید، این تنظیم را با هر دو گزینه خواندن و نوشتن فعال کنید. در غیر این صورت، می توانید آن را در حالت فقط خواندنی نگه دارید.هنگام ویرایش انبوه، می‌توانید متوجه شوید که ستون‌های دیگری در صفحه فهرست پست شما موجود است، مانند:

جزئیات سئو : کلمه کلیدی تمرکز، طرحواره استفاده شده و تعداد پیوندها برای هر پست را نمایش می دهد عنوان سئو : مجموعه عنوان سئو را برای پست نمایش می دهد توضیحات سئو : مجموعه توضیحات سئو را برای پست نمایش می دهد

یک نماد مداد در بالای هر یک از این ستون‌ها فقط در حالت فعال ظاهر می‌شود، جایی که به رنک مث اجازه خواندن و نوشتن را داده‌اید. وقتی روی نماد مداد کلیک می‌کنید، می‌توانید داده‌های مربوطه را برای همه پست‌های موجود در ستون ویرایش کنید. به این ترتیب، می‌توانید ابرداده‌های سئوی پست‌های قدیمی خود را بدون نیاز به باز کردن هر پست جداگانه به صورت انبوه ویرایش کنید.

رنک مث این امکان را فراهم می کند که داده های ترافیک جستجو را در ستون جزئیات سئو برای هر پست مشاهده کنید. اما این ویژگی خاص فقط برای کاربران ممتاز رنک مث در دسترس است.توجه کنید که برای فعال کردن این کار باید مطمئن شوید که ماژول انالیتیکس از رنک مث با گوگل انالیتیکس و همچنین گوگل سرچ کنسول مرتبط است. اگر گوگل آنالیتیکس متصل نباشد و فقط کنسول جستجو با انالیتیکس رنک مث پیکربندی شده باشد، آنگاه فقط نمایش‌های جستجو را برای هر پست نمایش می‌دهد.

فیلدهای سفارشی

می توانید لیستی از فیلدهای سفارشی مورد استفاده در پست ها را در هر خط اضافه کنید. رنک مث داده‌های درون این پست‌ها را جستجو می‌کند و آن‌ها را برای تجزیه و تحلیل سئوی درون صفحه درج می‌کند تا توصیه‌های مرتبط‌تری برای سئوی درون صفحه به شما ارائه دهد.دقت کنید که رنک مث فقط از فیلدهای سفارشی اصلی پست ها برای تجزیه و تحلیل سئوی درون صفحه استفاده میکند.

پیش‌فرض تصویر کوچک واترمارک رنک مث PRO

واترمارک تصویر کوچک پیش فرض را به عنوان نماد Play یا نماد GIF تنظیم کنید. همچنین اگر نمی‌خواهید واترمارک اضافه کنید، می‌توانید آن را خاموش کنید. اگر واترمارک سفارشی را در بخش Global Meta ایجاد کرده‌اید، در اینجا نیز برای استفاده شما ظاهر می‌شود.این بخش همه گزینه های موجود در بخش پست ها را پوشش می دهد. اجازه دهید بخش بعدی را پوشش دهیم که بخش صفحات است.

توجه کنید که در بخش‌های زیر گزینه‌های مشابه برای سایر انواع پست مورد بحث قرار خواهد گرفت. همچنین می‌توانید با کلیک بر روی اینجا به سرعت به پیکربندی عناوین و تنظیمات متا طبقه‌بندی‌ها بروید .

صفحات در عناوین و متا در رنک مث

همانطور که از نام آن پیداست، بخش Pages تمامی تنظیمات Titles و Meta مربوط به Pages را در خود جای می دهد. در اینجا تصویری وجود دارد که تمام تنظیمات موجود در این بخش را نشان می دهد.

 

برگه ها یا صفحات در عناوین و متا رنک مث

 

عنوان یک صفحه

این گزینه به شما امکان می‌دهد یک الگو برای عنوان‌های صفحه تکی خود ایجاد کنید. متغیرهای زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای ایجاد یک الگو استفاده کنید و یک الگوی نمونه برای شما ایجاد شده است که می توانید آن را بررسی کنید.

برای مشاهده لیست تمام متغیرهایی که در اختیار دارید، روی دکمه کشویی در سمت راست بالای فیلد متن کلیک کنید. سپس می‌توانید در فهرست متغیرها پیمایش کنید، یا با تایپ کاراکترها روی صفحه‌کلید، آن‌ها را فیلتر کنید.

توضیحات تک صفحه

این گزینه به شما این امکان را می دهد که یک الگو برای توضیحات تک تک صفحات خود ایجاد کنید. مشابه Single Page Titles، شما به دسته ای از متغیرها دسترسی دارید که می توانید در قسمت متن استفاده کنید.

نوع طرحواره

این گزینه به شما امکان می دهد یک اسکیما پیش فرض برای تمام صفحات خود تنظیم کنید. اگر بیشتر صفحات جدید شما در مورد یک موضوع مشابه هستند، این کار شما را از دردسر تنظیم مجدد طرحواره نجات می دهد.برای مشاهده لیست انواع طرحواره موجود، روی منوی کشویی کلیک کنید. می‌توانید یکی از گزینه‌ها را انتخاب کنید یا آن را روی هیچ‌کدام بگذارید تا Schema Type برای صفحات جدید خالی بماند و آنها را به صورت دستی تنظیم کنید.

عنوان

در اینجا می توانید یک قالب عنوان را برای استفاده در نشانه گذاری طرحواره صفحات خود تنظیم کنید. همانطور که در مورد تنظیمات دیگر دیدید، می توانید از مجموعه ای از متغیرها برای ایجاد یک قالب سفارشی یا استفاده از یک قالب ثابت استفاده کنید. یک قالب پیش‌فرض نیز تنظیم شده است که می‌تواند برای اکثر سناریوها نیز کار کند.

شرح

در این تنظیمات، قالبی را تنظیم می کنید که به عنوان توضیحات پیش فرض برای صفحات استفاده می شود. ما قبلاً یک توضیح نمونه ایجاد کرده‌ایم، و شما می‌توانید از متغیرها برای سفارشی کردن قالب استفاده کنید، یا به سادگی یک توضیح استاتیک ایجاد کنید.لطفاً توجه داشته باشید که قسمت توضیحات برای نوع طرحواره کتاب پشتیبانی نمیشود بنابراین، اگر فیلد توضیحات را نمی‌بینید، احتمالاً به این دلیل است که طرحواره کتاب را به عنوان نوع طرحواره پیش‌فرض انتخاب کرده‌اید.

نوع مقاله

همانطور که از نام آن پیداست، تنظیم نوع مقاله به شما امکان می دهد نوع مقالاتی را که در وب سایت خود منتشر می کنید انتخاب کنید. همانطور که حدس زده اید، این گزینه تنها در صورتی قابل مشاهده خواهد بود که نوع طرحواره مقاله را انتخاب کنید.شما 3 گزینه برای انتخاب خواهید داشت.

مقاله پست وبلاگ مقاله خبری

تمایز بین یک مقاله و یک پست وبلاگ خیلی مشخص نیست، اما اتفاق نظر کلی این است که نظرات کوتاه‌تر باید به عنوان پست‌های وبلاگ طبقه‌بندی شوند، در حالی که قطعات طولانی‌تر باید مقاله نامیده شوند. از سوی دیگر، مقالات خبری فقط باید اطلاعات واقعی را گزارش کنند. نوع مقاله ای را انتخاب کنید که به خوبی با محتوایی که پست می کنید مطابقت داشته باشد.

تشخیص خودکار ویدئو رنک مث PRO

هنگامی که گزینه Autodetect Video را فعال می کنید، رنک مث به طور خودکار ویدیوها را از تمام صفحات شما شناسایی می کند و طرحواره ویدیو را ایجاد می کند. برای اجازه دادن به رنک مث برای تولید خودکار Video Schema، باید ماژول اسکیما را در رنک مث Dashboard > Modules فعال کرده باشید .

تولید خودکار تصویر رنک مث PRO

این گزینه فقط در صورتی ظاهر می شود که Autodetect Video را فعال کنید. هنگامی که گزینه Autogenerate Image را فعال می کنید، رنک مث می تواند به طور خودکار تصاویری را برای ویدیوهای شما ایجاد کند تا آنها را در Video Schema و Video Sitemap قرار دهد.

Page Robots Meta

این گزینه به شما امکان می دهد یک تگ متا روبات پیش فرض برای صفحات خود تنظیم کنید. می توانید آن را طوری تنظیم کنید که از تنظیمات پیش فرضی که در بخش Global Meta پیکربندی کرده اید استفاده کند یا آن را به عنوان یک تنظیم سفارشی تنظیم کنید.

تنظیمات سفارشی Meta Robots Page

اگر گزینه سفارشی را انتخاب کنید، کل لیست گزینه های متا ربات های درست زیر تنظیمات ظاهر می شود. سپس می‌توانید دستورالعمل‌های متا ربات های سفارشی خود را انتخاب کنید، که به‌طور پیش‌فرض در تمام صفحات جدید شما اعمال خواهد شد.

صفحه Advanced Robots Meta

این گزینه به شما امکان می دهد Advanced Robots Meta را برای تمام صفحات خود پیکربندی کنید. با استفاده از این دستورات متا، می توانید کنترل کنید که قطعه صفحات شما چگونه باید در نتایج جستجو ظاهر شود. یک پیکربندی پیش فرض برای صفحات شما تنظیم شده است، اما همیشه می توانید آنها را تغییر دهید. همچنین می توانید متای Advanced Robots را بر اساس هر صفحه در داخل Meta Box تغییر دهید.

پیشنهادات پیوند

رنک مث به طور هوشمندانه محتوای صفحات شما را هنگام نوشتن آنها اسکن می کند و گزینه های پیوند داخلی را پیشنهاد می کند. با این تنظیم، می توانید آن ویژگی را روشن یا خاموش کنید.از آنجایی که اکثر وبلاگ نویسان باید از لینک های داخلی برای عملکرد بهتر سئو استفاده کنند، توصیه می کنیم این گزینه را فعال کنید.

عناوین پیشنهادی پیوند

قسمت عناوین پیشنهاد پیوند فقط در صورتی قابل مشاهده خواهد بود که پیشنهادات پیوند را فعال کنید. این گزینه به شما امکان می دهد نحوه دریافت پیشنهادات پیوند توسط رنک مث را پیکربندی کنید. شما 2 گزینه برای انتخاب دارید.

عناوین : با انتخاب این گزینه، رنک مث برای جستجوی پیشنهادهای پیوند بر اساس عنوان صفحه فعلی پیکربندی می‌شود. فوکوس کلمات کلیدی : با انتخاب این گزینه رنک مث را پیکربندی می کند تا به دنبال پیشنهادهای پیوند بر اساس کلیدواژه تمرکز صفحه خاص باشد. هر دو گزینه عالی کار می کنند و بیشتر در مورد سبک نوشتن شماست که به شما کمک می کند تا در مورد نحوه پیکربندی این گزینه تصمیم بگیرید. توصیه می کنیم هر یک از گزینه ها را برای مدتی امتحان کنید و سپس تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما مناسب است.

Slack Enhanced Sharing

گزینه Slack Enhanced Sharing به طور پیش فرض فعال است. هنگامی که این گزینه فعال باشد، داده‌های اضافی را به پیش‌نمایش‌های پیوند شما در هنگام اشتراک‌گذاری در Slack شامل می‌شود، مانند زمان تخمینی برای خواندن صفحه.

کنترل های سئو را اضافه کنید

این گزینه کنترل های سئو (Meta Box) را به صفحات شما اضافه می کند. با استفاده از سئو Meta Box، می‌توانید ویژگی‌های متنوع سئو رنک مث را برای صفحه تنظیم کنید که به نوبه خود کنترل کاملی بر تلاش‌های سئوی خود به شما می‌دهد. توصیه می کنیم این تنظیم را روشن کنید. در اینجا می‌توانید درباره متا باکس رنک مث اطلاعات بیشتری کسب کنید .

ویرایش انبوه

اگر در هنگام نصب رنک مث از قبل تعداد زیادی صفحه در وب سایت خود دارید، این گزینه به شما کمک می کند تا آنها را به راحتی بهینه کنید.فعال کردن این ویژگی یک ویژگی ویرایش انبوه را در صفحه فهرست صفحه شما معرفی می کند که با استفاده از آن می توانید چندین صفحه را یکجا ویرایش کنید. 3 گزینه برای انتخاب وجود دارد.

غیرفعال کردن : ویژگی ویرایش انبوه را غیرفعال می کند فعال : ویژگی ویرایش انبوه را با گزینه های خواندن و نوشتن فعال می کند فقط خواندن : ویژگی ویرایش انبوه را با گزینه‌های فقط خواندن فعال می‌کند. توصیه می کنیم اگر از قبل صفحات زیادی برای بهینه سازی دارید، این تنظیم را با هر دو گزینه خواندن و نوشتن فعال کنید. در غیر این صورت می توانید آن را در حالت فقط خواندنی نگه دارید.

فیلدهای سفارشی

شما می توانید لیستی از فیلدهای سفارشی مورد استفاده در صفحات خود را با هر یک در یک خط جدید اضافه کنید تا رنک مث بتواند محتوای این فیلدها را برای تجزیه و تحلیل سئوی درون صفحه شامل شود.دقت کنید که رنک مث فقط از فیلدهای سفارشی اصلی صفحات برای تجزیه و تحلیل سئوی درون صفحه استفاده می کند .

پیش‌فرض تصویر کوچک واترمارک رنک مث PRO

واترمارک پیش فرض بند انگشتی را به عنوان یک نماد پخش یا یک نماد GIF تنظیم کنید. همچنین اگر نمی‌خواهید واترمارک اضافه کنید، می‌توانید آن را خاموش کنید. اگر واترمارک سفارشی ایجاد کرده باشید، برای استفاده شما در اینجا نیز ظاهر می شود.

پیوست ها در عناوین و متا در رنک مث

بخش پیوست ها شامل تمام تنظیماتی است که بر تنظیمات عنوان و متا رسانه ها و پیوست ها در وب سایت شما تأثیر می گذارد.با این حال، برای پیکربندی متا تگ های مرتبط با پیوست، ابتدا باید تغییر مسیر را غیرفعال کنیم.برای انجام این کار، به رنک مث General Settings > Links > Redirect Attachments > OFF بروید و تغییرات خود را ذخیره کنید.

 

پیوست ها در عناوین و متا رنک مث

 

عنوان رسانه واحد

این گزینه به شما امکان می‌دهد الگویی ایجاد کنید که به شما کمک می‌کند به رسانه خود عنوانی بدهید. می توانید یک متن ثابت برای عنوان رسانه وارد کنید یا از متغیرهای پشتیبانی شده برای ایجاد عنوان پویا استفاده کنید. یک عنوان نمونه با چند متغیر به طور پیش فرض ایجاد می شود.

برای مشاهده لیستی از همه متغیرهای پشتیبانی شده، روی دکمه کشویی در سمت راست بالای فیلد متن کلیک کنید. می‌توانید در لیست متغیرها پیمایش کنید یا با تایپ هر کاراکتر روی صفحه‌کلید، آن‌ها را فیلتر کنید. پیش‌نمایش زیر فیلد متنی در زمان واقعی بروزرسانی می‌شود، بنابراین می‌توانید ببینید که الگوی ایجاد شده شما چگونه بر عنوان تأثیر می‌گذارد.

توضیحات تک رسانه

این گزینه به شما امکان می دهد الگویی ایجاد کنید که به ایجاد توضیحات برای رسانه شما کمک می کند. می توانید یک متن ثابت برای توضیحات رسانه وارد کنید یا از متغیرهای پشتیبانی شده برای ایجاد یک متن پویا استفاده کنید.

نوع طرحواره

این گزینه به شما امکان می دهد یک طرحواره پیش فرض را برای مرتبط شدن با رسانه خود انتخاب کنید. برای مشاهده لیستی از انواع طرحواره های پشتیبانی شده، روی فیلد نوشتاری کلیک کنید و یکی را انتخاب کنید که رسانه شما را نزدیک ترین توصیف می کند.

عنوان

گزینه Headline تنها در صورتی ظاهر می شود که از بین گزینه های موجود، طرحواره ای را انتخاب کنید. در اینجا می توانید با استفاده از متغیرهایی که در بالا نشان دادیم، یا یک الگوی ایستا، یک الگوی پویا برای سرفصل های رسانه خود ایجاد کنید.

