بازگشت

تایید سایت در گوگل با رنک مث | بروزرسانی 1401

در این قسمت تایید سایت در گوگل با رنک مث و سپس راه اندازی این افزونه را انجام میدهیم .این پلاگین شامل گزینه Webmaster Tools است که به شما امکان می دهد وب سایت خود را با ابزارهای وب مستر شخص ثالث مختلف مانند Google Search Console، Bing، Baidu، Yandex، Pinterest و Norton تایید کنید.می توانید ابزارهای وب مستر را در پیشخوان وردپرس > رنک مث > تنظیمات عمومی > ابزار وب مستر پیدا کنید.

همچنین این افزونه می‌تواند به طور خودکار یک ویژگی سرچ کنسول را برای وب‌سایت شما ایجاد و تایید کند، و در این آموزش، ما راه‌های مختلفی را که می‌توانید با استفاده از این پلاگین وب‌سایت خود را در گوگل تایید کنید ، بررسی می‌کنیم.

چگونه وب سایت خود را به کنسول جستجوی گوگل اضافه کنیم؟

اول از همه، شما باید یک حساب Google Search Console داشته باشید. اگر یکی ندارید، برای شروع باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. پس از ایجاد حساب کاربری، مراحل زیر را دنبال کنید:

کنسول جستجو را باز کنید

سپس به کنسول جستجوی گوگل بروید . وارد شوید یا روی «شروع کن» کلیک کنید.روی Start Now کلیک کنید.

کنسول جستوجوی گوگل
گوگل سرچ کنسول

Add Property را انتخاب کنید

روی “افزودن ویژگی” واقع در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.

افزودن ویژگی در گوگل سرچ کنسول

 

نوع سایت را انتخاب کنید

ادرس وب سایتی را که می خواهید به ان متصل شوید را با فرمت صحیح وارد کنید و روی Continue کلیک کنید .

انتخاب نوع سایت در کنسول جستوجوی گوگل
نوع سایت

روش تأیید را انتخاب کنید

مالکیت را از طریق یکی از روش های تایید انتخاب کنید. ما از روش تایید تگ HTML استفاده خواهیم کرد زیرا فقط باید کد مجوز را در این پلاگین قرار دهیم. متا تگ را برای چسباندن در وب سایت خود کپی کنید.

تنظیمات Webmaster Tools را در رنک مث باز کنید

اکنون به Rank Math > General Settings > Webmaster Tools بروید و سپس کد کپی شده را در قسمت سرچ کنسول قرار دهید.


ابزار های وبمستر

تغییرات را ذخیره و تایید کنید

روی Save Changes کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند. اکنون در کنسول جستجو برگردید و سپس بر روی تایید کلیک کنید .دقت کنید که در صورتی که گوگل نتواند سایت شما را با این روش تایید کند، کش وب سایت خود را پاک کرده و یک بار دیگر سعی کنید وب سایت خود را تایید کنید.

چگونه به طور خودکار وب سایت خود را در کنسول جستجوی گوگل تایید کنیم؟

روش فوق شامل فرایند ایجاد دستی یک ویژگی برای وب سایت شما در کنسول جستجو و سپس تایید وب سایت شما می باشد. این افزونه شامل یک ویژگی است که می تواند به طور خودکار یک ویژگی برای وب سایت شما در کنسول جستجو ایجاد و تایید کند.

ماژول انالیتیکس را فعال کنید

برای شروع، ابتدا مطمئن شوید که ماژول انالیتیکس در رنک مث را با رفتن به Rank Math > Dashboard > Modules فعال است، اگر قبلا فعال نشده است، سپس می توانید ماژول Analytics را فعال کنید.

فعال کردن ماژول انالیتیکس
ماژول انالیتیکس

تنظیمات Analytics را باز کنید

به بخش رنک مث رفته و قسمت تنظیمات عمومی و بعد به قسمت انالیتیکس بروید.

تب انالیتیکس در منو تنظیمات عموی رنک مث
تنظیمات عمومی انالیتیکس

حساب Google را وصل کنید

در تنظیمات Analytics، اگر قبلا وب سایت خود را به یک حساب متصل نکرده اید، از شما خواسته می شود که به یک حساب گوگل متصل شوید. روی دکمه Connect Google Services کلیک کنید.دقت کنید اگر یک حساب از این پلاگین رایگان را ایجاد نکرده‌اید، قبل از اتصال وب‌سایت خود به خدمات حساب گوگل، از شما خواسته می‌شود که یکی ایجاد کنید.در صفحه بعد، دسترسی به مجوزهایی را که این افزونه درخواست کرده است انتخاب کنید و سپس Continue را کلیک کنید.

ویژگی را انتخاب کنید

اکنون که وب سایت شما به یک حساب گوگل متصل شده است و به تنظیمات انالیتیکس هدایت می شوید. در گزینه سرچ کنسول خواهید دید که این پلاگین قبلا یک ویژگی برای وب سایت شما ایجاد کرده است و ویژگی را از لیست کشویی Site انتخاب کرده است.دقت کنید که کاربران رنک مث پرو این گزینه را خواهند داشت که کشور را در قسمت سرچ کنسول انتخاب کنند. به‌طور پیش‌فرض، به‌صورت جهانی نمایش داده می‌شود ، اما می‌توانید روی فهرست کشویی کلیک کنید و کشور خاصی را برای بازیابی داده‌های مربوطه در Rank Math’s Analytics انتخاب کنید.

ذخیره تغییرات

اکنون به پایین صفحه بروید و سپس روی Save Changes یا همان ذخیره تغییرات کلیک کنید .اکنون وب سایت خود را به کنسول جستجو متصل کرده اید! اکنون که وب سایت خود را تایید و پیوند داده اید، می توانید ادامه دهید و نقشه سایت خود را ارسال کنید.

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا بهترین تجربه را به شما ارائه دهیم. خط مشی کوکی