بازگشت

امتیاز 100/100 سئو با ازمون های رنک مث | بروزسانی 1401

در قسمت امتیار 100/100 سئو با ازمون های رنک مث به شما نشان دهیم که چگونه می توانید از تجزیه و تحلیل محتوای رنک مث برای بهینه سازی پست های خود استفاده کنید، در ازمون ها امتیاز 100 در 100 را کسب کنید و مقالات خود را طوری تنظیم کنید که بیشترین بازدید را از موتورهای جستجو دریافت کنید.

هنگامی که یک پست جدید ایجاد می کنید، یکی از اهداف شما مشخصا جذب ترافیک برای پست خود است و ویژگی های تجزیه و تحلیل محتوا و بهینه سازی رنک مث برای رسیدن به این هدف طراحی شده است.

با هر پستی که ایجاد می کنید، رنک مث به شما کمک می کند تا با ارائه توصیه های استراتژیک بر اساس محتوای خود، پست خود را برای دریافت حداکثر ترافیک بهینه سازی کنید . اگر تمام توصیه ها را رعایت کنید، پست شما از نظر محتوایی کاملا بهینه می شود و احتمال رتبه بندی محتوای شما نیز بالاتر خواهد بود.

فرایند بهینه سازی زمانی شروع می شود که شما شروع به ایجاد پست کنید. به همین دلیل است که تمام ابزارهای بهینه سازی در صفحه ایجاد پست قرار داده شده است. برای مشاهده تمام ابزارهای موجود، یا یک پست جدید از منوی وردپرس اضافه کنید یا یک پست موجود را ویرایش کنید. برای نمایش خود، یک پست جدید از منوی وردپرس > نوشته ها > افزودن جدید ایجاد می کنیم .

 

نوشته ها در وردپرس

 

رنک مث به طور کامل از ویرایشگر کلاسیک که همه به ان عادت دارند و همچنین ویرایشگر بلوک جدید پشتیبانی می کند. اگر از ویرایشگر کلاسیک استفاده می‌کنید، برای دیدن Meta box رنک مث باید به زیر قسمت متن بروید.در ویرایشگر بلوک جدید، رنک مث زیر ناحیه محتوا نیست، اما به طور کامل در ویرایشگر بلوک ادغام شده است. برای مشاهده رتبه ریاضی، روی دکمه امتیاز سئو در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. تمام ابزارها و پیشنهادات رنک مث را در نمای بلوک خواهید دید.

در این مقاله به بررسی مراحل مقاله نویسی در وردپرس می پردازیم. سپس با استفاده از توصیه های سفارشی سئو رنک مث، پست را به طور کامل بهینه می کنیم.

فهرست مطالب نوشتن پست مرحله اول – انتخاب کلمات کلیدی تمرکز Google Trends for Focus Keywords درک تست ها از دیدگاه کلمه کلیدی محتوای ستون ایجاد رتبه سئو رنک مث – کدهای رنگ تست کدهای رنگ سئو اولیه گذراندن تمام تست های اولیه سئو سئوی اضافی گذراندن تمام تست ها در بخش سئوی اضافی خوانایی عنوان گذراندن تمام تست های خوانایی عنوان خوانایی محتوا کسب امتیاز کامل 100 برای بهینه سازی سئو

نوشتن محتوا

گردش کار معمول برای نوشتن مقاله این است که ابتدا مقالات را می نویسید، سپس ان ها را بهینه می کنید. برخی افراد هنگام نوشتن پست، ان را بهینه می‌کنند، اما ما روش اول را کار امدتر می‌دانیم.

به طور مثال، ما یک KB رنک مث موجود را به ناحیه پست اضافه می کنیم. این باید جالب باشد، زیرا KB ها برای مفید بودن برای شما نوشته شده اند، اما واقعا برای سئو بهینه نشده اند. تضاد به ما کمک می کند تا بفهمیم که رنک مث چگونه به بهینه سازی پست ها کمک می کند، حتی اگر برای اولین بار پستی می نویسید.

توجه داشته باشید که ما در اینجا در مورد قالب بندی محتوای شما صحبت نمی کنیم. ما می‌توانیم یک پست کاملا جدید را به ان موضوع اختصاص دهیم، اما خوشبختانه، در حال حاضر منبع خوبی برای نحوه قالب‌بندی مناسب محتوای خود وجود دارد .

 انتخاب کلمات کلیدی تمرکز

همانطور که اشاره کردیم، ما از KB رتبه ریاضی موجود برای نشان دادن فرایند بهینه سازی استفاده خواهیم کرد. اما، قبل از اینکه بتوانید نحوه عملکرد رنک مث را تجربه کنید، باید پست واقعی را بنویسید.

هنگامی که محتوا را نوشتید، اولین گام در فرایند بهینه سازی، انتخاب کلمات کلیدی فوکوس مناسب است . کلمات کلیدی فوکوس کلماتی هستند که می خواهید پست شما برای ان ها رتبه بندی شود. این می تواند از یک کلمه واحد، مانند “قهوه” تا یک عبارت کامل، مانند “بازی یوکلل” متغیر باشد.

اگر تا به حال تحقیق در مورد کلمات کلیدی انجام داده اید، در درک اینکه چه چیزی را باید به عنوان کلیدواژه تمرکز خود نگه دارید، مشکلی نخواهید داشت. کلماتی که کاربران در موتورهای جستجو تایپ می کنند بهترین کلمات کلیدی برای انتخاب هستند. شاید فکر کنید، اگر رنک مث بسیار قدرتمند است، چرا باید کلمات کلیدی تمرکز را تنظیم کنم؟ ایا رنک مث نباید بتواند ان را بفهمد؟

خوب، رنک مث قدرتمند است، اما تنها زمانی می‌تواند دستور سئوی شما را کامل کند که به ان بگویید چه چیزی برای تولید محتوا میخواهید. منظور ما این است که رنک مث قطعا کارهای زیادی انجام می دهد. شما فقط باید با تنظیم برخی موارد ضروری یک جهت ارائه دهید.

برای این مثال، محتوای «تغییر مسیرهای HTTP چیست» را به مقاله ازمایشی خود اضافه کرده‌ایم. با در نظر گرفتن این موضوع، ما از “HTTP Redirections” به عنوان اولین کلمه کلیدی تمرکز خود استفاده خواهیم کرد.

رنک مث پرو به شما امکان می دهد کلمات کلیدی تمرکز نامحدود را در هر پست انتخاب کنید. این بدان معناست که می توانید پست خود را برای کلمات کلیدی نامحدود بهینه کنید و ترافیک بسیار بیشتری را نسبت به زمانی که برای یک کلمه کلیدی متمرکز بهینه می کنید جذب کنید.

با این حال، با افزودن چندین کلمه کلیدی فریب نخورید. فقط تعداد معقولی از کلمات کلیدی را برای بهینه سازی یک پست اضافه کنید، و افزودن کلمات کلیدی متمرکز بیش از حد لازم، ضرر بیشتری نسبت به فایده دارد.همچنین ممکن است متوجه خطایی در زیر بخش کلیدواژه فوکوس شده باشید.

خطا کاملا خود توضیحی است. اگر نسخه رنک مث خود را فعال کنید، رنک مث می‌تواند پیشنهادات کلمه کلیدی را هنگام اضافه کردن کلمات کلیدی متمرکز برای شما بهینه کند. این پیشنهادات مستقیما از گوگل دریافت می‌شوند و می‌توانند نه تنها راهی قدرتمند برای کشف کلمات کلیدی مرتبط، بلکه استفاده از ان کلمات کلیدی مرتبط به عنوان کلیدواژه‌های متمرکز و بهینه‌سازی پست شما در اطراف ان ها باشند.

برای اتصال اکانت خود کافیست روی لینک موجود در خطا کلیک کنید و به صفحه فعال سازی رنک مث هدایت می شوید.پس از کلیک بر روی دکمه “Connect Now” به صفحه ورود به سیستم رنک مث هدایت می شوید. روش دلخواه خود را برای ورود و ادامه انتخاب کنید. اگر از قبل حساب کاربری ندارید، می‌توانید با کلیک کردن روی پیوند «اکنون ثبت نام کنید» در پایین فرم ورود، یک حساب ایجاد کنید.پس از ثبت نام/ورود به سیستم، به صفحه فعال سازی بازگردانده می شوید و کپی شما باید فعال شود.

حالا به پست برگردید و صفحه را رفرش کنید. مطمئن شوید که تغییرات خود را قبل از بازخوانی ذخیره کرده اید. پس از به‌روزرسانی، خطا برطرف می‌شود و هنگامی که کلمات کلیدی تمرکزی را به پست‌های خود اضافه می‌کنید،شروع به مشاهده پیشنهادها خواهید کرد.

برای افزودن کلمات کلیدی تمرکز بیشتر به پست خود، کافی است به ناحیه کلیدواژه تمرکز بروید و کلمات کلیدی تمرکز بیشتری را تایپ کنید. اولین کلمه کلیدی تمرکزی که اضافه می کنید به عنوان کلیدواژه تمرکز اصلی در نظر گرفته می شود و بقیه کلمات کلیدی تمرکز ثانویه در نظر گرفته می شوند. کلیدواژه اصلی همچنین نماد “*” در سمت چپ خود خواهد داشت. در اینجا نحوه نمایش ان بر روی صفحه نمایش است.

Google Trends for Focus Keywords PRO

هنگامی که در حال نوشتن یک پست در مورد یک موضوع خاص هستید، برای تصمیم گیری در مورد خوب بودن هدفی که انتخاب کرده اید و اینکه ایا ترافیکی روی ان کلمه کلیدی وجود دارد یا خیر، به کمکی نیاز دارید.حتی بیشتر از ان، وقتی باید یکی از دو کلمه کلیدی نزدیک به هم را انتخاب کنید، چگونه انتخاب می کنید کدام کلمه کلیدی را هدف قرار دهید؟Google Trends را وارد کنید.

ترندهای گوگل به شما راهی سریع برای نشان دادن عملکرد یک اصطلاح یا موضوع در برابر یک اصطلاح یا موضوع دیگر در یک دوره زمانی ارائه می دهد. این به شما ایده می دهد که چه نوع ترافیکی را باید انتظار داشته باشید و مهمتر از همه، کدام کلمه کلیدی را در میان مجموعه ای از کلمات کلیدی یا موضوعات نزدیک به هم هدف قرار دهید.