شرح

مشابه ایجاد یک الگوی عنوان، در اینجا، شما یک الگوی توضیحات برای رسانه خود ایجاد می کنید. برای ایجاد یک توصیف پویا یا ایجاد یک توصیف استاتیک به متغیرها دسترسی دارید.توجه داشته باشید که قسمت توضیحات برای طرحواره کتاب پشتیبانی نمی شود. بنابراین، اگر قسمت توضیحات را نمی‌بینید، بررسی کنید که آیا نوع طرحواره کتاب را انتخاب کرده‌اید.

نوع مقاله

همانطور که ممکن است حدس بزنید، این گزینه به شما امکان می دهد نوع مقاله ای را که رسانه شما به عنوان طبقه بندی می کند انتخاب کنید. به دلایل واضح، این فیلد تنها زمانی قابل مشاهده است که شما طرح طرح مقاله را در گزینه های Schema Type انتخاب کنید.3 گزینه برای انتخاب وجود دارد. نوع مقاله و پست وبلاگ مشابه هستند و می توانند به جای یکدیگر مورد استفاده قرار گیرند، در حالی که مقاله خبری فقط به گزارش خبری واقعی محدود می شود.

ربات های رسانه متا

این گزینه به شما امکان می دهد Meta Robots را برای رسانه خود پیکربندی کنید. می‌توانید روبات‌های پیش‌فرض متای مورد استفاده را که در بخش Global Meta پیکربندی شده‌اند، انتخاب کنید یا گزینه سفارشی را انتخاب کنید.اگر گزینه سفارشی را انتخاب کنید، مجموعه تنظیمات دیگری در زیر آن ظاهر می شود که در زیر به آن پرداخته ایم.

این گزینه ها زمانی ظاهر می شوند که گزینه Custom Media Robots را انتخاب می کنید و به شما امکان دسترسی به تنظیمات خاص Robots Meta برای رسانه خود را می دهند. با استفاده از چک باکس ها، تمام دستورالعمل هایی را که می خواهید در رسانه خود اعمال کنید، انتخاب کنید.

ربات های پیشرفته رسانه متا

در کنار گزینه تنظیم متای Robots سفارشی، گزینه ای برای پیکربندی Advanced Robots Meta نیز ظاهر می شود. می‌توانید این Robots Meta را تغییر دهید تا نحوه نمایش قطعات صفحات رسانه‌ای خود را در نتایج جستجو کنترل کنید.

ویرایش انبوه

این گزینه ویرایش انبوه برای ابرداده رسانه را فعال می کند و به ویژه زمانی مفید است که تعداد زیادی پیوست در وب سایت خود دارید که برای آن باید متا خود را بهینه کنید.

پیش‌فرض تصویر کوچک واترمارک رنک مث PRO

واترمارک پیش فرض بند انگشتی را از این تنظیم انتخاب کنید. می توانید آن را روی Off، Play Icon، GIF یا هر تصویر کوچک سفارشی که ایجاد کرده اید تنظیم کنید.

انجمن ها

بخش انجمن ها به تمام تنظیمات عنوان و متا مربوط به انجمن ها می پردازد. تنها در صورتی این بخش را مشاهده خواهید کرد که افزونه انجمنی در وب سایت خود نصب کرده باشید که رنک مث از آن پشتیبانی می کند. در حال حاضر، رنک مث از bbPress پشتیبانی می کند و پشتیبانی از انجمن های بیشتر در حال انجام است.اگر bbPress را نصب کرده اید اما هنوز این بخش را نمی بینید، مطمئن شوید که ماژول bbPress فعال است. به رنک مث Dashboard > Modules بروید .

از لیست ماژول های موجود در این قسمت ، ماژول bbPress را مانند شکل زیر فعال کنید.اگر به تازگی افزونه را فعال کرده‌اید، مطمئن شوید که صفحه تنظیمات رنک مث را بازخوانی کرده‌اید، و تمام بخش‌های مرتبط با انجمن باید درست ظاهر شوند.3 بخش در تنظیمات عنوان و متا وجود دارد که مربوط به انجمن ها است.

انجمن ها، موضوعات و پاسخ ها

قبل از ورود به تنظیمات، برای درک بهتر می خواهیم تفاوت بین انجمن ها، موضوعات و پاسخ ها را توضیح دهیم.هر انجمن موضوعات فرعی برای بحث خواهد داشت. همراه با آن، انجمن ها همچنین می توانند در مورد چندین چیز باشند. به عنوان مثال، یک انجمن بازی می تواند موضوعات مختلفی برای کنسول های سونی، نینتندو و مایکروسافت داشته باشد.

در زمینه رنک مث به این موضوعات تالار گفتمان گفته می شود . شما می توانید هر انجمن را به عنوان یک بخش جداگانه که شامل چندین موضوع یا موضوع است در نظر بگیرید.موضوع می تواند در مورد یک موضوع یا موضوع خاص در یک انجمن باشد.پاسخ ها پاسخ هایی به موضوعات خاص هستند.ما در مورد هر یک از بخش ها بحث خواهیم کرد، که از بخش انجمن ها شروع می شود. در اینجا تمام تنظیماتی که باید در بخش انجمن ها مشاهده کنید وجود دارد.

عنوان انجمن واحد

در اینجا می توانید یک الگو ایجاد کنید که برای ایجاد عناوین انجمن خود استفاده می شود. شما به متغیرهای زیادی برای ایجاد یک الگوی مفید به انتخاب خود دسترسی دارید و حتی یک الگوی پیش فرض برای شما ایجاد شده است.برای مشاهده همه متغیرهای موجود، روی دکمه کشویی در انتهای ناحیه متن کلیک کنید. می‌توانید برای دیدن همه متغیرها اسکرول کنید، یا چند کلمه کلیدی را برای فیلتر کردن متغیرها تایپ کنید.

هنگامی که چند متغیر را اضافه یا حذف کردید، پیش‌نمایش بلادرنگ به شما امکان می‌دهد ببینید که چگونه الگو در انجمن واقعی ظاهر می‌شود. لطفاً توجه داشته باشید که همه متغیرها در همه مناطق پشتیبانی نمی شوند. به عنوان مثال، متغیر جستجو فقط در صفحات جستجو پشتیبانی می شود.

توضیحات انجمن تک

این قسمت به شما امکان می دهد یک الگو برای توضیحات انجمن ایجاد کنید. همان متغیرهایی که در عنوان Single Forum مشاهده کردید نیز در اینجا برای استفاده در دسترس هستند. شما می توانید از این متغیرها برای تعریف یک قالب پویا یا استاتیک استفاده کنید.

عنوان آرشیو انجمن

در اینجا می توانید قالبی را ایجاد کنید که برای ایجاد عنوان آرشیو انجمن استفاده می شود. یک الگو قبلاً برای شما ایجاد شده است و می توانید با استفاده از متغیرهایی که در بالا به شما نشان دادیم آن را سفارشی کنید.

توضیحات آرشیو انجمن

در این قسمت می توانید قالبی را ایجاد کنید که برای ایجاد توضیحات برای آرشیو انجمن خود استفاده می شود. این همان معامله با تمام فیلدهای دیگر است، یا از متغیرها برای ایجاد یک الگو استفاده کنید یا یک قالب استاتیک ایجاد کنید.

نوع طرحواره

در اینجا می توانید طرحواره ای را که برای انجمن ها استفاده می شود انتخاب کنید. گزینه های زیادی در دسترس است، بنابراین یکی را انتخاب کنید که با موضوع انجمن شما مطابقت دارد.

عنوان

فیلد عنوان تنها در صورتی ظاهر می شود که نوع طرحواره پیش فرض را انتخاب کرده باشید. در اینجا، می توانید یک الگو ایجاد کنید که برای ایجاد عنوان مورد استفاده در نشانه گذاری طرحواره استفاده می شود. مشابه سایر تنظیمات، شما به تعداد زیادی متغیر برای ایجاد عنوان انتخابی خود دسترسی دارید.

شرح

فیلد توضیحات نیز تنها در صورتی ظاهر می‌شود که در قسمت Schema Type یک طرحواره را انتخاب کنید، به جز طرحواره کتاب‌ها، زیرا توضیحات برای کتاب‌ها پشتیبانی نمی‌شوند.در این بخش شما یک الگو ایجاد می کنید که برای ایجاد توضیحات برای انجمن های شما برای استفاده در Schema Markup استفاده می شود. یک توضیح نمونه باید قبلا ایجاد شده باشد، و می توانید آن را با استفاده از متغیرها سفارشی کنید.

نوع مقاله

تنظیم نوع مقاله تنها زمانی ظاهر می‌شود که شما طرحواره مقاله را از انتخاب نوع طرحواره بالا انتخاب کنید، و به تعیین نوع مقاله پست انجمن کمک می‌کند. شما 3 گزینه برای انتخاب دارید مقاله، پست وبلاگ و مقاله خبری.

برای انجمن ها، می توانید گزینه مقاله یا پست وبلاگ را انتخاب کنید. مقاله اخبار به طور خاص برای مقالات خبری هدف گذاری شده است، و اگر یک بخش خبری در انجمن خود دارید، می توانید نوع مقاله را به صورت دستی برای آن انجمن ها انتخاب کنید.

تشخیص خودکار ویدئو رنک مث PRO

می‌توانید این گزینه را فعال کنید تا به رنک مث اجازه دهید به‌طور خودکار ویدیوها را در صفحات انجمن شما شناسایی کند و طرح‌واره ویدیو تولید کند. همچنین باید ماژول Schema را در رنک مث Dashboard > Modules فعال کنید تا ر نک مث بتواند طرحواره ویدیویی تولید کند.

تولید خودکار تصویر رنک مث PRO

این گزینه تنها در صورتی ظاهر می شود که گزینه قبلی را فعال کرده باشید. وقتی «تولید خودکار تصویر» را فعال می‌کنید، رنک مث می‌تواند به‌طور خودکار تصاویری را برای ویدیوهای شناسایی‌شده خودکار شما ایجاد کند تا در طرح‌واره ویدیو و نقشه سایت ویدیو گنجانده شوند.

فروم روبات متا

در اینجا می توانید Robots Meta را برای انجمن های خود تنظیم کنید. می‌توانید تنظیمات پیش‌فرض را انتخاب کنید، به این معنی که انجمن‌ها تنظیمات متای Global Robots شما را به ارث می‌برند یا تنظیمات سفارشی را برای انجمن‌ها تعریف می‌کنند. اگر سفارشی را انتخاب کنید، تنظیمات اضافی باید در زیر ظاهر شود.

تنظیمات سفارشی Meta Robots Forum

اگر تنظیمات سفارشی را در گزینه Forum Robots Meta انتخاب کنید، این تنظیمات نشان داده می شود. همانطور که می بینید، می توانید Robots Meta را که می خواهید در انجمن خود اعمال کنید، انتخاب و انتخاب کنید. توصیه می کنیم همه این موارد را غیرفعال نگه دارید، مگر اینکه یک انجمن خصوصی باشد.

فروم Advanced Robots Meta

گزینه پیکربندی Advanced Robots Meta برای انجمن شما تنها در صورتی ظاهر می شود که تنظیمات سفارشی را برای Forum Robots Meta انتخاب کرده باشید. می‌توانید مقادیر دستورالعمل‌های متا روبات‌های پیشرفته را انتخاب کنید و کنترل کنید که قطعه‌ای از صفحات انجمن شما چگونه باید در نتایج جستجو ظاهر شود.

پیشنهادات پیوند

وقتی پیشنهادات پیوند فعال است، رنک مث به طور هوشمندانه محتوای وب سایت شما را اسکن می کند وپیوندهایی را پیشنهاد می کند که ممکن است بخواهید از پست، صفحه یا انجمن فعلی خود به آنها پیوند دهید. ما کاملاً توصیه می کنیم که این ویژگی برای پست ها و صفحات فعال شود، اما برای انجمن ها، این بستگی دارد. توصیه می کنیم آن را روشن کنید و ببینید آیا اغلب از آن استفاده می کنید یا خیر. اگر این کار را کردید، آن را فعال نگه دارید، در غیر این صورت آن را غیرفعال کنید.

عناوین پیشنهادی پیوند

گزینه Link Suggestion Titles تنها زمانی قابل مشاهده است که پیشنهادات پیوند را فعال کنید. این گزینه به شما امکان می‌دهد نحوه جستجوی رنک مث را برای محتوای مرتبط انتخاب کنید. می توانید از عناوین انجمن یا کلمات کلیدی تمرکز برای انجمن استفاده کنید.

تصویر کوچک برای فیس بوک

این گزینه به شما امکان می دهد یک تصویر کوچک پیش فرض برای اشتراک گذاری فیس بوک انتخاب کنید. اگر هر یک از انجمن ها در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده باشد و تصویر کوچک سفارشی برای فیس بوک انتخاب نشده باشد، به جای آن از این تصویر استفاده می شود. در اینجا نحوه تنظیم یکی است.

روی دکمه افزودن یا آپلود کلیک کنید تا مدیر رسانه وردپرس باز شود. وقتی باز شد، تصویر کوچکی را که می‌خواهید استفاده کنید انتخاب کنید یا آپلود کنید. پس از آپلود و انتخاب تصویر، روی دکمه «انتخاب این فایل» کلیک کنید.اکنون تصویر باید درست در زیر تنظیمات نشان داده شود. همچنین می‌توانید پس از تنظیم تصویر، با کلیک مجدد روی دکمه «افزودن یا آپلود فایل» و انتخاب فایل دیگری، آن را تغییر دهید.

Slack Enhanced Sharing

وقتی این گزینه فعال باشد، تالارهای گفتمان شما در صورت اشتراک گذاری در Slack شامل داده های اضافی در پیش نمایش پیوند می شود، مانند زمان تخمینی برای خواندن صفحه انجمن و نویسنده. این گزینه به طور پیش فرض غیر فعال است.

کنترل های سئو را اضافه کنید

رنک مث دارای یک Meta Box قدرتمند است که به شما کمک می کند محتوای خود را برای سئو بهینه کنید و می توانید در اینجا درباره آن اطلاعات بیشتری کسب کنید . این گزینه به شما امکان می دهد Meta box را برای انجمن های خود فعال یا غیرفعال کنید.

ویرایش انبوه

با استفاده از رنک مث می توانید ابرداده های انجمن های خود را به صورت انبوه ویرایش کنید که می تواند در زمان شما صرفه جویی زیادی کند. این ویژگی ممکن است برای یک وب سایت جدید مفید نباشد، اما برای وب سایت هایی که محتوای قدیمی زیادی دارند، این ویژگی می تواند ارزشمند باشد.

فیلدهای سفارشی

از گزینه Custom Fields برای اضافه کردن نام هر فیلد سفارشی که در انجمن خود استفاده می کنید استفاده کنید. اگر چندین فیلد سفارشی برای اضافه کردن دارید، در هر خط یکی اضافه کنید و رنک مث به دنبال محتوای داخل این فیلدها می‌گردد تا آنها را در تجزیه و تحلیل سئوی درون صفحه قرار دهد.دقت کنید که رنک مث فقط از فیلدهای سفارشی اصلی انجمن ها برای تجزیه و تحلیل سئوی درون صفحه استفاده می کند .

پیش‌فرض تصویر کوچک واترمارک رنک مث PRO

می‌توانید واترمارک پیش‌فرض بند انگشتی را اضافه کنید که در صورت انتخاب واترمارک خاصی اعمال می‌شود.این همه تنظیمات مربوط به انجمن را پوشش می دهد.

موضوعات

تالار گفتمان یک موضوع گسترده است که می تواند چندین موضوع را در زیر خود داشته باشد و بخش Topics دقیقاً به Tiles و Meta آن ها می پردازد. در این قسمت تمام تنظیماتی که در قسمت Topics موجود است وجود است.

عنوان تک موضوع

این تنظیم برای ایجاد قالب عنوان برای موضوعاتی که در انجمن ایجاد می شود استفاده می شود.یک قالب عنوان نمونه باید به همراه یک پیش‌نمایش زنده درست در زیر تنظیمات برای شما قابل مشاهده باشد.برای سفارشی کردن تگ عنوان، می توانید از یکی از متغیرهای موجود استفاده کنید. برای دیدن همه متغیرها، روی منوی کشویی در لبه ناحیه متن کلیک کنید.

می توانید اسکرول کنید و همه متغیرهای موجود را ببینید، یا کلمات کلیدی را برای فیلتر کردن متغیرها تایپ کنید. همانطور که هر گونه تغییری ایجاد می کنید، پیش نمایش بی درنگ نیز به صورت بلادرنگ به روز می شود.

