بازگشت

اموزش وردپرس-رسانه | بروزرسانی 1401

رسانه ها در وردپرس از اهمیت زیادی برخودار میباشد چرا که هر کدام از ما وقتی وارد یک سایت میشویم عکس ها و ویدیو ها و همچنین صدا یا پادکست ها توجه مان را به خود جلب میکند.رسانه بخش تاثیر گذاری است که با بارگذاری ان در سایت خود تا حدود زیادی سایت ما بهینه شده و علاوه بر کاربران گوگل نیز به ان توجه میکند اما خیلی از قوانین ان را باید رعایت کنید تا سایت شما بدرخشد.

دقت کنید اگر محتوای متنی سایت شما بسیار طولانی و بدون عکس ویدئو یا پادکست باشد کاربر بسیار دلسرد شده و طبق خیلی از امار ها هشتاد درصد افراد سایت شما را ترک میکنند که این ترک کردن باعث میشود Bounce rate یا همان نرخ پرش شما بالا رفته و سئو ساعت شما پایین رفته و سایت افت گسترده ای کند.

رسانه ها حکم نوشیدنی انرژی زا بعد از یک کار پر مشغله یباشد که کاربر با دیدن ان تمایل نیز به خواندن ادامه مطلب را نیز دارد. بسیارس از کاربران در سایت شما مدت زمانی را میگذارند اما زمانی که سایت شما را ترک میکنند باید احساس خوبی به سایت شما داشته باشند تا دلیلی برای بازگشت خود در سایت شما داشته باشند.مدیریت رسانه ها در قسمت پیشخوان وردپرس بسیار اهمیت دارد پس ان را دست کم نگرفته و فراموش نکنید.

اهمیت رسانه ها را به طور مثال با یک افزونه توضیح میدهیم ، زمانی که شما متن محتوا خود را مینویسید افزونه ای مانند رنک مث که برای سئو کردن شما است به شما بابت رعایت هر قانون امتیاز میدهد حال فرض کنید محتوا خود را نوشته اید و هیچ عکس یا متنی را در ان بارگذاری نکرده اید امتیازی که رنک مث برای شما در نظر میگیرد کمتر از زمانی میباشد که شما عکس یا ویدئویی را در محتوا خود بارگذاری میکنید است ، حال متوجه میشوید که رسانه ها تاثیر بسزایی در سئو سایت شما دارد.

بیایید کمی بیشتر در تاثیر رسانه ها در سئو سایت شما توضیح دهیم. سئو سایت در واقع بهینه کردن سایت برای موتور های جستوجو یا همان گوگل می باشد که با جذب کردن گوگل میتوانید امتیاز و رتبه خود را در گوگل برده و یکی از سایت های برتر گوگل باشد همان طور که در قبل نیز گفتیم با بارگذاری عکس و فیلم یا پادکست سئو شما تا حد خوبی بالاتر امده و کاربر هر چه ویدئو های سایت شما را ببیند و ترغیب شود بقیه ویدئو یا عکس های مرتبط در سایت شما را نیز نگاه کرده است.

گوگل از رفتار کاربر شما که ویدئو ها و عکس ها را میبیند متوجه این موضوع میشود که سایت شما جذاب است و به شما امتیاز میدهد و سایت شما با جذب کردن گوگل و کاربر در صفحه اول SERP یا همان صفحه اول گوگل بالا می اید و باید بگوییم که سایت شما یکی از سایت هایی چشم گیری میشود که ارزوی هر کاربر سایت ساز وردپرس میباشد. به طور کل از اهمیت رسانه غافل نشوید.

