بازگشت

اموزش وردپرس- پیشخوان | بروزرسانی 1401

هنگامی که وارد سیستم مدیریت محتوا وردپرس میشویم اولین گزینه ، پیشخوان یا همان داشبورد میباشد که به عنوان یک بخش مدیریتی تولید محتوا شناخته میشود . پیشخوان صفحات مدیریتی ای میباشد که میتوان در ان از هر صفحه برای ساختن و تکمیل کردن یک سایت استفاده کرد.

با کلیک کردن بر روی پیشخوان، گزینه با نام های خانه و بروزرسانی ها نشان داده میشود که هرکدام خدمات خاصی را ارائه میدهند که در محتوای زیر برای شما توضیح داده میشود.البته دقت داشته باشید که این پنل فقط شامل این صفحه نمیباشد و بسیار گسترده تر است که نمای کلی از امکانات مدیریتی محتوای وردپرس را شامل میشود که به طور کامل و مجزا هر پخش توضیح داده میشود.

منو خانه در پنل مدریتی وردپرس

در صفحه خانه جعبه هایی مجزا را میبینید که هر کدام به طور مجزا کارایی را به ما ارائه میدهند که همه ی این جعبه ها در این قسمت برای شما توضیح داده شده است که میتوانید ان ها را کشیده و جابه جا کرده و بر اساس چیدمان دلخواه خود ان ها را قرار دهید ،حال بهتر است به اموزش و توضیح هر کدام از جعبه های این قسمت برویم .

بخش پیش نویس سریع بسیار مورد توجه کاربران قرار دارد ، به این صورت که میتوانید عنوان اصلی خود را قرار داده و محتوایی که در ذهن خو دارید را به شکل خلاصه در این قسمت محتوای ان بنویسید و ذخیره پیش نویش را کلیک کنید تا در صورت بازگشت ایده و عنوان محتوای خود را به فراموشی نسپارید و دقت داشته باشید که برای عنوان و تولید متحوای متنی امکان استفاده از این جعبه کارامد نیست و این جعبه برای یاداوری به شما معرفی شده.

جعبه ای به نام وضعیت سلامت سایت در کنار بقیه جعبه های ذکر شده در قسمت خانه پیشخوان قرار دارد که به طور کلی روند بهبود و مشکلات سایت شما را بررسی میکند . همچنین به شما اطلاع میدهد روند سایت شما چگونه است و چه چیزی را باید برسی کنید تا سایت شما بهینه تر شود.در واقع یک میزان از خوب بودن یا بد بودن سایت شما را قرار میدهد که در هر حال بتوانید شاهد این روند باشید و در صورت اصلاح ان را مورد بازرسی قرار داده تا سایت شما افت نکند و همیشه در حال ارتقای سایت خود باشید.

قسمت در یک نگاه، جعبه ایست در بخش خانه پیشخوان که برای دید کلی به تعداد نوشته ها و برگه های شما میباشد که در ان تعداد دیدگاه ها و رسیدگی به ان را نیز ، قرار داده است که با کلیک کردن بر ان به راحتی نوشته ها برگه ها و دیدگاها و تعداد دیدگاه هایی که در حالت رسیدگی هست را ببینید و مورد بررسی قرار دهید.

در قسمت اخر به بخشی با نام فعالیت اشنا میشویم که عنوان نوشته ها را با ذکر تاریخ قرار داده است.در قسمتی دیگر از این صفحه جعبه ای با نام اخبار و رویدادها مواجه میشویم که در ان میتوانید مکان موقعیت خود را وارد کرده و از رویداد های نزدیک به خودتان اطلاع پیدا کنید و همچنین شما به عنوان یک کاربر میتوانید یک رودیداد وردپرسی را برنامه ریزی کنید ، علاوه بر این در نوار پایین جعبه اخبار و رویدادهای وردپرس ، وارد وردکمپ هاو همایش ها میشوید و با شرکت در ان از اخبار و اطلاعات به روز وردپرس مطلع میشوید.

منو پیشخوان بخش خانه در پنل وردپرس

 

منو بروزرسانی ها در پنل وردپرس

در قسمت دوم پیشخوان گزینه ای به نام بروزرسانی را ببینید و زمانی که روی این بخش کلیک کرده و وارد ان میشوید اطلاعات مربوط به ، به روزرسانی ها را پیدا کنید و به روز رسانی هارا به صورت خودکار انجام دهید این به روزرسانی ها شامل بروزرسانی های افزونه ها و پوسته ها میباشد. به روزرسانی افزونه ها و پوسته ها میتواند هم به جمعی باشد هم به صورت انتخابی افروزنه یا پوسته مورد نظر خود را به روزرسانی کنید.توجه داشته باشید هر تغییری در پرونده پوسته ها ایجاد کنید به طور کامل تغییر میکند پس برای حل این مشکل حتما از زیرپوسته ها استفاده کنید.

در قسمت به روز رسانی ها در واقع ،هر به روز رسانی که پیشنهاد میشود را میتوانید انجام دهید به طور مثال افزونه ووکامرس را تمایل به به روزرسانی دارید را انتخاب نموده سپس بر روی کلید بروزرسانی افزونه ها کلیک کرده تا افزونه بروزرسانی خود را انجام دهد اما اگر حالت خودکار به روز رسانی را تایید کنید هر افزونه در زمان بروزرسانی جدید خود را اپدیت کرده و منابع جدید را به صورت اخباری اعلام میکند که شما میتوانید از ان استفاده کنید.

اما این کار فقط برای افزونه ها مفید میباشد همان طور که کمی پیشتر گفتیم اگر یک پوسته را به روزرسانی کنید کل پوسته ایجاد شده از بین می رود و پوسته جدید اپدیت میشود برای جلوگیری از این اتفاق ابتدا از قسمت تغییرات زیرپوسته را کلیک کرده و تغییرات را اعمال کرده سپس پوسته را به روز رسانی کنید.

منو پیشخوان بخش بروزرسانی در پنل وردپرس

 

خلاصه مقاله

به طور مختصر درباره خانه میتوان گفت خلاصه ای از دفترچه ای کوچک میباشد که اخبار و اطلاعات و همچنین ایده ها را به یادمان می اورد و در قسمت به روز رسانی با انجام اپدیت افزونه و پوسته های خود میتوانیم به ارتقای سایت خود کمک کنیم. پیشنهاد میشود که در قسمت خانه فعالیت خاصی درباره سلامت سایت و همچنین از پیش نویش سریع استفاده نشود زیرا خیلی از امکاناتی در بخش اصلی این دو گزینه میشد استفاده کرد در بخش خانه موجود نمی باشد.

توصیه میشود قبل از به روز رسانی کردن افزونه ها و پوسته های از قبل نسخه جدیدی که تولید شده است را مطالعه کنید و از ارتقا های جدید ان اطلاعات کسب کنید تا اگر ارتقا و به روز رسانی جدید برای شما مفید نبود ان را به روزرسانی نکنید.این بخش از اموزش ما به پایان رسید و در ادامه بخش های بعدی این پنل مدیریتی از جمله نوشته ها ، رسانه ها و….قرار دارد که میتوانید ان ها را مطالعه کنید .امیدواریم این بخش از اموزش وردپس مورد توجه و استفاده شما قرار گیرد.

مدیریت وب سایت
http://firstdata.ir

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا بهترین تجربه را به شما ارائه دهیم. خط مشی کوکی