باید بدانید که در حالی که متغیرهای زیادی برای انتخاب وجود دارد، برخی از متغیرها فقط برای صفحات خاصی پشتیبانی می شوند. به عنوان مثال، متغیر جستجو فقط برای صفحات جستجو کار می کند. برای هر متغیری که الزامات خاصی دارد، یک اعلان کوچک در کنار آن اضافه شده است.

توضیحات تک موضوع

این قسمت به شما امکان می دهد یک الگو برای تنظیم توضیحات موضوعات ایجاد کنید. مشابه عنوان تک موضوعی که در بالا توضیح داده شد، می توانید از انواع متغیرها برای ایجاد یک الگو استفاده کنید.

عنوان آرشیو موضوع

این فیلد به شما امکان می دهد یک قالب عنوان برای آرشیو موضوع خود ایجاد کنید. شما در اینجا به همه متغیرها نیز دسترسی دارید و یک قالب نمونه باید قبلا برای شما ایجاد شده باشد. همانطور که هر گونه تغییری در قالب ایجاد می کنید، پیش نمایش زیر ناحیه متن در زمان واقعی به روز می شود.

توضیحات آرشیو موضوع

این گزینه به شما امکان می دهد یک الگو برای آرشیو موضوع ایجاد کنید. می توانید از همان متغیرهایی که در بالا نشان دادیم برای ایجاد فرمت شرح آرشیو موضوع بهینه شده استفاده کنید.

نوع طرحواره

در اینجا می توانید طرحواره ای را انتخاب کنید که رنک مث باید به موضوعات شما اضافه کند. گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد و باید گزینه ای را انتخاب کنید که با موضوعات انجمن شما مطابقت دارد.

عنوان

گزینه Headline فقط زمانی ظاهر می شود که شما یک Schema را از گزینه Schema Type انتخاب کنید. در اینجا می توانید قالب عنوانی را ایجاد کنید که در نشانه گذاری طرحواره برای موضوع مورد استفاده قرار می گیرد. شما به انواع متغیرها دسترسی دارید که می توانید با استفاده از منوی کشویی آن ها را مشاهده کنید و در صورت تمایل می توانید یک قالب ثابت ایجاد کنید.

یک نمونه قالب عنوان باید از قبل برای شما قابل مشاهده باشد، و همانطور که هر گونه تغییری ایجاد می کنید، پیش نمایش زیر تنظیمات به شما ایده ای درباره نحوه نمایش تیتر در زمان واقعی می دهد.

شرح

این گزینه نیز تنها زمانی قابل مشاهده است که شما یک Schema را از گزینه های Schema Type انتخاب کنید، با یک استثنا. اگر طرحواره کتاب ها را انتخاب کنید، این فیلد قابل مشاهده نخواهد بود، زیرا پشتیبانی نمی شود.در این تنظیمات، شما یک قالب ایجاد می کنید که برای ایجاد توضیحاتی در مورد موضوعات استفاده می شود.

شما می توانید از بین بسیاری از متغیرهای موجود برای ایجاد یک الگو انتخاب کنید و آنها را با متن ایستا نیز ترکیب کنید. یک پیش‌نمایش زنده در زیر توضیحات موجود است، و با ایجاد هر تغییری در الگو باید در زمان واقعی به‌روزرسانی شود.

نوع مقاله

تنظیمات نوع مقاله تنها در صورتی قابل مشاهده خواهد بود که طرح طرح مقاله را از تنظیمات نوع طرحواره انتخاب کنید. در اینجا، شما 3 گزینه برای انتخاب دارید: مقاله، پست وبلاگ و مقاله خبری.مقاله و پست وبلاگ کاملاً مشابه هستند و باید برای هر محتوای نظری مورد استفاده قرار گیرند، در حالی که مقاله خبری فقط باید برای گزارش واقعی اخبار استفاده شود.برای موضوعات، گزینه نوع مقاله یا نوع پست وبلاگ بهتر است.

تشخیص خودکار ویدئو رنک مث PRO

این گزینه را فعال کنید تا به رنک مث اجازه دهید به طور خودکار ویدیوها را در صفحات موضوع شما شناسایی کند و طرحواره ویدیو ایجاد کند. برای اینکه رنک مث بتواند Video Schema تولید کند، باید ماژول Schema را نیز در رنک مث Dashboard > Modules فعال کنید .

تولید خودکار تصویر رنک مث PRO

تنظیمات Auto Generate Image تنها در صورتی ظاهر می شود که گزینه قبلی را فعال کرده باشید. وقتی گزینه Autogenerate Image را فعال می‌کنید، رنک مث می‌تواند به‌طور خودکار تصاویری را برای ویدیوهای شناسایی خودکار شما تولید کند و آن‌ها را در Video Schema و Video Sitemap قرار دهد.

موضوع متا روبات ها

در اینجا می توانید متای Robots را که برای موضوعات انجمن شما استفاده می شود پیکربندی کنید. اگر با گزینه پیش فرض خارج شوید، متای Global Robots برای موضوعات انجمن استفاده می شود و اگر گزینه سفارشی را انتخاب کنید. مجموعه تنظیمات جدیدی در زیر آن باز می شود که به شما امکان می دهد Robots Meta را به صورت دستی انتخاب کنید.

تنظیمات متا روبات های موضوعی

این تنظیم تنها در صورتی ظاهر می‌شود که تنظیمات سفارشی را در تنظیمات Topic Robots Meta انتخاب کنید و به شما امکان می‌دهد پیکربندی سفارشی Robots Meta را برای موضوعات خود پیکربندی کنید. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، تمام تنظیمات Robots Meta به صورت چک باکس در دسترس شما قرار می گیرد و می توانید مواردی را که دوست دارید انتخاب و فعال کنید.

موضوع متا روبات های پیشرفته

گزینه Topic Advanced Robots Meta فقط در صورتی ظاهر می شود که تنظیمات سفارشی را برای Topic Robots Meta فعال کرده باشید. می‌توانید دستورالعمل‌های متا را برای قطعه، پیش‌نمایش ویدیو، و پیش‌نمایش تصویر تنظیم کنید تا نحوه نمایش قطعه‌ای از صفحات موضوع شما در نتایج جستجو را کنترل کنید.

پیشنهادات پیوند

پیشنهادات لینک یک ویژگی منحصر به فرد برای رنک مث است که به شما کمک می کند از فرصت های پیوند داخلی استفاده کنید. وقتی فعال باشد رنک مث به طور هوشمند محتوای شما را اسکن می کند و پیوندهای داخلی را بر اساس پست فعلی پیشنهاد می کند.

این ویژگی برای وبلاگ ها کاملاً مفید است، اما برای انجمن ها بستگی به نحوه راه اندازی و اجرای انجمن دارد. حتی اگر از آن برای انجمن ها استفاده نکنید، فعال نگه داشتن آن ضرری ندارد، بنابراین پیشنهاد می کنیم این را فعال نگه دارید.

عناوین پیشنهادی پیوند

این تنظیم تنها در صورتی قابل مشاهده خواهد بود که این ویژگی پیشنهادات پیوند را فعال کنید.این گزینه نحوه جستجوی رنک مث برای فرصت های پیوند داخلی را پیکربندی می کند. 2 گزینه برای انتخاب وجود دارد؛ عناوین و کلمات کلیدی تمرکز اگر گزینه Titles را انتخاب کنید، رنک مث به دنبال فرصت های پیوند داخلی بر اساس عنوان موضوع خواهد بود.

اگر گزینه Focus Keywords انتخاب شده باشد، رنک مث جستجو را بر اساس کلیدواژه های تمرکز موضوع انجام می دهد.از آنجایی که بیشتر محتوای یک تالار گفتمان باید توسط کاربر تولید شود و بنابراین هیچ کلیدواژه متمرکزی تنظیم نخواهد شد، توصیه می کنیم این تنظیمات را با عنوان ها پیکربندی کنید.

طبقه بندی اولیه

در اینجا می توانید طبقه بندی اولیه را انتخاب کنید که برای موضوعات ایجاد شده اعمال می شود.

تصویر کوچک برای فیس بوک

در این گزینه، تصویر بندانگشتی پیش‌فرض را انتخاب می‌کنید که در صورت اشتراک‌گذاری موضوعی در فیسبوک مورد استفاده قرار می‌گیرد. موضوعات معمولاً گزینه‌هایی برای پیکربندی تصاویر اشتراک‌گذاری سفارشی ندارند و کاربری که در حال ایجاد موضوع است، برای ایجاد یک تصویر سفارشی وقت نمی‌گذارد. به همین دلیل است که ایجاد یک پیش فرض مهم است. برای آپلود یک تصویر کوچک روی دکمه «افزودن یا آپلود فایل» کلیک کنید.

Slack Enhanced Sharing

وقتی این گزینه فعال باشد، موضوعات شما در هنگام اشتراک گذاری در Slack شامل داده های اضافی در پیش نمایش پیوند می شود، مانند زمان تخمینی برای خواندن صفحه موضوع و نویسنده. این گزینه به طور پیش فرض غیر فعال است.

کنترل های سئو را اضافه کنید

این گزینه متا باکس سئو را برای موضوعات فعال یا غیرفعال می کند. متا باکس سئو گزینه‌های زیادی را برای بهینه‌سازی پست‌های شما برای سئو میزبانی می‌کند، و می‌توانید در اینجا درباره آن اطلاعات بیشتری کسب کنید .

ویرایش انبوه

این گزینه به شما امکان می دهد ویژگی ویرایش انبوه را برای موضوعات پیکربندی یا غیرفعال کنید. اگر هنگام نصب رنک مث از قبل موضوعات زیادی در وب سایت خود دارید، باید از ویژگی ویرایش انبوه برای بهینه سازی آنها با هم استفاده کنید. برای وب‌سایت‌های جدید، توصیه می‌کنیم ابتدا آن را آزمایش کنید و ببینید آیا آن را مفید می‌دانید.

فیلدهای سفارشی

اگر موضوعات شما شامل فیلدهای سفارشی برای نمایش داده‌ها در صفحه اصلی است، آن‌ها را با یک در هر خط در اینجا قرار دهید. رنک مث داده‌های این زمینه‌ها را برای تجزیه و تحلیل سئوی درون صفحه شامل می‌شود تا توصیه‌های مرتبط‌تری را برای موضوعات شما در صفحه ارائه دهد.دقت کنید رنک مث فقط از فیلدهای سفارشی اصلی موضوعات برای تجزیه و تحلیل سئو داخلی صفحه استفاده می کند .

پیش‌فرض تصویر کوچک واترمارک رنک مث PRO

می‌توانید واترمارک پیش‌فرض بند انگشتی را انتخاب کنید که در صورت انتخاب واترمارک خاصی اعمال شود. واترمارک پیش فرض می تواند یک نماد Play یا یک نماد GIF باشد. اگر نمی‌خواهید از تنظیمات استفاده کنید، می‌توانید آن را خاموش کنید. اگر واترمارک سفارشی را در بخش Global Meta ایجاد کرده باشید، در اینجا نیز ظاهر می شود.

 پاسخ می دهد

پاسخ‌ها، در زمینه انجمن‌ها، پاسخ‌ها/پاسخ‌های فردی هستند که هر موضوعی در انجمن دریافت می‌کند.از آنجایی که هر پاسخ از نظر فنی می‌تواند به عنوان یک محتوای مجزا واجد شرایط باشد، بهینه‌سازی پاسخ‌ها می‌تواند ترافیک مناسبی را برای شما به ارمغان بیاورد.

و این همان چیزی است که بخش پاسخ ها برای آن است. در اینجا، تمام تنظیمات عنوان و متا مربوط به پاسخ ها را در انجمن ها پیکربندی می کنید. در اینجا تمام تنظیماتی که باید در بخش پاسخ ها قابل مشاهده باشد، آمده است.

عنوان تک پاسخ

این تنظیم برای ایجاد قالب عنوان برای پاسخ هایی که در انجمن ایجاد می شود استفاده می شود.یک قالب عنوان نمونه باید به همراه یک پیش‌نمایش زنده درست در زیر تنظیمات برای شما قابل مشاهده باشد.برای سفارشی کردن تگ عنوان، می توانید از یکی از متغیرهای موجود استفاده کنید. برای دیدن همه متغیرها، روی منوی کشویی در لبه ناحیه متن کلیک کنید.

می توانید اسکرول کنید و همه متغیرهای موجود را ببینید و همچنین کلمات کلیدی را برای فیلتر کردن متغیرها تایپ کنید. همانطور که هر گونه تغییری ایجاد می کنید، پیش نمایش بی درنگ نیز به صورت بلادرنگ به روز می شود.

باید بدانید که در حالی که متغیرهای زیادی برای انتخاب وجود دارد، برخی از متغیرها فقط برای صفحات خاصی پشتیبانی می شوند. به عنوان مثال، متغیر جستجو فقط برای صفحات جستجو کار می کند. برای هر متغیری که الزامات خاصی دارد، یک اعلان کوچک در کنار آن اضافه شده است.

توضیحات تک پاسخ

این قسمت به شما امکان می دهد یک الگو برای تنظیم توضیحات پاسخ ها ایجاد کنید. مشابه عنوان تک پاسخی که در بالا توضیح داده شد، می توانید از انواع متغیرها برای ایجاد یک الگو استفاده کنید.

نوع طرحواره

در اینجا می توانید طرحواره ای را انتخاب کنید که رنک مث باید به پاسخ های شما اضافه کند. گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد، و باید گزینه‌ای را انتخاب کنید که با پاسخ‌های موضوع شما مطابقت دارد.

عنوان

وقتی از گزینه Schema Type یک Schema را انتخاب می کنید، گزینه Headline ظاهر می شود. در اینجا می توانید قالب عنوانی را ایجاد کنید که در Schema Markup برای پاسخ استفاده می شود. شما به انواع متغیرها دسترسی دارید که می توانید با استفاده از منوی کشویی آن ها را مشاهده کنید و در صورت تمایل می توانید یک قالب ثابت ایجاد کنید.

یک نمونه قالب عنوان باید از قبل برای شما قابل مشاهده باشد، و همانطور که هر گونه تغییری ایجاد می کنید، پیش نمایش زیر تنظیمات به شما ایده ای درباره نحوه نمایش تیتر در زمان واقعی می دهد.

شرح

این گزینه نیز تنها زمانی قابل مشاهده است که شما یک Schema را از گزینه Schema Type انتخاب کنید، با یک استثنا. اگر طرحواره کتاب ها را انتخاب کنید، این فیلد قابل مشاهده نخواهد بود، زیرا پشتیبانی نمی شود.

در این تنظیمات، می توانید یک الگو ایجاد کنید که برای ایجاد توضیحات برای پاسخ ها استفاده می شود. شما می توانید از بین بسیاری از متغیرهای موجود برای ایجاد یک الگو انتخاب کنید و آنها را با متن ایستا نیز ترکیب کنید. یک پیش‌نمایش زنده در زیر توضیحات موجود است، و با ایجاد هر تغییری در الگو باید در زمان واقعی به‌روزرسانی شود.

نوع مقاله

تنظیمات نوع مقاله تنها در صورتی قابل مشاهده خواهد بود که طرح طرح مقاله را از تنظیمات نوع طرحواره انتخاب کنید. در اینجا، شما 3 گزینه برای انتخاب دارید: مقاله، پست وبلاگ و مقاله خبری.مقاله و پست وبلاگ کاملاً مشابه هستند و باید برای هر محتوای نظری مورد استفاده قرار گیرند، در حالی که مقاله خبری فقط باید برای گزارش واقعی اخبار استفاده شود.برای پاسخ، نوع مقاله یا گزینه نوع پست وبلاگ باید بهتر عمل کند.

تشخیص خودکار ویدئو رنک مث PRO

وقتی گزینه Autodetect Video را فعال می‌کنید، رنک مث می‌تواند به‌طور خودکار ویدیوهای داخل پاسخ‌های شما را شناسایی کند و به‌طور خودکار Video Schema را تولید کند. برای ایجاد طرحواره ویدئو، باید ماژول Schema را نیز در Rank Math > Dashboard > Modules فعال کرده باشید .

تولید خودکار تصویر رنک مث PRO

تنظیمات Auto Generate Image تنها در صورتی ظاهر می‌شود که تنظیمات قبلی را برای شناسایی خودکار ویدیوها فعال کرده باشید. وقتی گزینه Autogenerate Image را فعال می‌کنید، رنک مث می‌تواند به‌طور خودکار تصاویر بندانگشتی برای ویدیوهای شما ایجاد کند و آنها را در Video Schema و Video Sitemap قرار دهد.