رنک مث این تابع را دقیقا داخل پیشخوان وردپرس شما می اورد. پس از وارد کردن یک کلمه کلیدی تمرکز یا مجموعه ای از کلمات کلیدی تمرکز، با کلیک بر روی نماد Google Trends نموداری نمایش داده می شود که اطلاعات بیشتری را در مورد کلمات کلیدی انتخابی شما نشان می دهد.

هنگامی که مشخص کردید از کدام کلمه کلیدی فوکوس استفاده کنید، ان را از صفحه Trend انتخاب کنید و روی Close و use selected keyword دکمه کلیک کنید تا از کلمه کلیدی انتخاب شده به عنوان کلیدواژه تمرکز استفاده کنید و بقیه کلمات کلیدی را که برای بررسی روند اضافه کرده بودید حذف کنید.

سایر گزینه های ارائه شده در پوشش Google Trends عبارتند از:

کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید محدوده تاریخ را بین 7 روز تا 12 ماه انتخاب کنید.

درک تست ها از دیدگاه کلمه کلیدی

از نظر یک کاربر (یا دیدگاه شما)، بهینه سازی پست برای بیش از یک کلمه کلیدی عالی است. این به شما امکان می دهد موضوعات گسترده تری را هدف قرار دهید و با هر پست ترافیک بیشتری را هدف قرار دهید.اما، از نقطه نظر بهینه سازی، برخی از چالش ها را پیشنهاد می کند.

برای مثال، اگر رنک مث همه کلیدواژه‌های تمرکز را همزمان در نظر بگیرد، تمام تست‌هایی که رنک مث انجام می‌دهد، خوب کار نمی‌کنند . برخی از تست‌ها فقط زمانی خوب کار می‌کنند که روی یک کلمه کلیدی تصمیم گرفته باشید، و اگر روی بیش از یک کلمه کلیدی انجام شوند، نتایج متناقضی را مشاهده خواهید کرد.

یک راه حل واضح برای ان استفاده از تنها یک کلمه کلیدی برای تست است، اما این هدف از داشتن بیش از یک کلیدواژه متمرکز را شکست می دهد. برای مقابله با این مشکل، برخی از ازمایش‌ها را به گونه‌ای پیکربندی کرده‌ایم که روی همه کلیدواژه‌های تمرکز اجرا شوند، در حالی که برخی از ازمایش‌ها فقط برای برخی از کلمات کلیدی کار می‌کنند. در اینجا نحوه تقسیم تست ها امده است.

تست‌هایی که روی همه کلیدواژه‌های فوکوس اجرا می‌شوند تست‌هایی که فقط بر روی کلیدواژه تمرکز اصلی اجرا می‌شوند تست هایی که فقط روی کلمه کلیدی تمرکز ثانویه اجرا می شوند تست هایی که فقط روی محتوا اجرا می شوند

بیایید توضیح دهیم که چه تفاوت هایی بین هر یک از انها وجود دارد. وقتی در مورد تست های واقعی بحث می کنیم، تشخیص خواهیم داد که کدام نوع تست است.

تست‌هایی که روی همه کلیدواژه‌های فوکوس اجرا می‌شوند

اینها تست هایی هستند که روی همه کلیدواژه های فوکوس اجرا می شوند و ممکن است همه کلیدواژه های فوکوس را یکجا یا جداگانه در نظر بگیرند. برای تست‌هایی که همه کلیدواژه‌های تمرکز را در نظر می‌گیرند، نیازی به انجام کار خاصی نخواهید داشت، اما برای تست‌هایی که هر بار فقط یک تست را در نظر می‌گیرند، باید روی کلیدواژه‌های فوکوس جداگانه کلیک کنید تا نتایج ان ها را ببینید و ان ها را به صورت جداگانه بهینه کنید.

برای بررسی اینکه کدام تست‌ها روی کدام کلیدواژه اجرا می‌شوند، می‌توانید روی هر یک از کلیدواژه‌های ثانویه کلیک کنید و تست‌ها فیلتر می‌شوند تا به ان هایی که روی ان کلمه کلیدی اجرا می‌شوند نشان داده شوند. در اینجا یک نمایش بصری از ان مفهوم است.

تست‌هایی که فقط بر روی کلیدواژه تمرکز اصلی اجرا می‌شوند

اینها تست هایی هستند که فقط روی کلمه کلیدی Focus کار می کنند و بقیه کلمات کلیدی را به کلی نادیده می گیرند.

تست هایی که فقط روی تمرکز کلمه کلیدی ثانویه اجرا می شوند

اینها تست هایی هستند که فقط کلمات کلیدی تمرکز ثانویه را در نظر می گیرند و کلیدواژه تمرکز اصلی را نادیده می گیرند.

تست هایی که فقط بر روی محتوا انجام میشوند

چندین تست در رنک مث وجود دارد که به کلیدواژه های متمرکز وابسته نیستند و محتوا را به روش های مختلف تجزیه و تحلیل می کنند. برای این تست‌ها، لازم نیست به کلیدواژه‌های تمرکز توجه کنید، فقط توصیه‌ای که رنک مث همراه با ازمون می‌دهد را دنبال کنید.

محتوای ستون

درست در زیر کلمه کلیدی فوکوس، می‌توانیم این کادر مربوط به محتوای ستون را ببینیم. رنک مث یک ویژگی دارد که در ان می‌تواند یک قسمت از محتوا را به عنوان « محتوای ستونی » علامت‌گذاری کند ،که معمولا برای پست‌ها استفاده می‌شود. Pillar Content یک محتوای همیشه سبز است که برای پاسخ به سوالات قدیمی طراحی شده است که برای سالهای اینده از انها پرسیده می شود. اگر با محتوای Pillar اشنا نیستید، توصیه می کنیم نحوه استفاده از محتوای Pillar برای ایجاد پیوندهای داخلی را بخوانید .

توصیه های رنک مث-کدهای رنگ

ما زبان توصیه‌ها را تا حد امکان ساده نگه داشته‌ایم تا همه، حتی اگر سئو اشنا نباشند ، بتوانند به راحتی توصیه‌ها را بفهمند و دنبال کنند.برای کمک به پیمایش سریع‌تر توصیه‌ها، از کدهای رنگی اولیه استفاده کرده‌ایم تا به شما بگوییم چه ازمون‌هایی را گذرانده‌اید و هنوز باید روی چه مواردی کار کنید. در اینجا معنی رنگ ها امده است.

تیک سبز : یک تیک سبز در مقابل یک ازمون به این معنی است که شما با رنگ های درخشان قبول شده اید.

 

امتاز سئو در رنک مث

 

زرد : اگر رنگ زرد را در یک تست مشاهده کردید، به این معنی است که پست شما برای ازمایش بهینه نشده است و باید مدتی را صرف رفع ان کنید.

صلیب سرخ : اگر نماد صلیب سرخ را مشاهده کردید، به این معنی است که پست شما در این ازمایش ضعیف عمل کرده است. توصیه می کنیم قبل از انتشار محتوا، مدتی را برای بهینه سازی محتوا صرف کنید تا شانس رتبه بندی و ترافیک را به حداکثر برسانید.

دقت کنید که فقط به این دلیل که یک پست برای کلمات کلیدی خاصی بهینه شده است، تضمین نمی کند که رتبه خوبی داشته باشد. عوامل دیگری مانند رقابت، اعتبار دامنه، ارتباط و صدها عامل دیگر وجود دارند که رتبه بندی یک صفحه را تعیین می کنند.

بسیاری از این عوامل در واقع خارج از کنترل شما خواهند بود. سئو یک هدف متحرک است و توصیه های ما بر اساس داده هایی است که جمع اوری کرده ایم و تجربیات ما هیچ تضمینی در سئو وجود ندارد و هدف ما از این توصیه ها افزایش احتمال رتبه بندی صفحه شما است. حتی یک پست با امتیاز کمتر می تواند رتبه بسیار خوبی داشته باشد اگر همه عوامل دیگر به خوبی بهینه شوند. بنابراین، این تست های بهینه سازی را به عنوان یک چارچوب یا راهنما در نظر بگیرید، نه به عنوان پاسخ مطلق.

جدا از کدهای رنگ، رنک مث همچنین به پست شما یک امتیاز تجمعی بر اساس میزان بهینه سازی کل پست می دهد. امتیاز روی دکمه ای که برای باز کردن نک مث در صفحه ویرایشگر پست کلیک کرده اید قابل مشاهده است.شاید متوجه شده باشید که این نمره نیز دارای کد رنگی است. بسته به نحوه بهینه سازی ، ممکن است به رنگ قرمز، زرد یا سبز ظاهر شود.

سبز [81+ امتیاز]

اگر نمره کلی شما بیش از 80 باشد، نمره سبز نشان داده می شود. وقتی نمره سبز می بینید، به این معنی است که پست اماده انتشار است. اگر فقط بالای 80 هستید، همچنان به شما توصیه می کنیم که مقاله خود را بیشتر بهینه کنید و امتیازی نزدیک به 100 بگیرید.

زرد [51-80 امتیاز]

نمره کلی زرد را خواهید دید که امتیاز پست شما بین 51 تا 80 است. این بدان معناست که پست شما به طور کامل بهینه نشده است و جای زیادی برای بهبود وجود دارد. ما توصیه می کنیم که پست را کمی بیشتر بهینه سازی کنید تا احتمال بالاتری برای رتبه بندی در نتایج جستجو داشته باشید.

قرمز [امتیاز زیر 50]

اگر نمره امتیاز شما قرمز است، به این معنی است که نمره ان زیر 50 است که بسیار بد است. همانطور که می توانید درک کنید، این بدان معنی است که پست شما برای کلمات کلیدی تمرکز شما به طرز وحشتناکی بهینه شده است. اگر قرمز را می بینید، به این معنی است که پست شما حتی از شیوه های اولیه سئو پیروی نمی کند، چه رسد به بهینه سازی های پیشرفته.

بدیهی است که توصیه می‌کنیم تمام توصیه‌هایی را که رنک مث به شما می‌دهد دنبال کنید و به امتیاز بهینه‌سازی مناسبی برسید تا شانس بالاتری برای رتبه‌بندی پست خود را افزایش دهید.

برخی توضیحات در مورد امتیاز بهینه سازی

اگر مدتی است که در دنیای سئو بوده اید، متوجه می شوید که سئو یک علم دقیق نیست. این مبتنی بر تحقیق، ازمایش و تجربه است. توصیه هایی که رنک مث ارائه می دهد بر اساس همه این عوامل است. توصیه ها عالی هستند، اما هنوز کامل نیستند. هر زمان که در حال نوشتن پستی هستید، توصیه ها را به عنوان پیشنهاد در نظر بگیرید، نه قوانین مطلق .

