بازگشت

افزودن محصول فیزیکی در ووکامرس | بروزرسانی 1401

در این بخش از مقاله ووکامرس میخوایم افزودن محصول فیزیکی را به شما اموزش دهیم ، اولین قدم برای اینکار این است که ووکامرس را نصب کرده و بعد از پیکربندی کامل این افزونه به اضافه کردن محصول فیزیکی میرسیم.

شما میتوانید انواع انواع محصولات را در ووکامرس پیاده سازی کنید که در این بخش میخواهیم ابتدا محصول فیزیکی را شرح دهیم. برای اضافه کردن محصول فیزیکی در ووکامرس در ابتدا در قسمت داشبورد این افزونه گزینه افزودن جدید را که برای اضافه کردن محصولات است را کلیک میکنیم سپس در کادر صفحه ای که برای شما باز میشود نام محصول را وارد کنید.

 

افزودن محصولات فیزیکی در ووکامرس

 

حال باید توضیحات محصول را به صورت کلی وارد کنید و یک محتوای مناسب برای محصول خود انتخاب کنید که سئو ان را بالا برید دقت کنید که باید از کلملت کلیدی مهم و عنوان مناسب را وارد کنید تا در سئو تاثیر داشته باشد . از خلاصه کردن توضیحات دربار محصول فیزیکی بپرهیزید چراکه هر چه حصول را با دقت و ظرافت بیشتری کامل توضیح دهید تاثیر بیشتری در ذهن کاربر و سئو محصول شما دارد.

اطلاعات محصول در ووکامرس

حال به بخش بعدی یعنی انواع محصول میپردازیم باز هم باید بگوییم که این مورد را نیز به صورت کامل و جامع تعبیر کنید تا اگر سوالی ذهن کاربر را مشغول کرد جوابی برای ان داشته باید ،به طور مثال یک محصول مانند اطلس باید همه موارد را ذکر کنید مثل سال انتشار تعداد صفحات ، جنس صفحات و ترجمه فردی که ان را نوشته است و حتی نام فردی که تصویرگری ان را انجام داده است را کامل وارد کنید دقت کنید که حتما باید تمامی سئولاتی که کاربر به ذهنش خطور میکند را وارد کنید تا به راحتی مشتری از این محصول اطلاعات لازم را کسب کند.

 

اطلاعات محصولات در ووکامرس

 

دسته بندی محصولات در ووکامرس

در این قسمت میتوانید دسته محصول را نام ببرید علاوه بر ان خدمات محتوای اموزشی را میتوانید اضافه کنید و گزینه ای با افزودن دسته جدید وجود دارد که شما میتوانید خود ان دسته را ایجاد کنید و حتی میتوانید با استفاده از قسمت پر استفاده محصول خود را در دسته بندی که پر استفاده ترین دسته بندی هاست قرار دهید.

 

دسته بندی محصولات در ووکامرس

 

برچسب محصولات در ووکامرس

مرحله بعدی که باید ان را به صورت کامل انتخاب برچسب محصولات می باشد ، دقت کنید برچسب محصولات باید با خود محصول در ارتباط باشد و ان ها را با کاما جدا کنید تا برچسب ها به صورت دقیقی وارد شوند تعداد بهتری که برای برچسب ها لازم است باید بین دوتا چهار برچسب باشد ، کاربرد برچسب ها بسیار مهم هستند چراکه برای دیده شدن محصول بسیار این عمل کاربردی است که در صورت نیاز کاربر ان را با تگ مناسب انتخاب کند و محصول را به راحتی پیدا کند .

پس از اینکه محصول خود را انتخاب کردید گزینه افزودن را کلیک کنید تا برچسب محصولات شما اضافه شود .پس از اینکه این کارها انجام گرفت باید تصاویر محصول را انتخاب کنید و دقت کنید که در این مورد باید محصول از جهات مختلف عکس برداری شود و بارگذاری انجام شود علاوه بر این باید توجه کنید که کاربر یا مشتری شما از چه جهاتی به این عکس ها نیاز دارد.

حتما به این نکته توجه کنید که نورپردازی و زاویه عکس به صورت خوبی نشان داده شود و در عکس برداری از محصول اغراق نکنید و نواقص را پنهان نکنید.برای انتخاب عکس دو بخش در ووکامرس وجود دارد که یک تصویر شاخص میباشد که در صفحه جستوجو محصول قرار میگیرد و تصویر دیگر مربوط به خود محصول است که برای دیدن کامل محصول انتخاب میشود.