Reply Robots Meta

در اینجا می‌توانید متای Robots را که برای پاسخ‌های موضوعی شما استفاده می‌شود، پیکربندی کنید. اگر گزینه پیش‌فرض را انتخاب کنید، متای Global Robots برای پاسخ‌های موضوع استفاده می‌شود و اگر گزینه سفارشی را انتخاب کنید، مجموعه‌ای از تنظیمات در زیر آن باز می‌شود که به شما امکان می‌دهد پیکربندی روبات‌های متا را به صورت دستی انتخاب کنید.

Reply Robots Meta Custom Settings

این تنظیم تنها در صورتی ظاهر می‌شود که تنظیمات سفارشی را در تنظیمات Reply Robots Meta انتخاب کنید، و به شما امکان می‌دهد یک پیکربندی سفارشی Robots Meta را برای پاسخ‌های خود پیکربندی کنید. همانطور که از تصویر می بینید، تمام تنظیمات Meta Robots به عنوان چک باکس در دسترس شما قرار می گیرد و می توانید تنظیماتی را که دوست دارید فعال کنید.

پاسخ Advanced Robots Meta

این تنظیم فقط در صورتی ظاهر می شود که تنظیمات سفارشی را برای Reply Robots Meta انتخاب کرده باشید. می‌توانید دستورالعمل‌های متا پیشرفته را برای همه پاسخ‌های موضوعی خود پیکربندی کنید و کنترل کنید که تکه‌های پاسخ‌های موضوع شما چگونه باید در نتایج جستجو ظاهر شوند.

پیشنهادات پیوند

پیشنهادات لینک یک ویژگی منحصر به فرد برای رنک مث است که به شما کمک می کند از فرصت های پیوند داخلی استفاده کنید. وقتی فعال باشد، رنک مث به طور هوشمند محتوای شما را اسکن می کند و پیوندهای داخلی را بر اساس پاسخ فعلی پیشنهاد می کند.

این ویژگی برای وبلاگ ها کاملاً مفید است، اما برای انجمن ها بستگی به نحوه راه اندازی و اجرای انجمن دارد. حتی اگر از آن برای انجمن ها استفاده نکنید، فعال نگه داشتن آن ضرری ندارد، بنابراین پیشنهاد می کنیم این را فعال نگه دارید.

عناوین پیشنهادی پیوند

این تنظیم تنها در صورتی قابل مشاهده خواهد بود که این ویژگی پیشنهادات پیوند را فعال کنید.این گزینه نحوه جستجوی رنک مث برای فرصت های پیوند داخلی را پیکربندی می کند. 2 گزینه برای انتخاب وجود دارد؛ عناوین و کلمات کلیدی تمرکز

اگر گزینه Titles را انتخاب کنید، رنک مث به دنبال فرصت های پیوند داخلی بر اساس عنوان پاسخ خواهد بود. اگر گزینه Focus Keywords انتخاب شده باشد، رنک مث بر اساس کلیدواژه های فوکوس پاسخ جستجو می کند.از آنجایی که بیشتر محتوای یک تالار گفتمان باید توسط کاربر تولید شود و بنابراین هیچ کلیدواژه متمرکزی تنظیم نخواهد شد، توصیه می کنیم این تنظیمات را روی عنوان ها پیکربندی کنید.

Slack Enhanced Sharing

وقتی این گزینه فعال باشد، پاسخ‌های شما در هنگام اشتراک‌گذاری در Slack شامل داده‌های اضافی در پیش‌نمایش پیوند می‌شود، مانند زمان تخمینی برای خواندن پاسخ و نویسنده. این گزینه به طور پیش فرض غیر فعال است.

کنترل های سئو را اضافه کنید

این گزینه متا باکس سئو را برای پاسخ‌ها فعال یا غیرفعال می‌کند. SEO Meta Box گزینه‌های زیادی را برای بهینه‌سازی پاسخ‌های شما برای سئو میزبانی می‌کند، و می‌توانید در اینجا درباره آن اطلاعات بیشتری کسب کنید .

ویرایش انبوه

این گزینه به شما امکان می دهد ویژگی ویرایش انبوه را برای پاسخ ها پیکربندی یا غیرفعال کنید. اگر در هنگام نصب ر مث پاسخ های زیادی در وب سایت خود دارید، باید از ویژگی ویرایش انبوه برای بهینه سازی آنها با هم استفاده کنید. برای وب‌سایت‌های جدید، توصیه می‌کنیم ابتدا آن را آزمایش کنید و ببینید آیا آن را مفید می‌دانید.

فیلدهای سفارشی

اگر پاسخ‌های شما شامل فیلدهای سفارشی است، می‌توانید آنها را در اینجا اضافه کنید، یکی در هر خط. به طوری که رنک مث بتواند آنها را برای تجزیه و تحلیل سئوی درون صفحه شامل شود.توجه کنید رنک مث فقط از فیلدهای سفارشی اصلی پاسخ ها برای تجزیه و تحلیل سئوی درون صفحه استفاده می کند .

پیش‌فرض تصویر کوچک واترمارک رنک مث PRO

می‌توانید واترمارک پیش‌فرض بند انگشتی را اضافه کنید که در صورت انتخاب واترمارک خاصی اعمال می‌شود. واترمارک پیش فرض می تواند یک نماد Play یا یک نماد GIF باشد. اگر نمی‌خواهید از تنظیمات استفاده کنید، می‌توانید آن را خاموش کنید. اگر واترمارک بندانگشتی سفارشی ایجاد کرده‌اید، برای استفاده شما نیز در اینجا فهرست می‌شود.این همه تنظیمات عنوان و متا مربوط به پاسخ ها را پوشش می دهد.

 دانلودها

بخش دانلودها به تمام تنظیمات عنوان و متا مربوط به دانلودها می پردازد. به دلایل واضح، این بخش تنها در صورتی برای شما قابل مشاهده خواهد بود که از Easy Digital Downloads در وب سایت خود استفاده می کنید.

عنوان دانلود تکی

تنظیمات Single Download Title به شما امکان می دهد الگویی ایجاد کنید که برای ایجاد عنوان دانلودهای شما استفاده می شود. می توانید از متغیرهای قالب برای ایجاد یک عنوان پویا یا ایجاد یک عنوان ثابت یا ترکیبی از هر دو استفاده کنید.

برای دیدن همه متغیرها، روی منوی کشویی در لبه ناحیه متن کلیک کنید. می توانید به پایین اسکرول کنید و همه متغیرهای موجود را ببینید و همچنین کلمات کلیدی را برای فیلتر کردن متغیرها تایپ کنید. همانطور که هر گونه تغییری ایجاد می کنید، پیش نمایش بی درنگ نیز به صورت بلادرنگ به روز می شود.

توضیحات تک دانلود

این قسمت به شما امکان می دهد یک الگو برای تنظیم توضیحات دانلودهای خود ایجاد کنید. همچنین می توانید از متغیرها برای ایجاد قالب توضیحات استفاده کنید. یک الگوی نمونه باید در دسترس شما باشد و می توانید از آن نیز استفاده کنید. همانطور که هر تغییری ایجاد می کنید، پیش نمایش درست در زیر تنظیمات باید در زمان واقعی به روز شود.

دانلود عنوان آرشیو

این گزینه به شما امکان می دهد یک الگو برای عناوین بایگانی های دانلود خود ایجاد کنید. می توانید از همان متغیرهایی که در بالا نشان دادیم برای ایجاد یک قالب بهینه استفاده کنید. پیش‌نمایش بی‌درنگ زیر ناحیه متن به شما کمک می‌کند تا نحوه نمایش الگوی نهایی را تجسم کنید.

دانلود توضیحات آرشیو

این گزینه به شما امکان می دهد یک الگو برای توضیحات آرشیو دانلود خود ایجاد کنید. می توانید از همان متغیرهایی که در بالا نشان دادیم برای ایجاد یک قالب بهینه استفاده کنید.

نوع طرحواره

این گزینه به شما امکان می دهد نوع Schema را انتخاب کنید. از آنجایی که در اینجا با محصولات سروکار داریم (دانلودها به طور خاص)، تنها 2 گزینه None یا EDD Product هستند. در اصل، می توان گفت که این گزینه به شما امکان می دهد طرحواره محصول را فعال یا غیرفعال کنید.

تشخیص خودکار ویدئو رنک مث PRO

هنگامی که گزینه Autodetect Video را فعال می کنید، رنک مث می تواند به طور خودکار ویدیوهای داخل دانلودهای شما را شناسایی کند و طرحواره ویدیو ایجاد کند.توجه کنید که رنک مث تنها در صورتی می‌تواند طرحواره ویدیویی ایجاد کند که ماژول Schema را در رنک مث Dashboard > Modules فعال کرده باشید .

تولید خودکار تصویر رنک مث PRO

اگر گزینه قبلی را برای تشخیص خودکار ویدیو فعال کرده بودید، می‌بینید که گزینه تولید خودکار تصویر در زیر ظاهر می‌شود. هنگامی که این گزینه را فعال می کنید، رنک مث به طور خودکار یک تصویر کوچک از ویدیوی شما برای استفاده در طرحواره ویدیو و نقشه سایت ویدیو ایجاد می کند.

دانلود Robots Meta

در اینجا می توانید Robots Meta را برای دانلودهای خود تنظیم کنید. می‌توانید با خروج از گزینه پیش‌فرض از پیش‌فرض‌های جهانی استفاده کنید یا برای تعریف تنظیمات سفارشی، گزینه Custom را انتخاب کنید.

Robots Meta Custom Settings را دانلود کنید

اگر در تنظیمات Downloads Robots Meta گزینه Custom را انتخاب کنید، تنظیمات اضافی در زیر آن ظاهر می شود که به شما امکان می دهد Robots Meta را به طور خاص برای دانلودها تعریف کنید. همانطور که از تصویر می بینید، تمام دستورالعمل های متا Robots در دسترس هستند و شما می توانید به سادگی مواردی را که می خواهید برای دانلودهای خود فعال کنید، بررسی کنید.

دانلود Advanced Robots Meta

اگر تنظیمات سفارشی را برای Download Robots Meta انتخاب کرده بودید، همچنین می‌توانید Advanced Robots Meta را برای تمام صفحات دانلود خود پیکربندی کنید. شما می توانید مقادیر خود را برای دستورات متا Snippet، Video Preview و Image Preview تنظیم کنید. توصیه می‌کنیم اگر از تغییراتی که ممکن است منجر به آن شود آگاه نیستید، تنظیمات پیش‌فرض را ترک کنید، زیرا این تنظیمات کنترل می‌کنند که چگونه قطعات صفحات دانلود شما در نتایج جستجو ظاهر شوند.

پیشنهادات پیوند

پیشنهادات لینک یک ویژگی منحصر به فرد برای رنک مث است که به شما کمک می کند از فرصت های پیوند داخلی استفاده کنید. وقتی فعال باشد، رنک مث به طور هوشمند محتوای شما را اسکن می کند و پیوندهای داخلی را بر اساس دانلود دیجیتال فعلی پیشنهاد می کند.

عناوین پیشنهادی پیوند

این تنظیم تنها در صورتی قابل مشاهده خواهد بود که این ویژگی پیشنهادات پیوند را فعال کنید.این گزینه نحوه جستجوی رنک مث برای فرصت های پیوند داخلی را پیکربندی می کند. 2 گزینه برای انتخاب وجود دارد؛ عناوین و کلمات کلیدی تمرکز

اگر گزینه Titles را انتخاب کنید، رنک مث به دنبال فرصت های پیوند داخلی بر اساس عنوان دانلود می شود. اگر گزینه Focus Keywords انتخاب شده باشد، رنک مث بر اساس کلیدواژه های فوکوس دانلود جستجو می کند.

طبقه بندی اولیه

این گزینه به شما امکان می دهد تاکسونومی اولیه را برای دانلودها انتخاب کنید. روی منوی کشویی کلیک کنید و طبقه بندی مناسب برای دانلودهای خود را انتخاب کنید.

تصویر کوچک برای فیس بوک

این گزینه به شما امکان می دهد تصویر پیش فرض را برای اشتراک گذاری فیس بوک انتخاب کنید. وقتی هر یک از دانلودهای شما در فیس بوک به اشتراک گذاشته می شود، فیس بوک از تصویر دانلود به عنوان تصویر کوچک استفاده نمی کند. در عوض، به دنبال یک تصویر خاص تعریف شده توسط پروتکل OpenGraph می گردد.

در حالت ایده آل، شما باید تصویر اشتراک گذاری را برای هر یک از دانلودها پیکربندی کنید. رنک مث قابلیت انجام این کار را دارد. با این حال، اگر تعداد زیادی دانلود داشته باشید، ممکن است کمی طول بکشد. در عین حال، می توانید یک تصویر اشتراک گذاری پیش فرض را تنظیم کنید.

برای آپلود یک تصویر کوچک روی دکمه «افزودن یا آپلود فایل» کلیک کنید. به یاد داشته باشید که ابعاد ایده آل برای اشتراک گذاری تصویر 1200 پیکسل در 630 پیکسل است. پس از آپلود و انتخاب تصویر، روی دکمه «استفاده از این فایل» کلیک کنید.

Slack Enhanced Sharing

این گزینه به طور پیش‌فرض فعال است و زمانی که دانلودهای شما در Slack به اشتراک گذاشته می‌شوند، پیش‌نمایش پیوند شما شامل داده‌های اضافی مانند قیمت دانلود می‌شود.

کنترل های سئو را اضافه کنید

این گزینه کنترل های متا باکس سئو را برای دانلود فعال یا غیرفعال می کند. Meta Box میزبان بسیاری از ویژگی‌های مهم است که برای بهینه‌سازی دانلودهای شما بسیار مهم است. بنابراین توصیه می کنیم متا باکس را فعال کنید.

ویرایش انبوه

این گزینه به شما امکان می دهد ویژگی ویرایش انبوه را برای دانلودها پیکربندی یا غیرفعال کنید. اگر در هنگام نصب رنک مث از قبل دانلودهای زیادی در وب سایت خود دارید، باید از ویژگی ویرایش انبوه برای بهینه سازی آنها با هم استفاده کنید.

فیلدهای سفارشی

اگر بارگیری‌های شما از فیلدهای سفارشی برای نمایش داده‌ها در صفحه اصلی استفاده می‌کنند، می‌توانید نام این فیلدها را در اینجا اضافه کنید و هر کدام را در یک خط جدید اضافه کنید. رنک مث می تواند داده هایی از این فیلدها را در طول تجزیه و تحلیل درون صفحه شامل شود.توجه کنید که رنک مث فقط از فیلدهای سفارشی اصلی دانلودها برای تجزیه و تحلیل سئوی درون صفحه استفاده می کند .

پیش‌فرض تصویر کوچک واترمارک رنک مث PRO

می‌توانید واترمارک پیش‌فرض بند انگشتی را اضافه کنید که در صورت انتخاب واترمارک خاصی اعمال می‌شود. واترمارک پیش فرض می تواند یک نماد Play یا یک نماد GIF باشد. اگر نمی‌خواهید از تنظیمات استفاده کنید، می‌توانید آن را خاموش کنید. اگر یک تصویر کوچک سفارشی در بخش Global Meta ایجاد کرده‌اید، در اینجا ظاهر می‌شود و برای استفاده در دسترس شما خواهد بود.

محصولات

بخش محصولات به تمام تنظیمات عنوان و متا مربوط به محصولات می پردازد. به دلایل واضح، این بخش تنها در صورتی برای شما قابل مشاهده خواهد بود که از یک افزونه وردپرس استفاده کنید که برای کمک به فروش محصولات طراحی شده است. رنک مث در حال حاضر از WooCommerce پشتیبانی می کند، در حالی که پشتیبانی از سایر افزونه ها در آینده اضافه خواهد شد.

عنوان محصول واحد

این تنظیم به شما امکان می‌دهد الگویی ایجاد کنید که برای ایجاد عنوان محصولات شما استفاده می‌شود. می توانید از متغیرهای قالب برای ایجاد یک عنوان پویا یا ایجاد یک عنوان ثابت یا ترکیبی از هر دو استفاده کنید. در حالی که متغیرهای استاندارد به شما امکان دسترسی به ابرداده را می دهند، متغیرهای مبتنی بر WooCommerce به شما امکان دسترسی به داده های محصول را می دهند که می تواند به ایجاد عناوین پویا بهینه کمک کند.برای دیدن همه متغیرها، روی منوی کشویی در لبه ناحیه متن کلیک کنید.

