بازگشت

اموزش وردپرس-برگه ها | بروزرسانی 1401

برگه یا صفحات ایستا در بخش پیشخوان وردپرس امکانتی در اختیار ما قرار میدهد از جمله برگه های تماس با ما تبلیغات و درباره ماو…این موارد لازم نسیت به صورت نوشته ایجاد شوند و در قسمت برگه ها میتوان موارد اینگونه را انجام داد و اپشن های سایت خود را بلاتر ببریم.هر سایتی نیاز به صفحه ای همچون صفحه تماس با ما یا درباره ما دارد تا اطلاعات و ارتباط را با کابران سایت برقرار کند.

تفاوتی که با نوشته ها دارد بسیار است و میتوان به این مورد اشاره کرد که قابلیت های دسته بندی و برچسب را لازم ندارد و به تنهایی میتواند ثبت شود این قسمت از پیشخوان ورد پرس به ندرت لازم به تغییر میباشد مگر در بخش تبلیغات همچنین از برگه ها برای ثبت اطلاعات کاربر به صورت فرم هم نیز استفاده میشود.

یکی از علت هایی که شما نیاز ندارید در برگه ها از دسته بندی و برچسب استفاده کنید این میباشد که شما درباره موضوعات متنوعی قرار نیست متن بنویسید و فقط فرم تماس و درباره ما… را لازم است در ان قرار دهید.دقت داشته باشید که محتوای برگه ها را نمیتوانید در ار اس اس سایت خود ایجاد کنید و اگر کاربری قصد دیدن برگه ها را دارد میتواند به سایت رفته و با لینک برگه ها اخرین تغییرات را مشاهده کند.

لازم است که بگوییم بعد از تولید برگه ها توسط کاربر باید از طریق فهرست ها در پشخوان یا ابزارک ها لینک ایجاد کند و برگه های مد نظر خود را در سایت قرار دهد.مورد دیگری که میتوانید با برگه ها ایجاد کنید این میباشد که صفحه نقشه گول را نیز برای وب سایت خود بارگذاری کنید.

منو همه برگه ها در پنل وردپرس

با کلیک کردن روی همه برگه در قسمت برگه پیشخوان وردپرس صفحه ای ایجاد میشود که میتوانید برگه هایی را که ایجاد شده را ببینید که هر کدام در کادر مشخص خود با عنوان خود اسم نویسنده و نظرات ، تاریخ انتشار و جزئیات سئو ان را مشاهده کنید.در قسمت عنوان میتوانید عنوانی را که به طور مثال عنوان درباره ما را مشاهده کنید که نویسنده ان را معرفی کرده و تاریخ انتشار این برگه را دقیق ذکر کرده و جزئیاتی از کلمه کلیدی که بخشی از خود عنوان را هست و طرحواره و پیوند ها را نیز ببینید.

زمانی که موس خود را بر روی هر کادر به طور مثال کادر برگه تماس با قرار میدهید میتوانید زیر همین عنوان گزینه ویرایش و ویرایش سریع، زباله دان و نمایش را مشاهده کنید که به طور کامل هر کدام از ان ها را برای شما توضیح خواهیم داد.

زمانی که کلمه ویرایش را در زیر عنوان میبینید را کلیک کنید صفحه ای برای شما باز میشود که میتوانید عنوان خود را ببینید و توضیحات وارد شده را میتوانید ویرایش کنید. در قسمت چپ صفحه خود دو گزینه برگه و بلوک یا همان پاراگراف هست را انتخاب کنید تا تنظیمات لازم را درباره هر کدام از این دو مورد انجام دهید.

درقسمت برگه گزینه ای وجود دارد که با نام قابل مشاهده بودن است شما میتوانید برای عده ای خاص یا همه افراد ان را قابل مشاهده کنید سپس زمان انتشار که شامل تاریخ و ساعت انتشار برگه شما میباشد را ببینید بعد از ان اسم نویسنده و انتقال به زباله دان را میتوان دید .