هدف شما این است که ابتدا خواننده مقاله و در مرحله بعد موتورهای جستجو را راضی نگه دارید. ما تمایل به بهینه سازی 100 درصدی هر پست را درک می کنیم، اما اگر برای تجربه کاربر مضر باشد، بیشتر ضرر می کنید تا مفید. توصیه ها را دنبال کنید، از ان ها استفاده کنید، اما اجازه ندهید که ان ها تنها راهنمای شما در نوشتن هر پستی باشند.

کد رنگ در کلمات کلیدی فوکوس

یک راه عالی برای درک سریع اینکه چگونه پست شما برای کلمات کلیدی جداگانه بهینه شده است، نگاه کردن به خود کلمات کلیدی تمرکز است. همانطور که پست خود را بهبود می دهید و ان را برای کلمات کلیدی خاصی بهینه می کنید، خود ان کلمات کلیدی رنگ تغییر می کنند تا نشان دهند که پست چقدر بهینه شده است. اینجا یک تظاهرات است.

اگر کلمه کلیدی ارتباط کمی با متن داشته باشد بنابراین، ان با رنگ زرد برجسته می شود. از طرف دیگر، پست برای هیچ یک از کلمات کلیدی ثانویه به خوبی بهینه نشده است و به همین دلیل با رنگ قرمز برجسته می شوند. امتیاز کلی پست نیز در محدوده متوسط ​​است و برجسته زرد اشاره به ان است.

اکنون که فهمیدید چگونه تست‌ها و توصیه‌ها را بخوانید، زمان ان رسیده که وارد بهینه‌سازی‌ها شوید. از انجایی که تست های زیادی وجود دارد، ما ان ها را در 4 دسته دسته بندی کرده ایم.

سئو اولیه اضافی خوانایی عنوان خوانایی محتوا

تست کدهای رنگ

هر تست یک نماد رنگی را در سمت چپ خود نشان می دهد. اکثر تست ها یک نماد کاملا سبز یا قرمز رنگ را نشان می دهند. اما برخی از ازمون‌ها مانند طول محتوا ، چگالی کلمه کلیدی ، و حضور تصویر/ویدئو ، نمادهای نیمه پر شده را بسته به درصد امتیاز کسب‌شده از کل نمره اختصاص داده شده به ان ازمون نشان می‌دهند.

سئو اولیه

بخش سئوی پایه به شما نکات اولیه سئو را برای بهینه سازی پست خود می دهد. صرفا به این دلیل که بخش سئوی پایه نام دارد، به این معنی نیست که نکات قدرتمند نیستند. سئوی پایه نامیده می‌شود زیرا به شما یاداوری می‌کند که بهینه‌سازی‌های «پایه» را انجام دهید ،به‌جای ساده، به پایه‌ای اشاره دارد.

تست‌های پایه متفاوتی برای کلمات کلیدی اولیه و ثانویه وجود دارد و شما باید تمام تست‌های اولیه سئوی کلمات کلیدی خود را بگذرانید تا به نمره ۱۰۰/۱۰۰ در رنک مث برسید پس تست‌های پایه را نادیده نگیرید. در اینجا بخش هایی وجود دارد که در بخش سئو اولیه مشاهده خواهید کرد.

تمرکز بر کلمه کلیدی در عنوان

اولین تست در مورد وجود کلمه کلیدی تمرکز در عنوان سئو صفحه است. این تست فقط کلیدواژه اصلی شما را در عنوان صفحه سئو بررسی می کند، زیرا عملی نیست که تمام کلمات کلیدی تمرکز خود را در عنوان داشته باشید.همانطور که می دانید، وجود کلمه کلیدی تمرکز اصلی شما در عنوان صفحه یک سیگنال رتبه بندی مهم برای گوگل و سایر موتورهای جستجو است.

همچنین، گوگل حدود 60 کاراکتر از عنوان شما را روی دسکتاپ و حدود 50 کاراکتر را در موبایل نمایش می دهد. بنابراین، مهم است که کلمه کلیدی تمرکز اصلی خود را در 50 کاراکتر اضافه کنید تا هم در دسکتاپ و هم در دستگاه های تلفن همراه نمایش داده شود.

بیشتر اوقات، کلمه کلیدی فوکوس را قبلا در عنوان وارد می‌کنید و این ازمون به طور خودکار انجام می‌شود. اما، اگر در ازمون مردود شدید، به عنوان صفحه بروید و ان را دوباره کلمه‌سازی کنید تا کلمه کلیدی تمرکز اصلی شما در 50 کاراکتر اول ظاهر شود.شما می توانید این کار را با ویرایش مستقیم عنوان پست یا با ویرایش عنوان در ویرایشگر Rank Math’s Snippet انجام دهید. صرف نظر از روشی که استفاده می کنید، زمانی که رنک مث کلمه کلیدی تمرکز اصلی را در عنوان پست تشخیص دهد، ازمون موفق خواهد شد.

تمرکز بر کلمات کلیدی در توضیحات عنوان

توضیحات سئوقطعه ای است که درست در زیر عنوان در SERP ظاهر می شود. این به گوگل و سایر موتورهای جستجو نگاهی اجمالی به محتوای پست می دهد که به ان ها در تصمیم گیری در مورد رتبه بندی کمک می کند. همچنین به کاربران دلیلی می دهد که به جای کلیک بر روی هر وب سایت دیگری، روی وب سایت شما کلیک کنند.

با گنجاندن کلمه کلیدی ، تمرکز خود را در توضیحات و سئو بالا ببرید ، این به معنای رتبه بهتر و ترافیک بهتر برای شما است.برای درک نحوه قبولی در این ازمون، باید بدانید که رنک مث چگونه این ازمون را ارزیابی می کند.

بدیهی است که رنک مث به دنبال کلمه کلیدی تمرکز اصلی شما در توضیحات سئو است، اما این همه چیز نیست. اگر توضیحات سئو را وارد نکرده‌اید، رنک مث یک توضیح را به صورت خودکار ایجاد می‌کند و سپس ان را ازمایش می‌کند تا ببیند ایا کلمه کلیدی اصلی در توضیحات محتوا گنجانده شده است یا خیر.

توضیحات سئو ایجاد شده از داده های حوزه های زیر استفاده می کند.

مجموعه توضیحات متای سفارشی برای پست توضیحات الگوهای تنظیم شده در تنظیمات عنوان و متا در رنک مث پست گزیده پاراگراف اول مطالب در پست

رنک مث از متن به ترتیب ذکر شده استفاده می کند. به عنوان مثال، اگر هیچ توضیحات متای سفارشی تنظیم نشده باشد، رنک مث از قالب توضیحات تنظیم شده در تنظیمات استفاده می کند. اگر تنظیمات پیکربندی نشده باشد، رنک مث سعی می‌کند ان را پیدا کند که ایا گزیده پست تنظیم شده است یا خیر، در غیر این صورت پاراگراف اول پست در نظر گرفته می‌شود.

ساده ترین و توصیه شده ترین راه برای قبولی در این ازمون، تنظیم یک توضیحات متا سفارشی برای پست است. این به شما کنترل بیشتری می دهد و می توانید توضیحات خود را برای کاربران و موتورهای جستجو به طور یکسان بهینه کنید.

به بخش طرحواره ریاضی رتبه بندی بروید و در صفحه Schema/Snippets، یک توضیح سفارشی برای پست خود وارد کنید.توضیحات سئو را در بخش طرحواره رنک مث ویرایش کنید . به طول ایده ال نیز توجه داشته باشید. رنک مث سیگنال طول ایده ال را فورا به روز می کند و طول ایده ال باید بین 120 تا 160 کاراکتر باشد.پس از ایجاد تغییر، رنک مث فورا ازمون را با موفقیت پشت سر می گذارد.

دقت کنید اگر رنک مث را روی وب‌سایتی نصب کرده‌اید که قبلا پست‌های زیادی دارد، دیگر لازم نیست به عقب برگردید و به صورت دستی توضیحات متا پست‌های خود را اصلاح کنید. رنک مث به اندازه کافی هوشمند است تا بر اساس کلمه کلیدی تمرکز اصلی شما یک توضیحات متا ایجاد کند. اگر کلمه کلیدی تمرکز یافت نشد، رنک مث از متن گزیده به عنوان توضیحات متا استفاده می کند. اگر حتی این تنظیم نشده باشد، رنک مث اولین پاراگراف متن شما را به عنوان توضیحات محتوا را انتخاب می کند.

تمرکز بر کلمه کلیدی در URL

وجود کلمه کلیدی تمرکز در URL یکی دیگر از سیگنال های رتبه بندی است که همه موتورهای جستجو از ان استفاده می کنند. از دیدگاه کاربر نیز مهم است.هنگامی که کاربران در یک موتور جستجو جستجو می کنند، ناخوداگاه انتخاب می کنند که روی یک نتیجه کلیک کنند. ما دقیقا نمی دانیم یک کاربر به چه چیزی فکر می کند، اما می توانیم با خیال راحت فرض کنیم که ان ها به دنبال ارتباط و اعتبار هستند.

وجود کلمه کلیدی فوکوس در URL راه دیگری برای نشان دادن این موضوع به کاربران است که پیوندی را که میخواهند کلیک کنند مربوط به موضوعی است که جستجو کرده اند و موتورهای جستجو نیز ان را دوست دارند. بدیهی است که این تست فقط برای کلیدواژه تمرکز اصلی انجام می شود، زیرا اضافه کردن تمام کلمات کلیدی تمرکز در URL خود بدون ایجاد اشفتگی عملی نیست.

در بیشتر مواقع، وردپرس به اندازه کافی هوشمند است که می تواند کلمات کلیدی را به URL اضافه کند. این ازمون معمولا به همین دلیل قبول می شود. اما، اگر به دلایلی در این ازمون مردود شدید، در اینجا مراحلی وجود دارد که برای قبولی باید انجام دهید.ابتدا تنظیمات سند را در ویرایشگر بلوک فعال کنید، در صورتی که از قبل با کلیک بر روی نماد چرخ دنده در قسمت بالا سمت راست فعال نشده اند. میانبر صفحه کلید برای باز کردن تنظیمات، Ctrl + Shift + در ویندوز و Cmd + Shift + برای Mac است.

