بازگشت

افزودن محصولات دانلودی در ووکامرس | بروزرسانی 1401

در این بخش از مقاله ووکامرس قصد داریم اضافه کردن محصولات دانلودی را به شما اموزش دهیم ، امروزه خیلی از افراد از محصولات دانلودی از جمله کتاب استفاده میکنند که بسیار مزیت های عالی نسبت به محصولات فیزیکی دارد. ابتدا وارد سیستم وردپرس خود شوید و به داشبورد ووکامرس رفته و منو افزودن جدید را کلیک کنید.

صفحه جدید با نام افزودن محصول جدید برای شما به نمایش در می اید که شامل گزینه های مختلفی است که به طور کامل ان را توضیح میدهیم. در فیلد اول که نام محصول است ، عنوان محصول خود را اضافه میکنیم و سپس در قسمت نوشتار محتوا ، توضیحات و معرفی محصول را ارائه میدهیم.

در قسمت بالای ایجاد محتوا برای محصول خود میتوانید تنظیمات محتوا خود را از جمله ایجاد تیتر ، بند و پاراگراف و… انجام دهید. در سمت چپ این کادر یک باکس وجود دارد که میتوانید محتوا محصول خود را به صورت پیشنویس ذخبره کنید یا پیش نمایش متن خود را در این قسمت با نام همین گزینه ببینید در انتهای این باکس گزینه ای ابی رنگ محدود است که انتشار نام دارد شما بعد از ایجاد محتوا در این قسمت میتوانید ان را منتشر کنید و بعد از اینکه محتوا محصول خود را منتشر کردید ویرایش متن خود را انجام داده و گزینه بروزرسانی را کلیک کنید تا تغییرات برای شما ایجاد شود.

در پایین باکس انتشار باکسی با نام دسته محصولات قرار دارد که میتوانید محصول خود را در این قسمت در دسته بندی مورد نظر خود قرار دهید. حال میتوانید بقیه این اطلاعات را وارد کنید که شامل برچسب محصولات میشود و بعد از ان باید گزینه افزودن را کلیک کنید.

سپس در بخش نگاره محصول تصویر اصلی که برای این محصول در نظر دارید را به صورت فایل وارد کنید و به بخش گالری محصول رفته و عکس های مختلفی را که از محصول دارید را بارگذاری کنید .در بخش توضیحات کوتاه محصول میتوانید یک توضیح مختصر و مفید از محصول خود ایجاد کنید و اگر تمایلی ندارید توضیح کوتاه درباره محصولتان ایجاد کنید فقط ان را رها کنید سپس گزینه بروزرسانی یا انتشار را کلیک کنید.

تب همگانی محصولات دانلودی در ووکامرس

در این بخش از ووکامرس شما باید اطلاعات دقیق و جزئی را وارد کنید ،در فیلد اول باید نوع محصول خود را انتخاب کنید که شامل محصول ساده ، محصول گروه بندی ، محصول معرفی / خارجی و محصول متغییر موجود است . محصول ساده ،محصولی است که متغییر های متفاوتی ندارد مثل انواع رنگ و سایز . محصول گروه بندی شده محصولی میباشد که برای عمده بودن و در کنار محصولات دیگر معرفی میشود.

محصول معرفی / خارجی محصولی است که به صورت لینک در سایت شما قرار میگیرد و کاربران میتوانند با وارد شدن در لینک به صفحه جدید رفته و خرید خود را انجام دهند . محصول متغییر بر خلاف محصول ساده از متغییر های مختلفی ایجاد شده به طور مثال از رنگ ها و سایز های متنوعی برخوردار است.

سپس به فیلد مجازی یا دانلودی بودن محصول خود میرسید که در این بخش میخواهیم که محصولات دانلودی را به شما اموزش دهیم ، پس تیک قسمت محصولات دانلودی را میتوانید وارد کنید و سپس به بخش های بعدی رفته و اطلاعات لازم را وارد کنید .

