بازگشت

اشنایی با نرم افزار کم اسکنر | بروزرسانی 1401

در این مقاله قرار است درباره اپلیکشن یا نرم افزار کم اسکنر توضیح دهیم .اسکن کردن یک امر بسیار مهم در حال حاضر میباشد حتی اگر در دفاتر اداری یا اموزشی نباشید نیز هم به یک اسکنر نیازمند میشوید و چقدر بهتر است که این اسکنر در هر کجا همراه شما باشد.

همه ما با دانلود کردن برنامه کم اسکنر میتوانیم عملیات اسکن را بدون داشتن ماشین اسکن انجام دهیم و کاغذ های خود را به بره های دیجیتال تبدیل کنیم. این برنامه مشک تبدیل عکس ها به PDF را برای ما اسان کرده و طبیعت را با مصرف بیش از حد کاغذ به خطر نمی اندازد پس چه عالی خواهد بود همه نشان ها را با یک تیر زدن.

کم اسکنر به صورتی میباشد که شما میتوانید با دانلود ان بر روی گوشی نیز از ان بهره برده و عکس مورد نظر خود را ثبت کرده و در بخش کم اسکنر ان را اسکن کنید و در انواع قالب ها به صورت PDF و JPEG در بیاورید و ان ها را میتوانید به راحتی هر چه تمام تر با کیفیت عالی برای دیگران نیز ارسل کنید.

برنامه کم اسکنر یک برنامه برای موبایل های چینی ست که در سال 2011 به بازار دیجیتال پا گذاشت .البته دقت کنید که هر دو نسخه اندروید و ای او اس نیز میتوانند ان را دانلود کرده و از ان استفاده کند.این اپلیشکن به صورت پریمیوم و رایگان در اپ استور و گوگل پلی دانلودکنید.

نسخه رایگان این اپلیکیشن مزیت های مناسبی را در اختیار کاربران خود میگذارد و اما نسخه پریمیوم ان دارای مزیت ها و قابلیت های بیشتری میباشد که شما میتوانید تا 30 روز فایل ها و اناد خود را بازیاب کنید دقت کنید که نسخه رایگان ان کارایی و کاربرد همگانی را رفع میکند و در شرایط خاص نیاز به سخه غیر رایگان یا پیمیوم ان هستید.

ویژگی‌های برنامه ی کم اسکنر

این برنامه فقط به اسکن کردن تصاویر شما منتهی نمیشود و ویژگی های دیگری را نیز در خود دارد که به طور کامل برای شما توضیح داده میشود .کم اسکنر قابلیت های دیگری مثل ویرای عکس ها و اسناد را نیز دارد و امکان اشتراک گذاری را برای شما نیز فراهم کرده است .علاوه بر ان عکس ها و اسناد را با امنیت بالایی برای شما نگه داری میکند و حتی امکانات بیشتری نیز درد که در ادامه بخش برای شما توضیح خواهیم داد.

اسکن تصاویر در کم اسکنر

این برنامه این قابلیت را دارد که با دورین گوشی خود عکس ها و تصاوریر را اسکن کنید این برنامه مجهز به کارکتر نوری میباشد که به این معناست طی این فرایند نوشته ها کد گذاری میشوند و بعد از ان امکان ویرایش نوشته ها و اسناد برای شما امکان پذیر خواهد شد.

ویرایش اسناد

همان طور که در قبل نیز گفته شد شما میتوانید اسناد خود را ویرایش کنید ویرایش کردن اسناد شما شامل اضافه کردن امضا یا حاشیه نویس یا واترمارک باشد.

ارسال با تمام امنیت گذاری ها

امنیت یکی از مهم ترین بخش های ارسال یک فایل میباشد ممکن است فایل ها محرمانه باشد یا به طور مثال برای ارسال اسناد مورد نظر خود در رسانه ها نیازمند رمز گذاری ان هستید که این برنامه برای شما این قابلیت را قرار داده است.