از تنظیماتی که ظاهر می‌شود، روی تنظیمات “Permalink” کلیک کنید. پیوند ثابت را دوباره بنویسید و کلیدواژه تمرکز اصلی را در ان اضافه کنید. مطمئن شوید که پست خود را به عنوان یک پیش نویس ذخیره کرده یا ان را به روز کنید، هر چه ترجیح میدهد . اگر تنظیمات پیوند ثابت را نمی‌بینید، احتمالا پست شما ذخیره نمی‌شود. پیش نویس پست خود را ذخیره کنید و تنظیمات پیوند ثابت را مشاهده خواهید کرد.

همه چیز در ویرایشگر کلاسیک ساده تر است زیرا پیوند ثابت درست زیر عنوان پست نمایش داده می شود. روی دکمه ویرایش کلیک کنید، پیوند ثابت را ویرایش کنید و پست خود را ذخیره کنید تا در این ازمون موفق شوید.نکته مهمی که باید به ان توجه کنید این است که اگر از URL های دوستانه استفاده نکنید، این تست اجرا نمی شود. از انجایی که امکان افزودن کلمات کلیدی به URL های ساده یا عددی وجود ندارد، این تست غیرفعال خواهد شد.

برای بررسی اینکه ایا URL های دوستانه را فعال کرده اید، به تنظیمات وردپرس بروید و تنظیمات پیوند دائمی خود را بررسی کنید. URL موجود ایجاد شده توسط وردپرس باید نشانگر خوبی از تنظیمات فعلی شما باشد. برای به روز رسانی تنظیمات خود، به تنظیمات پیوند دائمی وردپرس در تنظیمات > پیوندهای دائمی بروید .

تمرکز بر کلمه کلیدی در ابتدای محتوا

جدا از عنوان، توضیحات و URL، داشتن کلیدواژه تمرکز در ابتدای پست نیز مهم است. این موضوع موضوع پست شما را به موتورهای جستجو تقویت می کند و همچنین به کاربران اطمینان می دهد که روی پیوند صحیح کلیک کرده اند.در این ازمون، رنک مث محتوای شما را بررسی می‌کند تا ببیند ایا کلمه کلیدی تمرکز اصلی در 10٪ اول پست شما وجود دارد یا خیر . اگر پیدا شد، در ازمون موفق می شوید.

با این حال، یک استثنا از قاعده وجود دارد. در شرایطی که خود پست کمتر از 300 کلمه باشد، رنک مث کل 300 کلمه را برای کلمات کلیدی تمرکز شما بررسی می کند. هنگامی که پست بیش از 300 کلمه شد، رنک مث دوباره 10٪ اول پست شما را بررسی می کند.برای قبولی در این ازمون، فقط مطمئن شوید که کلمه کلیدی تمرکز شما در 10٪ اول پست شما وجود دارد.

تمرکز کلمه کلیدی در محتوا

این تست به نوعی واضح است. جدا از همه جاهایی که در مورد ان ها بحث کردیم، رنک مث همچنین بررسی می کند که آیا کلمات کلیدی تمرکز شما در محتوا نیز وجود دارد یا خیر. از انجایی که رنک مث تلاش می کند تا پست شما را برای همه کلیدواژه های متمرکز شما بهینه کند، این تست برای همه کلمات کلیدی متمرکز شما اجرا می شود.

همچنین رنک مث سعی می کند هر دو نسخه مفرد و جمع کلمات کلیدی شما را پیدا کند و انها را در ازمون در نظر بگیرد. در حال حاضر، این ویژگی محدود به زبان انگلیسی است و از یک پایه کلمه کوچک استفاده می‌کند بنابراین ممکن است همیشه کار نکند. اگر یک کلیدواژه تمرکز نسبتا ناشناخته دارید، ممکن است رنک مث نتواند نسخه جمع ان را بفهمد، در این صورت، فقط به دنبال نسخه مفرد کلمه کلیدی خواهد بود.

برای قبولی در این ازمون، تنها کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید تمام کلمات کلیدی تمرکز شما در محتوای شما ظاهر می شود. این نباید سخت باشد زیرا کلمات کلیدی تمرکز نیز باید موضوع پست باشند و شما به طور طبیعی می توانید انها را در محتوا قرار دهید.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که افراط در این کار اسان است. هدف نهایی شما جذب بازدیدکنندگان و تشویق انها به خواندن مطالب شماست. اگر محتوای شما کلمات کلیدی زیادی داشته باشد ، برای خوانندگان شما غیر طبیعی به نظر می رسد . حتی اگر موتورهای جستجو ان را بهتر پیدا کنند و ترافیک بیشتری را برای شما ارسال کنند، خوانندگان شما به دلیل استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی معذب خواهند شد.

برای جلوگیری از این امر، ازمون را قبول کنید، سپس مطالب را خودتان بخوانید. اگر احساس می‌کنید که پست بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده می‌کند، باید استفاده از کلمه کلیدی خود را کاهش دهید و پست را طبیعی جلوه دهید.

طول کلی محتوا

از انجایی که گوگل به دنیا نمی‌گوید الگوریتم انها چگونه کار می‌کند، مدیران وب‌سایت‌ها مجبورند برای درک رمز و رازهای پشت سر جستجوی گوگل به عقل، تجربه و تحقیق تکیه کنند.مطالعات زیادی انجام شده است که نشان داده است طول محتوا و رتبه های بالاتر همبستگی مثبتی دارند.

شاید گوگل صفحاتی با محتوای بیشتر را ترجیح می دهد، یا شاید محتوای طولانی این فرصت را به شما می دهد تا موضوع را بهتر توضیح دهید. هر دلیلی که ممکن است باشد، رتبه بندی وب سایت شما پس از شروع باید بهبود یابد، از جمله محتوای طولانی.

در این ازمون رنک مث محتوای شما را بر اساس طول ان نمره می دهد. در اینجا یک راهنمای مرجع ساده برای به خاطر سپردن وجود دارد.

بیش از 2500 کلمه : 100٪ امتیاز 2000-2500 کلمه : 70٪ امتیاز 1500-2000 کلمه : 60٪ امتیاز 1000-1500 کلمه : 40٪ امتیاز 600-1000 کلمه : 20٪ امتیاز زیر 600 کلمه : 0% امتیاز

یک استثنای اشکار برای این قانون، صفحات محصول است. به ندرت می توان صفحه محصولی را با هزاران کلمه محتوا مشاهده کرد و رنگ مث ان را درک می کند و هر صفحه محصولی را از این ازمون حذف می کند.برای قبولی در این ازمون مطمئن شوید که محتوای شما حداقل 2500 کلمه باشد.

شما می توانید با تعداد کلمات کمتری نیز در این ازمون موفق شوید، اما در ازمون 100٪ نمره نخواهید داشت.دقن داشته باشید در نسخه رنک مث پرو، کاربران ووکامرس تست محتوای رنک مث را مشاهده خواهند کرد که 200 کلمه را توصیه می کند.

Content AI: وقتی از Content AI برای بهینه‌سازی محتوای خود استفاده می‌کنید، رنک مث محتوای شما را برای این ازمون بر اساس توصیه‌های تعداد کلمات از Content AI امتیاز می‌دهد. وقتی از Content AI استفاده می کنید، لیست امتیازدهی بالا مربوط نیست.

از Product Schema PRO استفاده کنید

این تست فقط برای محصولات ووکامرس و Easy Digital Downloads در نسخه رنک مث پرو در دسترس است.رنک مث به طور خودکار داده های محصول ووکامرس و Easy Digital Downloads را پذیرایی می کند و ان ها را در طرح محصول قرار می دهد.

اگر رنک مث را برای افزودن طرحواره محصول برای ووکامرس و Easy Digital Downloads پیکربندی کرده باشید، در این ازمون موفق خواهید شد. ما اموزش های پایگاه دانش را اختصاص داده ایم تا شما را با افزودن داده های محصول برای ووکامرس و Easy Digital Downloads راهنمایی کنیم .

تمامی تست های اولیه سئو

هنگامی که توصیه ها را دنبال کردید و پست خود را بهینه کردید، بخش سئو پایه رنک مث باید ظاهر شود . هنگامی که ان را مشاهده کردید، امتیاز کلی پست شما نیز باید حداقل 50 باشد.این همه توصیه هایی است که در بخش سئو اولیه وجود دارد. اجازه دهید به توصیه های اضافی سئو برویم.

سئو اضافی

بخش سئوی اضافی نکات کاربردی بیشتری برای بهینه سازی پست شما ارائه می دهد. دلیل اینکه ما این نکات را در بخش سئوی اضافی قرار داده ایم این است که ان ها به اندازه نکات اساسی سئو تأثیر ندارند. نکات اساسی سئو را به عنوان پایه و نکات اضافی سئو را به عنوان ریز نکته ها در نظر بگیرید. نکته اصلی این است که شما باید از نکات اساسی و نکات اضافی برای بیشترین تاثیر در سئو استفاده کنید. در اینجا بهینه سازی هایی است که باید در بخش نکات اضافی مشاهده کنید.

تمرکز بر کلمات کلیدی عنوان های فرعی

یکی از فاکتورهای سئوی درون صفحه که اغلب نادیده گرفته می‌شود، وجود کلمه کلیدی تمرکز شما در تگ‌های H2، H3 و سایر تگ‌ها است. در حالی که گوگل بیشترین توجه را به H1 می کند، H2 و سایر تگ ها نادیده گرفته نمی شوند و در واقع به دلایل زیادی مهم هستند.

نه تنها قرار دادن کلمات کلیدی شما در سرفصل‌ها ارتباط را به همراه دارد، بلکه به دستیابی به پیوندهای سایت در نتایج نیز کمک می‌کند. پیوندهای سایت، پیوندهای سریعی هستند که در زیر نتیجه جستجوی شما ظاهر می شوند و به کاربر کمک می کنند تا سریعا به بخش خاصی از مقاله بپرد.

 

اهمیت کلمات کلیدی برای سئو

 

پیوندهای سایت نه تنها به ایجاد اعتبار در چشم بازدیدکنندگان شما کمک می کنند، بلکه به دستیابی به نرخ کلیک بالاتر نیز کمک می کنند، که هر دو برای رشد وب سایت شما ضروری هستند.

