بازگشت

منو ابزارها در المنتور | بروزرسانی 1401

در این بخش از اموزش افزونه صفحه ساز المنتور ، میخواهیم منو ابزارها را برایتان شرح دهیم. این منو از تب های مختلفی تشکیل شده است که شامل تب های کلی، جایگزینی URL ، کنترول نسخه ، حالت تعمییر و درون ریزی / برون بری کیت میباشد . هر کدام از این تب ها تغییرات و تنظیماتی را بر روی المنتور اعمال میکند و با کمک ان میتوانید داده ها نسخه ها و url سایت خود را به راحتی با چند کلیک تغییر دهید و تنظیمات خود را اعمال کنید.

تب کلی منو ابزارها در المنتور

در این تب میتوانید بخش های مختلفی را ببینید که در ابتدا بازسازی Css داده ها میباشد . فایل Css تنظیم شده در المنتور اپلود و پایگاه داده های سایت شما ذخیره میشوند که در این قسمت میتوانید فایل ها را طبق اخرین تنظیمات دوباره بازسازی کنید. گاهی ممکن است Css در المنتور عمل نکند که در این صورت میتوانید از بخش ابزار ها و گزینه بازسازی فایل و داده ها را کلیک کنید و بعد از ان هم کش مرورگر و وردپرس را پاک کنید.

 

تب کلی در منو ابزارها المنتور

 

دومین راه نیز به این صورت است که بررسی کنید کش سرور فعال یا غیر فعال است سپس ان ها را به طور کامل پاک کنید. سومین را برای رفع بارگذاری فایل Css ، پاک کردن کش مرورگر است اگر از صفحه سازهای دیگر مانند المنتور استفاده میکند قالب های خود را ذخیره کنید و در یک برگه یا نوشته جدید درون ریزی کنید.

اگر تمامی این راه ها ا امتحان کردید و باز هم برای بارگذاری فایل Css خود به مشکل برخوردید ، ممکن است قالب وردپرس شما سازگاری نداشته باشد که در این صورت میتوانید به طور موقت از قالب هلو المنتور استفاده کنید.

گزینه بعدی در این تب همگام سازی کتابخانه میباشد ، در کتابخانه قالب های این افزونه صفحه ساز به صورت روزانه بروزرسانی میشود که میتوانید با کلیک کردت بر روی همگام سازی کتابخانه به صورت دستی بروزرسانی را انجام دهید.

بخش بعدی در تب کلی ، حالت ایمن میباشد برای ایمن سازی و عیب یابی صفحه های شما میباشد به این صورت که با بارگذاری ویرایشگر و فعال کردن این قسمت عیب یابی برای شما انجام میشود و لازم به اضافه کردن قالب ها و افزونه های دیگ نیست.

نوار اشکال زدایی، یک نوار مدیریتی می باشد که قالب های موجود شما را در یک صفحه لیست کرده و نمایش میدهد ، میتوانید این بخ را فعال یا غیر فعال کنید و بعد از انجام تمامی تنظیمات گزینه ذخیره تغییرات را کلیک کنید تا تنظیمات شما ثبت شود.

تب جایگزینی URL منو ابزارها در المنتور

همانطور که از اسم این بخش مشخص میباشد ، دامنه سایت ما را به طوری که مد نظر دارید تغییر میدهد . در کادر اول ادرس دامنه سایت خود را وارد کنید ، و سپس در کادر دو دامنه سایتی که مد نظر دارید را وارد کنید. دقت کنید که قبل از اینکه URL سایت خود را تغییر دهید ابتدا از دیتابیس خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا از خطرات احتمالی دور بمانید و سپس بعد از وارد کردن URL مد نظر خود گزینه جایگزینی را کلیک کنید تا ادرس جدید شما در سایت بارگذاری شود.

 

تب جایگزینی URL در منو ابزارها المنتور

 

تب کنترول نسخه در منو ابزارها المنتور

در این تب میتوانید مدیریت نسخه های المنتور خود را کنترول کنید. برای بازگشت به نسخه رایگان قبلی المنتور میتوانید از کادر نسخه ، ورژنی را که میخواهید انتخاب کرده و نصب مجدد ان نسخه را کلیک کنید ، اما دقت کنید برای انجام این کار از دیتابیس خود یک نسخه بک اپ تهیه کنید تا مشکلی برایتان ایجاد نشود.

 

تب کنترول نسخه در منو ابزارها المنتور

 

گزینه Rollback pro version نیز مانند گزینه قبل است اما برای نسخه پرو افزونه صفحه ساز المنتور میباشد. اگر از نسخه غیر رایگان یا همان المنتور پرو استفاده میکنید و میخواهید نسخه قبلی ان را فعال کنید باید از این بخش اقدام کنید.

اجرای مجدد اسکریپت گزینه ای است برای انتقال داده ها به نسخه های دیگر، دقت کنید اگر تمایل دارید انتقال را انجام دهید رنگ ها وفونت ها به صورت نسخه قبلی درمی ایند که ممکن است این ورد برایتان خوشایند نباشد.

گزینه نسخه بتا ، به این صورت می باشد که به محض انتشار نسخه جدید المنتور پرو به شما اطلاع داده میشود و با فعال کردن این بخش نسخه جدید برای شما اجرا میشود که اگر سایت شما در حال سرویس دهی میباشد توصیه میکنیم که این گزینه را فعال نکنید ، سپس ذخیره تغییرات را که در اخر این تب میباشد را کلیک کنید تا تغییرات شما ثبت شود.

تب درون ریزی و برون بری کیت

در این تب میتوانید سایت های خود را با یک کیت قالب که شامل جزئیات و یا یک سایت کامل میشود را طراحی کنید و سپس ان را در سایت خود بارگذاری کنید یا ان را صادر کنید و در بخش هایی که میخواهید ان را وارد کنید. این تب به دو بخش تقسیم میشود که اول ، برون بری کیت قالب میباشد  و با ان میتوانید کل سایت یا فقط بخشی از ان را که مد نظر دارید را شروع به بررون بری کنید. بخش دوم درون ریزی کیت قالب میباشد که میتوانید تنظیمات سایت های دیگر را در سایت خود درون ریزی کنید.

 

تب درون ریزی و برون بر کیت در منو ابزارها المنتور

 

نتیجه: این تمامی منو ابزار ها در افزونه صفحه ساز المنتور بود که برای شما شرح داده شد، منو ابزارها کمک بسزایی برای تنظیمات سایت شما میکند تا بتوانید ه راحتی داده ها نسخه و تغییرات را در سایت خود اعمال کنید. امیدواریم این بخش از اموزش افزونه صفحه ساز المنتور برایتان مفید واقع شده باشد. برای خواندن مطالب دیگر از این افزونه صفحه ساز میتوانید اینجا را کلیک کنید.

 

 

سارا هاشمی

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا بهترین تجربه را به شما ارائه دهیم. خط مشی کوکی