می توانید اسکرول کنید و همه متغیرهای موجود را ببینید و همچنین کلمات کلیدی را برای فیلتر کردن متغیرها تایپ کنید. همانطور که هر گونه تغییری ایجاد می کنید، پیش نمایش بی درنگ نیز به صورت بلادرنگ به روز می شود.

باید بدانید که در حالی که متغیرهای زیادی برای انتخاب وجود دارد، برخی از متغیرها فقط برای صفحات خاصی پشتیبانی می شوند. به عنوان مثال، متغیر جستجو فقط برای صفحات جستجو کار می کند. برای هر متغیری که الزامات خاصی دارد، یک اعلان کوچک در کنار آن اضافه شده است.

توضیحات محصول واحد

این قسمت به شما امکان می دهد یک الگو برای تنظیم توضیحات محصولات خود ایجاد کنید. مشابه عنوان محصول واحدی که در بالا توضیح داده شد، می توانید از تمام متغیرهای موجود برای ایجاد یک الگو استفاده کنید. یک الگوی نمونه باید در دسترس شما باشد و می توانید از آن نیز استفاده کنید.همانطور که هر تغییری ایجاد می کنید، پیش نمایش درست در زیر تنظیمات باید در زمان واقعی به روز شود.

عنوان آرشیو محصول

این گزینه به شما امکان می دهد یک الگو برای عنوان آرشیو محصولات خود ایجاد کنید. می توانید از همان متغیرهایی که در بالا نشان دادیم برای ایجاد یک قالب بهینه استفاده کنید. پیش‌نمایش بی‌درنگ زیر ناحیه متن به شما کمک می‌کند تا نحوه نمایش الگوی نهایی را تجسم کنید.

توضیحات آرشیو محصول

این گزینه به شما امکان می دهد یک الگو برای توضیحات آرشیو محصولات خود ایجاد کنید. می توانید از همان متغیرهایی که در بالا نشان دادیم برای ایجاد یک قالب بهینه استفاده کنید.

نوع طرحواره

این گزینه به شما امکان می دهد نوع Schema را انتخاب کنید. از آنجایی که در اینجا با محصولات سروکار داریم، تنها 2 گزینه None یا Product هستند. در اصل، می توان گفت که این گزینه به شما امکان می دهد طرحواره محصول را فعال یا غیرفعال کنید.

تشخیص خودکار ویدئو رنک مث PRO

هنگامی که گزینه Autodetect Video را فعال می کنید، رنک مث می تواند به طور خودکار ویدیوها را در صفحات محصول شما شناسایی کند و طرحواره ویدیو ایجاد کند.دقت کنید که رنک مث تنها در صورتی می‌تواند طرحواره ویدیویی ایجاد کند که ماژول Schema را در رنک مث Dashboard > Modules فعال کرده باشید .

تولید خودکار تصویر رنک مث PRO

اگر گزینه قبلی را برای تشخیص خودکار ویدیو فعال کرده بودید، می‌بینید که گزینه تولید خودکار تصویر در زیر ظاهر می‌شود. هنگامی که این گزینه را فعال می کنید، رنک مث به طور خودکار یک تصویر کوچک از ویدیوی شما برای استفاده در طرحواره ویدیو و نقشه سایت ویدیو ایجاد می کند.

ربات های محصول متا

در اینجا می توانید Robots Meta را برای محصولات خود تنظیم کنید. می‌توانید با خروج از گزینه پیش‌فرض از پیش‌فرض‌های جهانی استفاده کنید یا برای تعریف تنظیمات سفارشی، گزینه Custom را انتخاب کنید.

تنظیمات سفارشی متا روبات های محصول

اگر در تنظیمات Products Robots Meta گزینه Custom را انتخاب کنید، تنظیمات اضافی در زیر آن ظاهر می شود که به شما امکان می دهد Meta Robots را به طور خاص برای محصولات تعریف کنید. همانطور که از تصویر می بینید، تمام دستورالعمل های متا Robots در دسترس هستند و شما می توانید به سادگی مواردی را که می خواهید برای محصولات خود فعال کنید بررسی کنید.

محصول Advanced Robots Meta

اگر تنظیمات سفارشی را برای Product Robots Meta خود انتخاب کرده بودید، همچنین می‌توانید Advanced Robots Meta را برای تمام صفحات محصول خود پیکربندی کنید. شما می توانید مقادیر خود را برای دستورات متا Snippet، Video Preview و Image Preview تنظیم کنید. توصیه می کنیم اگر از تغییراتی که ممکن است منجر به آن شود آگاه نیستید، تنظیمات پیش فرض را ترک کنید، زیرا این تنظیمات کنترل می کنند که چگونه قطعات صفحات محصول شما در نتایج جستجو ظاهر شوند.

پیشنهادات پیوند

پیشنهادات لینک یک ویژگی منحصر به فرد برای رنک مث است که به شما کمک می کند از فرصت های پیوند داخلی استفاده کنید. وقتی فعال باشد، رنک مث به طور هوشمند محتوای شما را اسکن می کند و پیوندهای داخلی را بر اساس محصول فعلی پیشنهاد می کند.

این ویژگی برای وبلاگ ها کاملاً مفید است، اما برای محصولات و فروشگاه های تجارت الکترونیک، بستگی به نحوه راه اندازی و راه اندازی فروشگاه دارد. همانطور که احتمالاً می توانید حدس بزنید، پیوندهای داخلی راه اصلی برای کشف محصولات شما توسط کاربران نیست و جستجو، معماری سایت، فروش بیشتر، فروش متقابل و محصولات مرتبط مهمتر هستند.

با این حال، حتی اگر از آن استفاده نکنید، فعال نگه داشتن آن ضرری ندارد، بنابراین پیشنهاد می کنیم این را فعال نگه دارید و ببینید آیا می توانید مقداری در آن پیدا کنید.

عناوین پیشنهادی پیوند

این تنظیم تنها در صورتی قابل مشاهده خواهد بود که این ویژگی پیشنهادات پیوند را فعال کنید.این گزینه نحوه جستجوی رنک مث برای فرصت های پیوند داخلی را پیکربندی می کند. 2 گزینه برای انتخاب وجود دارد؛ عناوین و کلمات کلیدی تمرکز

اگر گزینه Titles را انتخاب کنید، رنک مث به دنبال فرصت های پیوند داخلی بر اساس عنوان محصول خواهد بود. اگر گزینه Focus Keywords انتخاب شده باشد، رنک مث بر اساس کلیدواژه های تمرکز محصول جستجو می کند.

نحوه پیکربندی این گزینه برای محصولات خود به نوع محصولاتی که می فروشید و اینکه آیا در وهله اول از ویژگی پیشنهادات پیوند استفاده می کنید بستگی دارد. اگر محصولات متنوعی در دسته های مختلف دارید، گزینه Focus Keywords مفیدتر خواهد بود ( به شرطی که کلمات کلیدی تمرکز را برای محصولات تنظیم کرده باشید ). اگر چندین محصول در چندین دسته دارید، گزینه Titles برای شما مناسب تر است.

طبقه بندی اولیه

این گزینه به شما امکان می دهد تاکسونومی اولیه را برای محصولات انتخاب کنید. روی منوی کشویی کلیک کنید و طبقه بندی مناسب برای محصولات خود را انتخاب کنید.

تصویر کوچک برای فیس بوک

این گزینه به شما امکان می دهد تصویر پیش فرض را برای اشتراک گذاری فیس بوک انتخاب کنید. هنگامی که هر یک از محصولات شما در فیس بوک به اشتراک گذاشته می شود، فیس بوک از تصویر محصول به عنوان تصویر کوچک استفاده نمی کند. در عوض، به دنبال یک تصویر خاص تعریف شده توسط پروتکل OpenGraph می گردد.

در حالت ایده آل، شما باید تصویر اشتراک گذاری را برای هر یک از محصولات پیکربندی کنید. رنک مث قابلیت انجام این کار را دارد. با این حال، اگر محصولات زیادی دارید، ممکن است کمی طول بکشد. در عین حال، می توانید یک تصویر اشتراک گذاری پیش فرض را تنظیم کنید.

برای آپلود یک تصویر کوچک روی دکمه «افزودن یا آپلود فایل» کلیک کنید. به یاد داشته باشید که ابعاد ایده آل برای اشتراک گذاری تصویر 1200 پیکسل در 630 پیکسل است. پس از آپلود و انتخاب تصویر، روی دکمه «استفاده از این فایل» کلیک کنید.

Slack Enhanced Sharing

این گزینه به طور پیش‌فرض فعال است و زمانی که محصولات شما در Slack به اشتراک گذاشته می‌شوند، پیش‌نمایش پیوند شما شامل داده‌های اضافی مانند قیمت محصول و در دسترس بودن آن می‌شود.

کنترل های سئو را اضافه کنید

این گزینه متا باکس سئو را برای محصولات فعال یا غیرفعال می کند. Meta Box میزبان بسیاری از ویژگی های مهم است که در بهینه سازی محصولات شما بسیار مهم خواهد بود. بنابراین توصیه می کنیم متا باکس را فعال کنید. برای آشنایی بیشتر با متا باکس، می توانید به راهنمای اختصاصی که برای آن نوشته ایم مراجعه کنید .

ویرایش انبوه

این گزینه به شما امکان می دهد ویژگی ویرایش انبوه را برای محصولات پیکربندی یا غیرفعال کنید. اگر در هنگام نصب رنک مث محصولات زیادی در وب سایت خود دارید، باید از ویژگی ویرایش انبوه برای بهینه سازی آنها با هم استفاده کنید. برای وب‌سایت‌های جدید، توصیه می‌کنیم ابتدا آن را آزمایش کنید و ببینید آیا آن را مفید می‌دانید.

فیلدهای سفارشی

اگر محصولات شما از فیلدهای سفارشی برای نمایش داده ها در قسمت ظاهری استفاده می کنند، می توانید نام این فیلدها را در اینجا با هر یک در یک خط جدید اضافه کنید. رتبه ریاضی می تواند داده هایی از این فیلدها را در طول تجزیه و تحلیل درون صفحه شامل شود.دقت کنید که رنک مث فقط از فیلدهای سفارشی اصلی محصولات برای تجزیه و تحلیل سئوی درون صفحه استفاده می کند .

پیش‌فرض تصویر کوچک واترمارک رنک مث PRO

می‌توانید واترمارک پیش‌فرض بند انگشتی را اضافه کنید که در صورت انتخاب واترمارک خاصی اعمال می‌شود. واترمارک پیش فرض می تواند یک نماد Play یا یک نماد GIF باشد. اگر نمی‌خواهید از تنظیمات استفاده کنید، می‌توانید آن را خاموش کنید. اگر یک تصویر کوچک سفارشی در بخش Global Meta ایجاد کرده‌اید، در اینجا ظاهر می‌شود و برای استفاده در دسترس شما خواهد بود.

مکان های RM رنک مث پرو

بخش مکان‌های RM شامل تمام تنظیمات عنوان و متا مربوط به صفحات مکان کسب و کار یا سازمان شما است. این بخش تنها در صورتی در دسترس خواهد بود که وب سایت خود را به عنوان یک سازمان در Setup Wizard رنک مث تنظیم کرده باشید و گزینه Use Multiple Locations را در رنک مث Titles & Meta > Local SEO فعال کرده باشید .در اینجا تمام گزینه های موجود در بخش RM Locations وجود دارد.

مکان های تک RM عنوان رنک مث PRO

این گزینه به شما امکان می دهد الگویی بسازید که به شما کمک می کند به صفحه مکان خود عنوانی بدهید. می توانید یک متن ثابت برای مکان ها وارد کنید یا از متغیرهای پشتیبانی شده برای ایجاد عنوان پویا استفاده کنید. یک عنوان نمونه با چند متغیر به طور پیش فرض ایجاد می شود.

برای مشاهده لیستی از همه متغیرهای پشتیبانی شده، روی دکمه کشویی در سمت راست بالای فیلد متن کلیک کنید. می‌توانید در لیست متغیرها پیمایش کنید یا با تایپ هر کاراکتر روی صفحه‌کلید، آن‌ها را فیلتر کنید. پیش‌نمایش زیر فیلد متنی در زمان واقعی به‌روزرسانی می‌شود، بنابراین می‌توانید ببینید که الگوی ایجاد شده شما چگونه بر عنوان تأثیر می‌گذارد.

توضیحات مکان های تک RM رنک مث پرو

این گزینه به شما امکان می دهد الگویی ایجاد کنید که به ایجاد توضیحات برای صفحه موقعیت مکانی شما کمک می کند. می توانید یک متن ثابت وارد کنید یا از متغیرهای پشتیبانی شده برای ایجاد یک توصیف پویا برای صفحات مکان خود استفاده کنید.

مکان های RM آرشیو عنوان رنک مث PRO

این گزینه به شما امکان می دهد یک الگو برای عناوین صفحات آرشیو RM Locations خود ایجاد کنید. می توانید از همان متغیرهایی که در بالا نشان دادیم برای ایجاد یک قالب بهینه استفاده کنید. پیش‌نمایش بی‌درنگ زیر ناحیه متن به شما کمک می‌کند تا نحوه نمایش الگوی نهایی را تجسم کنید.

توضیحات آرشیو مکان های RM رنک مث پرو

این گزینه به شما امکان می دهد یک الگو برای توضیحات صفحات آرشیو RM Locations خود ایجاد کنید. می توانید از همان متغیرهایی که در بالا نشان دادیم برای ایجاد یک قالب بهینه استفاده کنید.

طرحواره نوع رنک مث PRO

این گزینه به شما امکان می دهد یک طرحواره پیش فرض را برای مرتبط شدن با صفحات مکان خود انتخاب کنید. برای مشاهده لیستی از انواع طرحواره های پشتیبانی شده، روی فیلد نوشتاری کلیک کنید و یکی را انتخاب کنید که صفحه موقعیت مکانی شما را نزدیک‌ترین توصیف می‌کند.

عنوان رنک مث PRO

گزینه Headline تنها در صورتی ظاهر می شود که از بین گزینه های موجود، طرحواره ای را انتخاب کنید. در اینجا با استفاده از متغیرهایی که در بالا نشان دادیم، یک الگوی پویا برای سرفصل‌های صفحات موقعیت مکانی خود ایجاد می‌کنید یا از یک قالب ثابت استفاده می‌کنید.

توضیحات رنک مث PRO

مشابه ایجاد یک الگوی سرفصل، در اینجا، شما یک الگوی توضیحات برای صفحات مکان خود ایجاد خواهید کرد. برای ایجاد یک توصیف پویا یا ایجاد یک توصیف استاتیک به متغیرها دسترسی دارید.توجه داشته باشید که اگر طرحواره کتاب را انتخاب کرده باشید، فیلد توضیحات پشتیبانی نمی‌شود.

نوع مقاله رنک مث PRO

همانطور که ممکن است حدس بزنید، این گزینه به شما امکان می دهد نوع مقاله ای را که صفحه مکان خود را به عنوان طبقه بندی می کنید، انتخاب کنید. به دلایل واضح، این فیلد تنها زمانی قابل مشاهده است که در گزینه Schema Type گزینه Article Schema را انتخاب کنید.3 گزینه برای انتخاب وجود دارد – مقاله، پست وبلاگ و مقاله خبری.

نوع مقاله و پست وبلاگ مشابه هستند و می توانند به جای یکدیگر مورد استفاده قرار گیرند، در حالی که مقاله خبری فقط به گزارش خبری واقعی محدود می شود.

تشخیص خودکار ویدئو رنک مث PRO

می‌توانید این گزینه را فعال کنید تا به رنک مث اجازه دهید به‌طور خودکار ویدیوها را در صفحات موقعیت مکانی شما شناسایی کند و طرح‌واره ویدیو را تولید کند. برای اجازه دادن به رنک مث برای تولید طرحواره ویدئو، باید ماژول اسکیما را نیز در  رنک مث Dashboard > Modules فعال کنید .

تولید خودکار تصویر رنک مث PRO

این گزینه تنها در صورتی ظاهر می شود که گزینه قبلی را فعال کرده باشید. وقتی «تولید خودکار تصویر» را فعال می‌کنید، رنک مث می‌تواند به‌طور خودکار تصاویری را برای ویدیوهای شناسایی شده خودکار شما در صفحات مکان ایجاد کند و آن‌ها را در طرح‌واره ویدیو و نقشه سایت ویدیو قرار دهد.