در این ازمون، رنک مث بررسی می‌کند که ایا کلمات کلیدی خود را در سرفصل‌های خود قرار داده‌اید یا خیر و در صورت یافتن ان‌ها، در ازمون موفق می‌شود. این تست روی تمام کلمات کلیدی تمرکز شما اجرا می شود، بنابراین مطمئن شوید که از همه ان ها در عنوان های خود استفاده می کنید. مانند هر بهینه سازی سئو، سعی کنید به طور طبیعی کلمات کلیدی را در مقاله خود بگنجانید به جای اینکه ان ها را صرفا به خاطر ان پر کنید.

نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که این ازمون برای کلمات کلیدی اصلی و ثانویه اجرا می‌شود و برای دستیابی به امتیاز کامل باید هر دوی ان ها را در زیرعنوان خود بگنجانید. همیشه می توانید با کلیک بر روی ان بررسی کنید که ایا در ازمون یک کلمه کلیدی ثانویه موفق شده اید یا خیر.دقت کنید که این تست برای محصولات ووکامرس و Easy Digital Downloads در نسخه رنک مث قابل اجرا نیست.

کلمات کلیدی در ALT تصاویر

در این تست، رنک مث به دنبال کلمه کلیدی تمرکز اصلی شما در متن ALT تصاویر شما می‌گردد. هنگام انجام این تست، هم نسخه مفرد و هم نسخه جمع کلمه کلیدی در نظر گرفته می شود و اگر رنک مث هر یک از تغییرات را در متن ALT پیدا کند، ازمون قبول می شود.

متن ALT تصویر قرار است متنی باشد که در صورت عدم بارگذاری تصویر روی صفحه نمایش داده می شود. در روزهای اولیه اینترنت، پهنای باند کمیاب بود و حتی تنها چند کیلوبایت غول پیکر در نظر گرفته می شد. به همین دلیل است که داشتن متنی جایگزین که بتواند جایگزین تصویری شود که دانلود نمی‌شود، عمل خوبی محسوب می‌شود، زیرا به کاربران کمک می‌کند تا زمینه تصویر را درک کنند.

موتورهای جستجو به زودی متوجه شدند که از انجایی که متن ALT به سادگی تصویر را توصیف می کند، می توانند ان را بخوانند تا بفهمند تصویر در مورد چیست.همانطور که اشاره کردیم، برای قبولی در این ازمون، باید کلمات کلیدی اصلی خود را در متن ALT تصویر خود داشته باشید.

ابتدا روی تصویری که می خواهید متن ALT را برای آن در ویرایشگر بلوک تنظیم کنید، کلیک کنید.نوار تنظیمات در سمت راست باید به تنظیمات “مسدود کردن” تغییر کند، به این معنی که شما فرصتی برای تغییر تنظیمات تصویر خواهید داشت. شما باید قسمت Alt Text را در چند تنظیمات اول ببینید و تنها کاری که باید انجام دهید این است که متن Alt را در ان اضافه کنید و پست خود را ذخیره کنید.

اگر از ویرایشگر کلاسیک استفاده می کنید، مراحل کمی متفاوت است. ابتدا روی تصویری که می‌خواهید متن Alt ان را تنظیم کنید، کلیک کنید. باید ببینید که مجموعه ای از گزینه ها روی تصویر ظاهر می شوند. روی نماد قلم کلیک کنید تا تنظیمات تصویر باز شود.شما باید Alternative Text را به عنوان اولین گزینه ببینید که همان متن Alt است. متن Alt مورد نظر خود را در انجا اضافه کنید و تنظیمات تصویر را به روز کنید.

چگالی کلمات کلیدی

اگرچه تراکم کلمات کلیدی اهمیت کمتری پیدا می کند، بهینه سازی پست خود با چگالی کلمات کلیدی خوب به شما برتری در نتایج جستجو می دهد.با این حال، تراکم کلمات کلیدی هرگز نباید زیاده روی شود. تراکم کلمه کلیدی کم بهتر از چگالی کلمه کلیدی بالا است. حتی با تراکم کلمات کلیدی کم، شانس خوبی وجود دارد که گوگل کلمات کلیدی شما را انتخاب کند. اما، چگالی کلمه کلیدی بالا یک سیگنال با کیفیت بد است، که ممکن است شما را از نتایج جستجو بیرون کند.

در حالی که هیچ تراکم کلمه کلیدی کاملی وجود ندارد، تراکم کلمه کلیدی 1-1.5٪ در بیشتر موارد کافی است ، نکته مهمتر این است که زبان خود را طبیعی نگه دارید زیرا اگر موتورهای جستجو تراکم کلمات کلیدی بالا را انتخاب نکنند، کاربران شما قطعا این کار را خواهند کرد. .در این تست، رنک مث بررسی می کند که چند بار از کلید واژه(های) تمرکز شما و ترکیب ان ها در پست استفاده شده است. رنک مث برای تعیین چگالی کلمه کلیدی شما به دنبال کلمه کلیدی اصلی و کلمه کلیدی ثانویه است.

برای کسب امتیاز کامل در این ازمون، مطمئن شوید که چگالی کلمه کلیدی شما بین 1 تا 1.5 درصد باشد. اگر زیاده روی کنید و از تراکم کلمه کلیدی 2.5% تجاوز کنید، یک هشدار در مورد ان نیز دریافت خواهید کرد.

Content AI: وقتی از Content AI استفاده می کنید، Rank Math این تست را با چگالی کلمه کلیدی اولین کلمه کلیدی پیشنهاد شده توسط Content AI برای استفاده در محتوای خود همگام می کند .

طول URL

مطالعات طول URL چندگانه نشان داده است که URL های کوتاهتر شانس بیشتری برای رتبه بندی در SERP ها دارند. URL های کوتاه ساده، دقیق و به اندازه کافی خاص هستند که باعث افزایش کلیک می شوند. . از نظر شما کدام یک از URL های زیر به نظر شما بهتر است؟

www.site.com/best-plugin-to-do-search-engine-optimization-for-wordpress-sites/

www.site.com/best-wordpress-seo-plugin

تفاوت واضح و آشکار است.URL های طولانی نیز مستعد این هستند که حاوی کلمات کلیدی باشند یا طولانی باشند. گوگل هیچ یک از انها را ترجیح نمی دهد و شما نیز نباید ان را استفاده کنید.اگرچه URL های کوتاه ترجیح داده می شوند، اما هیچ دستورالعملی وجود ندارد که بگوید کدام URL ها “کوتاه” در نظر گرفته می شوند، و بنابراین، تعیین کمیت طول یک URL خوب اسان نیست.

به جای تلاش برای رسیدن به یک طول مشخص، توصیه می کنیم از خود بپرسید: “ایا می توانم URL را کوتاه کرده و در همان زمان دقیق تر کنم؟” اگر پاسخ مثبت است، باید طول URL را کاهش دهید.

در این تست، رنک مث طول URL شما را بررسی می کند و در صورت طولانی بودن ان به شما اطلاع می دهد.همانطور که اشاره کردیم، تعیین طول دقیقی که بتوان ان را خوب در نظر گرفت اسان نیست، اما در مورد رنک مث این تنها گزینه ممکن است.

پس از ازمایش دقیق و در نظر گرفتن نمونه‌های واقعی فراوان، طول URL “خوب” رنک مث به کمتر یا مساوی 75 کاراکتر تنظیم شده است . بنابراین، اگر طول URL شما برابر یا کمتر از 75 کاراکتر باشد، این ازمایش با موفقیت انجام می شود.در این تست باید چند نکته را در نظر داشت.ابتدا، این ازمایش کل URL شما را بررسی می کند، نه فقط بخشی از ان. این بدان معناست که HTTP، نام دامنه شما، کاراکترهای جداکننده و URL پست شما، همگی در ازمون گنجانده شده اند.

به همین دلیل، اگر نام دامنه شما بیش از حد طولانی است، احتمالا باید این ازمایش را نادیده بگیرید. به دلیل طولانی بودن نام دامنه، نمی‌توانید URL معنی‌داری ایجاد کنید در حالی که به محدودیت 75 کاراکتری مربوط می‌شود. در ان صورت ازمایش به عنوان ناموفق ظاهر می شود، اما می توانید با خیال راحت فرض کنید که پست شما بهینه شده است.

لینک های خارجی

از قبل می‌دانید که لینک‌هایی از سایر وب‌سایت‌ها که به وب‌سایت شما اشاره می‌کنند برای سئوی وب‌سایت شما عالی هستند. چیزی که ممکن است ندانید این است که پیوندهای پست شما به وب سایت های دیگر نیز، هرچند کوچک، یک عامل رتبه بندی هستند.اینگونه درباره اش فکر کن. وقتی پستی می‌نویسید، طبیعی است که به مقالات، ابزارها، وب‌سایت‌ها و تحقیقات دیگری که در جاهای دیگر موجود است ارجاع دهید.

درست مانند انچه در این مقاله انجام دادیم. ارجاع به انها در پست خود باعث می شود کپی شما برای موتورهای جستجو و کاربران طبیعی به نظر برسد. اگر می خواهید در SERP ها برتری داشته باشید، فقط مطمئن شوید که به رقبای مستقیم خود پیوند نزنید.

در این ازمون، رنک مث بررسی می‌کند که ایا به چند وب‌سایت خارجی لینک می‌دهید یا خیر. اگر اینطور نیستید، در این ازمون مردود می شوید و برای قبولی در این ازمون باید چند لینک مرتبط به وب سایت های خارجی اضافه کنید.دقت کنید که این تست برای محصولات ووکامرس و Easy Digital Downloads در نسخه رنک مث پرو موجود نیست.

Content AI: وقتی از Content AI استفاده می‌کنید، این تست با پیشنهادات تعداد پیوندهای خارجی از Content AI همگام‌سازی می‌شود. بنابراین، اگر Content AI توصیه کند که پیوندهای خارجی اضافه نکنید، این تست پنهان می شود.

نوفالو کردن لینک های خارجی

اگر با سئو اشنایی دارید، پس می دانید که همه لینک ها یکسان ایجاد نمی شوند. پیوندهای “فالو شده” و پیوندهای “فالو نشده” وجود دارد. از نظر فنی، هیچ پیوندی وجود ندارد که “فالو شده” باشد، زیرا این رفتار پیش فرض پیوندها است، اما اصطلاحات در اینترنت به گونه ای توسعه یافته است که گفتن “فالو کردن” یک لینک، عادی تلقی می شود.