تبدیل اسناد به صورت PDF

در عصر تکنولوژی جواب ازمایش ها نامه ها و خیلی از اسناد مهم به صورت PDF در می ایند تا نسخه با کیفیت و امکان ویرایش برای شما انجام شود . عاوه بر این کم اسکنر نه تنها اسناد را به صوت PDF در می اورد بلکه به صورت فرمت های Word /Excel/PPT/ PEG نیز میتوانید تبدیل کنید .

کپی و فکس تصاویر و اسناد

پرینت کپی و فکس مورد نیاز خیلی از افراد جامعه میباشد و این اپلیکشن منحصر به فرد میتواند برای شما این کار را نیز به راحتی انجام دهد.

جستجو درهمه فایل‌‌ها

ممکن شما روزانه مدارک بسیاری را اسکن کنید و برای پیدا کردن انها وقت بسیار زیادی را بگذارید .همه اسنادی که شما اسکن میکنید در کم اسکنر ذخیره میشود فقط با زدن چند گزینه در قسمت جستوجو فایل میتوانید مدارک و اسناد مورد نظر خود را استفاده کنید. دقت کنید که باید ابتدا به بخش Recent File مراجعه کنید و سپس در بخش جستوجو ان را وارد کنید.

نحوه استفاده از برنامه کم اسکنر

کار با این برنامه بسیار راحت و اسان است که ما ان را برای شما شرح داده تا راحتتر بتوانید از ان استفاده کنید.

در ابتدا باید این برنامه را بر روی دستگاه خود نصب کنید که با توجه به اندروید بودن گوشی شما میتوانید ان را از گوگل پلی و با توجه به ای او اس بودن سیستم شما میتوانید ان را از اپ استور دانلود کنید.

وارد برنامه شوید در اخر صفحه چند ایکون و گزینه میباشد که با لمس کردن ایکون وسط که عکس یک دوربین میباشد فضایی شبیه به عکاسی با گوشی برای شما ایجاد میشود که به راحتی میتوانید اسکن را با لمس این گزینه انجام دهید.

اسنادی را که یخواهید اسکن کنید را در قاب تنظیم شده قرار دهید و با مشخص کردن محدوده تصویر خود قالب خود را تنظیم کرده و اسکن کنید.

پس از کلیک بر روی ایکون دوربین دور عکس شما که محیط اطراف است حذف میشود که میتوانید بر روی ان افکت های مورد نظر خود را امتحان کنید.

در بخش پایین صفحه ایکون های مختلفی برای تنظیمات اسناد شما وجود دارد که شامل امضا، چرخش عکس، تنظیم نور، علامت گذاری و افزودن متن و کنتراست را انجام دهید و اسناد خود را به راحتی ویرایش کنید.

پس از انکه اسکن مورد نظر و ویرایش انرا انجام دادید گزینه تیک را لمس کنید تا فایل شما تایید شود و به صورت پیشفرض در فایل قرار گیرد.

اگر تمایل دارید اسکن دیگری را به اسکن ها و تصاویر خود اضافه کنید کافی است بر روی گزینه Tap photo to add new pages بزنید تا مراحل قبلی برای شما باز شود.

برنامه کم اسکنر

نکات مهم تبدیل تصاویر به PDF

برای گرفتن عکس بهتر است که دوربین به صورت عمودی قرار بگیرد و به طور کامل از بالای برگه مورد نظر گرفته شود. برگه یا اسناد را بر روی سطحی صاف قرار دهید دقت کنید که برگه الوده یا تا شده نباشد.اگر عکس را از بل با گوشی خود گرفته اید میتوانید با انتخاب ورود به گالری عکس مورد نظر را در این بخش وارد کنید.

با توجه به وارد توضیح داده شده میتوانید به راحتی یک دستگاه اسکن در گوشی خود راه اندازی کرده و بدون نیاز به هزینه ای اسناد اسکن شده خود را به انواع فرمت ها در بیاورید و ان را ویرایش کنید .امیدواریم که از این بخش از اموزش کم اسکنر لذت برده باشید برای مطالعه منو این نرم افزار به اینجا مراجعه کنید.

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا بهترین تجربه را به شما ارائه دهیم. خط مشی کوکی