مکان های RM Robots Meta در رنک مث پرو

در اینجا می توانید Robots Meta را برای صفحات مکان خود تنظیم کنید. می‌توانید تنظیمات پیش‌فرض را ترک کنید، به این معنی که صفحات موقعیت مکانی شما تنظیمات متای Global Robots شما را به ارث خواهند برد، یا می‌توانید تنظیمات سفارشی خود را برای صفحات مکان تعریف کنید. اگر سفارشی را انتخاب کنید، تنظیمات اضافی باید در زیر ظاهر شود.

RM Locations Robots Meta Custom Settings PRO

این تنظیمات فقط در صورتی نشان داده می شود که تنظیمات سفارشی را در گزینه RM Locations Robots Meta انتخاب کرده باشید. همانطور که می بینید، می توانید متای Robots را که می خواهید در صفحات مکان خود اعمال کنید، انتخاب و انتخاب کنید.

مکان های RM Advanced Robots Meta رنک مث پرو

گزینه پیکربندی Advanced Robots Meta برای صفحات موقعیت مکانی شما تنها در صورتی ظاهر می شود که تنظیمات سفارشی را برای RM Locations Robots Meta انتخاب کرده باشید. می‌توانید مقادیر دستورالعمل‌های متا روبات‌های پیشرفته را انتخاب کنید تا کنترل کنید چگونه قطعه صفحات مکان شما باید در نتایج جستجو ظاهر شود.

لینک پیشنهادات رنک مث PRO

وقتی پیشنهادات پیوند فعال است، رنک مث به طور هوشمند محتوای وب سایت شما را اسکن می کند و  پیوندهایی را پیشنهاد می کند که ممکن است بخواهید از صفحه مکان فعلی خود به آنها پیوند دهید. ما کاملاً توصیه می کنیم این ویژگی را فعال کنید تا ببینید آیا اغلب از آن استفاده می کنید یا خیر. اگر این کار را کردید، آن را فعال نگه دارید، در غیر این صورت آن را غیرفعال کنید.

پیوند عناوین پیشنهادی رنک مث PRO

گزینه Link Suggestion Titles تنها زمانی قابل مشاهده است که پیشنهادات پیوند را فعال کنید. این گزینه به شما امکان می‌دهد نحوه جستجوی رنک مث را برای محتوای مرتبط انتخاب کنید. می توانید از عناوین یا کلمات کلیدی متمرکز صفحات مکان خود استفاده کنید.

طبقه بندی اولیه رنک مث PRO

این گزینه به شما امکان می‌دهد تا رده‌بندی را انتخاب کنید که در خرده‌پاشی صفحات مکان شما نمایش داده می‌شود. روی تنظیمات کلیک کنید تا همه گزینه های موجود را ببینید و یکی را که ترجیح می دهید انتخاب کنید. مکان‌های RM به‌طور پیش‌فرض از طبقه‌بندی دسته‌بندی مکان‌های RM استفاده می‌کند و می‌توانید آن را در اینجا انتخاب کنید.

تصویر کوچک برای فیسبوک در رنک مث PRO

در اینجا می‌توانید تصویر بندانگشتی پیش‌فرض را انتخاب کنید که هنگام اشتراک‌گذاری صفحات موقعیت مکانی شما در فیس‌بوک، توییتر یا سایر شبکه‌های اجتماعی استفاده شود. وضوح پیشنهادی 1200 در 630 پیکسل یا بالاتر است. برای آپلود یک تصویر کوچک روی دکمه «افزودن یا آپلود فایل» کلیک کنید.

Slack Enhanced Sharing

وقتی این گزینه فعال باشد، مکان‌های شما وقتی در Slack به اشتراک گذاشته می‌شوند، شامل داده‌های اضافی در پیش‌نمایش پیوند می‌شوند، مانند زمان تخمینی برای خواندن صفحه و نویسنده. این گزینه به طور پیش فرض غیر فعال است.

کنترول های سئو را اضافه کنید

این گزینه به شما امکان می دهد کنترل های سئو را برای صفحات مکان خود فعال یا غیرفعال کنید. متا باکس سئو میزبان گزینه های زیادی برای بهینه سازی سئو است و به شما امکان می دهد طرحواره کسب و کار محلی مورد نیاز را به صفحات مکان خود اضافه کنید. در اینجا می توانید  در مورد آن بیشتر بدانید .

ویرایش انبوه رنک مث PRO

این گزینه به شما امکان می دهد ویژگی ویرایش انبوه را برای صفحات مکان خود پیکربندی یا غیرفعال کنید. اگر تعدادی صفحه مکان برای کسب و کار خود دارید، باید از ویژگی ویرایش انبوه برای بهینه سازی آنها با هم استفاده کنید. برای وب‌سایت‌های جدید با تعداد صفحات محدود، توصیه می‌کنیم ابتدا آن را آزمایش کنید و ببینید آیا آن را مفید می‌دانید.

Custom Fields PRO

اگر صفحات موقعیت مکانی شما دارای فیلدهای سفارشی برای نمایش داده ها در قسمت جلو هستند، می توانید آنها را در اینجا اضافه کنید، یکی در هر خط. به طوری که رنک مث بتواند آنها را برای تجزیه و تحلیل سئوی درون صفحه شامل شود.توجه کنید که رنک مث فقط از فیلدهای سفارشی اصلی صفحات مکان برای تجزیه و تحلیل سئوی درون صفحه استفاده می کند .

پیش‌فرض تصویر کوچک واترمارک رنک مث PRO

می‌توانید واترمارک پیش‌فرض بند انگشتی را اضافه کنید که در صورت انتخاب واترمارک خاصی اعمال می‌شود. واترمارک پیش فرض می تواند یک نماد Play یا یک نماد GIF باشد. اگر نمی‌خواهید از تنظیمات استفاده کنید، می‌توانید آن را خاموش کنید. اگر واترمارک کوچک سفارشی ایجاد کرده‌اید، برای استفاده در اینجا نیز فهرست می‌شود.این همه تنظیمات عنوان و متا برای صفحات مکان را پوشش می دهد.

عناوین طبقه بندی و تنظیمات متا دسته بندی ها برچسب ها برچسب های موضوع دانلود دسته ها دانلود برچسب ها دسته بندی محصولات برچسب های محصول دسته بندی مکان های RM گروه ها

دسته بندی ها عناوین و متا در رنک مث

بخش دسته‌ها بر عناوین متا و توضیحات دسته‌های شما تأثیر می‌گذارد. در اینجا تصویری وجود دارد که تمام گزینه های موجود در بخش دسته بندی ها را نشان می دهد.

 

دسته ها در منو عناوین و متا رنک مث

 

عناوین آرشیو دسته بندی

این گزینه به شما امکان می دهد الگویی برای ایجاد توضیحات متا برای صفحات آرشیو دسته بندی ایجاد کنید. شما می توانید یک قالب استاتیک ایجاد کنید یا یک قالب پویا با استفاده از متغیرها ایجاد کنید.

برای دیدن همه متغیرهایی که به آنها دسترسی دارید، روی دکمه کشویی در سمت راست بالای فیلد متن کلیک کنید. یک منوی کشویی ظاهر می شود که شامل تمام متغیرها می شود. می‌توانید برای دیدن همه متغیرها پیمایش کنید، یا با تایپ هر کاراکتر روی صفحه‌کلید، آن‌ها را فیلتر کنید.

توضیحات آرشیو دسته

این گزینه به شما امکان می دهد الگویی برای ایجاد توضیحات متا برای صفحات آرشیو دسته بندی ایجاد کنید. شما می توانید یک قالب استاتیک ایجاد کنید یا یک قالب پویا با استفاده از متغیرها ایجاد کنید.

بایگانی دسته بندی روبات ها متا

این گزینه به شما امکان می دهد Meta Robots را برای صفحات آرشیو دسته بندی سفارشی کنید. می‌توانید آن‌ها را در تنظیمات پیش‌فرض رها کنید تا از Global Robots Meta که تنظیم کرده‌اید استفاده کنند، یا می‌توانید آن‌ها را به صورت سفارشی تنظیم کنید.

بایگانی دسته تنظیمات ربات های متا سفارشی

اگر گزینه سفارشی را انتخاب کنید، مجموعه دیگری از گزینه ها در زیر آن ظاهر می شود که به شما امکان می دهد تگ های متا Robots را انتخاب کنید.

بایگانی دسته بندی Advanced Robots Meta

اگر تنظیمات سفارشی را در Category Archives Robots Meta انتخاب کنید، مجموعه دیگری از گزینه‌ها برای پیکربندی Advanced Robots Meta نیز ظاهر می‌شود. می‌توانید دستورالعمل‌های متا را برای کنترل نحوه نمایش قطعه‌های بایگانی دسته‌های خود در نتایج جستجو پیکربندی کنید.

Slack Enhanced Sharing

این گزینه به طور پیش‌فرض فعال است و هنگامی که عبارتی از طبقه‌بندی این دسته را در Slack به اشتراک می‌گذارید، پیش‌نمایش پیوند شامل داده‌های اضافی مانند تعداد مواردی است که این عبارت دارد.

کنترل های سئو را اضافه کنید

این گزینه یک جعبه متا سئو را در صفحه ویرایشگر صفحه آرشیو دسته ها اضافه می کند. با استفاده از جعبه متا، می توانید تنظیمات سئو را برای دسته های مختلف سفارشی کنید.

داده های قطعه را حذف کنید

این گزینه به شما امکان می دهد داده های مربوط به Schema را از صفحات دسته بندی خود نگه دارید یا حذف کنید. اگر صفحات دسته بندی خود را روی no-index تنظیم کرده اید، می توانید داده های Schema را نیز از صفحات دسته بندی خود حذف کنید، زیرا به هر حال ایندکس نمی شوند.

پیش‌فرض تصویر کوچک واترمارک رنک مث PRO

می توانید واترمارک پیش فرض را به عنوان نماد Play یا نماد GIF انتخاب کنید. اگر نمی‌خواهید از تنظیمات استفاده کنید، می‌توانید آن را خاموش کنید. اگر واترمارک سفارشی ایجاد کرده اید، در اینجا برای استفاده شما نیز ظاهر می شود.

توجه کنید بخش های زیر گزینه های مشابهی برای طبقه بندی های مختلف خواهند داشت. همچنین می توانید با کلیک بر روی اینجا به سرعت به ذخیره عناوین و تنظیمات متا خود بروید .

برچسب ها عناوین و متا در رنک مث

این بخش شامل تمام تنظیمات عنوان و متا مربوط به آرشیو تگ شما می باشد. در اینجا تمام تنظیمات موجود در بخش برچسب ها وجود دارد.

 

برچسب ها در عناوین و متا رنک مث

 

عناوین آرشیو را تگ کنید

این گزینه به شما امکان می دهد الگویی برای ایجاد عناوین برای صفحات آرشیو تگ ایجاد کنید. شما می توانید یک قالب استاتیک ایجاد کنید یا یک قالب پویا با استفاده از متغیرها ایجاد کنید. یک الگوی نمونه برای مرجع ایجاد شده است.

برای دیدن همه متغیرهایی که به آنها دسترسی دارید، روی دکمه کشویی در سمت راست بالای فیلد متن کلیک کنید. یک منوی کشویی ظاهر می شود که شامل تمام متغیرها است. می‌توانید برای دیدن همه متغیرها پیمایش کنید، یا با تایپ هر کاراکتر روی صفحه‌کلید، آن‌ها را فیلتر کنید. همانطور که هر گونه تغییری در قالب ایجاد می‌کنید، پیش‌نمایش زیر ناحیه متن در زمان واقعی به‌روزرسانی می‌شود و به شما نشان می‌دهد که عنوان چگونه خواهد بود.

توضیحات آرشیو برچسب

این گزینه به شما امکان می دهد الگویی برای ایجاد توضیحات متا برای صفحات آرشیو تگ ایجاد کنید. شما می توانید یک قالب استاتیک ایجاد کنید یا یک قالب پویا با استفاده از متغیرها ایجاد کنید.

بایگانی برچسب ربات متا

این گزینه به شما امکان می دهد که Robots Meta را برای صفحات آرشیو تگ خود سفارشی کنید. برای استفاده از Global Robots Meta می توانید آنها را در تنظیمات پیش فرض رها کنید یا آنها را روی تنظیمات سفارشی تنظیم کنید.

بایگانی برچسب robots meta settings custom

اگر گزینه سفارشی را انتخاب کنید، مجموعه دیگری از گزینه ها در زیر آن ظاهر می شود که به شما امکان می دهد تگ های Meta Robots را به طور خاص انتخاب کنید.

بایگانی برچسب Advanced Robots Meta

اگر گزینه سفارشی Tag Archives Robots Meta را انتخاب کرده باشید، مجموعه دیگری از گزینه ها را نیز برای پیکربندی Advanced Robots Meta برای صفحات آرشیو برچسب خود پیدا می کنید. شما می توانید این دستورات متا را برای کنترل نحوه نمایش قطعه آرشیو تگ خود در نتایج جستجو پیکربندی کنید.

Slack Enhanced Sharing

این گزینه به طور پیش‌فرض فعال است و هنگامی که یک عبارت از این طبقه‌بندی برچسب را در Slack به اشتراک می‌گذارید، پیش‌نمایش پیوند شامل داده‌های اضافی مانند تعداد مواردی است که این عبارت دارد.

کنترل های سئو را اضافه کنید

این گزینه یک جعبه متا سئو را در صفحه ویرایشگر صفحه برچسب ها اضافه می کند. با استفاده از جعبه متا، می توانید تنظیمات سئو را برای تگ های مختلف سفارشی کنید.

داده های قطعه را حذف کنید

این گزینه به شما امکان می دهد داده های Schema را از صفحات آرشیو تگ خود نگه دارید یا حذف کنید. از آنجایی که اکثر وب‌سایت‌ها بایگانی‌های برچسب را فهرست نمی‌کنند، این گزینه اهمیت کمتری پیدا می‌کند.

پیش‌فرض تصویر کوچک واترمارک رنک مث PRO

می توانید واترمارک پیش فرض را به عنوان نماد Play، نماد GIF یا هر واترمارک سفارشی ایجاد شده انتخاب کنید. اگر نمی‌خواهید از تنظیمات استفاده کنید، می‌توانید آن را خاموش کنید.این همه تنظیمات در بخش Tags را پوشش می دهد.

برچسب های موضوع

بخش برچسب‌های موضوع به شما امکان می‌دهد عناوین و تنظیمات متا آرشیو تگ موضوع را تعریف کنید. همانطور که احتمالاً حدس زدید، این بخش بخشی از تنظیمات مربوط به انجمن است که در هنگام بحث در مورد تنظیمات انجمن ها، موضوعات و پاسخ ها به آن اشاره کردیم.

مشابه آن تنظیمات، این بخش نیز تنها در صورتی قابل مشاهده خواهد بود که از افزونه انجمن در وب سایت خود استفاده می کنید.در اینجا تمام تنظیماتی که در بخش برچسب های موضوع مشاهده خواهید کرد، وجود دارد.

عناوین آرشیو تگ موضوع

این تنظیم به شما امکان می دهد یک الگو برای عناوین آرشیو تگ موضوع خود ایجاد کنید.یک قالب عنوان نمونه باید به همراه یک پیش‌نمایش زنده درست در زیر تنظیمات برای شما قابل مشاهده باشد.برای سفارشی کردن قالب عنوان، می توانید از یکی از متغیرهای موجود استفاده کنید. برای دیدن همه متغیرها، روی منوی کشویی در لبه ناحیه متن کلیک کنید.

می توانید اسکرول کنید و همه متغیرهای موجود را ببینید و همچنین کلمات کلیدی را برای فیلتر کردن متغیرها تایپ کنید. همانطور که هر گونه تغییری ایجاد می کنید، پیش نمایش بی درنگ نیز به صورت بلادرنگ به روز می شود.

باید بدانید که در حالی که متغیرهای زیادی برای انتخاب وجود دارد، برخی از متغیرها فقط برای صفحات خاصی پشتیبانی می شوند. به عنوان مثال، متغیر جستجو فقط برای صفحات جستجو کار می کند. برای هر متغیری که الزامات خاصی دارد، یک اعلان کوچک در کنار آن اضافه شده است.