در روزهای ابتدایی اینترنت، “nofollow” یا “dofollow” وجود نداشت، همه پیوندها دنبال می شدند. این منجر به یک مشکل بزرگ هرزنامه شد که در ان مردم از نرم افزارهای خودکار برای ایجاد هزاران پیوند هرزنامه به سایت های خود استفاده می کردند. برای مبارزه با این موضوع، گوگل این nofollowبرچسب را معرفی کرد.این به مشکل دیگری منجر شد.

قبلا وب‌سایت‌ها ازادانه و هر زمان که منطقی بود به وب‌سایت‌های دیگر پیوند می‌دادند. به محض معرفی تگ nofollow، اکثر وب سایت ها شروع به نوفالو کردن تمام لینک های خود به وب سایت های خارجی کردند و سعی کردند تمام قدرت سئو را برای خود نگه دارند. این پدیده، PageRank Sculpting نام داشت و گوگل ان را دوست نداشت. به هر حال، تمام هدف وب (و الگوریتم انها) در حال شکست بود.

برای مبارزه با این مشکل، انها شروع به پاداش دادن به سایت‌هایی کردند که بدون برچسب nofollow به وب‌سایت‌های دیگر پیوند می‌دادند ، یعنی با پیوندهای دنبال‌شده. و به همین دلیل است که این توصیه را در رنک مث می بینید. در ابتدا همه پیوندهای خارجی نباید فالو شوند. ما این گزینه را اضافه کرده ایم تا به راحتی بتوان تعداد زیادی لینک را فالو کرد، اما نه به قصد عدم دنبال کردن هر پیوند خارجی.

در واقع، ما تشویق می‌کنیم که به وب‌سایت‌های معتبر پیوند دهید به همین دلیل است که لینک وجود دارد. هنگامی که به یک وب سایت قابل اعتماد پیوند می دهید، قطعا نباید ان را فالو نکنید. ما یک ویژگی لیست سفید را در رنک مث قرار داده ایم که به شما کمک می کند به ان دست یابید.

هم اکنون به چگونگی کارکرد ان می پردازیم. شما این ویژگی را فعال می کنید تا تمام پیوندهای خارجی را فالو نکند. سپس لیست دامنه های مورد اعتماد خود را در لیست Nofollow Exclude Domains اضافه می کنید. هنگامی که تنظیمات خود را ذخیره کردید، رنک مث هیچ پیوند خارجی را به هیچ یک از ان دامنه ها دنبال نمی کند.

راه دیگر برای مدیریت لینک های خود این است که گزینه nofollow all external links را فعال نکنید و لیست دامنه های غیرقابل اعتماد خود را به لیست سیاه اضافه کنید که در رنک مث گزینه Nofollow Domains نامیده می شود. با این کار تمام پیوندهای خارجی شما، به استثنای پیوندهای دامنه های فهرست شده در این بخش، دنبال می شوند.

شما می توانید از هر دو راه حل برای مدیریت لینک های خود استفاده کنید و اگر بیشتر به دامنه های قابل اعتماد پیوند دهید، استفاده از لیست سیاه باعث صرفه جویی در وقت شما می شود و بالعکس.لیست سیاه و لیست سفید را می توانید در تنظیمات عمومی در رنک مث پیدا کنید. می توانید همه چیز را از مقاله پایگاه دانش اختصاصی در مورد ان ها بیاموزید .دقت کنید این تست برای محصولات ووکامرس و Easy Digital Downloads در نسخه رنک مث پرو قابل اجرا نیست.

هوش مصنوعی محتوا: هنگامی که هوش مصنوعی محتوا توصیه می کند پیوندهای خارجی اضافه نکنید، بدیهی است که این تست مرتبط نیست. از این رو در چنین مواردی، رنک مث این ازمون را پنهان می کند.

لینک های دخلی

لینک های داخلی یک راه قدرتمند برای بهبود سئوی پست شما هستند و همچنین به کاربران شما تجربه بهتری در وب سایت شما می دهند. رنک مث پست شما را به صورت بلادرنگ بررسی می کند و اگر پست شما هیچ لینک داخلی نداشته باشد به شما اطلاع می دهد. انواع پیوندهای زیر برای این ازمون واجد شرایط هستند:

لینک به پست های دیگر در وب سایت شما به سایر زیر دامنه های موجود در دامنه اصلی شما لینک می دهد از یک زیر دامنه به دامنه اصلی لینک می دهد برای قبولی در این ازمون، مطمئن شوید که چند لینک داخلی مرتبط از پست خود به پست های دیگر در وب سایت خود قرار دهید.دقت کنید این تست برای محصولات ووکامرس و Easy Digital Downloads در نسخه رنک مث پرو قابل اجرا نیست.

Content AI: این تست با پیشنهادات تعداد لینک داخلی از Content AI همگام شده است. بنابراین، اگر Content AI توصیه می کند که پیوندهای داخلی اضافه نکنید، رنک مث این تست را پنهان می کند.

منحصر به فرد بودن کلمه کلیدی

این یک تست ساده است که بررسی می کند ایا قبلا از کلمه کلیدی تمرکز خود در هر یک از پست های دیگر خود استفاده کرده اید یا خیر. دلیل این ازمایش باید کاملا واضح باشد. اگر از یک کلمه کلیدی تمرکز روی بیش از یک پست استفاده می کنید، به این معنی است که سعی می کنید بیش از یک پست را برای کلمات کلیدی مشابه رتبه بندی کنید. SERP ها به ندرت به اندازه کافی اسان هستند که با 2 پست وارد شوند، و بعید است که هر دو پست شما به 10 نقطه برتر برسند.

یکی دیگر از مشکلات بهینه سازی 2 پست برای کلمات کلیدی یکسان، منحصر به فرد بودن محتوا است. اگر در مورد یک موضوع می نویسید، منحصر به فرد ساختن قطعات محتوا کار سختی است. با ایجاد 2 پست در مورد یک موضوع، امکان ایجاد محتوای تکراری را نیز باز می کنید. اگرچه موتورهای جستجو شما را برای محتوای تکراری جریمه نمی‌کنند، اما محتوای تکراری می‌تواند باعث سردرگمی ان‌ها در مورد اینکه کدام یک از پست‌ها باید رتبه‌بندی شوند، شود.

اجازه دهید مثالی بزنیم. فرض کنید زمانی در وب سایت خود پستی ایجاد کرده اید که کلمه کلیدی خاصی را هدف قرار داده است. با گذشت زمان، موضوع تکامل یافت، و شما احساس کردید که باید همان محتوا را با جزئیات بیشتری پوشش دهید، بنابراین یک پست جدید در همان موضوع می نویسید.

اکنون از دیدگاه یک موتور جستجو فکر کنید. به گفته ان ها، یک محتوای قدیمی‌تر که پیوندهای خوبی دارد، در مقایسه با یک منبع کاملا جدید، منبع خوبی است. به همین دلیل، موتورهای جستجو در نهایت محتوای قدیمی شما را رتبه بندی می کنند و محتوای جدید شما بد می شود. به این دلایل، توصیه می کنیم فقط یک پست برای یک کلمه کلیدی تمرکز ایجاد کنید.

برای وب سایت های جدید، بعید است که شما در این ازمون مردود شوید زیرا رنک مث به شما اطلاع می دهد. اما، اگر وب‌سایت قدیمی‌تری دارید که در ان یک موضوع واحد چندین بار پوشش داده شده است، چند راه‌حل وجود دارد که می‌توانید برای دور زدن این وضعیت از انها استفاده کنید. می توانید پست ها را با هم ادغام کنید یا یکی از پست ها را حذف کنید. اگر تصمیم به حذف پست دارید، حتما پست قبلی را به پست جدید هدایت کنید.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید کدام مراحل را برای حل مشکل بردارید، ابتدا باید پست را با همان کلمه کلیدی اصلی پیدا کنید. نگران نباشید؛ لازم نیست همه پست های خود را مرور کنید و هر یک از ان ها را به صورت دستی بررسی کنید رنک مث به شما کمک می کند.

اگر در این ازمون مردود شوید، رنک مث نه تنها شما را از مشکل اگاه می‌کند، بلکه لینکی را نیز اضافه می‌کند که می‌توانید روی ان کلیک کنید تا همه پست‌هایی را که از کلمه کلیدی اصلی یکسانی استفاده می‌کنند، مشاهده کنید. پس از مشاهده همه پست ها، اجرای بقیه مراحل اسان است. وقتی روی لینک کلیک می کنید، رنک مث همه پست ها را به یک شکل به شما ارائه می دهد.

همچنین می توانید از امتیاز سئوی اختصاص داده شده توسط رنک مث به عنوان راهنمای کارهایی که باید انجام دهید استفاده کنید. می توانید از این اطلاعات همراه با سایر امارهای خود (ترافیک، پیوندها، تبدیل ها و غیره) برای تصمیم گیری در مورد نحوه مدیریت این پست ها استفاده کنید.

 هوش مصنوعی محتوا برای سئو 

در این تست، رنک مث بررسی می کند که ایا از Content AI برای بهینه سازی پست خود برای کلمه کلیدی تمرکز استفاده می کنید یا خیر.Rank Math’s Content AI برای کمک به کاربران در بهینه سازی پست برای یک کلیدواژه متمرکز خاص ساخته شده است.

 

هوش مصنوعی برای ارتقای سئو

 

شما می توانید برای کلمه کلیدی تمرکز با هوش مصنوعی محتوای ما تحقیق کنید. هوش مصنوعی ما از الگوریتم‌های اختصاصی ما برای تحقیق در مورد رتبه‌بندی مقالات موجود برای این کلمه کلیدی متمرکز استفاده می‌کند تا پیشنهادات هوشمندانه شما را برای تعداد بهینه کلمات، تعداد رسانه، تعداد عنوان و تعداد لینک ارائه دهد.

هوش مصنوعی ما همچنین کلمات کلیدی را که می‌توانید در محتوا، عنوان‌ها، عنوان سئو و توضیحات خود استفاده کنید، شناسایی می‌کند. Content AI همچنین سؤالات متداول را پیشنهاد می کند که برای پاسخ به سؤالاتی که معمولا کاربران در هنگام مرور این موضوعات در ذهن دارند پاسخ دهید.

نظرات مشتریان در رنک مث پرو

نظرات مشتریان شما اعتبار محصولات شما را افزایش می دهد، بنابراین رنک مث بررسی می کند که ایا نظرات را در فروشگاه ووکامرس و Easy Digital Downloads خود فعال کرده اید یا خیر .

