بازگشت

منو تنظیمات المنتور | بروزرسانی 1401

در این بخش از مقاله افزونه صفحه ساز المنتور میخواهیم منو تنظیمات را برای شما شرح دهیم ، در ابتدا هنگامی که این منو را در سیستم مدیریت محتوا وردپرس بخش المنتور را باز میکنید میتوانید منو تنظیمات را کلیک کنید تا وارد صفحه ان شوید و 4 تب را مشاهده کنید که هر کدام از این تب ها برای تنظیمات اجرایی المنتور میباشد.

تب کلی در منو تنظیمات المنتور

در این میتوانید صفحه سازی را برای هر کدام از نوشته های خود که میخواهید انتخاب کنید که شامل نوشته ها ، برگه ها ، صفحات فرود ، مستندات و portfolio میشود در صورتی که میخواهید صفحات صفحه ساز برای هر بخش را اجرا کنید کافی است ان را تیک بزنید.

 

تب کلی در منو تنظیمات المنتور

 

بخش غیر فعال کردن رنگ های پیشفرض ، رنگ های پیشفرضی که المنتور از پوسته های خود بر روی صفحات شما پیاده سازی میکند را غیر فعال میکند . بخش غیر فعال کردن فونت های پیشفرض هم نیز مانند رنگ ها میباشد که فونتی را که المنتور به طور خودکار بر روی متن های شما قرار داده است را غیر فعال میکند و اگر تمایل دارید که این بخش غیر فعال نباشد گزینه ان را تیک نزنید.

گزینه اشتراک گذاری داده های استفاده ، به این صورت میباشد که داده های شما در این افزونه اشتراک گذاشته میشود و شما قابلیت ان را داید که ان ها را بروزرسانی کنید المنتور این بروزرسانی ها در ایمیل برای شما ارسال خواهد کرد . بخش اخر این تب گزینه ای برای ذخیره تغییرات قرار دارد که بعد از اتمام تمامی تغییرات خود باید بر روی این گزینه کلیک کنید تا ثبت تنظیمات برای شما انجام شود.

تب یک پارچه سازی در منو تنظیمات المنتور

در این تب شما میتوانید با کلیک بر ان صفحه ای جدید را ببینید که گزینه های بسیاری دارد که در ابتدای ان قرار دادن API نقشه گوگل میباشد که با ان میتوانید نقشه گوگل را در سایت خود اجرا کنید این بخش یک سرویس رایگان است که وارد کردن ان کمک مفیدی به سایت شما میکند.

 

تب یک پارچه سازی در منو تنظیمات المنتور

 

گزینه Recaptcha میباشد که با ان میتوانید کد محافظتی را برای امنیت وب سایت خود ایجاد کنید، در ابتدا باید در قسمت site key که رمز ورودی سایت میباشد را وارد کنید و سپس با گزینه secret key رمز امنیتی را اعمال کنید. Recaptcha v3  برای ایجاد رمز امنیتی به صورت 3 ورژنی میباشد تا وب سایت شما را به طور کامل محافظت کند.

بخش  facebook SDK را میتوانید در این قسمت فعال کنید که این قابلیت به صورتی است که یک گروه ابزار برنامه نویسی در facebook SDK ارائه میشود که با استفاده از ان امکان ورد به شبکه اجتماعی شما را برایتان مقدور میکند.

Mailchimp برای ایجاد اطلاع رسانی به کاربران میباشد که خبرنامه ها با فعال کردن این قسمت برای شما و کاربران ارسال میشود. Drip یک ابزار بازاریابی به صورت ایمیل میباشد که برای ارسال ایمیل های پر اهمیت و شخصی برای مشتریان مهم شما تعبیه شده است در افزونه صفحه ساز المنتور این گزینه بیشتر برای افزایش فروش و مشتری استفاده میشود.

گزینه Active Capaign این قابلیت را به شما میدهد تا بازاریابی کسب و کار خود ا فعال کنید این گزینه با ترکیب اتوماسیون ایمیل با توابع CRM بازاریابی بسیار عالی را اجرا کنید. گزینه Get Response هم مانند دو بخش قبلی برای بازاریابی ایجاد شده است که به کسب و کار شما کمک میکند ، گزینه convert kit هم همین گونه عمل میکند .

