بازگشت

منو مدیریت نقش ها در المنتور | بروزرسانی 1401

در این بخش از اموزش المنتور میخواهیم منو مدیریت نقش ها را برایتان شرح دهیم ، این بخش از المنتور دسترسی کاربران را برای ویرایش متن های المنتور محدود میکند . هنگامی که این منو را کلیک میکنید به صفحه ای جدید منتقل میشوید که در ان نقش های کاربران برایتان موجود است که با کلیک بر روی ان میتوانید دسترسی را محدود کنید .

با این منو شما میتوانید کنترول وب سایت خود را در دست بگیرید و بر کار افراد نظارت کنید که به چه مواردی دسترسی دارند و در صورتی که کاربر جدیدی را در سایت خود انتقال دادید دچار مشکلات نشوید . از قبل نیز گفتیم هر نقش دارای کادری مجزا میباشد که با کلیک بر روی هر نقش دو گزینه برای شما به نمایش در می اید که میتوانید یکی از این دو گزینه را انتخاب کنید.

گزینه های مدیریت نقش ها المنتور

این دو گزینه به صورت no access to editor و access to editor only میباشد که گزینه اول برای محدود کردن دسترسی ویرایش در المنتور میباشد و دومین گزینه برای ایجاد دسترسی به ویرایش های المنتور است. دقت کنید که در این بخش نمیتوانید ایجاد نقش کنید و این بخش که ایجاد نقش میباشد را باید در سیستم مدیریت محتوای وردپرس انجام دهید.

 

منو مدیریت نقش ها در المنتور

 

سیستم مدیریت محتوای وردپرس در قسمت کاربران را میتوانید با کلیک کردن بر روی بخش افزودن دارای نقش نیز و نقش ها را در این قسمت اضافه کنید و در بخش همه کاربران ، نقش تمامی کاربران وردپرس را نظارت کنید یا با انتخاب کادر تغییر نقش به ان ها را دارای نقش دیگری کنید. همچنین میتوانید در قسمت شناسنامه پروفایل های موجود کاربران را نظارت کنید ، کاربران در قسمت شناسنامه میتوانند پروفایل شخصی خود را ایجاد کنند.

همین اقدام و تعیین نقش در بخش وردپرس میتواند با مدیریت نقش در المنتور سازگار شده و کاربران را با نقش هایشان شناسایی کند ، مدیریت نقش ها در المنتور یکی از ضروری ترین اقدام های است که باید ان را انجام داد چراکه به طور اشتباه کاربران دسترسی به مواردی داشته باشند که از ان اطلاع نداشته باشند ممکن است با حتی کوچک ترین اقدام صفحات سایت شما کاملا به مشکل بربخورد پس این اقدام ضروری را حتما انجام داده و دسترسی ها را محدود کنید تا مدیریت المنتور خود را به راحتی انجام داده و صفحات را از هر گونه اسیبی مصون نگه دارید.

انواع نقش ها

سیستم مدیریت محتوای وردپرس خود دارای شش نقش میباشد که در این بخش به طور خلاصه ان ها را توضیح خواهیم داد، این نقش ها عبارتاند از : مدیر که نقش بسیار مهم دارد که بر تمامی کاربران نظارت کند و نکات امنیتی را ایجاد کند و نقش های دیگری را به کاربران خود بدهد و نقش های که نیازمند تغییر هستند را تغییر دهد  تا کاربران با دسترسی مناسب خود در بخش های خود قرار گیرند تا ایجاد مشکل در ایت پیش نیاید.

ویرایشگر کنترول کاملی بر روی بخش های محتوای سایت دارد و قابلیت گسترده تری نسبت به دیگر نقش ها دارد که میتوان به یکی از این قابلیت ها اشاره کرد که بر روی حذف دیدگاه ها یا تایید ان ها نظارت دارند. نویسنده سیستم مدیریت محتوای وردپرس تولید محتوا و ایجاد وبلاگ و مقاله را برعهده دارد ، نویسندگان میتوانند محتوا یا پستی را که خود منتشر کرده اند حذف کنند اما این کاربران نمیتوانند دسته ایجاد کنند و باید از همان دسته های موجود دسته خود را انتخاب کنند.

نویسندگان میتوانند بر روی پست های خود تگ اضافه کنند ، دیدگاه ها برای نویسندگان قابل مشاهده میباشد اما اجازه حذف یا تایید ان را به هیچ گونه ندارند و همچنین دسترسی به حذف قالب ها و افزونه ها را نیز ندارند.

مشارکت کنندگان کاربرانی هستند که میتوانند پست های جدیدی را به سایت انتقال دهند و یا پست قبلی را ویرایش کنند ، اما میزان دسترسی این افراد به گونه ای نیست که دسته ای ایجاد کنند اما این قابلیت را دارند که تگ را به پست خود اضافه کنند و مهم ترین محدودیتی که دارند این است که نمیتوانند فایلی را بارگذاری کنند.

کاربران مشترک میتوانند به سایت وارد شوند و مشخصات خود را ویرایش کنند اما نمیتوانند فعالیت هایی نظیر از ایجاد پست یا تغییرات دیدگاه ها و… را ایجاد کنند. مدیر کل شبکه میتواند کاربران جدیدی را به دیگر کاربران اضافه کند و کارهای بسیاری را در وردپرس انجام دهند.

وردپرس نقش های سفارشی ایجاد میکند تا کاربران دارای نقش های دیگری نیز باشند و دسترسی خود را با توجه به کارهایی که کاربران انجام میدهند ایجاد کنند. این تمامی نقش های بود که در خود وردپرس ایجاد میشوند و در المنتور نیز ایجاد میشوند و دارای محدودیت و دسترسی های میشوند.

شما در المنتور میتوانید نقش های دیگری را ببینید که در ان قرار دارد و میتوانید محدودیت ها را نیز برای همه ان ها اجرا کنید ، به طور مثال المنتور دارای ناظر پشتیبان و مدیریت پشتیبان و عامل پشتیبان و… میباشد که با کلیک بر هر یک از نقش ها میتوانید ویرایش المنتور را برای کاربران ایجاد کنید یا از دسترسی کاربران به این قسمت خودداری کنید.

 

تب ها مدیریت نقش ها در المنتور

 

این تمام مدیریت نقشی است که المنتور برای شما ایجاد کرده تا شما را از اسیب احتمالی دور نگه دارد تا وب سایت شما اسیبی نبیند و شما دچار ضرر نشوید این بخش را به طور حتمی بررسی کنید و نقش ها را به مجوزهای دسترسی محدوده کنید. این بخش از مقاله المنتور که برای مدیریت های نقش ها بود به پایان رسید امیدواریم که از این مقاله نهایت استفاده را برده باشید برای ادامه مقاله افزونه صفحه ساز المنتور میتوانید اینجا را کلیک کنید.

سارا هاشمی

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا بهترین تجربه را به شما ارائه دهیم. خط مشی کوکی