سپس در قسمت چپ بعد از همه موارد گفته شده میتوانید تصویر شاخص را وارد کرده که پس زمینه ای کم رنگ از ان را در بالای صفحه برگه در سایت خود ببینید و در قسمت بعدی به نام گفتوگو کلیک پذیرفتن دیدگاه را بزنید تا نظرات و پیشنهادات و نقد های کاربران را برای شما نشان دهد.

حال به قسمت ویژگی های برگه میرسیم که میتوانیم با وارد کردن برگه مادر ، برگه اصلی را که در وب سایت خود باشد را با برگه های زیر مجموعه ان سازمان دهی و به ترتیب ان ها را وارد کنید.در مجموع این صفحه یعنی صفحه ویرایش که در زیر عنوان در قسمت برگه میباشد با افزونه های کمک کننده مدیریت کرده و با هر ویرایش ان را بروزرسانی کنیم.

در قسمت این صفحه نیز میتوانید برگه را به به حالت تغییر پیش نویس دراورید و حتی ان را میتوانید به صورت پیش نمایش دراورید تا شکل ظاهری ان را در بستر شبیه وبسایت خود ببینید .دقت کنید که در قسمت چپ این صفحه با توجه به افزونه ای که برای برگه خود نصب کرده اید گزینه های مختلفی را نیز بررسی میکند.

حال دوباره به قسمت همه برگه ها رفته و به جز ویرایش که در زیر عنوان قرا دارد سه گزینه دیگر با ویرایش سریع و زباله دان اشنا میشویم که ابتدا میتوانیم با ویرایش سریع برگه ایجاد شده را سریعا ویرایش کرد و وارد تمام جزئیات برگه نشویم. در قسمت زباله دان برگه خود را به طور کامل حذف کرده و در قسمت سوم یعنی نمایش ان را به طور کامل مشاهده کنیم که به چه صورت بر روی سایت ما قرار میگیرد.

در قسمت بالای صفحه در همه برگه ها کارهای دسته جمعی یا همان گروهی را مدیریت کرد و با زدن گزینه اجرا کارهای دسته جمعی را برای ایجاد برگه ساخت.در کنار این قسمت بخشی با همه تاریخ ها قرار دارد که برگه ها را بر اساس تاریخ های انتشار ان دسته بندی کرده و در کنار ان اسم افزونه ای را که برای ویرایش برگه استفاده میکنید را مشاهده میکنید که با کلیک بر ان میتوانید افزونه دیگر را مشاهده کنید.

در این قسمت در سمت چپ جستجو برگه ها را با وارد کردن عنوان برگه ان را پیدا کنید و در قسمت بالای این صفحه در کنار بخش پر رنگ برگه ها افزودن برگه جدید را میبینید که در بخش دیگر به نام افزودن جدید برای افزودن برگه در پیشخوان وردپرس ان را نیز کاملا توضیح میدهیم.

منو برگه ها در پنل وردپرس

منو افزودن جدید در پنل وردپرس

همان طور که از اسم این قسمت پیداست شما میتوانید با کلیک کردن بر روی ان صفحه ای را شبیه صفحه افزودن نوشته ها ببینید با این تفاوت که نوشته ها دارای برچسب و دسته بندی هستند اما برگه ها نیازی به این قسمت ندارند.که در ابتدا میتوانید عنوان را اضافه کنید و در زیر ان پاراگراف ها را نیز بنویسید.

علامت به علاوه ای که در تصویر میبینید نیز میتوانید نقل قول ها تیتر ها و فهرست و پاراگراف و تصویر ها را وارد کنید.در قسمت سمت چپ نیز همان توضیحاتی که در قسمت بالا برای ویرایش برگه ها دادیم در این بخش نیز صدق کرده و تماما شبیه به هم هستند که با وارد کردن ان ها و انتخاب افزونه مورد نظر برای بهینه سازی میتوانید برگه جدید را به طور کامل نوشته و در سایت خود قرار دهید.

منو افزودن جدید برگه در پنل وردپرس

این بخش از اموزش های وردپرس نیز به پایان رسید امیدواریم که این اموزش برایتان کارامد بوده باشد.حال میتوانید به قسمت بعدی اموش وردپرس یعنی دیدگاه ها بروید و از ان بهرمند شوید.

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا بهترین تجربه را به شما ارائه دهیم. خط مشی کوکی