گزینه Mailer lite برای فعال کردن خبرنامه ها در المنتور میباشد تا برای کاربران اطلاع رسانی را انجام دهد ، گزینه Adobe font بخشی است که میتوانید فونت های خود را در ان وارد کنید تا در صفحه سازی از ان استفاده شود. گزینه font Awesome pro اخرین بخش از این تب میباشد که با ان میتوانید برای استفاده از ایکون ها از این بخش بهره گیری کنید و سپس گزینه ذخیره تغییرات را در پایان این تب را کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود.

تب پیشرفته در منو تنظیمات المنتور

در این بخش از منو تنظیمات المنتور میتوانید گزینه های مد نظر خود را وارد کنید تا تنظیمات به صورت پیشرفته برای شما اعمال شود. گزینه اول در این بخش روش پرینت فایل Css میباشد این گزینه برای سفارشی کردن قالب هایی است که در وب سایت خود میخواهید به طور مجزا ایجاد کنید است.

 

تب پیشرفته در منو تنظیمات المنتور

 

گزینه تغییر روش بارگذاری ویرایشگر به صورتی است که اگر مشکلی در سایت و صفحه شما ایجاد شود بارگذاری به صورت دیگری انجام میشود. بخش فعال سازی اپلود فایل های فیلتر نشده برای بارگذاری فایل هایی مانند SAG و Json است که دارای خطراتی احتمالی میباشند ،المنتور  این بخش را ایجاد کرده تا فایل ها را به صورت امنیتی و پاکسازی شده بارگذاری کنید.

فراخوانی فونت های گوگل نیز همانطور که از اسم ان مشخص است ویژگی فونت ها را تعریف میکنید که چگونه در مرورگر ها برایتان به نمایش درایند. بخش پشتیبانی از بارگذاری font awesome 4 اخرین گزینه در تب پیشرفته میباشد که این قابلیت را ایجاد میکند تمام ایکون ها فونت 4 که قبل از ان انتخاب کردید به درستی نمایش داده شود ، سپس روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا ثبت تغییرات برای شما ایجاد شود.

تب تجربیات در منو تنظیمات المنتور

این تب ازمایشاتی که در حال انجام بر روی صفحات شما انجام میشود به نمایش میگذارد که میتوانید ان ها را فعال یا غیر فعال کنید ، بارگذاری Css بهبود یافته گزینه ای است برای کاهش میزان کد های Css و دقت کنید که اگر این گزینه را فعال کردید ممکن است افزونه های ناسازگار برای شما مشکلاتی را به وجود اورند.

نماد فونت درون خطی ، فونت هایی هستند که درون ایکون ها یا دکمه ها قرار میگیرند که ان ها را بدون بارگیری از بخش font-awesome و… را به صورت SVG ارائه میدهد. کانتینر فکس باکس ، طرح های را میتوانید در صفحه خود اعمال کنید که به صورت پیشرفته میباشند ، این طرح ها به صورت جایگزین برای ستون های فعلی قرار میگیرند اما شما میتوانید طرح ها و ستون های فعلی را که از قبل داشته اید تغییر دهید یا ان ها را با این گزینه ویرایش کنید.

بقیه گزینه ها به این صورت میباشند که در بخش های قبل ان را اعمال کرده اید و حال برای غیر فعال کردن ان از این تب استفاده میکنید ، در ادامه این تب میتوانید نوارها ،نوشته ها و رنگ هایی را که در قبل انتخاب کردید غیر فعال کنید. این تمام تنظیماتی بود که برای شما شرح دادیم . امیدواریم که این بخش از اموزش المنتور برای شما مفید واقع شده باشد ، شما میتوانید ادامه مقاله المنتور را اینجا بخوانید.

سارا هاشمی

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا بهترین تجربه را به شما ارائه دهیم. خط مشی کوکی