در حالی که ویژگی‌های بررسی پیش‌فرض ووکامرس و Easy Digital Downloads محدود است، کاربران می‌توانند از WP Review PRO برای بهبود فرم بررسی و تشویق مشتریان برای ارائه نظرات استفاده کنند.دقت کنید این تست فقط برای محصولات ووکامرس و Easy Digital Downloads در نسخه رنک مث پرو قابل اجرا است.

گذراندن تمام تست ها در بخش سئوی اضافی

هنگامی که تمام مراحلی را که در بالا توضیح دادیم دنبال کردید و پست خود را بهینه کردید، باید تمام تست‌های بخش سئوی اضافی را به راحتی پشت سر بگذارید. همچنین، پس از گذراندن تمام تست‌های پایه و تکمیلی، امتیاز سئوی شما برای کلمه کلیدی تمرکز اصلی باید از قبل بسیار بالا باشد و باید شروع به دیدن رنگ سبز برای نمره خود کنید.

خوانایی عنوان

اگر بیشتر منابع خود را صرف نوشتن محتوای خود می کنید و منابع بسیار کمی را برای نوشتن عناوین خود صرف می کنید، پس باید به طور جدی در استراتژی خود تجدید نظر کنید. 100٪ از مخاطبان شما ممکن است عنوان خود را بخوانند، اما کمتر از 50٪ در واقع محتوا را می خوانند. و این واقعیت در مورد عناوین خوش نوشته صدق می کند. یک عنوان بد ممکن است حتی 50 درصد از خوانندگان را جذب نکند.

اهمیت عناوین خوب در پست های شما قابل اغراق نیست چرا که خوانندگان را به خود جذب می‌کند، بلکه بر رتبه‌بندی جستجو نیز تأثیر می‌گذارد به روش‌هایی که ممکن است فکر نکرده باشید.اگرچه گوگل هرگز ان را تایید نکرده است، اما این یک واقعیت شناخته شده است که گوگل از نرخ کلیک به عنوان یک فاکتور رتبه بندی جستجو استفاده می کند.

اگرچه این عامل به تنهایی نتایج عالی را برای شما تضمین نمی کند، اما زمانی که در تلاش برای ارتقاء چند موقعیت در 10 نتیجه برتر هستید، نرخ کلیک بالاتر می تواند برتری شما را بالاتر از رقیب خود قرار دهد.

وقتی عناوین قانع‌کننده‌ای می‌نویسید که کاربران نمی‌توانند روی ان‌ها کلیک کنند، نه تنها رقبای خود را شکست می‌دهید بلکه به گوگل نشان می‌دهید که نتیجه شما بیشتر به پرس و جو مرتبط است. اگر همچنان از نرخ کلیک معیار برای پرس و بالاتر برویید گوگل به زودی نتیجه شما را بالاتر از سایرین تبلیغ می کند و اگر همچنان اکثر کلیک ها را جذب کند، همچنان در انجا باقی خواهد ماند.

کلمه کلیدی در ابتدای عنوان

در SERP ها باید در سریع ترین زمان ممکن توجه کاربر را به خود جلب کنید. به همین دلیل مهم است که عنوان خود را به گونه ای بیان کنید که کلمات کلیدی در ابتدا ظاهر شوند. نتایج با کلمات کلیدی در ابتدای عنوان نیز کمی مورد علاقه موتورهای جستجو قرار می گیرد.

در این ازمون، رنک مث بررسی می‌کند که ایا کلمه کلیدی تمرکز اصلی خود را در 50٪ اول عنوان قرار داده‌اید یا خیر، و در صورت داشتن این کار، در ازمون موفق می‌شود. دلیل اینکه رنک مث 50 درصد اول عنوان و نه شروع مطلق عنوان را بررسی می کند، این است که گاهی اوقات این کار عملی نیست که کلمه کلیدی تمرکز خود را در ابتدای پست خود قرار دهید بدون اینکه غیرطبیعی به نظر برسد. برای در نظر گرفتن این سناریوها، رنک مث محدودیت راحت تری برای بررسی مکان کلمات کلیدی تمرکز شما دارد.

اگر در این ازمون مردود شدید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که عنوان را به گونه‌ای دوباره بنویسید که در ابتدا کلمه کلیدی تمرکز اصلی را وارد کنید. در اینجا این است که چگونه باید عنوان خود را برای جابجایی کلمه کلیدی تمرکز در ابتدا بهینه کنید.

احساس در عنوان

یک راه ثابت شده برای اینکه افراد بیشتری روی وب سایت شما در SERP کلیک کنند، داشتن عنوانی است که احساسات قوی را برانگیزد. توجه کنید که ما به نوعی احساسات را نگفتیم، فقط احساسات قوی را بیان کردیم . یعنی تا زمانی که احساسات به اندازه کافی قوی باشند، مهم نیست که چه نوع احساساتی برانگیخته می شود.

یک قانون ساده کپی رایتینگ برانگیختن احساسات است. اگر در مورد یک پیتزا صحبت می‌کردیم، به شما می‌گفتیم که نان چقدر نرم است، چقدر بوی فوق‌العاده‌ای دارد، رویه‌ها چقدر ظاهر و طعم دارند و طعم پنیر در دهان چقدر خوشمزه است. شما باید همین هدف را با عنوان انجام دهید. اما، عنوان جایی نیست که شما متن زیادی داشته باشید. بنابراین، داشتن عنوانی که احساسات را برمی انگیزد، ایده آل است.

اگر فیسبوک را مرور کرده باشید، ممکن است با چندین پست مواجه شده باشید که عناوین مشابهی دارند به طور مثال 7 فکت زندگی که ذهن شما را متحیر می کند ، انها سعی می کنند کنجکاوی شما را برانگیزند.نکته مهمی که هنگام استفاده از این تاکتیک باید به خاطر بسپارید این است که باید نیازمندی کاربران را مدیریت کنید.

اغراق کردن ممکن است باعث شود کاربران کلیک کنند، اما اگر محتوای شما ارائه نشود، کاربران شما سریعا از وب سایت شما خارج می شوند و دیگر باز نمی گردند. عمل نوشتن عناوین اغراق‌ امیز را “Clickbait” می‌نامند، زیرا به معنای واقعی کلمه کاربران خود را طعمه می‌گذارید تا روی نتایج شما کلیک کنند.

ما به شما توصیه می کنیم برای سلامت طولانی مدت وب سایت خود از طعمه کلیک دوری کنید. عناوین clickbaity نه تنها در مقایسه با سایر عناوین معمولی عملکرد بدتری در رسانه های اجتماعی دارند، بلکه به عنوان یک عامل رتبه بندی منفی نیز در نظر گرفته می شوند. نه به طور مستقیم، اما زمانی که شخصی وارد وب سایت شما می شود و به سرعت باز می گردد و به نتیجه دیگری می رسد، به این پدیده pogo-sticking می گویند و این یک عامل رتبه بندی منفی شناخته شده در چشم موتورهای جستجو است.

برای قبولی در این ازمون، مطمئن شوید که عنوان شما احساسات قوی را از درون کاربر برمی انگیزد. گاهی اوقات، گفتن ان اسان تر از انجام ان است، اما در بسیاری از مواقع، تنها جایگزینی چند کلمه از عنوان شما می تواند این کار را انجام دهد. تجزیه و تحلیل احساسات موضوع پیچیده ای است، اما اساس ان در درک چگونگی تأثیر برخی کلمات بر احساسات یک جمله است.

در اینجا یک لیست مرجع از کلمات مثبت و کلمات منفی است که می توانید در عنوان خود برای برانگیختن پاسخ مثبت یا منفی استفاده کنید.دقت کنید این تست برای محصولات ووکامرس و Easy Digital Downloads در نسخه PRO Rank Math قابل اجرا نیست.

استفتده از کلمات پر قدرت در عنوان

اینها کلماتی هستند که وقتی در عناوین استفاده می شوند، کاربران را وادار می کند تا خواه ناخواه روی انها کلیک کنند.در این تست، رنک مث بررسی می‌کند که ایا از کلمه قدرت در عنوان استفاده می‌کنید یا خیر. این ازمایش با استفاده از فهرست داخلی کلمات قدرت انجام می شود که به طور مرتب به روز می شود. اگر کلمه قدرتمندی پیدا شد، ازمون را قبول می کنید. در غیر این صورت، شما در ازمون مردود می شوید.

به کاربردن عدد در عنوان

یک راه اثبات شده برای دریافت کلیک های بیشتر از SERP ها استفاده از اعداد در عنوان است. این تکنیک مدتی است که محبوب شده است، اما اثر ان مانند کلیک‌بیت کمرنگ نشده است. توضیح اینکه چرا این کار می کند دشوار است، اما به راحتی می توان اذعان کرد که کار می کند و از ان به نفع خود استفاده کنید. در مورد آن فکر کنید، چه چیزی قابل کلیک تر به نظر می رسد – “چگونه گاراژ خود را تمیز کنیم؟” یا “7 روش آسان برای تمیز کردن گاراژ خود؟”. بدیهی است که دومی است.

در این ازمون، رنک مث بررسی می‌کند که ایا از اعداد در عنوان خود استفاده می‌کنید . اگر اینطور نیستید، رنک مث به شما هشدار می دهد که باید.

بنابراین، برای قبولی در این ازمون، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک عدد را در عنوان پست قرار دهید و در این ازمون موفق خواهید شد. Buzzsumo میلیون‌ها تیتر را تجزیه و تحلیل کرد و اطلاعات جالبی در مورد اینکه چه نوع تیترهایی عملکرد بهتری دارند پیدا کرد. توجه کنید این تست برای محصولات ووکامرس و Easy Digital Downloads در نسخه رنک مث پرو قابل اجرا نیست.

گذراندن تمام تست های خوانایی عنوان

هنگامی که تمام تست‌های خوانایی عنوان را قبول کردید، صفحه باید تیک های سبز را نشان دهد.

خوانایی محتوا

تاکنون از رنک مث برای بهینه سازی محتوا و عنوان خود استفاده کرده اید. بنابراین، شما محتوای خود را برای موتورهای جستجو بهینه کرده اید و کاربران خود را با عناوین چشم نواز جذب کرده اید. با بهبود ارائه پست، به کاربران کمک می‌کنید به پست شما برسند و در انجا بمانند . ما تاکید کرده‌ایم که تجربه کاربر هدفمند برای سلامت طولانی‌مدت وب‌سایت شما بسیار مهم است.