توضیحات آرشیو تگ موضوع

این فیلد به شما امکان می دهد یک الگو برای تنظیم توضیحات آرشیو تگ موضوع ایجاد کنید. مشابه گزینه Topic Tag Archive Titles که در بالا مورد بحث قرار گرفت، می توانید از انواع متغیرها برای ایجاد یک الگو استفاده کنید.

آرشیو تگ موضوع ربات متا

در اینجا می‌توانید متای Robots را که برای آرشیو تگ‌های موضوعی شما استفاده می‌شود، پیکربندی کنید. اگر گزینه پیش‌فرض را انتخاب کنید، متا Global Robots برای صفحات آرشیو تگ موضوع استفاده می‌شود و اگر گزینه سفارشی را انتخاب کنید، مجموعه تنظیمات جدیدی در زیر آن باز می‌شود که به شما امکان می‌دهد پیکربندی روبات متا را انتخاب کنید.

بایگانی برچسب موضوع ربات ها تنظیمات سفارشی متا

همانطور که از تصویر می بینید، تمام تنظیمات Meta Robots به صورت چک باکس در دسترس شما قرار می گیرد و می توانید مواردی را که دوست دارید انتخاب و فعال کنید.

بایگانی برچسب های موضوع Advanced Robots Meta

اگر گزینه سفارشی را برای Robots Meta تنظیم کرده بودید، مجموعه دیگری از Advanced Robots Meta را نیز برای پیکربندی صفحات آرشیو برچسب موضوع خود خواهید یافت. در اینجا می توانید مقدار دستورات متا Snippet، Video Preview و Image Preview را تنظیم کنید.

Slack Enhanced Sharing

این گزینه به طور پیش‌فرض فعال است و هنگامی که یک عبارت از این موضوع را با برچسب‌های طبقه‌بندی در Slack به اشتراک می‌گذارید، پیش‌نمایش پیوند شامل داده‌های اضافی مانند تعداد مواردی است که این عبارت دارد.

کنترل های سئو را اضافه کنید

این گزینه به شما امکان می دهد متا باکس سئو را برای آرشیو تگ های موضوعی فعال یا غیرفعال کنید. SEO Meta Box میزبان گزینه‌های زیادی برای بهینه‌سازی برچسب‌های موضوعی شما برای سئو است.

داده های قطعه را حذف کنید

این گزینه به شما امکان می دهد داده های Schema را از آرشیو تگ موضوع خود نگهداری یا حذف کنید. اگر تصمیم دارید آرشیوهای برچسب موضوع خود را فهرست بندی نکنید، می توانید تصمیم بگیرید که داده های Schema را نیز حذف کنید.

پیش‌فرض تصویر کوچک واترمارک رنک مث PRO

می‌توانید واترمارک پیش‌فرض را به‌عنوان نماد Play، نماد GIF یا هر واترمارک سفارشی‌ای که ایجاد کرده‌اید انتخاب کنید. اگر نمی‌خواهید از تنظیمات استفاده کنید، می‌توانید آن را خاموش کنید.

دانلود دسته ها

بخش دانلود دسته‌ها به شما امکان می‌دهد عناوین و تنظیمات متا آرشیو دسته‌های دانلود را تعریف کنید. فقط در صورتی متوجه این بخش خواهید شد که Easy Digital Downloads در وب سایت شما نصب شده باشد.

دانلود عناوین ارشیو دسته بندی ها

این گزینه به شما امکان می دهد یک الگو برای عناوین صفحات آرشیو دسته بندی دانلود خود ایجاد کنید. شما می توانید یک قالب استاتیک ایجاد کنید یا یک قالب پویا با استفاده از متغیرها ایجاد کنید. یک الگوی نمونه برای مرجع ایجاد شده است که می توانید از آن نیز استفاده کنید.

برای دیدن همه متغیرهایی که به آنها دسترسی دارید، روی دکمه کشویی در سمت راست بالای فیلد متن کلیک کنید. یک منوی کشویی ظاهر می شود که شامل تمام متغیرها می شود. می‌توانید برای دیدن همه متغیرها پیمایش کنید، یا با تایپ هر کاراکتر روی صفحه‌کلید، آن‌ها را فیلتر کنید. همانطور که هر تغییری در الگو ایجاد می‌کنید، پیش‌نمایش زیر ناحیه متن باید در زمان واقعی به‌روزرسانی شود.

دانلود توضیحات آرشیو دسته بندی

این گزینه به شما امکان می دهد الگویی برای ایجاد توضیحات متا برای صفحات آرشیو دسته بندی های دانلود ایجاد کنید. مشابه با عنوان‌های بایگانی دسته‌بندی دانلود، می‌توانید یک الگوی ثابت ایجاد کنید یا با استفاده از متغیرها یک قالب پویا ایجاد کنید.

دانلود دسته بندی بایگانی Robots Meta

این گزینه به شما امکان می دهد که Robots Meta را برای صفحات آرشیو دسته بندی دانلود سفارشی کنید. برای استفاده از Global Robots Meta می توانید آنها را در تنظیمات پیش فرض رها کنید یا آنها را روی تنظیمات سفارشی تنظیم کنید.

دانلود دسته بندی بایگانی Robots Meta Custom Settings

اگر گزینه سفارشی را برای Robots Meta انتخاب کنید، مجموعه دیگری از گزینه ها در زیر آن ظاهر می شود که به شما امکان می دهد تگ های Meta Robots را به طور خاص انتخاب کنید.

دانلود Archives دسته بندی Advanced Robots Meta

هنگامی که گزینه سفارشی را در Robots Meta انتخاب کردید، مجموعه دیگری از Advanced Robots Meta را نیز برای پیکربندی پیدا خواهید کرد. می‌توانید تنظیمات پیش‌فرض را ترک کنید یا مجموعه‌ای از مقادیر خود را برای کنترل نحوه نمایش تکه‌هایی از صفحات بایگانی دسته‌بندی دانلود در نتایج جستجو پیکربندی کنید.

Slack Enhanced Sharing

این گزینه به طور پیش‌فرض فعال است و وقتی اصطلاحی را از این دسته‌بندی دسته‌بندی دانلود در Slack به اشتراک می‌گذارید، پیش‌نمایش پیوند شامل داده‌های اضافی مانند تعداد مواردی است که این عبارت دارد.

کنترل های سئو را اضافه کنید

این گزینه به شما امکان می دهد کنترل های سئو را در پنجره ویرایشگر دسته های دانلود اضافه کنید. اینکه آیا باید از این گزینه استفاده کنید یا نه به نحوه پیکربندی Easy Digital Downloads در وب سایت خود بستگی دارد.

داده های قطعه را حذف کنید

این گزینه به شما امکان می دهد داده های ساخت یافته را از صفحات آرشیو دسته بندی دانلود خود نگه دارید یا حذف کنید. مجدداً فعال یا غیرفعال کردن این گزینه به نحوه پیکربندی EDD و صفحاتی که می خواهید در نتایج جستجو نشان داده شوند بستگی دارد. اگر صفحات بایگانی دسته دانلود را روی no-index تنظیم کرده اید، می توانید ترجیح دهید داده های Schema خود را نیز حذف کنید.

پیش‌فرض تصویر کوچک واترمارک رنک مث PRO

می‌توانید واترمارک پیش‌فرض را به‌عنوان نماد Play، نماد GIF یا هر واترمارک سفارشی‌ای که ایجاد کرده‌اید انتخاب کنید. اگر نمی‌خواهید از تنظیمات استفاده کنید، می‌توانید آن را خاموش کنید.این همه تنظیمات موجود در بخش دانلود دسته ها را پوشش می دهد.

دانلود برچسب ها

اگر از Easy Digital Downloads در وب‌سایت خود استفاده می‌کنید، بخش برچسب‌های دانلود را در اینجا خواهید یافت. این بخش به شما امکان می دهد تنظیمات عنوان و متا را برای آرشیو تگ های دانلود پیکربندی کنید.در این بخش تمام تنظیماتی که در بخش دانلود برچسب ها مشاهده می کنید وجود دارد.

دانلود عنوان آرشیو تگ

این گزینه به شما امکان می دهد یک الگو برای عناوین صفحات آرشیو تگ دانلود خود ایجاد کنید. شما می توانید یک الگوی ثابت ایجاد کنید یا یک قالب پویا با استفاده از متغیرها ایجاد کنید، و یک الگوی نمونه در حال حاضر برای مرجع شما موجود است.

برای دیدن همه متغیرهایی که به آنها دسترسی دارید، روی دکمه کشویی در سمت راست بالای فیلد متن کلیک کنید. یک منوی کشویی ظاهر می شود که شامل تمام متغیرها می شود. می‌توانید برای دیدن همه متغیرها پیمایش کنید، یا با تایپ هر کاراکتر روی صفحه‌کلید، آن‌ها را فیلتر کنید. همانطور که هر تغییری در الگو ایجاد می‌کنید، پیش‌نمایش زیر ناحیه متن باید در زمان واقعی به‌روزرسانی شود.

دانلود توضیحات آرشیو برچسب

گزینه Download Tag Archive Descriptions به شما امکان می دهد الگویی برای توضیحات متا صفحات آرشیو تگ های دانلود ایجاد کنید. همچنین می توانید از متغیرهای موجود برای ایجاد یک توصیف پویا استفاده کنید.

دانلود Tag Archives Robots Meta

این گزینه به شما امکان می‌دهد که Robots Meta را برای صفحات آرشیو تگ دانلود سفارشی کنید. برای استفاده از Global Robots Meta می توانید آنها را در تنظیمات پیش فرض رها کنید یا آنها را روی تنظیمات سفارشی تنظیم کنید.

دانلود بایگانی برچسب Robots Meta Custom Settings

اگر گزینه سفارشی را انتخاب کنید، مجموعه دیگری از گزینه ها در زیر تنظیمات Robots Meta ظاهر می شود که به شما امکان می دهد تگ های Meta Robots را به طور خاص انتخاب کنید.

دانلود بایگانی برچسب Advanced Robots Meta

اگر گزینه Custom را برای تنظیمات Robots Meta انتخاب کرده باشید، تنظیمات Advanced Robots Meta را نیز برای پیکربندی در دسترس خواهید داشت.

Slack Enhanced Sharing

این گزینه به طور پیش‌فرض فعال است و وقتی یک عبارت از این طبقه‌بندی برچسب‌های دانلود را در Slack به اشتراک می‌گذارید، پیش‌نمایش پیوند شامل داده‌های اضافی مانند تعداد مواردی است که این عبارت دریافت کرده است.

کنترل های سئو را اضافه کنید

گزینه Add SEO Controls به شما امکان می دهد SEO Meta Box رنک مث را به صفحات آرشیو تگ دانلود اضافه کنید. فعال یا غیرفعال کردن این گزینه کاملاً به نحوه پیکربندی Easy Digital Downloads در وب سایت خود بستگی دارد.

داده های قطعه را حذف کنید

اگر صفحات آرشیو تگ دانلود را روی no-index تنظیم کرده اید، می توانید داده های قطعه را نیز حذف کنید. این گزینه داده های ساختار یافته اضافه شده توسط رنک مث به صفحات آرشیو تگ دانلود را حذف می کند.

پیش‌فرض تصویر کوچک واترمارک رنک مث PRO

می‌توانید واترمارک پیش‌فرض را به‌عنوان نماد Play، نماد GIF یا هر واترمارک سفارشی‌ای که ایجاد کرده‌اید انتخاب کنید. اگر نمی‌خواهید از تنظیمات استفاده کنید، می‌توانید آن را خاموش کنید.این همه تنظیمات موجود در بخش دانلود برچسب ها را پوشش می دهد. اجازه دهید به بخش بعدی برویم – دسته بندی محصولات.

دسته بندی محصولات

ممکن است تعجب کنید که ما قبلاً بخش دسته‌ها را پوشش داده‌ایم، پس چرا دوباره آن را پوشش می‌دهیم. یه تفاوت وجود دارد. بخشی که قبلاً پوشش دادیم برای دسته‌های وردپرس، یعنی پست‌ها و صفحات، و بخش دسته‌های محصولات به‌طور خاص برای دسته‌های محصولات موجود با WooCommerce است.

مشابه بخش محصولات، این بخش تنها در صورتی قابل مشاهده و مرتبط خواهد بود که از ووکامرس در فروشگاه خود استفاده می کنید. در اینجا تمام تنظیمات داخل بخش دسته بندی محصولات آمده است.

عناوین آرشیو دسته بندی

این گزینه به شما امکان می دهد یک الگو برای عناوین صفحات آرشیو دسته بندی محصولات خود ایجاد کنید. شما می توانید یک قالب استاتیک ایجاد کنید یا یک قالب پویا با استفاده از متغیرها ایجاد کنید. یک الگوی نمونه باید برای مرجع شما در دسترس باشد.

برای دیدن همه متغیرهایی که به آنها دسترسی دارید، روی دکمه کشویی در سمت راست بالای فیلد متن کلیک کنید. یک منوی کشویی ظاهر می شود که شامل تمام متغیرها می شود. می‌توانید برای دیدن همه متغیرها پیمایش کنید، یا با تایپ هر کاراکتر روی صفحه‌کلید، آن‌ها را فیلتر کنید. همانطور که هر گونه تغییری ایجاد می کنید، پیش نمایش زیر تنظیمات باید در زمان واقعی به روز شود.

توضیحات آرشیو دسته

این گزینه به شما امکان می دهد الگویی برای ایجاد توضیحات متا برای صفحات آرشیو دسته بندی محصولات ایجاد کنید. می‌توانید با استفاده از متغیرهایی مشابه عناوین بایگانی دسته‌بندی، یک الگوی ثابت ایجاد کنید یا یک قالب پویا ایجاد کنید.

بایگانی دسته بندی روبات ها متا

این گزینه به شما امکان می دهد که Robots Meta را برای صفحات آرشیو دسته بندی محصولات سفارشی کنید. برای استفاده از Global Robots Meta می توانید آنها را در تنظیمات پیش فرض رها کنید یا آنها را روی تنظیمات سفارشی تنظیم کنید.

بایگانی دسته تنظیمات ربات های متا سفارشی

اگر گزینه سفارشی را انتخاب کنید، مجموعه دیگری از گزینه ها در زیر آن ظاهر می شود که به شما امکان می دهد تگ های Meta Robots را به طور خاص انتخاب کنید. گزینه های مختلف Robots Meta به عنوان چک باکس ظاهر می شوند و گزینه های انتخاب شده در بایگانی دسته بندی محصولات اعمال می شوند.

آرشیو قسمت Advanced Robots Meta

اگر گزینه سفارشی را برای Robots Meta انتخاب کرده بودید، مانند شکل زیر مجموعه ای از گزینه ها را برای پیکربندی Advanced Robots Meta پیدا می کنید. می‌توانید تنظیمات پیش‌فرض را ترک کنید یا مقادیر خود را تنظیم کنید تا کنترل کنید که قطعه صفحه‌های آرشیو دسته‌بندی محصولتان چگونه باید در نتایج جستجو ظاهر شود.

Slack Enhanced Sharing

این گزینه به‌طور پیش‌فرض فعال است و وقتی یک عبارت از طبقه‌بندی دسته‌بندی این محصول را در Slack به اشتراک می‌گذارید، پیش‌نمایش پیوند شامل داده‌های اضافی مانند تعداد مواردی است که این عبارت دارد.

کنترول های سئو را اضافه کنید

این گزینه به شما امکان می دهد کنترل های سئو (Meta Box) را برای دسته بندی محصولات فعال یا غیرفعال کنید. نحوه پیکربندی این گزینه به نحوه راه اندازی فروشگاه شما و اینکه می خواهید چه صفحاتی را در موتورهای جستجو رتبه بندی کنید بستگی دارد.

داده های قطعه را حذف کنید

این گزینه به شما امکان می دهد داده های Rich Snippet را از صفحات آرشیو دسته بندی محصولات فعال یا غیرفعال کنید. مجدداً تصمیم برای حفظ یا حذف داده های Schema از صفحات آرشیو دسته بندی محصول شما به نحوه راه اندازی فروشگاه شما بستگی دارد.

پیش‌فرض تصویر کوچک واترمارک رنک مث پرو

می‌توانید واترمارک پیش‌فرض را به‌عنوان نماد Play، نماد GIF یا هر واترمارک سفارشی‌ای که ایجاد کرده‌اید انتخاب کنید. اگر نمی‌خواهید از تنظیمات استفاده کنید، می‌توانید آن را خاموش کنید.این همه تنظیمات در بخش دسته بندی های محصول را پوشش می دهد، اجازه دهید بخش بعدی، برچسب های محصول را بررسی کنیم.