رسانه در پیشخوان وردپرس از دو بخش کتابخانه و Add New ساخته شده است. به طور کوتاهی در این متن توضیح داده میشود کتابخانه و Add New چیستند و در بخشی به طور مفصل توضیحی درباره هر دو گزینه میدهیم.کتابخانه بخشی است که شما یتوانید در سایت خود ویدئو عکس و پادکست خود را بار گزاری کنید که نحوه بار گزاری ان را در بخش کتابخانه در رسانه توضیح میدهیم.گزینه Add New همان طور که از اسم ان پیداست اضافه کرد بخش جدید یا همان اضافه کردن فایل های رسانه به بخش کتابخانه میباشد.

منو کتابخانه رسانه در پنل وردپرس

در صفحه کتابخانه در قسمت رسانه های پیشخوان وارد ان میشوید و صفحه ای را میبینید که در ابتدا کادر همه رسانه ای را میبینید که با کلیک کردن برای ان همه موارد رسانه ای ، تصویرها، تصویر ها ، ویدئو و مستندات و صفحه های گسترده،بایگانی و پیوست نشده ها و رسانه های من را در زیر مجموعه ان میبینید.

با کلیک کردن بر روی همه موارد رسانه ها را که شامل فایل های شما میباشد را میبینید و در قسمت تصویر ها ، همه تصاویر دسکتاپ خود را در ان میبینید و همچنین همه موارد دیگر که نام برده شد را با کلیک کردن بر روی ان به طور جدا و مجزا برای شما به نمایش در میاید و با کلیک کردن بر روی هر عکس یا ویدئو صفحه برای شما به نمایش در می اید که شما عکس مورد نظر را بزرگ شده میبینید .

در قسمت چپ صفحه در کنار عکس مستندات عکس و اطلاعات از جمله اندازه پرونده و ابعاد عکس را گذاشته است دقت کنید اگر این عکس یا به طور مثال ویدئو در یکی از محتوا شما استفاده شده باشد را به گونه ای نشان میدهد که تاریخ بارگذاری ان و بارگذاری شده توسط کاربر ورد پرس را با نام او نمایش میدهد همچنین نام پرونده که به طور مثال یک اسکرین شات است را هم به شما نشان میدهد.

در زیر همه این اطلاعات باکس هایی با نام متن جایگزین ، عنوان ، توضیح مختصر و توضیح را قرار دارد و در اخر نشانی پرونده و کپی نشانی اینترنتی در کلیپ بورد را در گزینه ای مجزا به رنگ ابی قرار داد.متن جایگزین که باکس مجزا خود را دارد بخشی است که شما تصویر یا ویدئوبه شکلی شرح دهید که کاربر در صورت باز نشدن ان نیز بتواند متن شما را بخواند و گوگل بداند تصویر یا ویدئو شما در رابطه با چه چیزی است.اما دقت کنید اگر عکسی که انتخاب کرده اید کامل برای زینت محتوا شما قرار دارد را نمیخواهد متن جایگزین را پر کنید.

در کادر بعدی عنوان شما قرار دارد که نشان میدهد این عکس به مثال اسکرین شات است یا از منبعی ان را دانلود کرده اید و به طور خلاصه اسم عکس شما را نشان میدهد که با این عنوان در دسکتاپ خود ذخیره شده است.توضیح مختصر متنی است که شما در این کادر را میخواهید در رابطه با عکس را قرار میدهید و اگر نیازمند یک متن مجزا و کامل تری درباره عکس یا ویدئو خود هستید میتوانید ان را در قسمت توضیه و کادر مجزا ان بنویسید .

در قسمت اخر مثتسنی کردن این پیوست از نقشه سایت اگر میخواهید تیک زده و ان را جدا میکنید تا در نقشه سایت شما جدا شود. سه گزینه دیگر با نام ها ینمایش صفحه پیوست که عکس یا ویدئو را بر روی صفحه اصلی که مخواهید قرار بدهید میگذارد و میتوانید جلوه های ان را بررسی کنید.ویرایش جزئیات بیشتر که گزینه بعدی میباشد که جزئیات بیشتری از عکس یا ویدئو قرار داده که به صورت صفحه کامل میتوانید ان را مشاهده و هر گزینه از جمله سایز عکس خود را در ان تغییر دهید.