ابتدا، کاربری که از خواندن مطالب شما خوشحال است، می تواند خواننده و مشترک طولانی مدت شود. این برای شما بسیار سودمند است.دوم، زمان صرف شده در سایت یکی از روش هایی است که گوگل و سایر موتورهای جستجو میزان تعامل کاربر را اندازه گیری می کنند. و نباید تعجب اور باشد که وب سایت هایی با تعامل بهتر رتبه های بالاتر و ترافیک بیشتری کسب می کنند.

چند تست بعدی به شما کمک می کند تا محتوای خود را به گونه ای سازماندهی و ارائه دهید که خوانندگان خود را خوشحال کند. این اخرین بخش از فرایند بهینه سازی است، اما به اندازه بقیه مهم است.

برای ارائه بهتر مطالب خود از فهرست مطالب استفاده کنید

اگر در حال نوشتن یک پست طولانی هستید، برای اسان کردن معرفی پست ضروری است. همه کاربران به دنبال اطلاعات کاملی نیستند که پست شما ارائه می کند. برخی از کاربران ممکن است به دنبال پاسخ بسیار خاصی باشند که در جایی در پست مدفون شده باشد.ساده ترین راه برای کمک به کاربران خود این است که فهرست مطالب را در پست خود معرفی کنید . همانطور که معرفی یک کتاب بزرگ با فهرست یا فهرست مطالب اسان‌تر می‌شود، معرفی پست شما نیز با گنجاندن فهرست مطالب اسان‌تر می‌شود .

اگر تلاش شما مورد توجه موتورهای جستجو قرار نگرفت بدانید انها متوجه تعامل خواهند شد و با رتبه های بهتر به شما پاداش می دهند. نه تنها این گوگل نیز ممکن است هنگامی که فهرستی از مطالب را در پست شما شناسایی می کند، پیوند “پرش به” را در SERP ها اضافه کند.

این به طور گسترده ای نرخ کلیک شما را بهبود می بخشد. فقط به یاد داشته باشید که گوگل این کار را به صلاحدید خود انجام می دهد، مانند ریچ اسنیپت ها، و صرف فهرست مطالب تضمینی برای دریافت لینک های «پرش به » نیست. با این حال، درج نکردن فهرست محتویات تضمین می‌کند که پیوندها را «پرش به» نخواهید داشت، اما گنجاندن آنها ممکن است پیوندها را برای شما به ارمغان بیاورد.

در این ازمون رنک مث وجود افزونه ایجاد فهرست مطالب را در وب سایت شما بررسی می کند. با این فرض که اگر افزونه را نصب کرده باشید از TOC استفاده خواهید کرد، رنک مث در صورتی که هر یک از افزونه های زیر را در وب سایت شما نصب کرده باشد، آزمون را با موفقیت پشت سر می گذارد.

WP Shortcode Pro کد کوتاه WP بسته TOC – فهرست مطالب برای Elementor بلوک های نهایی فهرست مطالب LuckyWP Elementor Pro فهرست مطالب پلاس

اگر از هر افزونه دیگری برای افزودن فهرست مطالب استفاده می‌کنید، لطفا با افزونه/ارائه‌دهنده خود تماس بگیرید و از ان‌ها بخواهید که این فیلتر را به افزونه/موضوع خود اضافه کنند تارنک مث بتواند تشخیص دهد که از بخش فهرست مطالب در پست‌های خود استفاده می‌کنید.

هنگامی که انها فیلتر را اضافه کردند، ما خوشحال خواهیم شد که انها را به لیست سازگاری در اینجا اضافه کنیم .اگر به صورت دستی یک بخش فهرست مطالب با کد سخت اضافه می کنید، می توانید از این فیلتر برای غیرفعال کردن آن تست خاص استفاده کنید.دقت کنید این تست برای محصولات ووکامرس و Easy Digital Downloads در نسخه رنک مث پرو قابل اجرا نیست.

استفاده از پاراگراف های کوتاه

در تلاش برای تجربه کاربری بهتر، توصیه می کنیم فهرستی از مطالب، تصاویر و حتی زبان خود را ساده کنید. تنها چیزی که باقی می ماند این است که چگونه محتوای خود را سازماندهی می کنید. این تست در مورد همین است.همانطور که در تست دیگری در بالا ذکر کردیم، قرار دادن یک دیوار متنی سریعترین راه برای از دست دادن علاقه خوانندگان شما است. یک راه عالی برای درگیر نگه داشتن کاربر استفاده از پاراگراف های کوتاه تر است. همین مقاله را مرور کنید، و متوجه خواهید شد که ما پاراگراف های خود را به چند خط محدود می کنیم.

در این ازمون رنک مث محتوای شما را تجزیه و تحلیل می کند و اگر هر یک از پاراگراف های شما بیش از 120 کلمه در آن باشد به شما اطلاع می دهد. اگر یک یا چند پاراگراف با بیش از 120 کلمه پیدا کند، این ازمون ناموفق خواهد بود.برای قبولی در این ازمون، مطالب خود را بخوانید و پاراگراف ها را کوتاه تر کنید و هر پاراگراف را زیر 120 کلمه نگه دارید.

استفاده از رسانه در پست های خود

دلیل اینکه مردم بیشتر به جای خواندن کتاب فیلم می بینند ساده است. دیدن ویدئوها اسان است و تاثیر بیشتری دارند. چندین مطالعه به حقایق زیر در مورد حفظ اشاره می کنند. انسان حفظ می کند:

10 درصد از انچه می خوانند 20 درصد از انچه می شنوند 30 درصد از انچه می بینند 50 درصد از انچه می بینند و می شنوند 70 درصد از انچه می گویند و می نویسند 90 درصد از کاری که انجام می دهند

به همین دلیل ضروری است که برخی رسانه ها را به پست خود اضافه کنید تا توجه خواننده خود را جلب کنید. احتمالا این ضرب المثل رایج را شنیده اید که “یک عکس ارزش هزار کلمه را دارد.” بنابراین، به ما بگویید، ترجیح می دهید چه کاری انجام دهید، یک عکس ببینید یا هزاران کلمه بخوانید؟

در این تست، رنک مث وجود تصاویر یا ویدیوها را در پست شما بررسی می کند و در صورت پیدا نکردن انها به شما هشدار می دهد. برای قبولی در این ازمون، تنها کاری که باید انجام دهید این است که تصاویر یا ویدیوها را در پست خود قرار دهید . باید بدانید که حتی اضافه کردن یک تصویر به موفقیت در ازمون کمک می کند، اما نمره 100% نخواهید گرفت. برای کسب امتیاز 100% در این ازمون، باید حداقل 4 تصویر یا ویدیو به پست خود اضافه کنید.

لطفا توجه داشته باشید که رنک مث تصاویر یا ویدیوها را بررسی می‌کند، بنابراین گنجاندن هر یک از ان‌ها در ازمون موفق می‌شود.

Content AI :رنک مث این ازمون را با توصیه‌های شمارش رسانه از Content AI همگام‌سازی می‌کند. بنابراین، اگر Content AI پیشنهاد می‌کند که تصاویر و ویدیوها را اضافه نکنید، رنک مث این تست را پنهان می‌کند.

کسب امتیاز 100 رای بهینه سازی سئو

پس از گذراندن تمام تست های خود در تمام بخش ها ، امتیاز نهایی سئو خود را بررسی کنید.شاید تعجب کنید که ببینید تمام تست ها را قبول کرده اید، اما هنوز در مقیاس رتبه ریاضی نمره ۱۰۰/۱۰۰ را کسب نکرده اید. دلیل ان این است که شما ممکن است تمام تست ها را قبول کرده باشید، اما در همه ازمون ها نمره 100٪ را کسب نکرده باشید. ما بارها اشاره کرده ایم که برای قبولی در یک ازمون لازم نیست 100% امتیاز کسب کنید، بنابراین در ظاهر ممکن است به نظر برسد که تمام کارها را انجام داده اید، اما برخی بهینه سازی ها هنوز باقی مانده است.

به عنوان مثال، ما فقط در بخش بالا به این موضوع اشاره کردیم که باید حداقل 4 تصویر یا ویدیو به پست خود اضافه کنید تا در ازمون مدیا امتیاز 100% کسب کنید. اما، اضافه کردن تنها 1 تصویر، ازمون را نیز پشت سر می گذارد.برای کسب 100 کامل، شرح هر ازمون را مرور کنید و ببینید کدام ازمون شرایط اضافی دارد که به تلاش بیشتری نیاز دارد. سپس به پست خود برگردید و پست خود را برای ان تست ها بهینه کنید تا امتیاز 100 در 100 را کسب کنید.

همچنین به کلمات کلیدی ثانویه نیز توجه کنید. در پست ما، انها همچنان زرد به نظر می رسند، یعنی پست برای انها به خوبی بهینه نشده است. برای مشاهده تست های ناموفق، روی هر یک از کلیدواژه های ثانویه کلیک کنید.چند بهینه سازی اساسی و اضافی وجود دارد که ما برای کلمه کلیدی ثانویه خود انجام نداده ایم.

گاهی اوقات، شما هیچ کلمه کلیدی ثانویه ای را به پست های خود اضافه نمی کنید، و برای در نظر گرفتن ان، اگر کلمات کلیدی ثانویه را اضافه نکنید، رتبه ریاضی به شما نمره منفی نمی دهد، و حتی امتیازات فردی برای کلمات کلیدی ثانویه شما بر امتیاز کلی شما تأثیر نمی گذارد. . اما، هرچه بهتر پست خود را برای کلمات کلیدی ثانویه بهینه کنید، احتمال اینکه پست شما برای ان کلمات کلیدی ترافیک داشته باشد، بیشتر می شود. بنابراین، فرایند بهینه سازی برای کلمات کلیدی ثانویه خود را نادیده نگیرید.

این روند ممکن است برای شما طاقت فرسا و پیچیده به نظر برسد، اما اجازه دهید به شما اطمینان دهیم که اینطور نیست. هر کاری که برای اولین بار انجام می دهید سخت است. ما قول می‌دهیم که هر بار که این کار را انجام می‌دهید، این فرایند اسان‌تر می‌شود، و پس از چند بار انجام دادن، به طبیعت دوم تبدیل می‌شود و شما ناخودآگاه شروع به انجام ان خواهید کرد.

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا بهترین تجربه را به شما ارائه دهیم. خط مشی کوکی