بازگشت

افزودن دسته بندی محصولات در ووکامرس | بروزرسانی 1401

در این بخش میخواهیم دسته بندی کردن محصولات را در ووکامرس توضیح دهیم ، ابتدا باید اهمیت دسته بندی را برای شما بگوییم . دسته بندی ها در کسب و کار اینترنتی بسیار لازم است چراکه هنگامی کاربر در سایت شما میخواهد خرید خود را انجام دهد در قسمت دسته بندی به دنبال محصول خود میگردد و با کمک همین دسته بندی شده شدن محصولات به راحتی میتوانید محصولات مشابه را مشاهده کند و به راحتی و اسانی خرید خود را انجام دهد.

دسته بندی کردن محصولات علاوه بر اینکه به خرید راحت کاربران کمک میکند مدیریت کردن محصولات را برای شما انجام میدهد به این صورت که محصولات را به طور مثال کفش را در دسته بندی کفش ها قرار داده و با استفاده از زیر دسته ها میتوانید کفش ها را در دسته های مناسب خود قرار دهید مثل کفش ورزشی و کفش پیاده روی هر دو در دسته بندی کفش ها قرار دارند اما خود دسته ای جدا هستند که برای ایجاد نظم و راحتی مشتری برای خرید در نظر گرفته شده اند.

باید دقت کنید که هر چه دسته بندی ها را به طور منظم تر وارد کنید و هر دسته سازماندهی کنید سئو سایت خود را نیز بهینه کرده اید چراکه کاربران فراوانی برای خرید راحت و ایمن به سایت شما مراجعه میکنند. سئو از هر لحاظ برای رشد کسب و کار شما بسیار اهمیت دارد پس چه عالی اگر به این نکات توجه کنید.

افزونه ووکامرس به راحتی برای شما امکان ایجاد دسته بندی و زیر دسته ها و علاوه بر این دسته بندی مادر را برای شما انجام میدهد که یکی از ایده ال ترین افزونه ها برای ایجاد نظم و مدیریت دسته بندی محصولات است.حال به طور کامل این بخش را برای شما شرح میدهیم تا بتوانید یک دسته بندی عالی و سازماندهی شده برای خود و مشتری خود ایجاد کنید.

ابتدا به داشبورد ووکامرس رفته و منو دسته بندی را کلیک کنید ،صفحه ای که برای شما به نمایش در می اید یک صفحه کامل با جزئیات برای شما است که هر کدام از این بخش ها از اهمیت زیادی برخوردار است که برای شما به طور کامل توضیح داده میشود.

منو دسته بندی محصولات در ووکامرس

در ابتدای این صفحه فیلد نام را مشاهده میکنید که باید نام دسته ای را که میخواهید برای محصول خود به درستی انتخاب کنید دقت کنید که نام دسته بندی برای مشتری شما به نمایش درمی اید پس بهتر است در انتخاب ان کمی ظرافت و دقت داشته باشید.

فیلد بعدی نامک میباشد که در این یالد باید نامک را به طور حتمی انتخاب کنید نامک محصول شما بسیار اهمیت دارد چراکه در سئو وب سایت شما نیز اثر دارد و در URL دسته بندی ها برای کاربران به نمایش در می اید و همچنین این نکته درباره نامک وجود دارد که بهتر است ان را به صورت انگلیسی وارد کنید تا فارسی تا توجه گوگل را به دسته بندی محصولات و وب سایت خود جلب کنید.

فیلد بعدی ، فیلد مادر است که بعد از دسته بندی اصلی دسته بندی مادر تعریف میشود که پایین تر از دسته بندی های دیگر می باشد به طور مثال دسته بندی کفش و بعد کفش ورزشی ، کفش برای روز مرد همه در دسته بندی کفش ها قرار دارند اما دسته بندی مادر کفش برای روز مرد است که نشان دهند یک دسته زیر مجموعه است است اما خود به تنهایی یک دسته بندی را ایفا میکند.

 

منو دسته بندی محصولات در ووکامرس

 

فیلد بعدی ، فیلد توضیح است که در این قسمت باید توضیحاتی که برای این دسته می باشد را وارد کنید ، توضیحات شما برای دسته بندی بسیار مهم است که بعد از ایجاد این توضیحات این مطالب در قالب ارشیو دسته بندی قرار میگیرد و برای کاربران به نمایش در می اید.

فیلد بعدی نمایش میباشد که شما میتوانید توضیحی که برای دسته بندی ارائه دهید تا در کنار دسته بندی به نمایش در اید .فیلد بعدی تصویر بند انگشتی میباشد که این تصویر هنگامی ایجاد میشود که کاربر دسته بندی را انتخاب میکند و تصویر کوچکی برای نمایش دادن کل دسته بندی در کنار نام دسته است .این تصویر نیز اهمیت بسیاری دارد چراکه به طور خلاصه چشمه ای را از دسته بندی به کاربران نمایش میدهد.

 

توضیحات و دسته اصلی در منو دسته بندی محصولات در ووکامرس

 

بعد از طی کردن تمامی مراحلی که برای شما توضیح داده شده میتوانید ذخیره تغییرات را کلیک کنید تا دسته بندی محصولات شما به طور کامل انجام شود.دقت کنید که شما میتوانید گزینه های زیادی را برای ایجاد دسته بندی محصولات قرار دهید اما باید در انتخاب درست ان ظرافت به خرج دهید تا کاربران در هنگام خرید به مشکلاتی همچون نیافتن دسته و محصول مورد نظر خود برنخورند.

نتیجه دسته بندی محصولات در ووکامرس

با همه توضیحاتی که درباره دسته بندی محصولات ارائه دادیم باید این نکته برای شما گفته شود که حتما باید برای وب سایت خود دسته بندی محصولات را ایجاد کنید در غیر این صورت وب سایت شما کاملا بهم ریخته و گیج کننده میشود و کاربران برای یافتن یک محصول زحمت زیادی میکشند و در اخر ممکن است از خرید منصرف شده و حتی محصولات دسته بندی مشابه را نبینند.

همه این موارد باعث میشود که کسب و کار شما افت شدیدی کرده و زمان و هزینه شما از بین برود پس حتما این افزونه را بر روی وردپرس خود نصب کنید تا به بهترین روش بتوانید دسته بندی محصولات را با تمام جزئیات وارد کنید.

امیدواریم که این مقاله از اموزش دسته بندی محصولات در ووکامرس برای شما مفید واقع شده باشد و بهترین نحوه از ان استفاده کند برای ادامه مطالب درباره این افزونه و مدیریت ویژگی های ووکامرس میتوانید اینجا را کلیک کنید و برای بخش اضافه کردن محصولات فیزیکی در ووکامرس اینجا را کلیک کنید.

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا بهترین تجربه را به شما ارائه دهیم. خط مشی کوکی