در قسمت بعدی که در کنار دو بخش نمایش صفحه پیوست و ویرایش جزئیات بیشتر قرار را میتوانید ببینید که با رنگ قرمز حذف برای همیشه نام دارد که به طور کامل میتوانید عکس ویدئو یا حتی پادکست را پاک کنید.در قسمت زیرین عکسی یا ویدئویی که قرار دادیه اید وایرایش عکس یا ویدئو و… را به بسته به ان که تویر یا ویدئو یا پادکست قرار داده است و شما میتوانید ان را ویرایش کنید.

با کلیک کردن بر روی به طور مثال ویرایش عکس صفحه ای برای شما قرار میگیرد که میتوانید با بخش برش قسمت هایی دور عکس را کات کرده یا کادر خود را کوچکتر و به دلخواه قسمتی را برش دهید.در قسمت کنار برش چرخش به چپ قرار دارد که عکس را به طرف چپ چرخوانده و به طور کامل بچرخوانید ، در قسمت چرخش به راست نیز عکس از جهت سمت راست با هر کلیک چرخیده و شما میتوانید هر حالتی که مد نظر دارید را قرار دهید.

در کنار گزینه های چرخش به راست وچپ گزینه های وارونگی عمودی و وارونگی افقی هست که با دو این عکس را به صورت افقی یا عمودی میتوانید ویرایش کنید.در سمت چپ این صفحه مقیاس تصویر که شامل اندازه اصلی عکس هست را قرار داده و ابعاد تازه را میتوانید در قسمت ابعاد تازه وارد کرده و گزینه مقیاس را بزنید.

در بخش بعدی یعنی قاب بری نسبت ابعاد خود را متوانید وارد کرده و در قسمت گزینش ابعاد دلخواه را وارد کرده تا قالب تصویر با تغییر ابعاد ویرایش شود.همین طور قسمتی با نام تصویر در صفحه سایت شما قرار دارد که شما میتوانید ان را بر روی حالت بند انگشتی ، تمام اندازه های تصویر و تمام اندازه ها که شامل میانه و بزرگ به جز بند انگشتی را انتخاب کنید و در پایان ذخیره را بزنید.

دقت کنید که در صفحه اصلی کتابخانه میتوانید همه تاریخ را کلیک گرده و با زدن تاریخ مورد نظر عکس یا ویدئو های همان تاریخ را مشاهده کنید و گزینه انتخاب دسته جمعی را که کلیک کنید چندین رسانه را میتوانید انتخاب کنید و اگر عکسی را پیدا نمیکنید میتوانید در قسمت جستوجو نام یا همان عنوان عکس را وارد کنید و ان را جستوجو کنید.

منو رسانه در پنل وردپرس

منو افزودن جدید رسانه در پنل وردپرس

در این قسمت همانطور که اسم ان مشخص است میتوانید رسانه ای جدید را وارد کنید به طوری که با کلیک کرد ان صفحه ای پدید می اید که در ان نوشته شده برای بار گزاری ، پرونده ها را بکشید یا گزینه پرونده را کلیک کرده و فایل یا عکس یا …خود را انتخاب کرده و ان را بارگذاری میکنید.دقت کنید که میتوانید در متن بارگذاری مرورگر از مرورگر استفاده کرده و فایل خود که شامل عکس ویدئو و… است را وارد این قسمت کنید و حداکثر اندازه پرونده ای را که میخواهید بارگذاری کنید باید 80 مگابایت باشد.

منو افزودن جدید رسانه در پنل وردپرس

امیدواریم این بخش از اموزش های پنل مدیریتی وردپرس برایتان کارامد بوده باشد ،شما میتوانید بخش بعدی اموزش وردپرس یعنی برگه ها را نیز مطالعه کنید.

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا بهترین تجربه را به شما ارائه دهیم. خط مشی کوکی