برچسب های محصول

بخش بالا به صفحات دسته بندی محصول می پردازد و این بخش به صفحات برچسب محصول می پردازد. همانطور که انتظار می رود، این بخش نیز تنها در صورت استفاده از ووکامرس قابل مشاهده خواهد بود. در اینجا تمام تنظیمات این بخش وجود دارد.

عناوین آرشیو را تگ کنید

این گزینه به شما امکان می دهد یک الگو برای عناوین صفحات آرشیو تگ محصول خود ایجاد کنید. شما می توانید یک قالب استاتیک ایجاد کنید یا یک قالب پویا با استفاده از متغیرها ایجاد کنید. یک الگوی نمونه برای مرجع ایجاد شده است که می توانید از آن نیز استفاده کنید.

برای دیدن همه متغیرهایی که به آنها دسترسی دارید، روی دکمه کشویی در سمت راست بالای فیلد متن کلیک کنید. یک منوی کشویی ظاهر می شود که شامل تمام متغیرها می شود. می‌توانید برای دیدن همه متغیرها پیمایش کنید، یا با تایپ هر کاراکتر روی صفحه‌کلید، آن‌ها را فیلتر کنید. همانطور که هر تغییری در الگو ایجاد می‌کنید، پیش‌نمایش زیر ناحیه متن باید در زمان واقعی به‌روزرسانی شود.

توضیحات آرشیو برچسب

این گزینه به شما امکان می دهد الگویی برای ایجاد توضیحات متا برای صفحات آرشیو تگ محصول ایجاد کنید. مشابه عناوین بایگانی برچسب، می توانید یک الگوی استاتیک ایجاد کنید یا با استفاده از متغیرها یک قالب پویا ایجاد کنید.

بایگانی برچسب ربات متا

این گزینه به شما امکان می‌دهد که Robots Meta را برای صفحات آرشیو تگ محصول سفارشی کنید. برای استفاده از Global Robots Meta می توانید آنها را در تنظیمات پیش فرض رها کنید یا آنها را روی تنظیمات سفارشی تنظیم کنید.

بایگانی برچسب Robots Meta Settings Custom

اگر گزینه سفارشی را انتخاب کنید، مجموعه دیگری از گزینه ها در زیر آن ظاهر می شود که به شما امکان می دهد تگ های Meta Robots را به طور خاص انتخاب کنید.

بایگانی برچسب Advanced Robots Meta

هنگامی که گزینه سفارشی را در Robots Meta انتخاب کردید، مجموعه دیگری از متای Advanced Robots را نیز برای پیکربندی پیدا خواهید کرد. می‌توانید تنظیمات پیش‌فرض را ترک کنید یا مجموعه‌ای از مقادیر خود را برای کنترل نحوه نمایش تکه‌هایی از صفحات بایگانی برچسب محصول خود در نتایج جستجو پیکربندی کنید.

Slack Enhanced Sharing

این گزینه به طور پیش‌فرض فعال است و وقتی یک عبارت از این محصول را در طبقه‌بندی برچسب‌های محصول به اشتراک می‌گذارید، پیش‌نمایش پیوند شامل داده‌های اضافی مانند تعداد مواردی است که این عبارت دارد.

کنترول های سئو را اضافه کنید

این گزینه به شما امکان می دهد یک کنترل سئو (جعبه متا) را در پنجره ویرایشگر برچسب های محصول اضافه کنید. اینکه آیا شما باید از این گزینه استفاده کنید یا نه به نحوه ساختار وب سایت خود بستگی دارد.

داده های قطعه را حذف کنید

این گزینه به شما امکان می دهد داده های Schema را از صفحات برچسب محصول خود نگه دارید یا حذف کنید. مجدداً فعال یا غیرفعال کردن این گزینه به نحوه ساختار وب سایت و صفحاتی که می خواهید در نتایج جستجو ظاهر شوند بستگی دارد. اگر صفحات آرشیو تگ محصول را روی no-index تنظیم کرده اید، می توانید ترجیح دهید داده های Schema خود را نیز حذف کنید.

پیش‌فرض تصویر کوچک واترمارک رنک مث PRO

می‌توانید واترمارک پیش‌فرض را به‌عنوان نماد Play، نماد GIF یا هر واترمارک سفارشی‌ای که ایجاد کرده‌اید انتخاب کنید. اگر نمی‌خواهید از تنظیمات استفاده کنید، می‌توانید آن را خاموش کنید.

این همه گزینه های موجود با بخش آرشیو برچسب محصول را پوشش می دهد.

مقوله‌های مکان‌های RM رنک مث پرو

بخش دسته‌های مکان‌های RM شامل تمام عناوین و تنظیمات متا برای آرشیو دسته‌بندی مکان‌های RM شما می‌شود. همانطور که حدس زده اید، این بخش بخشی از سئوی محلی شما است و تنها در صورتی در دسترس خواهد بود که استفاده از مکان های متعدد را در قسمت رنک مث بخش عنوان و متا سپس در قسمت سئو لوکال را فعال کرده باشید .

آرشیو عناوین دسته بندی مکان های RM رنک مث  PRO

این گزینه به شما امکان می دهد یک الگو برای عناوین آرشیوهای دسته مکان های RM خود ایجاد کنید. یک الگوی نمونه باید از قبل برای شما در دسترس باشد، همراه با یک پیش نمایش در زیر تنظیمات.می توانید قالب عنوان را با تعداد متغیرهای موجود سفارشی کنید. برای دیدن همه متغیرها، روی منوی کشویی در گوشه سمت راست ناحیه متن کلیک کنید.

می توانید اسکرول کنید و همه متغیرهای موجود را ببینید، یا فقط کلمات کلیدی را برای فیلتر کردن متغیرها تایپ کنید. همانطور که هر گونه تغییری ایجاد می کنید، پیش نمایش بی درنگ نیز به صورت بلادرنگ به روز می شود.

باید بدانید که در حالی که متغیرهای زیادی برای انتخاب وجود دارد، برخی از متغیرها فقط برای صفحات خاصی پشتیبانی می شوند. برای هر متغیری که الزامات خاصی دارد، یک اعلان کوچک در کنار آن اضافه شده است.

توضیحات آرشیو دسته بندی مکان های RM رنک مث PRO

این گزینه به شما امکان می دهد الگویی برای ایجاد توضیحات متا برای صفحات آرشیو دسته بندی RM Locations ایجاد کنید. می‌توانید با استفاده از متغیرهایی شبیه به عناوین بایگانی دسته مکان‌های RM، یک الگوی ثابت ایجاد کنید یا یک قالب پویا ایجاد کنید.

آرشیو دسته بندی مکان های RM Robots Meta رنک مث PRO

این گزینه به شما امکان می دهد صفحات آرشیو دسته Robots Meta for RM Locations را سفارشی کنید. می‌توانید تنظیمات پیش‌فرض را برای استفاده از تنظیمات متا Global Robots بگذارید یا آنها را روی تنظیمات سفارشی تنظیم کنید.

مکان‌های RM Robots Meta Custom Settings بایگانی دسته‌بندی رنک مث PRO

اگر تنظیمات سفارشی را انتخاب کنید، مجموعه دیگری از گزینه ها در زیر آن ظاهر می شود که به شما امکان می دهد Robots Meta خاص را انتخاب کنید. گزینه های مختلف Robots Meta به عنوان چک باکس ظاهر می شوند و موارد انتخاب شده در بایگانی دسته مکان های RM اعمال می شوند.

آرشیوهای دسته بندی مکان های RM Advanced Robots Meta رنک مث PRO

اگر یک گزینه سفارشی را برای Robots Meta انتخاب کرده بودید، مجموعه‌ای از گزینه‌ها را نیز پیدا می‌کردید که به شما امکان می‌دهد Advanced Robots Meta را پیکربندی کنید، همانطور که در زیر نشان داده شده است. می‌توانید تنظیمات پیش‌فرض را ترک کنید یا مقادیر خود را برای کنترل نحوه نمایش قطعه صفحات بایگانی دسته‌بندی مکان‌های RM در نتایج جستجو تنظیم کنید.

Slack Enhanced Sharing

این گزینه به طور پیش‌فرض فعال است و هنگامی که یک عبارت را از طبقه‌بندی دسته‌بندی مکان‌های RM در Slack به اشتراک می‌گذارید، پیش‌نمایش پیوند شامل داده‌های اضافی مانند تعداد مواردی است که این عبارت دارد.

SEO Controls را در رنک مث پرو اضافه کنید

این گزینه به شما امکان می دهد جعبه متا سئو را برای دسته های مکان های RM فعال یا غیرفعال کنید. می‌توانید از Meta Box برای سفارشی کردن گزینه‌های سئو برای شرایط فردی در دسته‌های مکان‌های RM استفاده کنید.

Snippet Data را در رنک مث پرو حذف کنید

این گزینه به شما امکان می‌دهد داده‌های Snippet را از بایگانی‌های دسته‌بندی مکان‌های RM خود فعال یا غیرفعال کنید. اگر بایگانی‌های دسته‌بندی مکان‌های RM خود را روی no-index تنظیم کرده بودید، داده‌های Schema را حذف می‌کنید و همچنین آنها را در موتورهای جستجو نمایه نمی‌کنید.

پیشفرض تصویر بند انگشتی واترمارک در رنک مث پرو

می توانید واترمارک پیش فرض را به عنوان نماد Play یا نماد GIF انتخاب کنید. اگر نمی‌خواهید از تنظیمات استفاده کنید، می‌توانید آن را خاموش کنید. اگر واترمارک سفارشی ایجاد کرده بودید، آنها نیز در اینجا برای استفاده شما ظاهر می شوند.این همه تنظیمات در بخش دسته‌بندی مکان‌های RM را پوشش می‌دهد، بیایید بخش بعدی، گروه‌ها را بررسی کنیم.

گروه ها

این بخش شامل تمام عناوین و تنظیمات متا برای گروه های ایجاد شده با بادی پرس است. تنها در صورتی می‌توانید بخش گروه‌ها را ببینید که Buddy Press را روی وب‌سایت خود نصب کرده باشید.

اگر Buddy Press را روی وب‌سایت خود نصب کرده‌اید اما هنوز نمی‌توانید این بخش را ببینید، مطمئن شوید که ماژول Buddy Press را نیز در رنک مث سپس پیشخوان و بعد ماژول ها فعال کنید. در اینجا تمام تنظیمات موجود برای پیکربندی در بخش Buddy Press Groups وجود دارد.

عنوان گروه

این گزینه به شما امکان می دهد یک الگو برای عناوین صفحات گروه خود ایجاد کنید. شما می توانید یک قالب استاتیک ایجاد کنید یا یک قالب پویا با استفاده از متغیرها ایجاد کنید.

برای دیدن همه متغیرهایی که به آنها دسترسی دارید، روی دکمه کشویی در سمت راست بالای فیلد متن کلیک کنید. یک منوی کشویی ظاهر می شود که شامل تمام متغیرها می شود. می‌توانید برای دیدن همه متغیرها پیمایش کنید، یا با تایپ هر کاراکتر روی صفحه‌کلید، آن‌ها را فیلتر کنید. همانطور که هر گونه تغییری ایجاد می کنید، پیش نمایش زیر تنظیمات باید در زمان واقعی به روز شود.

توضیحات گروه

این گزینه به شما امکان می دهد یک الگو برای ایجاد توضیحات متا برای صفحات گروه ایجاد کنید. می‌توانید با استفاده از متغیرهایی مشابه عنوان گروه، یک الگوی ثابت ایجاد کنید یا یک قالب پویا ایجاد کنید.

گروه متا ربات

این گزینه به شما امکان می‌دهد که Robots Meta را برای صفحات بایگانی گروه سفارشی کنید. می‌توانید تنظیمات پیش‌فرض را برای استفاده از پیکربندی‌های Global Robots Meta بگذارید یا آنها را روی تنظیمات سفارشی تنظیم کنید.

تنظیمات سفارشی Meta Robots Group

اگر گزینه سفارشی را انتخاب کنید، مجموعه دیگری از گزینه ها در زیر آن ظاهر می شود که به شما امکان می دهد متا تگ های Robots خاص را انتخاب کنید. گزینه های مختلف Robots Meta به عنوان چک باکس ظاهر می شوند و گزینه های انتخاب شده در صفحات آرشیو گروه اعمال می شوند.

متای روبات های پیشرفته گروهی

اگر گزینه سفارشی را برای Robots Meta انتخاب کرده بودید، مانند شکل زیر مجموعه ای از گزینه ها را برای پیکربندی Advanced Robots Meta پیدا می کنید. می‌توانید تنظیمات پیش‌فرض را ترک کنید یا مقادیر خود را برای کنترل نحوه نمایش قطعه صفحات بایگانی گروه خود در نتایج جستجو تنظیم کنید.

ذخیره تنظیمات عناوین و متا در رنک مث

هنگامی که تغییراتی را در تنظیماتی که می‌خواهید حفظ کنید، ایجاد کردید، باید تنظیمات خود را ذخیره کنید. تنظیمات داخل رنک مث به صورت خودکار ذخیره نمی‌شوند و باید به صورت دستی آنها را ذخیره کنید تا اعمال شود.اگر بدون ذخیره تنظیمات خود از قسمت تنظیمات دور شوید، رنک مث نیز همین موضوع را به شما هشدار می دهد.

اگر روی ترک کلیک کنید، به مقصد خود خواهید رسید، اما تمام تغییرات از آخرین ذخیره شما از بین می رود و هیچ راهی برای بازگرداندن آنها وجود نخواهد داشت.این ویژگی در مواردی که فقط تنظیمات را بررسی می کنید و نمی خواهید تنظیمات را ذخیره کنید کاملاً مفید است. در این شرایط، فقط از قسمت تنظیمات خارج شوید، تغییرات شما ذخیره نخواهد شد.

برای ذخیره تنظیمات خود، روی دکمه «ذخیره تغییرات» که در پایین هر یک از تنظیمات در تنظیمات عنوان و متا وجود دارد، کلیک کنید.در عرض چند ثانیه، صفحه به روز می شود و تنظیمات شما ذخیره می شود. برای تایید به دنبال پیام تایید در بالای صفحه بگردید.

نکته مهم: هنگامی که تغییرات خود را ذخیره می کنید، تمام تنظیمات موجود شما برای همیشه بازنویسی می شوند و هیچ راهی برای بازگشت به نسخه قبلی تنظیمات بدون پشتیبان وجود ندارد. رنک مث یک گزینه تنظیمات پشتیبان درون ریزی و برون بری ارائه می دهد که باید قبل از ایجاد تغییرات در تنظیمات خود برای حفظ تنظیمات موجود خود از آن استفاده کنید.

 

ذخیره و بازنشانی تنظیمات عناوین و متا در رنک مث

 

بازنشانی تنظیمات در عناوین و متا رنک مث

ممکن است موارد زیادی وجود داشته باشد که بخواهید به تنظیمات پیش فرض در رنک مث برگردید. شاید فقط در حال آزمایش بودید، یا شاید می‌خواستید رتبه ریاضی را از ابتدا پیکربندی کنید.

برای پاسخگویی به این سناریوها، رنک مث دارای یک تابع بازنشانی داخلی است که رنک مث را به تنظیمات پیش‌فرض خود پیکربندی می‌کند. دکمه تنظیم مجدد تنظیمات در پایین هر صفحه تنظیمات وجود دارد. برای بازنشانی تنظیمات خود روی آن کلیک کنید.قبل از تنظیم مجدد واقعی، رنک مث به شما هشدار می دهد. اگر در مورد این مرحله مطمئن نیستید، توصیه می کنیم ابتدا از تنظیمات خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

اگر روی «OK» کلیک کنید، صفحه بازخوانی می‌شود و در عرض چند ثانیه، همه تنظیمات به حالت پیش‌فرض خود باز می‌گردند. همچنین باید یک پیام تأیید در بالای صفحه مشاهده کنید که تنظیم مجدد را تأیید می کند.

نکته مهم : فرآیند بازنشانی تنظیمات تنها یکی از بخش‌ها را بازنشانی نمی‌کند ، بلکه تمام بخش‌های عناوین سئو و بخش متا را بازنشانی می‌کند . این بدان معناست که هر تغییری که در هر یک از بخش ها ایجاد کرده اید از بین می رود و با تنظیمات پیش فرض جایگزین می شود. با احتیاط ادامه دهید و فقط در صورتی که بدانید دارید چه کار می کنید.

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا بهترین تجربه را به شما ارائه دهیم. خط مشی کوکی