 

تب همگانی در محصولات دانلودی ووکامرس

 

در تب همگانی میتوانید قیمت اصلی را به تومان وارد کنید و قسمت قیمت فروش ویژه قیمت فروش ویژه خود را همراه با زمانی بندی فروش را که میخواهید این فروش برای شما اعلام شود را وارد کنید دقت کنید که باید تاریخ شروع و تاریخ پایان را به درستی همراه با ساعت وارد کنید تا این کار در زمانی که اعلام کردید به صورت خودکار اعمال شود.

حال باید فیلدهای مناسب وارد کنید تا محصول شما به طور کامل ایجاد شود .فیلد فایل های دانلودی فیلدی میباشد که باید در ابتدا نام فایل خود را وارد کنید سپس ادرس فایل را وارد کنید تا به صورت لینک دراید و کاربران بتوانند ان را دانلود کنند.

حال به فیلد بعدی یعنی محدودیت دانلود میرسم در این قسمت میتوانید تعیین محدودیت دانلود را ایجاد کنید تا مرزی برای دانلود های خود قرار دهید توجه داشته باشید که میتوانید این فیلد را خالی بگذارید ضرورتی در پ کردن این فیلد وجود ندارد. سپس به اخرین فیلد در تب همگانی میرسید که انقضای دانلود است که میتوانید ان را ایجاد کنید یا اگر تمایلی ندارید ان را خالی رها کنید.

تب انبار در محصولات دانلودی در ووکامرس

تب انبار ، تبی میباشد که بسیار از طراحان سایت ان را وارد نمیکنند اما در این بخش رای شما به طور کامل توضیح داده میشود. در ابتدا فیلد شناسه محصول خود را وارد کنید سپس در فیلد موجودی انبار میتوانید موجودی خود را اعلام کنید تا کاربران ان را ببینند و اطلاع داشته باشند چند عدد از محصولی که میخواهند در انبار موجود است .وضعیت موجودی انبار را میتوانید به صورت عدد اعلام کنید. اگر عمده فروش یا تک فروش هستید باید در فیلد فروش تکی ان را وارد کنید سپس ذخیره تغییرات را بزنید تا ذخیره سازی برای شما اعمال شود.

تب محصولات مرتبط دانلودی در ووکامرس

حال به تب محصولات مرتبط میرسیم که میتوانید از ان برای ایجاد ارتباط محصول خود با دیگر محصولات استفاده کنید تا کاربران هنگام انتخاب محصول خود محصولات مرتبط را ببینند.

در فیلد این تب پیش فروش و فروش مکمل را میتوانید ببینید که همانطور از اسم این دو فیلد مشخص است برای پیش فروش کردن محصول و محصولی که محصول شما را کامل میکند ارائه کنید.

تب ویژگی ها درمحصولات دانلودی در ووکامرس

اگر تمایل دارید که ویژگی خاصی را برای محصول خود معرفی کنید در این بخش میتوانید ویژگی مد نظر خود را وارد کده سپس گزینه افزودن را کلیک کنید سپس گزینه افزود را وارد کنید تا ویژگی شما وارد شود و بر روی محصولات دانلودی شما اعمال شود.

 

تب ویژگی در محصولات دانلودی ووکامرس

 

تب پیشرفته در محصولات دانلودی در ووکامرس

در این تب گزینه های یاداشت خرید ، منوی سفارشی و فعال کردن دیدگاه گذاری موجود است که برای ارتباط گیری با کاربران بیشتر استفاده میشود .گزینه یادداشت خرید متنی است که کاربران بعد از انجام خرید برایش نمایش داده میشود. منوی سفارش ها به صورت لیستی میباشد که میتوانید خریدهای کاربرانتان را در ان ببینید. و فعال کردن دیدگاه گذاری گزینه ای می باشد که با فعال کردن ان اجازه میدهید کاربران نظرات خو را درباره محصول بگذارند.

 

تب پیشرفته در محصولات دانلودی ووکامرس

 

امیدواریم که این اموزش از محصولات دانلودی برای شما مفید واقع شده باشد شما میتوانید ادامه این مقاله را در اینجا مشاهده کنید.

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا بهترین تجربه را به شما ارائه دهیم. خط مشی کوکی