 

برچسب محصولات در ووکامرس

 

 

بخش تصویر محصول و گزینش نگاره محصول برای تصویر شاخص میباشد ، سپس برای عکس های اصلی به قسمت گالری محصول رفته و با زدن گزینه افزودن گالری تصاویر محصول ، عکس ها را اضافه کنید دقت داشته باشید که به سئو تصاویر اهمیت دهید.

اطلاعات افزودن محصول در ووکامرس

این مرحله وارد کردن اطلاعات و جزئیات محصول می باشد که بخش فوق العاده مهمی میباشد در این قسمت نوع محصول را از بین گزینه های محصول ساده ، محصول گروه بندی و محصول فرعی/خارجی و محصول معتبر گزینه مناسب را انتخاب کنید.

محصول ساده گزینه ای میباشد که میخواهید یک محصول را بدون ویژگی های متغییر معرفی کنید به طور مثال یک اطلس نه سایز دارد نه انواع رنگ ، پس یک محصول ساده میباشد اما یک کفش در رنگ ها و سایز های مختلف میباشد.

محصول گروه بندی شده گزینه است که رای محصولات عمده و در کنار محصولات دیگر باید معرفی شود. محصول معرفی/ خارجی محصولی است که به صورت لینک در سایت معرفی میشود و باید برای خرید ان محصول بر روی لینک زده و وارد سایت دیگری شوید تا بتوانید ان را خریداری کنید.

محصول متغییر محصولی است که متغییر های مختلفی دارد به طور مثال محصول در انواع رنگ ها و سایز ها قرار دارد به اینگونه محصولات ، محصولات متغییر میگویند.

در ابتدای این صفحه دو گزینه محصول مجازی و دانلودی وجود دارد که برای محصولات فیزیکی باید یکی از این دو مورد را با توجه به محصولی که دارید انتخاب کنید. سپس در تب همگانی ووکامرس قیمت عادی را به تومان وارد کنید و سپس اگر فروش ویژه دارید یا میخواهید روزی فروش ویژه را انتخاب دهید هم قیمت را در فروش ویژه وارد کنید پس از ان در قسمت تاریخ فروش ویژه را وارد کنید و علاوه بر ان تاریخ پایان فروش ویژه را انتخاب کنید تا خود به صورت خودکار کار شما را در تاریخ انتخابی انجام دهد.

سپس به به بخش فهرست موجودی میرسید که در ان شناسه محصول را وارد کرده و نمایش موجودی انبار برای مشتری را میتوانید فعال کنید و در بخش پایین این گزینه موجودی کل انبار را نیز را وارد کنید ، مجوز پیش فروش کردن محصول را در قسمت بعدی این افزونه میتوانید ببینید اگر هم تمایلی برای پیش فروش محصولات خود را ندارید میتوانید این قسمت را رها کنید.

حال اگر محصول شما به صورت عمده نیز فروش دارد میتوانید تیک را فعال یا غیر فعال کنید بعد از ان کد قفسه انبار و قیمت تامین کننده را وارد کنید . در تب حمل و نقل ابتدا وزن محصول خود را به کیلوگرم وارد کنید و در بخش ابعاد ، طول، عرض و ارتفاع را وارد کنید و در پایان کلاس حمل و نقل را وارد کنید.

حال به بخش محصولات مرتبط میرسیم که در این بخش مهم دو گزینه تشویق برای خرید بیشتر و محصولات مشابه وجود دارد که این دو گزینه برای زمانی میباشد که مشتری بر روی محصول مورد نظر خود کلیک میکند و با گزینه ی مشابه ان در قسمت پایین میتواند محصولات دیگر را ببیند و تشویق به خرید بیشتر و انتخابات بیشتری شود.

تب بعدی ،تب ویژگی ها میباشد که در ان نام محصول و مقدار ان را مشخص میکنیم و تیک ان در برگه را اگر تمایل دارید فعال کنید سپس اطلاعات دیگر را وارد کرده و در اخر گزینه ذخیره را کلیک کنید .

در تب پیشرفته میتوانید جزئیات بیشتری از محصول فیزیکی خود وارد کنید و سپس در تب تغییرات و با افزودن ویژگی تغییرات را اعمال کنید و در اخر به بخش توضیحات کوتاه درباره محصول اطلاعاتی را که میخواهید کاربر از ان اگاه باشد را وارد کنید و باید بگوییم که از جملات پ بار و تاثیرگذار استفاده کنید تا مشتری ترغیب به خرید شود.

حال محصول فیزیکی شما اماده است امیدواریم که این اموزش از ووکامرس برایتان مفید واقع شده باشد برای خواندن مطالب بیشتر درباره ووکامرس میتوانید اینجا را کلیک کنید.

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا بهترین تجربه را به شما ارائه دهیم. خط مشی کوکی