بازگشت

افزودن محصولات مجازی در ووکامرس | بروزرسانی 1401

در این بخش از اموزش محصولات افزونه ووکامرس میخواهیم محصولات مجازی را برایتان توصیف کنیم و نحوه اضافه کردن ان را به محصولاتان به طور کامل شرح دهیم . در ابتدا باید توضیحی از محصول مجازی را برایتان بگوییم ، همیشه محصولات به صورت فیزیکی موجود نیستند و شما میتوانید یک محصول را به طور مجازی استفاده کنید ، محصولات فیزیکی همانطور که از اسمشان پیداست یک فیزیک دارند و شما باید تمام اطلاعات از جمله اندازه و وزن ان را در محصولات اضافه کنید اما محصولات مجازی به این صورت نیستند و بیشترین استفاده از این محصولات در قالب پی دی اف میباشد.

شما میتوانید بازی ها و کتاب های صوتی یا پی دی اف خود را با خریدن از سایت بدون داشتن فیزیک ان ها از ان استفاده کنید پس خیلی از این موارد وجود دارد که شما لازم نیست که فیزیک یک کالا را دریافت کنید و فقط یک فایل میتواند به راحتی کالای شما را در اختیارتان قرار دهد.

ما روزانه ممکن است محصولات زیادی را به صورت مجازی دریافت کنیم به طور مثال اهنگی که از یک سایت دانلود میکنید نیز یک محصول مجازی است و علاوه بر ان عکس ها یا حتی فیلمی را که از وب سایت ها دریافت میکند محصولات مجازی محسوب میشوند که مزیت بسیاری نیز دارند که در این بخش برای شما توضیح میدهیم.

مزیت این محصولات بسیار زیاد است از جمله هزینه کمتری که نسبت به یک محصول فیزیکی است را میپردازید به طور مثال هزینه یک کتاب فیزیکی با یک کتاب الکترونیک تفاوت بسیاری درد که خیلی از دوست داران طبیعت نیز به این محصولات علاقمند هستند و با پا به عرصه گذاشتن تکنولوژی بیشتر محصولات به صورت مجازی ارائه میشوند.

پس اگر طراح یک سایت هستید باید حتما به این نکته توجه کنید که ممکن است که وب سایتی که طرحی میکند شامل محصولات دیجیتال باند به همین دلیل ما به طور کامل اضافه کردن این محصولات را در ووکامرس برای شما توضیح میدهیم.

انواع محصولات در ووکامرس

افزونه ووکامرس این قابلیت را برای شما ایجاد میکند که علاوه بر اینکه محصولات فیزیکی خود را ایجاد کنید محصولات مجازی خود را نیز ارائه دهید. دقت کنید که محصولات علاوه بر اینکه مجازی ، فیزیکی و دانلودی هستند به چند دسته نیز دسته بندی میشوندکه ان را برایتان توضیح خواهیم داد.

برای اینکه محصولات مجازی خود را در ووکامرس ایجاد کنید ابتدا به داشبورد ووکامرس رفته و گزینه محصولات و سپس افزودن جدید را کلیک کنید تا صفحه ایجاد محصول برای شما باز شود.

در قسمت بالای صفحه اطلاعات محصول را که به صورت چه محصولی است را وارد کنید که شامل محصول ساده ، محصول گروه بندی شده و محصول معرفی / خارجی ، محصول متغییر میباشد. محصول ساده گزینه ای میباشد که یک محصول بدون هیچ متغییری میباشد نه رنگ های مختلف دارد نه سایز های متعدد ، محصول گروه بندی شده محصولاتی هستند که شامل عمده فروشی میباشند یا علاوه بر خود محصول دیگری در کنار خود ارائه میدهند.

محصول معرفی / خارجی ، محصولی است که به صورت لینک در وب سایت شما قرار دارد و کاربران باید بر روی لینک موجود زده به صفحه دیگر بروند تا بتوانند خرید را انجام دهند. محصول متغییر هم نیز همانطور که از اسم ان مشخص است متغییر های زیادی دارد به طور مثال در رنگ ها یا سایز های متفاوتی وجود دارند.

ایجاد تنظیمات محصولات مجازی در ووکامرس

بعد از انتخاب این فیلد به قسمت بعدی رفته و گزینه مجازی را کلیک کنید ، محصولات مجازی ماهیت مجازی دارد و دانلود نمیشود به طور مثال یک رزرو در کلینیک دکتر یک محصول مجازی میباشد که شما میتوانید ان را برای کاربرانتان ایجاد کنید همچنین خرید بلیط و خیلی از موارد دیگر برای شما با این گزینه امکان پذیر میشود.

سپس به بخش دانلودی میرسیم که برای محصولاتی میباشند که میتوانید ان را دانلود کنید که در بخش بعدی از این اموزش برای شما این گزینه را به طور کامل توضیح خواهیم داد. بعد از اینکه این فیلد ها را وارد کردید در تب همگانی میتوانید قیمت این محصول را به تومان وارد کنید و سپس برای ان یک قیمت فروش ویژه ارائه دهید و با تعیین تاریخ و زمان فروش ویژه ان را فعال کرده تا زمانی که فرا رسید محصول به طور خودکار در بازه فروش ویژه قرار گیرد.

 

ایجاد محصولات مجازی در ووکامرس

 

در بخش فایل ها میتوانید فایلی را که میخواهید برای فروش بگذارید را نام گذاری کرده و بعد از اینکه نام گذاری کردید لینک فایل را هم قرار دهید سپس گزینه افزودن را بزنید تا فایل شما به طور کامل بار گذاری شود .

در قسمت محدودیت ها میتوانید تعداد را وارد کنید به طور مثال تعدادی که بلیط دارید وارد میکنید که تا پایان بلیط ها کاربران ان ها را رزرو نکنند و در قسمت انقضا روزهایی که قرار است این محصول به فروش برسد را را وارد کنید و حتما در نظر داشته باشید که به طور مثال رزرو وقت دکتر در ای بخش باید به گونه ای باشد که تا زمانی که برای شما تعیین شده است به کلینیک بروید در غیر این صورت باید وقت دیگری بگیرید چرا که زمان انقضای وقت دکتر شما فرا رسیده است.

 

اطلاعات محصولات مجازی در ووکامرس

 

بعد از اینکه اطلاعات خود را به طور کامل وارد کردید میتوانید گزینه افزودن یا انتشار را کلیک کنید تا محصول شما با اطلاعاتی که وارد کردید ایجاد شود. حال محصول فیزیکی شما ایجاد شده است. امیدواریم که این بخش از اموزش محصولات مجازی ووکامرس برایتان مفید واقع شده باشد برای دیدن اموزش های دیگر از افزونه ووکامرس میتوانید اینجا را کلیک کنید.

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا بهترین تجربه را به شما ارائه دهیم. خط مشی کوکی