افزودن محصول در ووکامرس


در ادامه آموزش ووکامرس که بخش تنظیمات ووکامرس را به صورت کامل آموزش دادیم حال به سراغ افزودن محصول در ووکامرس آماده ایم و نحوه ایجاد محصول در ووکامرس را به صورت کامل شرح میدهیم. در این آموزش شما را با صفحه افزودن محصول جدید در ووکامرس آشنا کرده و تمام بخش های آن را مورد بررسی قرار میدهیم.

افزودن محصول در ووکامرس

برای افزودن محصول جدید در ووکامرس کافیه از منوی محصولات، گزینه افزودن جدید رو کلیک کنید مانند تصویر زیر :

بعد از اینکه وارد گزینه افزودن جدید رو زدید وارد صفحه افزودن محصول جدید در ووکامرس می شوید مانند تصویر زیر :

وقتی وارد این صفحه می شوید تقریبا شبیه ارسال نوشته در وردپرس است. اگر نمیدونید در وردپرس چطور مطلب ارسال کنید پیشنهاد میکنم مقاله آموزش نوشتن مطلب در وردپرس رو مطالعه کنید. در این لحظه تمام بخش های صفحه افزودن محصول در ووکامرس را به طور کامل و دقیق آموزش میدهیم.

 1. عنوان محصول : در این فیلد باید عنوان محصول رو بنویسید، مثل موبایل سامسونگ مدل s9
 2. ذخیره پیش نویس : از طریق این گزینه میتوانید از این محصول یک پیش نویس تهیه کنید. یعنی نمیخواهید محصول رو برای کاربران به نمایش درآورید از این دکمه استفاده می کنید.
 3. پیش نمایش : اگر خواستید صفحه محصول را قبل از انتشار ببینید از این دکمه استفاده کنید.
 4. انتشار : برای این که محصول در فروشگاه نمایش داده شود باید دکمه انتشار رو بزنید تا محصول در فروشگاه نمایش داده شود.
 5. محل نوشتن توضیحات : برای نوشتن توضیحات محصول از این بخشاستفاده میکنید. دقیقا مثل نوشتن مطلب در وردپرس است.
 6. دسته های محصولات : از طریق این جعبه دسته محصول رو انتخاب میکنید. در جلسات بعدی حتما در مورد دسته ها در ووکامرس بیشتر صحبت میکنیم.
 7. افزودن دسته بندی : اگر خواستید بدون مراجعه به بخش دسته های محصول، یک دسته جدید اضافه کنید از این گزینه استفاده نمایید.

 1. نوع محصول : از طریق این گزینه میتوانید نوع محصول رو انتخاب کنید. بعدا در مورد این گزینه بیشتر صحبت خواهیم کرد. چون برای فروش محصولات مختلف کاربرد دارد. که شامل فروش گروهی، متغییر و وابسته می شود.
 2. قیمت محصول : در این دو فیلد قیمت محصول به تومان و قیمت فوق العاده (وقتی که میخواهید روی یک محصول خاص تخفیف بزنید) را وارد میکنید. اگر تخفیف خاصی ندارد قیمت فوق العاده رو خالی بگذارید.
 3. زمان بندی فروش : اگر میخواهید هنگام فروش فوق العاده یک زمان شروع و پایان خاصی رو انتخاب کنید روی این گزینه بزنید تا دو فیلد تاریخ شروع و تاریخ پایان نمایان شود و تاریخ رو مشخص کنید.
 4. برچسب های محصول : قبلا در مورد برچسب زیاد حرف زدیم در این بخش باید برچسب های محصول رو وارد کنید. پیشنهاد میکنم برای درک بهتر برچسب، مقاله مدیریت برچسب ها در وردپرس را مطالعه کنید.
 5. تصویر محصول : هر محصولی یک تصویر اصلی دارد. از طریق این گزینه باید آن تصویر رو مشخص کنید.
 6. گالری محصول : اگر میخواهید از محصول خود چند عکس قرار دهید از گالری محصول استفاده کنید و چندین عکس رو آپلود نمایید.
 7. توضیحات کوتاه محصول : اگر میخواهید برای محصول توضیحات مختصری را وارد کنید در این بخش این توضیحات رو بنویسید. فقط نباید زیاد باشد.

در ادامه آموزش افزودن محصول در ووکامرس به سراغ جعبه اطلاعات محصول میرویم. در این بخش ۶ تب وجود دارد که به صورت جداگانه توضیحات مختصری رو در مورد هر تب میدیم. بعدا به صورت کامل و جامع هر کدام را معرفی می کنیم.

 1. همگانی : این بخش مربوط به قیمت و قیمت فوق العاده است. اگر محصول رو دانلودی بزنیم بخش اضافه کردن لینک محصول هم اضافه می شود.
 2. انبار : این بخش مربوط به انبار است از طریق این بخش میتوانید موجودی انبار رو کنترل و تنظیم کنید.
 3. حمل و نقل : در این ابعاد و وزن محصول رو وارد میکنید و اگر کلاس ارسالی رو قبلا تعریف کردید میتوانید انتخاب کنید.
 4. محصولات مرتبط : همان طور که از اسمش مشخص است مربوط به محصولات مرتب می باشد. شما از طریق این بخش میتوانید محصولاتی را به کاربر پیشنهاد کنید.
 5. ویژگی ها :  از طریق این تب میتوانید برای محصول، ویژگی تعریف کنید.
 6. پیشرفته : از طریق این تب میتوانید بخش نظرات رو فعال یا غیر فعال کنید و برای محصول یادداشت خرید تعریف کنید. این یادداشت بعد از خرید برای خریدار نمایان می شود.

دیدگاهتان را بنویسید